Početna stranicaPretraľnikPromjena zvuka motora 610RegistracijaLogin

 

 Promjena zvuka motora

Go down 
+2
ica
Domagoj
6 posters
Autor/icaPoruka
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Promjena zvuka motora Empty
PostajNaslov: Promjena zvuka motora   Promjena zvuka motora Icon_minitimepon 31 kol 2009, 22:21

Dakle, radi se o Yamahi Ybr 125 ccm, tj. motoru male kubukaže. Da ima više kubika možda sve to skupa ne bi ni primjetio. Ne znam ni kako bi najbolje opisao to što čujem, ali trudit ću se. Naime, danas sam primjetio da zvuk motora ima rekao bi više tonove. Prije dva mjeseca je bio na 1. servisu na 1000 km, a danas ima 1400 km i definitivno je motor imao dublje tonove. Slučajno sam primjetio promjenu u zvuku jer sam se vozio sporije i s otvorenim vizirom. Ono što je možda bitno, promjena zvuka je na cca 4000 o/min i s povećanjem okretaja zvuk ostaje isti jedino što brže titra što je i logično jer prati br. okretaja. Da pojasnim, taj zvuk "štektanja" je bio i prije samo dubljeg tona i to me ne brine, već samo promjena tona. Brijem da je motor još uvijek u fazi razrade (mada je prošao 1000 km) i da sada stvari unutar mašine polako sjedaju na svoje mjesto. Taj zvuk je najverojatnije od mehanizma ventila i sada kada se razradom ispolirao promijenio je ton. To vjerojatno nije bilo preko noći samo što sam danas prvi put primjetio. Tim više što nema nikakvih anomalija u ponašanju motora. Da motor ima više kubika, zvuk iz auspuha bi bio glasniji pa vjerojatno ovo štektanje ne bi ni čuo na način kako se ovdje čuje. Motor nema nikakvih vibracija, nigdje ništa ne curi, pa mi izgleda da to dolazi iznutra. Dakle, ne radi se o nikakvom zvuku neugodnom za uho, već o onom ugodnom zvuku štektanja samo što je sada višeg tona. Ne znam kako bi bolje to opisao. Taj zvuk je uvijek isti u svim prijenosnim omjerima ali samo pri većem br. okr. U leru se ne čuje, a i to je možda logično, jer ton zvuka ne ovisi samo o trenju između dviju površina već i o intervalima u kojima se pojavljuje.
Dakle, kakva su vaša iskustva u vezi s nečim takvim sličnim i jeste li uopće razbijali glavu s time? Da sam recimo stavio rezonantni auspuh, zvuk bi se ionako promjenio pa me to ne bi brinulo, a ovako mogu samo nagađati. Što mislite, trebam li zbog toga posjetiti servis? Do sada nisam imao motor pa ne znam primjećuje li se na kakav način proces razrade motora, osim možda u krajnjoj brzini. Ili se možda i po zvuku može osjetiti da dijelovi mašine lagano sjedaju na svoje mjesto.
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Promjena zvuka motora Empty
PostajNaslov: Re: Promjena zvuka motora   Promjena zvuka motora Icon_minitimepon 31 kol 2009, 22:26

...nemoj se zamarat sa glupostima motor je nov i neme mu šta bit u ostalom ako i bude imaš garanciju.
...samo biker2 i uživaj
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
oluja
man
man
oluja


Broj postova : 383
Godina imam : 41
Prebivalište : D(Slavonija)M
Vozim : QM-125 2C
Na forumu od : 21.07.2008

Promjena zvuka motora Empty
PostajNaslov: Re: Promjena zvuka motora   Promjena zvuka motora Icon_minitimeuto 01 ruj 2009, 20:35

ica je napisao/la:
...nemoj se zamarat sa glupostima motor je nov i neme mu šta bit u ostalom ako i bude imaš garanciju.
...samo biker2 i uživaj
Tako je!
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Promjena zvuka motora Empty
PostajNaslov: Re: Promjena zvuka motora   Promjena zvuka motora Icon_minitimeuto 01 ruj 2009, 22:01

Je dragi moji, tako sam ignorirao promjenu zvuka prilikom paljenja motora kod skutera pa sam ga gurao 7 km kroz grad po nogostupu i prebacivao preko rubnika tako da nisam znao što će mi prije otpasti ruke, noge ili muda. Ko za inat, dan ranije sam ga natočio do vrha, da slučajno ne izgubi na težini. Very Happy Samo u ovom slučaju, do servisa imam 23 km.
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Promjena zvuka motora Empty
PostajNaslov: Re: Promjena zvuka motora   Promjena zvuka motora Icon_minitimeuto 01 ruj 2009, 22:11

...ako te toliko zabrinjava odeš u servis i rješiš stvar.......
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Promjena zvuka motora Empty
PostajNaslov: Re: Promjena zvuka motora   Promjena zvuka motora Icon_minitimesri 02 ruj 2009, 00:14

Ma to je OK, samo sam se raspitivao je li još netko imao slično iskustvo Very Happy. Jer ako nije, velika je vjerojatnost da brijem na glupost.
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Promjena zvuka motora Empty
PostajNaslov: Re: Promjena zvuka motora   Promjena zvuka motora Icon_minitimesri 02 ruj 2009, 07:27

Možda se malo ventili čuju, ali to te ne treba zabrinjavati jer večina majstora veli da je bolje da se malo čuju.

Što ser tiče točne ptretpostavke to je nemoguće znati putem pisane riječi. Trebalo bi čuti i to još netko tko je stručniji ili kojio barem duže vozi dotični motor.
[Vrh] Go down
oktalz505
man
man
oktalz505


Broj postova : 168
Godina imam : 52
Prebivalište : Sladojevci - SL
Vozim : Keeway Supershadow 250
Na forumu od : 26.06.2009

Promjena zvuka motora Empty
PostajNaslov: Re: Promjena zvuka motora   Promjena zvuka motora Icon_minitimesri 02 ruj 2009, 08:34

[quote="Vladek"]Možda se malo ventili čuju, ali to te ne treba zabrinjavati jer večina majstora veli da je bolje da se malo čuju.quote]

Tako znaš da ih imaš :lol:
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

Promjena zvuka motora Empty
PostajNaslov: Re: Promjena zvuka motora   Promjena zvuka motora Icon_minitimečet 03 ruj 2009, 00:54

Domagoj je napisao/la:
Prije dva mjeseca je bio na 1. servisu na 1000 km, a danas ima 1400 km i definitivno je motor imao dublje tonove.
aiii, 400 km u 2 mjeseca????
kako se uopoće sjećaš kakav je zvuk imao ? :P
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Promjena zvuka motora Empty
PostajNaslov: Re: Promjena zvuka motora   Promjena zvuka motora Icon_minitimečet 03 ruj 2009, 12:40

nyll je napisao/la:

aiii, 400 km u 2 mjeseca????
kako se uopoće sjećaš kakav je zvuk imao ? :P
Pa kada je stvarno karakterističan i jednostavno ne možeš a da ne primjetiš.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Promjena zvuka motora Empty
PostajNaslov: Re: Promjena zvuka motora   Promjena zvuka motora Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Promjena zvuka motora
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
»  Qingqi cruiser qm 250 prerade....
» Promjena auspuha na Aquili 250i
» promjena auspuha na VN 900
» Promjena ulja u kocnicama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: