Početna stranicaPretraľnikPromjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? 610RegistracijaLogin

 

 Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj??

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
ces1
man
man
ces1


Broj postova : 85
Godina imam : 42
Prebivalište : Zagorje
Vozim : Suzuki marauder 800
Na forumu od : 02.02.2009

Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Empty
PostajNaslov: Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj??   Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Icon_minitimepon 27 srp 2009, 21:29

Hej!!! Nije me bilo dugo ,ni na forumu,ni na cesti...obiteljske obaveze..

Imam problem-ne mogu odšarafit prednji lančanik na Suzuki Marauderu 800, izgleda mi kao običan šaraf s običnim navojem-a nejde!
Onu šajbicu svinutu kaj služi kao osigurač sam izravnal, al dali postoji neka caka??

Fala na odgovorima, ak ništ drugo,morat ću na prikolicu i servis..... biker2
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Empty
PostajNaslov: Re: Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj??   Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Icon_minitimepon 27 srp 2009, 21:44

Večina matica na osovinama je izvedena tako da se zatežu kod okretanja osovine. Moja Aquila ima lanac s lijeve strane motora, i navoj na toj osovini je normalan - zateže se u smjeru kazaljke na satu, otpušta se na lijevo.
[Vrh] Go down
suzi
man
man
suzi


Broj postova : 253
Godina imam : 52
Prebivalište : Osijek
Vozim : suzuki marauder vz 800
Na forumu od : 28.01.2008

Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Empty
PostajNaslov: Re: Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj??   Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Icon_minitimepon 27 srp 2009, 23:48

običan je navoj otežeš u suprotnom smjeru kazaljke na satu ko i sve ostalo, stavi ga u prvu i stisni zadnju kočnicu, zatim uzmi gedoru i veću polugu, ak nejde na kompresor ćeš morat.Ja sam skidao par puta non stop mjenjao omjer prednjeg lančanika i išlo je.Zatežeš ga na: 115 N.m (11.5k g-m,83.0 lb-ft)
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Empty
PostajNaslov: Re: Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj??   Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Icon_minitimepon 27 srp 2009, 23:50

Mislim da ti precizan odgovor može dati samo vlasnik istog motora ili netko tko je mjenjao zupčanik.
Ovako stoji veliki Question

Može biti i lijevi i desni navoj.
Jedino što možeš sada trenutnomožeš provjeriti je: ako ti navoj izlazi van ravnine vijka, provjeriti smjer navoja.
[Vrh] Go down
dac
cro chopper forum
cro chopper forum
dac


Broj postova : 1237
Godina imam : 44
Prebivalište : kumrovec
Vozim : Kymco Zing
Na forumu od : 03.01.2009

Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Empty
PostajNaslov: Naslov: Re: Promjena lančanika - dal je običan ili kontra na   Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Icon_minitimesub 01 kol 2009, 13:34

Ces mislim da je pravilo da se odšrafljiva u smjeru vrtnje osovine! Tak je na mom cikularu i na motoru i na rućnim alatima!
[Vrh] Go down
ces1
man
man
ces1


Broj postova : 85
Godina imam : 42
Prebivalište : Zagorje
Vozim : Suzuki marauder 800
Na forumu od : 02.02.2009

Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Empty
PostajNaslov: Re: Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj??   Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Icon_minitimesub 01 kol 2009, 19:30

dac je napisao/la:
Ces mislim da je pravilo da se odšrafljiva u smjeru vrtnje osovine! Tak je na mom cikularu i na motoru i na rućnim alatima!


Tnx! Danas sam još jednom probao i uspio za jedan krug i onda je stalo.. Onda je vjerojatno preskočila gedora..i tak.. Očajan sam kaj si jedan običan lančanik nemrem promjenit. Sutra ga stavljam na prikolicu i u ponedjeljak poniženo čekam otvaranje nekog servisa... puca1 puca1 puca1 Bohmann Bohmann koma
[Vrh] Go down
dac
cro chopper forum
cro chopper forum
dac


Broj postova : 1237
Godina imam : 44
Prebivalište : kumrovec
Vozim : Kymco Zing
Na forumu od : 03.01.2009

Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Empty
PostajNaslov: Naslov: Re: Promjena lančanika - dal je običan ili kontra na   Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Icon_minitimepon 10 kol 2009, 08:16

ces1 je napisao/la:
dac je napisao/la:
Ces mislim da je pravilo da se odšrafljiva u smjeru vrtnje osovine! Tak je na mom cikularu i na motoru i na rućnim alatima!


Tnx! Danas sam još jednom probao i uspio za jedan krug i onda je stalo.. Onda je vjerojatno preskočila gedora..i tak.. Očajan sam kaj si jedan običan lančanik nemrem promjenit. Sutra ga stavljam na prikolicu i u ponedjeljak poniženo čekam otvaranje nekog servisa... puca1 puca1 puca1 Bohmann Bohmann koma


Si uspel kaj riješiti?
[Vrh] Go down
ces1
man
man
ces1


Broj postova : 85
Godina imam : 42
Prebivalište : Zagorje
Vozim : Suzuki marauder 800
Na forumu od : 02.02.2009

Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Empty
PostajNaslov: Re: Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj??   Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Icon_minitimečet 20 kol 2009, 19:04

Si uspel kaj riješiti?[/quote]

Jesam, otpelal sam ga na servis i odmah ga dao poštelati,fergazere..... To je najbolja kombinacija...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Empty
PostajNaslov: Re: Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj??   Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj?? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Promjena lančanika - dal je običan ili kontra navoj??
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Promjena zvuka motora
» promjena auspuha na VN 900
» 3rd WINTER MOTO ROCK PARTY - MK SIBINJ - 18.12.2010.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: