Početna stranicaPretraľnikSissy bar, izrada -pomoc, savjeti! 610RegistracijaLogin

 

 Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!

Go down 
+6
fat boy
One Night Stand
Kamikaza
cro.chopper
magna
Kum
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 09:33

Mislio sam sam raditi sissy bar (a mozda i nosace bisaga) za Venox. Zanima me sta savjetujete sto se materijala tice. Koliko sam po forumima procitao kromiranje predstavlja problem. Koje su alternativne solucije da bi se izgledom uklopilo u ostatak motora?
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 09:34

polirani inox
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 09:36

Zaboravio sam pitati u ranijem postu, da li netko zna gdje se kod nas moze kupiti original sissy bar za Venoxa i po kojoj cijeni?
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 09:42

za orginal nemam pojima !!!
alternativa daš ga napraviti ima par dobrih majstora ili surf po netu ima sigurno, pa nije to tak novo (venox)
definitivno materijal inox - imaš ga dok si živ

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 09:55

cro.chopper je napisao/la:
za orginal nemam pojima !!!
alternativa daš ga napraviti ima par dobrih majstora ili surf po netu ima sigurno, pa nije to tak novo (venox)
definitivno materijal inox - imaš ga dok si živ

Trazio sam po netu i ne mogu naci nista kod nas ili u okolnim drzavicama. Ali preko bare koliko ti srce pozeli.

Ma vec idem u potragu za inoxom. Nekoliko piva za majstore u firmi i pici :-).

Kako se vari inox? Kupe se inox elektrode ili autogeno ili...? (ja sam ipak samo elektricar).
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 09:56

CO2
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 18:56

Ako ti se neda radit samome odi Kucelju u Stubake. Ne samo da će ti to izvrsno napraviti, već će ti možra dati i neku ideju koje se ti ne bi sjetio. Usput imaš i lijepi izlet.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimepet 07 oľu 2008, 23:34

Inox cijevi su najbolje rješenje! Jedino kaj su skupe i kajih nemreš kupiti na male dužine (mislim da je cijev 4m ili tak nekak, pa ispadne skupo)! Onda si odmah složiš i držaće za bisage pa da nisi uzalud kupoval! :idea:
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimesub 08 oľu 2008, 00:45

One Night Stand je napisao/la:
Inox cijevi su najbolje rješenje! Jedino kaj su skupe i kajih nemreš kupiti na male dužine (mislim da je cijev 4m ili tak nekak, pa ispadne skupo)! Onda si odmah složiš i držaće za bisage pa da nisi uzalud kupoval! :idea:

Ja sam u Strojoprometu uvjek kupovao dužinu koju sam trebao, ali je pametnije kupiti na otpadu. Puno je jeftinije!
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimesub 08 oľu 2008, 06:55

Citat :
Ja sam u Strojoprometu uvjek kupovao dužinu koju sam trebao, ali je pametnije kupiti na otpadu. Puno je jeftinije!

Kada dodje vrijeme malo cu pronjuskati po gradu da vidim sta se nadje, staviti na papir pa odvagnuti. Sve cu redovno iznositi na forumu pa da svi sudjelujemo:-)

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimesub 08 oľu 2008, 11:52

Kum je napisao/la:
Citat :
Ja sam u Strojoprometu uvjek kupovao dužinu koju sam trebao, ali je pametnije kupiti na otpadu. Puno je jeftinije!

Kada dodje vrijeme malo cu pronjuskati po gradu da vidim sta se nadje, staviti na papir pa odvagnuti. Sve cu redovno iznositi na forumu pa da svi sudjelujemo:-)

evo da i ja pomognem http://www.inox.hr/ svi vjerujem znate Šileta(hayabusa,mamojebac)
[Vrh] Go down
zida
man
man
zida


Broj postova : 462
Godina imam : 45
Prebivalište : Volavje (do pariza)
Vozim : vn 800
Na forumu od : 23.11.2007

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimesub 08 oľu 2008, 15:44

svezi glede, inox je najbolje zavarivati TIG postupkom (struja u kombinaciji s argonom), za cijevi svih dimenzija pitati u lučkom firma "Serto bell" (broj na pm.) cjena inoxa,je oko 80 kn. za KILOGRAM! (cjevi se preračunavaju u kile)
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimesub 08 oľu 2008, 15:55

Ima i u Osijeku "Strojopromet". Takodjer ide po kili (nisam siguran za cijenu) i ne mora se uzimati cijeli komad nego moze po mjerama. To ce biti opcija. Jedino sto nisam siguran da je ono sto imamo u firmi adekvatno za daljnju obradu. Mislim da cu morati naci neku alternativu. Ovi u Vodovodu bi trebali imati strojeve za precizno savijanje i TIG varenje.

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimesub 08 oľu 2008, 16:01

Usput, ako vec budem radio (a sve je izglednije da hocu) mislim da ce na popis i jedan lijepi crashbar.

Bacite oko na ovoga:
http://img301.imageshack.us/my.php?image=venox1rg8.jpg

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
Muran
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 6
Godina imam : 57
Prebivalište : Zenica , BiH
Vozim : Honda GL 1200
Na forumu od : 17.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimeuto 18 oľu 2008, 01:04

Ako se odlučiš za inox cijev kao materijal imaćeš velikih problema oko oblikovanja istih. moj savjet puni profil 12-ka inox izmotaj oblike uz pomoć autogenog i varenje isključivo argonom (TIG), poliranje i to je to
[Vrh] Go down
http://www.mcondor-oldtimer.com
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimeuto 18 oľu 2008, 07:05

Muran je napisao/la:
Ako se odlučiš za inox cijev kao materijal imaćeš velikih problema oko oblikovanja istih. moj savjet puni profil 12-ka inox izmotaj oblike uz pomoć autogenog i varenje isključivo argonom (TIG), poliranje i to je to

Sissy bar sam mislio cak od kvadratnih cijevi tako da mi vrh ide lagano u spic. I ostavio bih iznad jastucica da viri par centi. Ako je i to problem savijati uvijek se moze rezati pod kutem i variti.

Ono sto me zanima je kako se to montira na Venoxa? Nigdje nisam nasao sliku nekog njegovog sissyja a da vec nije montioran. Jedino sto sam vidio je da ide ispod one kromirane plastike. Dakle bokovi ne smiju biti debeli pa cu to od inox lima jedno 3mm (trebalo bi biti dovoljno). Problem za koji trebam savjet iskusnih bikera je kako se on montira. Naime, iz blatobrana ide cijev bez vanjskog navoja sa rupom na kraju u kojoj je navoj. Na to se nasloni taj plasticni dio i s vanjske strane usarafe vijci. Dakle u limu izbusim rupe da pasu na te cjevcice ali kako da onda to fiksiram da mi ne setaju prema i od blatobrana? Mozda da narecem vanjski navoj na te nosace(cjevcice)? Uslikat cu pa baciti sliku ovdje da vidite tocno o cemu se radi. Mozda je kod svih motora tako pa ispadam smijesan ali neznanje je ipak neznanje. scratch

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimeuto 18 oľu 2008, 08:56

Evo kako to izgleda.
Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! P30400012ry2
Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! P30400032ac5

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimeuto 18 oľu 2008, 09:07

a da staviš lim nosać između lajsne i blatobrana (pričvrstiš ispod na željezo koja drži lajsnu), pa ili malo izmakneš lajsnu van ili zarežeš lajsnu lagano i onda okolo staviš gumu ili silikon i gore na njega pričvrstiš sissy

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimeuto 18 oľu 2008, 09:11

cro.chopper je napisao/la:
a da staviš lim nosać između lajsne i blatobrana (pričvrstiš ispod na željezo koja drži lajsnu), pa ili malo izmakneš lajsnu van ili zarežeš lajsnu lagano i onda okolo staviš gumu ili silikon i gore na njega pričvrstiš sissy

Ici ce lim nosac izmedju lajsne i blatobrana. samo me zanima ideja kako taj lim pricvrstiti na one nosace sa gornje slike. Lim nosaci bi bili 3 mm i stali bi u ovaj prostor izmedju lajsne i blatobrana. Meni je palo na pamer da narezem navoj na te nosace pa da maticama mogu fiksirati lim. Sta mislite?

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
Muran
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 6
Godina imam : 57
Prebivalište : Zenica , BiH
Vozim : Honda GL 1200
Na forumu od : 17.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimeuto 18 oľu 2008, 11:57

odradi ti to tako kako si zamiislio, nareži vanjski navoj neka ti tokar odmah istokari maticu i to nema da mrdne. postavi fotku kad završiš
[Vrh] Go down
http://www.mcondor-oldtimer.com
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimeuto 18 oľu 2008, 12:09

Kum je napisao/la:
cro.chopper je napisao/la:
a da staviš lim nosać između lajsne i blatobrana (pričvrstiš ispod na željezo koja drži lajsnu), pa ili malo izmakneš lajsnu van ili zarežeš lajsnu lagano i onda okolo staviš gumu ili silikon i gore na njega pričvrstiš sissy

Ici ce lim nosac izmedju lajsne i blatobrana. samo me zanima ideja kako taj lim pricvrstiti na one nosace sa gornje slike. Lim nosaci bi bili 3 mm i stali bi u ovaj prostor izmedju lajsne i blatobrana. Meni je palo na pamer da narezem navoj na te nosace pa da maticama mogu fiksirati lim. Sta mislite?
I ako sam dobro vidio na slikama, pod hitno bi trebao novu gumu. affraid
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimeuto 18 oľu 2008, 12:26

ako se dobro kužimo.
ispod lajsne je željezni nosač,njega probušiš i narežeš navoj i pričvrstiš nosač sisija ,zatim pokriješ to sve sa lajsnom, izgledat će ko da nosač i sisi izlazi iz lajsne, a ove dvije rupe iskoristiš za nosač za bisage !!!!!
ako se razmimo ?

morao bi poslikati na mojem ali nemam fotić i nemam cajta sada, jer bi morao skinuti lajsnu a to mi se baš neda !?

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimeuto 18 oľu 2008, 14:51

Mačak je napisao/la:

I ako sam dobro vidio na slikama, pod hitno bi trebao novu gumu. affraid

Smile dobra je guma. sad vidim na sta ciljas. To je mokro jer tu pada kisa a kada sam dizao ceradu da uslikam bilo je nesto vode koja je curila po gumi. Gume su kao i motor stare manje od godinu dana.

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimeuto 18 oľu 2008, 14:57

cro.chopper je napisao/la:
ako se dobro kužimo.
ispod lajsne je željezni nosač,njega probušiš i narežeš navoj i pričvrstiš nosač sisija ,zatim pokriješ to sve sa lajsnom, izgledat će ko da nosač i sisi izlazi iz lajsne, a ove dvije rupe iskoristiš za nosač za bisage !!!!!
ako se razmimo ?

morao bi poslikati na mojem ali nemam fotić i nemam cajta sada, jer bi morao skinuti lajsnu a to mi se baš neda !?

PA otprilike tako. Samo sto ne moram nista busiti. rupe probusim na limu koji je nosac sissya. Taj lim po tim rupama nabodem na ova 2 zeljezna nosaca sa gornje slike. Na njih izvana narezem navoj i maticama stegnem. Preko toga vratim lajsnu (suplja je iznutra). A sa vanjske strane lajsne montiram nosace za bisage.

Slobodno uslikaj kada budes imao vremena. Ja cu to ici raditi tek potkraj mjeseca. Moram cekati da mi se varioc u firmi vrati sa godisnjeg. Provjerio sam i imamo TIG (argon) aparat pa ne moram traziti okolo.

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitimeuto 18 oľu 2008, 20:00

možda ne moraš narezivati navoj...
... staviš limeni nosač na ove dugačke šarafe,
nađeš puškice,cijev malo večeg promjera rupe od šarafa,
navućeš puškice gore preko šarafa,pazi na dužinu,
vratiš gore ukrasnu lajsnu koja je valjda metalna
i stegneš izvana orginal šarafom.

...i kud će to,nema to kud... lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Empty
PostajNaslov: Re: Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!   Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Izrada sissy bara za Aquilu
» Izrada sissy bara, Rijeka
» savjeti za moto gume
» podkapa - savjeti i prijedlozi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: