Početna stranicaPretraľniksavjeti za moto gume 610RegistracijaLogin

 

 savjeti za moto gume

Go down 
+10
palomas
skorpac
zanotti
jebiki
oluja
Quirin
lukylipik
buba
dragger
cro.chopper
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimepet 26 lip 2009, 09:39

- Izbjegavajte brzu i riskantnu vožnju s potpuno novim gumama budući da im treba neko vrijeme (50 - 100 km) da postignu svoj radni nivo

-Kad vam se probije guma najbolje ju je zamjentiti novom ali moguće je i zakrpati je iako ovo rješenje nikad nije 100 % sigurno

- Pritisak u gumama je najvažniji za stabilnost motocikla i vrlo ga je jednostavno kontrolirati - jednostavno ne budite lijeni po tom pitanju!

- Pri montaži guma obratite pozornost na smjer rotacije budući da grip i stabilnost ovise o pravilnom postavljanju

- Gume su napravljene da vam same pokažu kad im je došao kraj. Ovdje ne mislimo na to kad iz njih izađu žice već na male pokazatelje koji se nalaze u utorima. Guma je spremna za izmjenu kad se utor izjednači sa tim pokazivačima.

- Pri odabiru guma obavezno kontrolirajte index brzine. Gume su dizajnirane za određenu maksimalnu brzinu te se pri prekoračenju deformiraju. Obavezno prije kupovine provjerite koji index brzine zahtjevaju gume vašeg motocikla.

-Uvijek koristite jednak model prednje i stražnje gume budući da su one dizajnirane da skladno surađuju te vam garantiraju stabilnost i sigurnost

- Gume se tijekom vožnje zagrijavaju i u mirovanju hlade i na taj način propuštaju dio pritiska. Obavezno redovito kontrolirajte pritisak u njima

--Nakon skidanja i postave zadnjeg kotača provjerite (i prema potrebi korigirajte) os i napetost pogonskog lanca.

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimepet 26 lip 2009, 09:43

Thanks cro, budi uvjeren da se pridržavam svega navedenog.
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimepet 26 lip 2009, 14:11

Jako lijepo opisano i sve stoji osim shta je pozeljno prijeci barem 300km sa novim gumama da bi dale maksimum od sebe, normalno zagrijane.
Cak mi je neko rekao da kad mjenja gume da odma po montazi skine onaj prvi film s shmirglpapirom , nisam probao ali ima smisla.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimesub 27 lip 2009, 00:28

... vojniku čizma, a nama guma glavu čuva.... dobar
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Quirin
cro chopper forum
cro chopper forum
Quirin


Broj postova : 1704
Godina imam : 48
Prebivalište : Sisak
Vozim : VIRAGO XV 535
Na forumu od : 23.07.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimesub 27 lip 2009, 08:13

falalepa dobar
[Vrh] Go down
oluja
man
man
oluja


Broj postova : 383
Godina imam : 41
Prebivalište : D(Slavonija)M
Vozim : QM-125 2C
Na forumu od : 21.07.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimesub 27 lip 2009, 13:29

hvalax dobri savjeti
[Vrh] Go down
Gost
Gost




savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimesub 27 lip 2009, 14:14

Fala Cro pametno, a pametni te buju poslušali dobar
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimesri 22 srp 2009, 17:11

Daklem,gledam novu obuću za keewaya i u igri mi je Shinko te Michelin Comander.
Michelinke bi me izišle cca 500kn više ali mi se čini da bi to mogle i opravdati.
Problem je u tome što Michelin nema prednju dimenziju koja mi treba nego bih nasadio 130/90/16 na felgu 2.5" X 16",znam da ta guma može na tu felgu nego je stvar u tome što mi je i zadnja guma istih dimenzija (nije još ali bit će) na felgi 3.0" X 16".
Pitanje moje jest: prednja i zadnja guma istih dimenzija,može li Question ...utječe li negativno na vožnju Question i slična pitanja.
Ako netko zna,molio bih savjet Question hvalax
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimesri 22 srp 2009, 20:59

jebiki je napisao/la:
Daklem,gledam novu obuću za keewaya i u igri mi je Shinko te Michelin Comander.
Michelinke bi me izišle cca 500kn više ali mi se čini da bi to mogle i opravdati.
Problem je u tome što Michelin nema prednju dimenziju koja mi treba nego bih nasadio 130/90/16 na felgu 2.5" X 16",znam da ta guma može na tu felgu nego je stvar u tome što mi je i zadnja guma istih dimenzija (nije još ali bit će) na felgi 3.0" X 16".
Pitanje moje jest: prednja i zadnja guma istih dimenzija,može li Question ...utječe li negativno na vožnju Question i slična pitanja.
Ako netko zna,molio bih savjet Question hvalax

Nemogu ti dati savjet svezi dimenzija prednje i zadnje ali znam da Shinko gume bikeri poprilično hvale.
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 08:59

...ja sam imao shinko, .... sad sam stavio prednju pireli i puno sam zadovoljniji. Zadnja je ostala shinko jer je nova..... iduću sezonu je mjenjam za pireli ... Gle shinko drži, ali ne kao pireli ili metzeler!

Shinko se hvali zato jer je jeftina i zadovoljavajuća .... zakaj pišem zadovoljavajuća ... .zato kaj je dosta dobra, ali ja sa njima nisam zadovoljan po malo hladnijoj ili pak vlažnoj cesti. Uglavnom za shinko bi rekao da je to jedna dobra guma srednje kvalitete, uglavnom puno bolja od bilo kakve čelave. Ukoliko se sa tom gumom ne bude vozilo puno preko 120km/h onda bu ok... ako se misliš ganjati.. onda ta guma nije pravi izbor izričito ako je prednja.

... ovo iznad je moje osobno mišljenje koje sam stekao sa shinko gumama sa kojima s prešao oko 4000km.

Lijepi pozdrav
Saša
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 09:33

Evo još malo konkretnije - model Shinko gume koji se tvornički ugrađuje na Aquile je prilično loš, guma je tvrda i voli proklizavati dok je hladna, ali i dok je zagrijana i topla. Po isfrezanim dijelovima asfalta pleše, jednako tako i kod malo oštrijeg naginjanja.

Ali postoji i noviji model Shinko 230 Tour Master, koji je prava suprotnost modelu koja se originalno ugrađuje na Aquile. Ta guma daje vrlo solidan grip, na isfrezanim dijelovima gotovo da ne pleše. Odlično se ponaša na kiši, i ja sam prezadovoljan sa njom! Nedavno ju je frend ugradio na Kymco Venox, i on je oduševljen sa tom gumom. S obzirom na cijenu, dobije se jako puno!

savjeti za moto gume 230-tour-master-rear
[Vrh] Go down
bananajoe
cro chopper forum
cro chopper forum
bananajoe


Broj postova : 526
Godina imam : 35
Prebivalište : Koprivnica
Vozim : Bandit 650n
Na forumu od : 24.03.2009

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 12:17

kad sam kupovao gume bila je dilema izmedju dunlop k555 i metzeler me 880,
uzeo sam dunlop i razlika od originalnih (maxxis) guma je nebo i zemlja,
cuo sam da dunlop ne drzi po kisi, mene je par puta ulovila kisa, normalno vozim se opreznije i nisam imao problema

za metzeler kazu da je i bolja guma od dunlopa
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 15:02

bananajoe je napisao/la:


za metzeler kazu da je i bolja guma od dunlopa

Ne da kažu, već ona to i jeste.
Svatko tko je sa Dunlopa prešao na Metzeler, ali i na Bridgestone pa i Avon, teško da će se više vratiti na Dunlop.
[Vrh] Go down
bananajoe
cro chopper forum
cro chopper forum
bananajoe


Broj postova : 526
Godina imam : 35
Prebivalište : Koprivnica
Vozim : Bandit 650n
Na forumu od : 24.03.2009

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 15:07

dragger je napisao/la:
bananajoe je napisao/la:


za metzeler kazu da je i bolja guma od dunlopa

Ne da kažu, već ona to i jeste.
Svatko tko je sa Dunlopa prešao na Metzeler, ali i na Bridgestone pa i Avon, teško da će se više vratiti na Dunlop.

Ko je presao s maxxis na bilo sto drugo nije fulao dobar3
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 15:08

dragger je napisao/la:
bananajoe je napisao/la:


za metzeler kazu da je i bolja guma od dunlopa

Ne da kažu, već ona to i jeste.
Svatko tko je sa Dunlopa prešao na Metzeler, ali i na Bridgestone pa i Avon, teško da će se više vratiti na Dunlop.

ja prešao da Metzelera na Bridgestone i nisam baš oduševljen
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 15:20

Hvala svima na informacijama dobar ...ali,više me zanima da li tko zna kako će se ponašati motor s prednjom i zadnjom gumom istih dimenzija. Ajmo ljudi,ne stidite se Wink
A što se tiče guma,na motor idu shinko a ako uštipnem koju kunu onda Michelin,jer su mi Avon i Metzeler preskupe.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 15:29

Zmija je napisao/la:
dragger je napisao/la:
bananajoe je napisao/la:


za metzeler kazu da je i bolja guma od dunlopa

Ne da kažu, već ona to i jeste.
Svatko tko je sa Dunlopa prešao na Metzeler, ali i na Bridgestone pa i Avon, teško da će se više vratiti na Dunlop.

ja prešao da Metzelera na Bridgestone i nisam baš oduševljen

Bridgestone je jaaaako kvalitetna guma, malo mekša i čak bolja za grip od Metzelera (čitajući po forumima).

Pa eto, ako ti nije na odmet, volio bih znati, a i svi ostali, u kojim parametrima nisi zadovoljan sa Bridgstonkom.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 16:35

jebiki je napisao/la:
...ali,više me zanima da li tko zna kako će se ponašati motor s prednjom i zadnjom gumom istih dimenzija. Ajmo ljudi,ne stidite se Wink

Zbog toga će ti se ciklistika i način vožnje motora sigurno jako promjeniti, jer će ti se prednji kraj podići za 4-5 cm. Osim toga promjenit će ti se i ponašanje prednjeg kraja, jer klasična prednja guma ima šiljasti oblik, radi lakšeg prebacivanja i rušenja motora u zavoj.

Sa širom gumom dobit ćeš nešto više gripa, ali i puno veći otpor na upravljaču, i sve to moglo bi se pokazati kao neuspjeli eksperiment. Radije probaj potražiti Sava prednju gumu, sa zračnicom.
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 17:12

dragger je napisao/la:
Zmija je napisao/la:
dragger je napisao/la:
bananajoe je napisao/la:


za metzeler kazu da je i bolja guma od dunlopa

Ne da kažu, već ona to i jeste.
Svatko tko je sa Dunlopa prešao na Metzeler, ali i na Bridgestone pa i Avon, teško da će se više vratiti na Dunlop.

ja prešao da Metzelera na Bridgestone i nisam baš oduševljen

Bridgestone je jaaaako kvalitetna guma, malo mekša i čak bolja za grip od Metzelera (čitajući po forumima).

Pa eto, ako ti nije na odmet, volio bih znati, a i svi ostali, u kojim parametrima nisi zadovoljan sa Bridgstonkom.



prvih mjesec dana bile su dobre u svakom pogledu.
nakon tog perioda:
po mokrom nije katastrofa, ali nije ni dobro;
svaki ulazak u brže zavoje ( iznad 100 km/h) mješanje zadnjeg kraja;
širenje putanje u agresivnijoj vožnji ( nagle promjene smjera),
pojava verikalnih izbočina/udubljenja na gumi,
proklizavanje stražnje gume pri naglom kočenju zadnjom kočnicom.

napominjem da su pojave uzrokovane isključivo gumom, pažljivo sam promatrao i isključio druge utjecaje i da se to nije dešavalo na drugim gumama.
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 18:59

2 Cro hvala ti za post, poucno. . .
cak i ako se to zna dobro je kojiputa ponoviti. . .

sto se tice guma - nisam pametan. . .
ja imam Mihelin M45, i zadovoljan sam. . .
i danas krenem po zvizdanu, vozim po vucem asfaltu. . .
vjerojatno se gume nisu jos stigle zagrijati. . .
prolazim kraj benzinske, i odlucim skrenuti na nju. . .
znaci, vozim nekih 40 na sat, zadnja blokira, i debelo zaplesem po cesti. . .
i sad, koja bi guma po vrelom asfaltu imala grip. . .
cak mi je draze voziti po kisi, imam veci osjecaj sigurnosti. . .
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 19:37

Zmija je napisao/la:
dragger je napisao/la:
Zmija je napisao/la:
dragger je napisao/la:
bananajoe je napisao/la:


za metzeler kazu da je i bolja guma od dunlopa

Ne da kažu, već ona to i jeste.
Svatko tko je sa Dunlopa prešao na Metzeler, ali i na Bridgestone pa i Avon, teško da će se više vratiti na Dunlop.

ja prešao da Metzelera na Bridgestone i nisam baš oduševljen

Bridgestone je jaaaako kvalitetna guma, malo mekša i čak bolja za grip od Metzelera (čitajući po forumima).

Pa eto, ako ti nije na odmet, volio bih znati, a i svi ostali, u kojim parametrima nisi zadovoljan sa Bridgstonkom.



prvih mjesec dana bile su dobre u svakom pogledu.
nakon tog perioda:
po mokrom nije katastrofa, ali nije ni dobro;
svaki ulazak u brže zavoje ( iznad 100 km/h) mješanje zadnjeg kraja;
širenje putanje u agresivnijoj vožnji ( nagle promjene smjera),
pojava verikalnih izbočina/udubljenja na gumi,
proklizavanje stražnje gume pri naglom kočenju zadnjom kočnicom.

napominjem da su pojave uzrokovane isključivo gumom, pažljivo sam promatrao i isključio druge utjecaje i da se to nije dešavalo na drugim gumama.


falalepa kad se vidimo cuga
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimečet 23 srp 2009, 20:50

Jack je napisao/la:
2 Cro hvala ti za post, poucno. . .
cak i ako se to zna dobro je kojiputa ponoviti. . .

sto se tice guma - nisam pametan. . .
ja imam Mihelin M45, i zadovoljan sam. . .
i danas krenem po zvizdanu, vozim po vucem asfaltu. . .
vjerojatno se gume nisu jos stigle zagrijati. . .
prolazim kraj benzinske, i odlucim skrenuti na nju. . .
znaci, vozim nekih 40 na sat, zadnja blokira, i debelo zaplesem po cesti. . .
i sad, koja bi guma po vrelom asfaltu imala grip. . .
cak mi je draze voziti po kisi, imam veci osjecaj sigurnosti. . .

mozda nije stvar u gumama, obicno je asvalt posebno mastan i klizak kod benzinskih, na semaforima i svim slicnom lokacijama s velikom frekvencijom prometa, a na kojoj se vozila ujedno i zaustavljaju. To su mjesta na kojima treba dodatno pazit kod kocenja isto kao i kod kretanja.Razlog tome je shta imash velik broj prometala kojima neshto kaplje, curi i sl. a na takovim lokacijama to najvishe dolazi do izrazaja po velikim vrucinama i poslije prve kishe.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimepet 24 srp 2009, 08:27

falalepa kad se vidimo cuga[/quote]


možda čak i popodne svratim do ŠI zbog nekih obaveza...oćeš svraćat u stankovce?
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimepet 24 srp 2009, 08:49

ponesi frontinić :hapy2:
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitimepet 24 srp 2009, 08:56

magna je napisao/la:
ponesi frontinić :hapy2:

savjeti za moto gume Smiley-scared003

sjetiću se,sjetiću se,sjetiću se,.....
[Vrh] Go down
Sponsored content





savjeti za moto gume Empty
PostajNaslov: Re: savjeti za moto gume   savjeti za moto gume Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
savjeti za moto gume
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Sissy bar, izrada -pomoc, savjeti!
» podkapa - savjeti i prijedlozi
» Uradi sam savjeti na youtube VN900

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: