Početna stranicaPretraľnik...moj 535 se pokvario... 610RegistracijaLogin

 

 ...moj 535 se pokvario...

Go down 
+5
palomas
Saba
Dog Soldier
buba
duba
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
duba
man
man
duba


Broj postova : 203
Godina imam : 45
Prebivalište : zg istok
Vozim : yamaha virago 535
Na forumu od : 22.12.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimečet 25 lip 2009, 13:33

..virago 535 neće palit na anlaser....došao iz križevaca(gradska utrka 2009),ugasio motor...probam upalit nakon 15 min.,neće...frend me zagura,pustim kuplung a zadnji kotač se ne želi okrenut i tak ponovimo više puta i nema boga da bi se okrenuo..ko da je motor zacvikao..onda mi je palo na pamet da ga malo u rikverc gurnemo i nakon toga je normalno upalio na guranac u naprijed na jedan metar,a prije toga smo dušu ostavili naguravajući ga...
..po svemu predpostavljam da mi je bendix riknuo...
..jel imao ko takvih problema i dal sam dao dobru dijagnozu...
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimečet 25 lip 2009, 13:47

ako nema bash nikakvih znakova od anlasera, znaci skroz mrtav, ja bi prvo posumnjao na chetkice, da nevalja bendix onda bi okretao ali nebi ubacivoa zubcanik, odnosno vrtio bi se samo anlaser a nebi vrtio motor, najbolje ga je skinut dolje i isprobat na pultu, tako cesh najbolje defektirat.
Neznam u kojoj si brzini probavao upalit motor na guranje ali ako si to slucajno radio u prvoj , pa cak i u drugoj dosta je velika vjerojatnost da ce kotac bit zablokiran, odnosno da nece moc savladat kompresiju u cilindrima. Kad se pali na guranje pozeljno je to radit u trecoj ili cak vishoj brzini.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
duba
man
man
duba


Broj postova : 203
Godina imam : 45
Prebivalište : zg istok
Vozim : yamaha virago 535
Na forumu od : 22.12.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimečet 25 lip 2009, 13:59

...sam sam ga znao palit u drugoj...al sad niti u 5 ne možeš okrenut kotač..jebeni dosije X...jučeč sam ga sam gurnuo u rikverc i onda poslje probao na anlaser..okrene ga krug-dva i onda zapne...virago ima posebno bendix,a posebno anlaser...tj.bendix je u deklu gdje je getriba i treba ispustit ulje da bi se došlo do njega..
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimečet 25 lip 2009, 14:12

duba je napisao/la:
...sam sam ga znao palit u drugoj...al sad niti u 5 ne možeš okrenut kotač..jebeni dosije X...jučeč sam ga sam gurnuo u rikverc i onda poslje probao na anlaser..okrene ga krug-dva i onda zapne...virago ima posebno bendix,a posebno anlaser...tj.bendix je u deklu gdje je getriba i treba ispustit ulje da bi se došlo do njega..

to je stvarno X files
neznam kak je to rijesheno na viragu, napisao sam ono shta mi je djelovalo smisleno, shta se tice bilo cega o Viragu mislim da ti Kamikaza tu moze najbolje i najvishe pomoc
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
duba
man
man
duba


Broj postova : 203
Godina imam : 45
Prebivalište : zg istok
Vozim : yamaha virago 535
Na forumu od : 22.12.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimečet 25 lip 2009, 14:18

...KAMMMIKKKAZZZOOOOOO UPOMOOOOOOĆĆĆĆĆĆĆ.....
[Vrh] Go down
Dog Soldier
cro chopper forum
cro chopper forum
Dog Soldier


Broj postova : 646
Godina imam : 35
Prebivalište : Istra
Vozim : Yamaha Virago
Na forumu od : 08.08.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimečet 25 lip 2009, 19:31

duba je napisao/la:
...KAMMMIKKKAZZZOOOOOO UPOMOOOOOOĆĆĆĆĆĆĆ.....

...odi na www.voc-zagreb.hr na forum od Virago owers cluba i ondje češ sigurno naći rješenje za svoj problem dobar
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimečet 25 lip 2009, 21:04

Boljka svakog viraga, ako anlaser daje ikakve znakove, a neće da spoji, onda malo gurneš motor, naprid, nazad i zaverglaš, e da provjeri akumulator, kad si zadnji put to napravio, možda nema dovoljno struje da ga pokrene......kreni od jednostavnik stvari pa onda gledaj najgore
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimečet 25 lip 2009, 21:05

Dodatak, meni se olabavila žica na klemi i motor bio mrtav, da malo struje, ideš zavrglat, kad ono ni čut, provjeri i to Very Happy
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimečet 25 lip 2009, 21:10

Saba je napisao/la:
.... e da provjeri akumulator

Čovjek je u uvodnome postu napisao da mu kod guranja blokira zadnji kotač, teško da to ima veze s akumulatorom!

Moja je pretpostavka da mu bendiks od anlasera ostane zaljepljen u ozubljenom položaju s motorom, pa zbog toga čitav motor ostane zablokiran.
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimečet 25 lip 2009, 21:12

palomas je napisao/la:
Saba je napisao/la:
.... e da provjeri akumulator

Čovjek je u uvodnome postu napisao da mu kod guranja blokira zadnji kotač, teško da to ima veze s akumulatorom!

Moja je pretpostavka da mu bendiks od anlasera ostane zaljepljen u ozubljenom položaju rotora, pa zbog toga čitav motor ostane zablokiran.
Nisam ni reka da ima, ali zašto krenit od "AJMO RASTAVIT MAŠITNU".........kad već gleda.......
[Vrh] Go down
duba
man
man
duba


Broj postova : 203
Godina imam : 45
Prebivalište : zg istok
Vozim : yamaha virago 535
Na forumu od : 22.12.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimečet 25 lip 2009, 21:54

..prije mi se znalo desit da prilikom anlasanja nešto preskoči i udari dosta glasno...moguče da je to signaliziralo da je bendix pri kraju....zato me i zanima dal se to nekom već desilo ili ja prvi probijam led..
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimepet 26 lip 2009, 11:05

upravo smo ja i kolega radili jedan super shadow s istim kvarom.
Kod ovoga je bila greska u "kvacilu alnasera" na velikom zupcaniku alnasera koji ide u mjenjac imas neki mehanizam(lezaj...nesto) koji kad rikne zaglavi zupcanik.
"lezaj" dozvoljava vrtnju ssamo u jednu stranu,ovaj nije uopce se dao okrenuti,ivesticija ti je negdje oko 500kn

nemoj silit da jos nesto ne zeznes nego lagano sarafanje....
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimepet 26 lip 2009, 12:05

...moj 535 se pokvario... Virago
[Vrh] Go down
duba
man
man
duba


Broj postova : 203
Godina imam : 45
Prebivalište : zg istok
Vozim : yamaha virago 535
Na forumu od : 22.12.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimepet 26 lip 2009, 14:36

..jel bilo možda špene u tom motoru????
...ja sam danas ispustio ulje i puno je špene....jedan komad mi izgleda ko vjenčić od igličastog ležaja...
..a taj kuplung sam vidio kak zgleda..frend slaže ninju na kojem je isto to otišlo....
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimeuto 30 lip 2009, 09:59

duba je napisao/la:
..jel bilo možda špene u tom motoru????
...ja sam danas ispustio ulje i puno je špene....jedan komad mi izgleda ko vjenčić od igličastog ležaja...
..a taj kuplung sam vidio kak zgleda..frend slaže ninju na kojem je isto to otišlo....

tako je iglicasti lezaj je u pitanju.
samo kad mjenjas moras i taj zupcanik promjeniti jer kad zacvenga onda ga i osteti,zasjece se u njega...
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimeuto 30 lip 2009, 10:43

palomas je napisao/la:
Saba je napisao/la:
.... e da provjeri akumulator

Čovjek je u uvodnome postu napisao da mu kod guranja blokira zadnji kotač, teško da to ima veze s akumulatorom!

Moja je pretpostavka da mu bendiks od anlasera ostane zaljepljen u ozubljenom položaju s motorom, pa zbog toga čitav motor ostane zablokiran.

kotač ne blokira u smislu kvara već je malo teže palit motor s kardanom na guranje...
moj da kamionom povučeš ne bi upalio na guranje...535 ide, ali teže.

i problemi s paljenjem na modelima Virago su poznati; ako nije akumulator, redovno oslabi jedna opruga ( neznam točno naziv ) a i samo anlaseri nisu poznati po trajnosti
[Vrh] Go down
duba
man
man
duba


Broj postova : 203
Godina imam : 45
Prebivalište : zg istok
Vozim : yamaha virago 535
Na forumu od : 22.12.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimeuto 30 lip 2009, 17:48

...ja svoju upalim na guranac sam bez problema...palio sam i suzukia 1000g sa kardanom...jučer sam rastavio motor..rasipao mi se cijeli kuplung od anlasera...u zupčanik mi je uletio lim koji drži ona tri valjčića na hrpi i i cijeli se sažvakao..neki meštar koji je prije slagao taj motor nije zategnuo tri imbusa koji drže taj kuplung....sad moram kupit kompletni kuplung....
..jel ima ko možda polovni...ili da je neko to mijenjao...zanima me koliko ta igra košta(mislim dijelovi)...
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimeuto 30 lip 2009, 17:49

duba je napisao/la:
...ja svoju upalim na guranac sam bez problema...palio sam i suzukia 1000g sa kardanom...jučer sam rastavio motor..rasipao mi se cijeli kuplung od anlasera...u zupčanik mi je uletio lim koji drži ona tri valjčića na hrpi i i cijeli se sažvakao..neki meštar koji je prije slagao taj motor nije zategnuo tri imbusa koji drže taj kuplung....sad moram kupit kompletni kuplung....
..jel ima ko možda polovni...ili da je neko to mijenjao...zanima me koliko ta igra košta(mislim dijelovi)...

imaš jednog u oglasnicima za dijelove
[Vrh] Go down
duba
man
man
duba


Broj postova : 203
Godina imam : 45
Prebivalište : zg istok
Vozim : yamaha virago 535
Na forumu od : 22.12.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimeuto 30 lip 2009, 17:55

..tu na forumu,plavi ili njuškalo??
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimesri 01 srp 2009, 01:29

duba je napisao/la:
...ja svoju upalim na guranac sam bez problema...palio sam i suzukia 1000g sa kardanom...jučer sam rastavio motor..rasipao mi se cijeli kuplung od anlasera...u zupčanik mi je uletio lim koji drži ona tri valjčića na hrpi i i cijeli se sažvakao..neki meštar koji je prije slagao taj motor nije zategnuo tri imbusa koji drže taj kuplung....sad moram kupit kompletni kuplung....
..jel ima ko možda polovni...ili da je neko to mijenjao...zanima me koliko ta igra košta(mislim dijelovi)...
mi smo zupcanik platili cirka 500kn a lezaj,odnosno mehanizam s limicima negdje oko 600 ali novo
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimesri 01 srp 2009, 08:06

duba je napisao/la:
..tu na forumu,plavi ili njuškalo??

ma vidio sam ga prije par dana, ne na forumu, nego na jednom od oglasnika...ali ne mogu se sjetiti gdje... scratch
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimesri 01 srp 2009, 09:09

Zmija je napisao/la:
palomas je napisao/la:
Saba je napisao/la:
.... e da provjeri akumulator

Čovjek je u uvodnome postu napisao da mu kod guranja blokira zadnji kotač, teško da to ima veze s akumulatorom!

Moja je pretpostavka da mu bendiks od anlasera ostane zaljepljen u ozubljenom položaju s motorom, pa zbog toga čitav motor ostane zablokiran.

kotač ne blokira u smislu kvara već je malo teže palit motor s kardanom na guranje...
moj da kamionom povučeš ne bi upalio na guranje...535 ide, ali teže.

i problemi s paljenjem na modelima Virago su poznati; ako nije akumulator, redovno oslabi jedna opruga ( neznam točno naziv ) a i samo anlaseri nisu poznati po trajnosti

Ja nemam takvih iskustava...

Sasvim normalno upali na guranje u drugoj ili trećoj.
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
duba
man
man
duba


Broj postova : 203
Godina imam : 45
Prebivalište : zg istok
Vozim : yamaha virago 535
Na forumu od : 22.12.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimesub 04 srp 2009, 18:04

..evo naručio sam bendix u elodi..1100 kn..magnet košta 3000 kn pa sam odlučio u svom probušit veće rupe i urezat navoj m10...lamele i semering za prednju vilicu sam naručio u motormaniji...sad čekam negdje do 18.07. dijelove da mogu složit vraga...
[Vrh] Go down
Night rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Night rider


Broj postova : 821
Godina imam : 36
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago
Na forumu od : 26.06.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimesub 04 srp 2009, 18:45

duba je napisao/la:
..evo naručio sam bendix u elodi..1100 kn..magnet košta 3000 kn pa sam odlučio u svom probušit veće rupe i urezat navoj m10...lamele i semering za prednju vilicu sam naručio u motormaniji...sad čekam negdje do 18.07. dijelove da mogu složit vraga...

Bez uvrede ikome ali ako je preko Motormanije cekat ces i malo duze
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitimened 05 srp 2009, 09:29

Night rider je napisao/la:
duba je napisao/la:
..evo naručio sam bendix u elodi..1100 kn..magnet košta 3000 kn pa sam odlučio u svom probušit veće rupe i urezat navoj m10...lamele i semering za prednju vilicu sam naručio u motormaniji...sad čekam negdje do 18.07. dijelove da mogu složit vraga...

Bez uvrede ikome ali ako je preko Motormanije cekat ces i malo duze

zato i je napisao samo datum, bez godine lol!
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Sponsored content





...moj 535 se pokvario... Empty
PostajNaslov: Re: ...moj 535 se pokvario...   ...moj 535 se pokvario... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
...moj 535 se pokvario...
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: