Početna stranicaPretraľnikbalansiranje kotaca 610RegistracijaLogin

 

 balansiranje kotaca

Go down 
+2
Quirin
simka
6 posters
Autor/icaPoruka
simka
man
man
simka


Broj postova : 71
Godina imam : 40
Prebivalište : Opatija/Ičići
Vozim : Hondu Shadow 600
Na forumu od : 12.05.2009

balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 00:35

evo jedno pitanje dali se na motoru moraju balansirati kotaci i kako da se provjeri dali je felga ravna
[Vrh] Go down
Gost
Gost




balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 01:14

simka je napisao/la:
evo jedno pitanje dali se na motoru moraju balansirati kotaci i kako da se provjeri dali je felga ravna
obavezno je balansiranje , a pogotovo kod zamjene gume.
[Vrh] Go down
Quirin
cro chopper forum
cro chopper forum
Quirin


Broj postova : 1704
Godina imam : 48
Prebivalište : Sisak
Vozim : VIRAGO XV 535
Na forumu od : 23.07.2008

balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 06:29

simka je napisao/la:
evo jedno pitanje dali se na motoru moraju balansirati kotaci i kako da se provjeri dali je felga ravna

Odeš kod vulkanizera ili neki moto servis koji mjenja moto gume i tamo ti mogu sve provjeriti
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 08:10

Dobio si dva odgovora koja moraš ispoštovati!
[Vrh] Go down
simka
man
man
simka


Broj postova : 71
Godina imam : 40
Prebivalište : Opatija/Ičići
Vozim : Hondu Shadow 600
Na forumu od : 12.05.2009

balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 09:37

sta oni vide i dali je felga dobar
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 09:41

simka je napisao/la:
sta oni vide i dali je felga dobar

Jel ti možda trese neki od kotača, pa nisi siguran dali ti je potrebno samo balansiranje, ili je felga iskrivljena?
[Vrh] Go down
simka
man
man
simka


Broj postova : 71
Godina imam : 40
Prebivalište : Opatija/Ičići
Vozim : Hondu Shadow 600
Na forumu od : 12.05.2009

balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 15:36

pa imam osjecaj ko da me zna zanest a sad neznam jeli to zbog felgi ili zbog u mom kraju predivnih cesta punih sahti
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 16:59

Balansiranje je obavezno kao shta su ti vec rekli , ali ovaj tvoj problem mi vishe vuce na loshu cestu ili loshe gume.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
simka
man
man
simka


Broj postova : 71
Godina imam : 40
Prebivalište : Opatija/Ičići
Vozim : Hondu Shadow 600
Na forumu od : 12.05.2009

balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 17:36

gume su nove niti 1g
[Vrh] Go down
Quirin
cro chopper forum
cro chopper forum
Quirin


Broj postova : 1704
Godina imam : 48
Prebivalište : Sisak
Vozim : VIRAGO XV 535
Na forumu od : 23.07.2008

balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 17:46

Pravi majstor ili vulkanizer će ti sigurno reći da li ti je felga u kur** ili guma, tako da bez straha odeš, pitaš i sve će ti biti jasno, možda ti nije dobro iz balansirana pa zato trese ali sve se to može provjeriti
[Vrh] Go down
simka
man
man
simka


Broj postova : 71
Godina imam : 40
Prebivalište : Opatija/Ičići
Vozim : Hondu Shadow 600
Na forumu od : 12.05.2009

balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 18:08

znaci treba otic kod vulkanizera koji to moze pogledat
[Vrh] Go down
Quirin
cro chopper forum
cro chopper forum
Quirin


Broj postova : 1704
Godina imam : 48
Prebivalište : Sisak
Vozim : VIRAGO XV 535
Na forumu od : 23.07.2008

balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 18:20

dobar
[Vrh] Go down
Gost
Gost




balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 20:57

Obavezno kod vulkanizera stavi na stroj pa vidi kaj je nije se za zezati s gumama i felgama
[Vrh] Go down
cityn
man
man
cityn


Broj postova : 326
Godina imam : 47
Prebivalište : Sarajevo-Dubrovnik
Vozim : HD u pripremi
Na forumu od : 09.03.2008

balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitimečet 18 lip 2009, 21:19

simka je napisao/la:
evo jedno pitanje dali se na motoru moraju balansirati kotaci i kako da se provjeri dali je felga ravna


Evo ako ti se da čitati..... pljuga pljuga

Obzirom da sam prije par mjeseci izgubio vremena i vremena Bohmann kako ulaskom u samu problematiku centriranja i balansiranja, tako i samim radom - rastavio kompletnu prednju felgicu, poskidao žice, mašinski ispolirao, vratio sve nazad uz sva centriranja i balansiranja.....Shocked ,nakon 700 pređenih km i top speeda od 110km/h sa tako sređenom felgicom da napišem koji red ovdje ukratko Cool , a detaljan tekst sa slikama i sl. će biti nekad kad uhvatim vremena......

Balansiranjem izjednačavamo težine koje se nalaze na suprotnim stranama osi točka (dakle felga + guma). Time eliminišemo problem neravnomjerne centrifugalne sile koja bi djelovala na os i na taj način uzrokovala podrhtavanje u vožnji na određenim brzinama.

Kako to radimo manuelno?
Za balansiranje je potrebno imati balanser koji se sastoji od metalnog postolja,osovine i dva manja valjka na koje se postavi cijeli točak čime trenje i sam otpor rotiranju smanjujemo na minimum, ev' kako izgleda balanser ;
balansiranje kotaca Tachyon-balancer-frame
A obzirom da se neće balansirati svakih 10 dana, najbolje je stoga ne nabavljati balanser već poći do vulkanizera koji posjeduje isti.
Sam proces je dalje jednostavan, točak (felga+guma) se lagano zavrti i prati se njeno zaustavljanje. Nakon zaustavljanja, nebalansiran točak će imati tendenciju da se malo vrati nazad što je prouzrokovano težim dijelom točka. Kad se smiri, stavlja se privremeni uteg na kontra stranu osi. Uteg će biti manje težine, 5-10g.
Postupak se ponovi i u slučaju da ponovno imamo povrat u rotaciji nakon zaustavljanja, stavlja se veća težina utega na kontra stranu...... a nekad i na drugi dio točka, ovisno koji dio preteže.... Sleep i sve tako dok ne dobijemo idealno => nakon par zaustavljanja ne dobijamo bilo kakav povrat u rotaciji.

Okomito centriranje žičane felgice se odnosi na izjednačavanje udaljenosti svakog dijela obruča felge sa njenim centralnim dijelom dok kod vodoravnog centriranja govorimo o hodu obruča felge lijevo desno - otklon na žičanim felgama ne bi trebao biti veći od 1/18 inča, naravno, cilj je da isti bude 0 ili skoro 0

Okomito i vertikalno centriranje radimo uz pomoć zatezanja/popuštanja žica gdje napominjem da iste nakon finalnih centriranja NE SMIJU Exclamation biti pretegnute ili prelabava da ne bi bilo veselja na cesti :bolest: no o tome u odvojenom tekstu kad uhvatim cajtunga.....odoh sad u džir Cool
[Vrh] Go down
http://www.mirzak.com.ba
Sponsored content





balansiranje kotaca Empty
PostajNaslov: Re: balansiranje kotaca   balansiranje kotaca Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
balansiranje kotaca
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» prerada zadnjeg kotaca osovine

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: