Početna stranicaPretraľnikServis Manual i radnje koje isti ne sadrži 610RegistracijaLogin

 

 Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži

Go down 
+2
oz_skroz13
dragger
6 posters
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Empty
PostajNaslov: Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži   Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Icon_minitimesri 17 lip 2009, 18:50

Moderatori, ako smatrate da tema treba u MANUALE, prebacite je, hvala.
Sa ciljem namjere, topic nisam stavio u temu vezanu za " zamjenu faznog lanca ", jer pretpostavljam da je dosta članova ne bi niti otvorilo pa čak ni pročitao, a jednog dana će mu trebati.

Kako sam prije par dana postavio temu i pitanje zamjena faznog lanca - koliko km, nitko nije ponudio odgovor. Zašto? Ne vjerujem da nitko nezna, znaju i moraju znati ovlašteni serviseri a mislim da takvih ima registriranih na forumu (ne mora biti yamahin, može bilo koji drugi u gami prodajnih motocikala koji ima približno isti motocikl).
Zašto ne pomoći i savjetovati one koji ne znaju, a traže pomoć? Pa ne mora odgovor biti precizan podatak, jer se malo tko od nas drži preciznosti.
Napomena: ne odnosi se samo na servisere, več i one koji su nekad bili ili imali bilo kakav kontakt sa servisiranjem.
Ako takvih nema, ja se duboko ispričavam.
Ja, kao jedan od nabrojanih, znam da ovlašteni serviser VW vozila ima posebne knjige o održavanju, možda motocikli nemaju?

Sad ono što je glavna misao teme, a opet vezana za servisere i gore navedenu temu u svezi zamjene faznog lanca, a isto tako i zamjenu - održavanje pojedinih vitalnih djelova motocikla.

Postoji li nešto (vjerujem da postoji) što servis manual ne sadrži, a imaju ga ovlašteni serviseri, što je prijeko potrebno u održavanju vašeg ljubimca?

Ako postoji i netko ima, (knjiga ili pdf, nije bitno) bio bih mu zmolio bih da to objavi kako bi svi imali uvid u to a isto tako imali i što precizniju informaciju.
[Vrh] Go down
oz_skroz13
man
man
oz_skroz13


Broj postova : 193
Godina imam : 38
Prebivalište : Vinkovci
Vozim : u krug!
Na forumu od : 19.05.2009

Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Empty
PostajNaslov: Re: Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži   Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Icon_minitimesri 17 lip 2009, 19:03

He he toga ima toliko da sve neznaju ni konstruktori, a ne serviseri!
Nisam ničiji ovlašteni ni specijalizirani serviser, ali automehanika mi je zanimanje, posao i hobi tako da sam upučen u te stvari!
Lanac se za razliku od remena mijenja kad se istegne! Naravno proizvođač propisuje interval zamjene iz sigurnosnih razloga!
[Vrh] Go down
aristel
man
man
aristel


Broj postova : 102
Godina imam : 43
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Dragster 1100 custom
Na forumu od : 23.01.2009

Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Empty
PostajNaslov: Re: Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži   Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Icon_minitimepet 19 lip 2009, 11:50

postoje manual priručnici ovakve kakve mi imamo a postoje radionički tj profesionalni koji su daleko precizniji ali ja ih još nisam našao zapravo jesam ali...
takve priručnike izrađuje auto data za automobile
imam takvog za model svojeg auta i koštao je 100e
ali i dalje nisam zadovoljan s njim ali je daleko korisniji od ovog što imam za yamahu to je tek toliko da vozač upozna svoje vozilo....
to je sve za tiskana izdanja a sad se to već ide internetom samo treba uplatiti i logirati se na njihove stranice...

nisam baš od pomoći What a Face
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Empty
PostajNaslov: Re: Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži   Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Icon_minitimepet 19 lip 2009, 13:12

Ka bivši serviser moram potvrditi da postoji dokumentavija koja je isključivo dostupna servisnim radionicama . takvu dokumentaciju nečete niti možete naći u opticaju na internetu jer ista je zaštičena od strane proizvodača i ostaje u krugovima servisa .

Recimo svi servis manuali koji se mogu naći u opticaju za MZ , a ima ih puno nisu ni blizu servisnim knjigama koje sam ja zadužio od uvoznika odnosno proizvodaća motora . Ni normativi nisu u opticaju širokih masa , a da ne govorim o specijalnom alatu .

Nadalje ima kvarova odnosno postupaka otklanjanja istih koji nisu niti u spomenutoj dokumentaciji opisani . Ta iskustva dobivaju se na seminarima i konzultacijama , a vjerujte ima toga dosta . Male tajne velikih majstora .
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Empty
PostajNaslov: Re: Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži   Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Icon_minitimepet 19 lip 2009, 22:44

Je, kad sam ja počeo šarafat bilo je 2 specijalna alata i za svaki box komplet gedora, kombiniranih ključeva, različitih kliješta. E danas je obrnuto, danas svaki box ima oko 30-tak specijalnih alata, a na dva idu jedna radionička kolica. Imaš stvari koje nema šanse da nađeš niti u jednoj knjizi jel se pojave u eksploataciji i znanje i iskustvo iz tih problema se stječe na seminarima, tečajevima, specijalizacijama i radionicama koje proizvođač organizira među ovlaštenim serviserima.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
LUKAČ li-st
man
man
LUKAČ li-st


Broj postova : 493
Godina imam : 36
Prebivalište : Sarajevo-Livno-ST
Vozim : vozit cu
Na forumu od : 26.08.2008

Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Empty
PostajNaslov: Re: Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži   Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Icon_minitimesub 20 lip 2009, 02:15

evo meni bilo malo dosadno pa sam naletio na nesto tu ima svega nadam se da ce nekom pomoc dobar dobar


http://www.carlsalter.com/motorcycle-manuals.asp
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Empty
PostajNaslov: Re: Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži   Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Icon_minitimened 21 lip 2009, 16:49

aristel je napisao/la:
postoje manual priručnici ovakve kakve mi imamo a postoje radionički tj profesionalni koji su daleko precizniji ali ja ih još nisam našao zapravo jesam ali...
takve priručnike izrađuje auto data za automobile
imam takvog za model svojeg auta i koštao je 100e
ali i dalje nisam zadovoljan s njim ali je daleko korisniji od ovog što imam za yamahu to je tek toliko da vozač upozna svoje vozilo....
to je sve za tiskana izdanja a sad se to već ide internetom samo treba uplatiti i logirati se na njihove stranice...

nisam baš od pomoći What a Face
Ti to o user manualsima?
Mislim da repair manualsi nisu baš samo za upoznavanje motora... dobar
[Vrh] Go down
Sponsored content





Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Empty
PostajNaslov: Re: Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži   Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Servis Manual i radnje koje isti ne sadrži
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» MANUAL ZA HARLEY V ROD
» Manual Kawasaki VN 900
» Manual VN800
» Manual za Kawasaki GPZ 500 S
» Zing service manual

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: