Početna stranicaPretraľnikZongshen ZS-125-30 - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Zongshen ZS-125-30

Go down 
+21
dac
oluja
Jack
dragger
karlovac
webrider
Beatnik
bananajoe
Krešo
mungos
george
zuta guja
sinisa
Krišo
buba
regal
starac
black rain
KekoWaspnation
Leso
nyll
25 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen ZS-125-30   Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Icon_minitimepon 29 lip 2009, 10:58

uvod:odluka

bilo je puno priče o tome treba li počet s vakim il nakim motorom: pa evo mojih razmišljanja, onako kako to vidi jedan početnik bez prethodnog iskustva, mehaničarskog znanja i prosječne ili ispod financijske moči:

novo vs. polovno:
2 godine mira mi puno znači zbog moje mehaničarske "nepismenosti" - a iz istog razloga ne bih bio u stanju identificirat nedostatke polovnog.. plus, ovako kaj god da se desi il sam ja ili ZS za okrivit - nema izvlačenja na račun prijašnjih vlasnika Very Happy

no-name kinez vs brand
ummmm.. cijena?
usporedbe radi, ybr 125 custom je skuplja od 2 zonga Very Happy
da bih dao koju kn više na račun tradicije i povjerenja u ime, bih, naravno - ali duplo?
još jedna sitnica.. godine su tu, lol, sječam se predobro kako su dočekivane i neke druge marke koje su sad pojam sigurnih i pouzdanih vozila i ine tehnike..
eto, nažalost tu sam di sam i nije mi svejedno 10, 15 ili 20k kn .. naravno:

125 vs 600 (900, 1600..) (ili trajno rješenje vs. step-by-step)

tu treba uključit i odluku kupuje li se motor za vozit se do penzije ili nešto za brušenje vještine i sticanje iskustva prije migracije na jače mašine - meni osobno mrcine od 250-300 kg i 70KS izazivaju strahopoštovanje, a želio sam se VOZIT od prvog dana. do kraja, kolko ide.. pa i dalje - tj. past. i/ili pokvarit ga. no svatko sam sebe najbolje pozna. valjda.

lee vs. chang (kinez protiv kineza)

uhh, priznajem: nije bilo JL-a od 125, mislim da bi mi to bio prvi izbor, upravo zbog pohvala koje su dobili na ovom forumu.. drugi me odbili zbog ovog ili onog, uglavnom: zong.. svidio mi se malo drugačijim izgledom, malom kilažom i mrvu večom snagom i brzinom od ostalih..
nažalost feedback krajnjih korisnika je bio nikakav, ali malo istraživanje ZSa mi je ipak ulilo malo sigurnosti:
dileri/serviseri s kojima sam razgovarao ga drže več 5-7 godina u ponudi (mislim da ga gen zastupnik ima 7 ili 9, zaboravih) i svi ga hvale; ZS godinama suradjuje sa HD-om i piaggiom (u biti oni su "piaggio asia"), imaju nagradjivan razvojni odjel, proizvodnju od 2 000 000 motora godišnje..

slušao sam i one savjete koji preporučuju favoriziranje servisne mreže a ne prodavača ili marke - mislim da je pokrivenost sasvim solidna, a par imena na listi je čak i meni laiku bilo poznato od ranije Wink i kako rekoh nisam bio lijen nazvat i pitat koliko dugo rade s njim, što se najviše kvari, što oni misle..

i eto, pade odluka.. inače najeftiniji od jeftinih, a sa popustom za prošlogodišnji model i za boju (lol) ispalo je tako da sam u cijenu recimo QMa uspio ugurat ZS, školu i troškove registracije :p - jednostavno nisam mogao vjerovat kad sam čuo cijenu - ko malo bolji bicikl, lol, predobro da bi bilo istinito
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen ZS-125-30   Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Icon_minitimepon 29 lip 2009, 11:10

dakle - isplašili ste me poprilično s otpadanjem vijaka, pregaranjem instalacija, pucanjem sajli, traljavim nultim servisima i sl. šta reč - paranoja radi svoje - prije svake vožnje pripreme i provjere ko da idem na put od 3k km ...al eto, sve je još na svom mjestu Very Happy

iskreno, nije došao (kupljen u Moto Javorović u Osijeku, dostavljen u ZG) u savršenom stanju - dakle da pobrojimo greške:
- kilometar sat je prestao radit na 1 990 predjenih metara - ali sam odlučio to zanemarit i odvozit prvih 500 (procjena po potrošnji, vjerojatnije negdje oko 700 :p) pa sredit na redovnom.
- bravica za blokiranje vilice neupotrebljiva: ključ jedva da ide unutra, ali se neda okrenut Sad - neznam da li da gubim vrijeme tražeči zamjenu ili da oma krenem gledat neko bolje rješenje ?
- prednji blatobran van osi - kao da je spigan od pada; nadam se da će demontaža i ponovna montaža rješit stvar, tj da je prezategnut na jednu stranu.. eventualno možda proširit koju rupicu dok ne "sjedne" na mjesto .

tu je još par zamjerki na račun dizajna/izvedbe, dakle ZS kao takvog
-nema pokazivač broja okretaja! kako bih se rado odrekao indikatora stupja prijenosa u zamjenu, zbilja mi to fali - a i još jedna vurica bi ga malo zaokružila, uozbiljila - 125-50 u usporedbi s ovim izgleda ko kadilak
još par sitnica (jedan prekidač "viška" na desnoj strani ( flameout switch, wtf?), čok postavljen gore, ispod prekidača na lijevoj, i preružna kutija za ulje od kočnica) koje mi onako, lagano bodu oči - al ništa se ne bi dalo rješit

i onako, zadnji kraj.. hmm.. sve skup previsoko a svjetlo izbačeno pol metra van. nema ni baš preveč mjesta za moje krakove, pa mislim da ga namjeravam zadržat da bi čopanje počeo odtud: blatobran niže, sic natrag do jaja, svjetlo unutra..
traljav tvornički sissy ide dolje vako i onako, uhh prvi na popisu nakon guma
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen ZS-125-30   Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Icon_minitimepon 29 lip 2009, 11:19

nego da se vratimo na ponašanje i utiske ovih prvih par dana:
0 - 500 km

u vožnji sve pet, zaista.. položaj izvrstan čak i za nekog moje visine - sa 191 od kojih 101 otpada na noge vjerojatno bi i (predmet mojih želja) VN izgledao kao malo bolji skuter Very Happy ali boli me kiki kako to izgleda sa strane - motor me ne umara ni položajem ni vibrama.

budući povratnik na 2 kotača nakon 20 i kusur, tek se uhodavam.. i za moje pojmove 125 sasvim dovoljno snažan i živahan - taman koliko treba tako da se posvetim svojoj tehnici bez borbe s motorom ili strahom od njega

večina prvih 500 odradjeno po sporednim cestama turopolja, po 20 do 50 km u komadu; kako rekoh, vrlo opuštajuče i udobno, bez obzira na katastrofalnu podlogu. zavoji - uglavnom untar sela, uski i nepregledni i svaki mi je novi tako da se ulazilo i preoprezno - ono malo "otvorenih" gdje sam ušao malo slobodnije odradi bez greške, bez plesanja i izlaska van zamišljene putanje - kako ga postaviš tako i ostane, a dovoljno je lagan i za korekcije.
ja malo ponekad klizim prema vanka više nego što bih želio, ali pripisujem to više svom neiskustvu s ovim medjuosovinskim razmakom, mojim greškama u famoznom vodjenju pogledom i ofkors oridjidji gumama nego bilo čem drugom.
ok, prednji amortizeri možda premekani, oprilike kao na 7-8 godina starom YBRu koji sam vozio u školi, mekši nego bih volio - boljka svih kineza?
a i kočnice, uhh.. par simulranih paničnih kočenja na parkiralištu mi je dalo neku ideju dokle mogu i moram iči ..treba zaista stinuti da bi se nešto postiglo. zasad ostavljam tako, malo mekše,lol. sa svojim navikama i iskustvom vjerojatnije je da ču je stisnut prerano i previše nego da je neču dovoljno - ali sve skupa, hmm, volio bih da mogu skratit zaustavni put, nekako mi se to čini tromo. možda još vježbe i nove gume pomognu..

par vožnji po gradu i odokativne usporedbe sa lokalnim grabežljivcima na 2 i 4 - oče mali, oče..Very Happy ubrzanje 0-60 više nego dobro - nebumenenikovmojikuruzi Very Happy
60 - 100 .. ummm.. jebga, ipak je to čoper i samo 125 - a o vozaču da se i ne priča - ali uredno, zaista.
par km po jabukovcu, cmroku, jordanovcu..sa suvozačem baca u vodu i sve priče o nedostatku snage za uspone: bar na ove od 5-10 minuta penjanja - ako u zavojima ne izgubim previše brzine sve 5.. naravno, buči malo preveč za moje nesviklo uho i nema tu snage za dodatna ubrzanja, ali - može se. kad nadjem žrtvu za odvuč na sljeme ili žumberak, javim detalje :p
[Vrh] Go down
DB
man
man
DB


Broj postova : 358
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb
Vozim : JINLUN 250
Na forumu od : 11.06.2009

Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen ZS-125-30   Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Icon_minitimepon 29 lip 2009, 11:27

Bravo stari!! dobar

Izvrstan post koji meni puno pomaže jer sam u praktički istoj situaciji kao što si i ti bio, muče me iste dileme. Ovih dana krečem na polaganje pa do sada i nisam krenuo u neko "ozbiljnije" traženje motora, uglavnom čitam tu po forumu i po netu, važem i premišljam se, zbrajam i oduzimam...znaš kak je..100 ljudi 100 mišljenja, pa ti budi pametan.. scratch

Uglavnom, mislim da ću se i ja odlučiti za novo. Dobro si rekao, 2 godine je 2 godine, kolko god mi šutili o tome. Nekome tko vozi motore i šarafi po njima cijeli život to se možda čini glupo, ali meni nije. A ja sam taj koji će plačati eventualne posljedice svoje odluke, nitko mi neće reč "ajde dođi do mene u garažu pa bum ti zašarafil za đabe..". Ovako lijepo nazovem servis i baš me briga, imam garanciju Wink

Nadam se da češ pisat o svim iskustvima sa motorom, jer mene zanimaju upravo iskustva i razmišljanja ljudi koji nemaju iskustva. Koliko god bili dobri i korisni savjeti iskusnih vozača, mislim da se oni ipak puno teže stavljaju u našu situaciju..isto kao što bi se ja teško stavio u situaciju osobe koja nije nikada sjela vozit auto.

E da, da ne zaboravim, motor ti je MRAK roker
Totalno mi se sviđa boja, daje mu osobnost i izdvaja ga iz mase!
Pozdrav i uživaj!
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen ZS-125-30   Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Icon_minitimepon 29 lip 2009, 11:30

500 -700 km

zadnji dio odradjen nakon dogovorenog termina servisa - nisam bio 100% jesam li prešao 500 ili ne, pa reko da nabacimo par km za svaki slučaj.. reko, sjeo i sišao 4 sata kasnije. Very Happy ponovo turopolje, pa preko kerestinca i sv.nedelje do samobora - pa u brda do dubrave samoborske, oko groblja okret pa dolje-gore-dolje kroz vinograde i šume skoro do bregane i povratak "klasičnim" putem - e sad:

gušenje
sve ovo vrijeme dosad sam ga relativno štedio, trudio se vozit bez urlikanja mašine.. ali tu i tamo se mora, el tak: pri večim brzinama na naglo ubrzanje reagira kao da sam ustvari smanji gas, malo trzne pa tek onda krene ubrzavat, ali tromooo - u medjuvrenu propade preticanje.. al lako za to.. svi znamo koliko znači sposobnost da se u sekundi makneš iz neke pozicije
ok, dealer reče da tek treba iskašljat konzervans i ostalo smeče iz sistema, pa kao onda.. aj vidit čemo, rekoh ... problem u početku rješavam čokom - negdje oko pola se "sredi", i mada me peče savjest što ga povremeno vratim pod čok i nakon što je debelo zagrijan, neka razlika u zvuku ili broju okretaja se i ne osjeti i izgleda da tek tu nadje omjer zrak/gorivo koji mu odgovara. Embarassed Sad
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen ZS-125-30   Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Icon_minitimepon 29 lip 2009, 11:43

prvi servis: Gorički, svaka cast Donja Reka (Jastrebarsko)
zamjena ulja, čiščenje i štelanje fergazera, zamjena sajle kilometar sata, ugradnja filtera za gorivo, podešen i podmazan..
još jednom: svaka cast i pozdrav cjeloj ekipi Gorički i hvalax na strpljenju, što reč: sasvim drugi motor.
problem sa zrakom je čini se bio ne samo u prljavštini u frgi nego i u lošem filteru zraka - onaj komad lima na kraju se odvojio Sad
ali srečom, dobra dijagnoza, čiščenje i krpanje rješava stvar - još jednom g. Goran uzima šrafciger u zube i odlazi na probnu vožnju i štelanje frge - i beba je spremna!
kako sam več bio na toj cesti, oma nakon servisa uspon na pleševicu - f*in unbelievable!!
par minuta pod majstorom bregov i moj zong je enduro? penje se ko da je radjen samo za to, zavoje gadjam bolje neg na ravnom, a na kratkim ravnim pravcima poletimo i do 80 Very Happy - i mada on urla još, još, još ja ono kao smirujem, ma nismo tu zbog toga, lol.. na spustu čilam 30-40, nikad u/na ničemu se nisam osječao dobro na nizbrdici..

nakon izlaska na glavnu cestu isprobavam one ono što me najviše mučilo, ubrzanje 80 - 100 - ovaj put mi ispada par sekundi, taman da se namjestim u putanju za preticanje i bacim zadnju provjeru - za 10-11KS genijalno. trebam li reč - nema više kašljucanja i potrebe za čokom. i da:
Jack je napisao/la:

primjetio sam da bi po specifikacijama trebao ici 117 km/h
ajde to isprobaj, kad ga razradis, pa javi. . .
.
117 još ne, ali išao sam (po svojoj vuri) 110 - a mojih 191cm visine je brijem solidna kočnica. tko zna, manji vozač, sagnut.. pogotovo nakon servisa na 3000 kad se poštelaju i ventili - zašto ne i 120 Very Happy
s tim da: iznad 90-95 se javlja neki dodatni šuplji zvuk koji mi se uopće ne svidja - loša kaciga i neiskustvo pa nemogu odredit što i zašto, ali tu je.. a na 90 + tu su i vibre u volanu - ne nešto što bi te dovelo u opasnost, ali definitivno nije udobno na duže vrijeme.
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zongshen ZS-125-30   Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Icon_minitimepon 29 lip 2009, 11:58

i tako... znam da je još preprepre rano, ali s ponosom izvješčujem da je najeftiniji najmanji cruiser (zasad) na vrlo dobrom putu da ispadne i best-buy Twisted Evil Twisted Evil

i sigurno dobar izbor za početnika ili nekog ograničenog na A1 .. puno puno zabave za male pare dancingbanana
tolko.. a sad se idem vozit Very Happy

za pa pa, par sličica.. neko je spomenuo crno?
evo kolege ulovljenog na susretu u samoboru:
Zongshen ZS-125-30 - Page 2 Nv4idk

i mali promo vid od rodjaka 125-50