Početna stranicaPretraľnikShinko gume 610RegistracijaLogin

 

 Shinko gume

Go down 
+3
webrider
palomas
jebiki
7 posters
Autor/icaPoruka
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimeuto 26 svi 2009, 23:42

Jel" tko probao dotične gume i dojmovi ako može?????
Moram mjenjat gume,mislio sam izgurat još sezonu ali ostao je još 1 mm do graničnika preporučene potrošenosti gume.
Znam i sam za Metzeler,Avon....ali u potrazi sam naletio na ove Shinko koje su cjenom prilično ispod ostalih.Pretražio sam po netu mišljenja i iskustva o istima i ispada da je guma prilično dobra i da za cjenu nudi više nego dovoljno.
Navodno je Japanski trademark koji se proizvodi u Koreji.
Treba uzeti u obzir da ne vozim kapacitetnu makinju i da od ovih koje su sada na njemu ne mogu bit gore Exclamation
Savjeti,prijedlozi Question Question Question
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimesri 27 svi 2009, 07:33

Ja trenutno imam na Aquili noviji model Shinko gume, koju sam montirao prošlog ljeta. Što reči - prezadovoljan sam s njom, pogotovo u usporedbi sa Savom ili originalnom Shinko gumom, koja je bila stariji model.

Vozim se i po zimi ako se ukaže prilika, vozio sam se i po kiši, i guma je stabilna i daje dobar grip u svim uvjetima.

Shinko 230 Tour Master

Shinko gume Shinko_230_Tour_Master_Rear_Tire_detail
[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimesri 27 svi 2009, 14:56

jebiki je napisao/la:

Znam i sam za Metzeler,Avon....ali u potrazi sam naletio na ove Shinko koje su cjenom prilično ispod ostalih.Pretražio sam po netu mišljenja i iskustva o istima i ispada da je guma prilično dobra i da za cjenu nudi više nego dovoljno.
Navodno je Japanski trademark koji se proizvodi u Koreji.
Treba uzeti u obzir da ne vozim kapacitetnu makinju i da od ovih koje su sada na njemu ne mogu bit gore Exclamation

Potpisujem. I odlučio sam uzeti Shinko iz istih razloga. Naručio i čekam da stignu do dobavljača (Motobox Split). Inače me zanima gdje se još u Hrvatskoj nude Shinko gume?
[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimesri 27 svi 2009, 14:57

palomas je napisao/la:
Ja trenutno imam na Aquili noviji model Shinko gume, koju sam montirao prošlog ljeta. Što reči - prezadovoljan sam s njom, pogotovo u usporedbi sa Savom ili originalnom Shinko gumom, koja je bila stariji model.

Vozim se i po zimi ako se ukaže prilika, vozio sam se i po kiši, i guma je stabilna i daje dobar grip u svim uvjetima.

Shinko 230 Tour Master

Shinko gume Shinko_230_Tour_Master_Rear_Tire_detail

Može li informacija gdje si kupio gumu?

Hvala.
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimesri 27 svi 2009, 21:05

Shinko gume imaš tu http://shop.motogume.hr/

Kaj se Shinka dotikavlje ja baš nisam prezadovoljan! Kliza i ne drži baš ponajbolje ... rađe uzmi pireli ... ja sam sad stavio prednju pireli ... a vjerojatno ću uskoro i zadnju ... zadnja je Shinko i prošla nekih 3000-4000km.

Čim je malo hladnije ili malko vlage na cesti ona se meni ne ponaša pristojno.... što ne mogu reći za pireli ili metzeler ... eto moj savijet je Pireli ili metzler

Čak mi je striček (jako pristojan) iz motoguma ..pričali smo prek pola sata ... rekao da je shinko guma za jednu sezonu ... te da to nije ozbiljna guma .. kad sam rekao da nisam baš prezadovoljan... odmah me je pitao .. što se kliže zadnji kraj??!?

Pozz
Sale
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimesri 27 svi 2009, 21:48

skorpac je napisao/la:
Shinko gume imaš tu http://shop.motogume.hr/

Kaj se Shinka dotikavlje ja baš nisam prezadovoljan! Kliza i ne drži baš ponajbolje ... rađe uzmi pireli ... ja sam sad stavio prednju pireli ... a vjerojatno ću uskoro i zadnju ... zadnja je Shinko i prošla nekih 3000-4000km.

Čim je malo hladnije ili malko vlage na cesti ona se meni ne ponaša pristojno.... što ne mogu reći za pireli ili metzeler ... eto moj savijet je Pireli ili metzler

Čak mi je striček (jako pristojan) iz motoguma ..pričali smo prek pola sata ... rekao da je shinko guma za jednu sezonu ... te da to nije ozbiljna guma .. kad sam rekao da nisam baš prezadovoljan... odmah me je pitao .. što se kliže zadnji kraj??!?

Pozz
Sale

Za gornji link sam znao, smo me zanimalo dali ima još negdje.
Pozdrav i tebi i hvala na informacijama. dobar
Iskustva iz prve ruke su uvijek najbolji podatak.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimesri 27 svi 2009, 23:16

skorpac je napisao/la:
Kaj se Shinka dotikavlje ja baš nisam prezadovoljan! Kliza i ne drži baš ponajbolje ...

Pričamo ovdje o dva potpuno različita modela gume, zar ne? Ti imaš na Aquili još originalnu gumu? Ja sam na njoj također vozio, sve dok nije došlo vrijeme zamjene.

U gornjem postu ja sam pisao o sasvim novom modelu Shinko 230 Tour Master, razlika u gripu, stabilnosti i performansama je kao nebo i zemlja. Također sam je dobio od Motoboxa iz Splita.
[Vrh] Go down
Vitorio
man
man
Vitorio


Broj postova : 381
Na forumu od : 05.03.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimepet 29 svi 2009, 08:58

jebiki je napisao/la:
Jel" tko probao dotične gume i dojmovi ako može?????
Moram mjenjat gume,mislio sam izgurat još sezonu ali ostao je još 1 mm do graničnika preporučene potrošenosti gume.
Znam i sam za Metzeler,Avon....ali u potrazi sam naletio na ove Shinko koje su cjenom prilično ispod ostalih.Pretražio sam po netu mišljenja i iskustva o istima i ispada da je guma prilično dobra i da za cjenu nudi više nego dovoljno.
Navodno je Japanski trademark koji se proizvodi u Koreji.
Treba uzeti u obzir da ne vozim kapacitetnu makinju i da od ovih koje su sada na njemu ne mogu bit gore Exclamation
Savjeti,prijedlozi Question Question Question

koju dimenziju misliš staviti na zadnju i koju na prednju?
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 39
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimepet 29 svi 2009, 09:38

Mene zanima gdje da nadem prednju gumu za keewaya ali da je WW (110/90/16)
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimened 31 svi 2009, 20:44

Vitorio je napisao/la:
jebiki je napisao/la:
Jel" tko probao dotične gume i dojmovi ako može?????
Moram mjenjat gume,mislio sam izgurat još sezonu ali ostao je još 1 mm do graničnika preporučene potrošenosti gume.
Znam i sam za Metzeler,Avon....ali u potrazi sam naletio na ove Shinko koje su cjenom prilično ispod ostalih.Pretražio sam po netu mišljenja i iskustva o istima i ispada da je guma prilično dobra i da za cjenu nudi više nego dovoljno.
Navodno je Japanski trademark koji se proizvodi u Koreji.
Treba uzeti u obzir da ne vozim kapacitetnu makinju i da od ovih koje su sada na njemu ne mogu bit gore Exclamation
Savjeti,prijedlozi Question Question Question

koju dimenziju misliš staviti na zadnju i koju na prednju?
Na prednju original 110 90 16,a zadnju 130 90 16 premda razmišljam možda i 140 80 16 samo nisam siguran hoće li negativno utjecat na ciklistiku scratch

Sada mi je na stražnjem kolu original 120/90/16 iako u papirima i svugdje na netu piše 130/90/16. Jeli i kod ostalih Cruisera tako ili Question Question Question
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimened 31 svi 2009, 22:24

120/90/16 zadnja prednja 110 90 16 ali ču staviti nove ove nedaj bože kiše plešu na cesti i ne griju se uopče
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimepon 01 lip 2009, 09:49

palomas je napisao/la:
skorpac je napisao/la:
Kaj se Shinka dotikavlje ja baš nisam prezadovoljan! Kliza i ne drži baš ponajbolje ...

Pričamo ovdje o dva potpuno različita modela gume, zar ne? Ti imaš na Aquili još originalnu gumu? Ja sam na njoj također vozio, sve dok nije došlo vrijeme zamjene.

U gornjem postu ja sam pisao o sasvim novom modelu Shinko 230 Tour Master, razlika u gripu, stabilnosti i performansama je kao nebo i zemlja. Također sam je dobio od Motoboxa iz Splita.

Pišemo o istoj gumi o novom modelu gume! Motor sam dobio sa novom zadnjom gumom. Samo prednja mi je bila čelava. Ja nisam gumama zadovoljan od prvog dana, sad kad sam prednju zamjenio sa pireli je preporod, jedva čekam da stavim i zadnju pireli .... Ja osjetim da ona ne drži kak bi guma trebala iako je napumpana kak treba .. probao sam slabije i jaće ... prednja drži mrak, a zadnja dobro. Tek kad se zadnja(shinko) dobro zagrije tada po meni drži donekle prihvatljivo ... možda to nije tako uistinu, ali moja ocijena za tu gumu nije visoka.

Sranje je u tome kaj po Zagrebu imamo masu kretena što na motorima što u autima ... i ponekad su potrebni brzi manevri ili opaka kočenja ..... tipa uleti automobila u škarice i uljetavanje ispred tebe tako blizu da ti kukom udare po prednjem kotaču..... sa mojom putnom brzinom 70-80km/h Shinko guma jednostavno nije predviđena i stvorena za tako nešto .... a meni u Zagrebu su takvi manevri skoro pa svakodnevni, ako ne i više puta dnevno potrebni.
Oni koji me znaju, znaju da se je ne vozim brzo, da ne divljam .... a zaje.. me da se vozim kao penzioner .... uistinu to me ne smeta, jer kao što sam malo iznad napisao ... previše se je riskantno voziti večim brzinama jer ljudi u prometu su previše zauzeti mobitelima da bi gledali u retovizore ili pak okrenuli glavu prije skretanja ili prestrojavanja, zato je dobro imti dobre gume koje će dobro prijanjati hladnijim i toplijim vremenskim uvjetima kako bi mogli naglo izbjeći, a ujedno i stati pravovremeno .... iako nemam TOP model motora, te vrhunsku tehniku mašine, ipak se trudim da su mi žlajfe i gume u što boljem stanju kako bi uspio preživjeti u džungli Metropole republike 'rvacke Smile

Možda je to sve malo cinično napisano, ali ima tu puno istine u svemu napisanom.

Palomas druže, ne znam kaj da ti velim ... morti si ti pogodio seriju di su dobro pogodili smijesu za gume! Ili se pak motor bolje ponaša pod tvojom kilažom .... Smile ... ne znam ... valjda se bumo već jednom nažli pa prodiskutirali uz neku čašicu i bocu razgovora o svemu tome .. i kam taj svet ide Wink

Pozzzz
i sry na dugom postu.
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimepon 01 lip 2009, 12:07

Guma Shinko 230 Tour Master predviđena je za nošenje velikih tereta i opterećenja, na dugačkim relacijama vožnje, na mokrim ili suhim cestama. Kao takva meni se pokazala izvrsnom, do sada sam s njom napravio cca. 5.000 km, a nije se puno potrošila, niti sam imao ozbiljnije proklizavanje zadnjeg kraja. Dakle, ona odlično obavlja posao za koji je zamišljena.

Za one koji se voze po Zagrebu, ili pak iz bilo kojih drugih razloga traže mekanu gumu s najviše gripa, nek odaberu gume tipa Pirelli ili Avon. Ali nek budu svjesni da se te gume troše osjetno brže, njima je jedina i glavna zadaća dati što više gripa. Nekoliko malo dužih vožnji na natovarenom motoru, i takva guma mogla bi se brzo potrošiti.

Da sam ja u poziciji skorpaca, vjerojatno bih također tražio mekanu gumu sa što više gripa. Ali pošto ja 95% kilometraže radim na otvorenim cestama, ne treba mi (pre)mekana guma koja se prebrzo troši.
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimepon 01 lip 2009, 13:16

Je baš tak kak veliš ... Smile
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
Gost
Gost




Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimepon 01 lip 2009, 18:25

Kaj bi onda prepuručili ali da ima u zg a ne da moram naručivati fala
[Vrh] Go down
Vitorio
man
man
Vitorio


Broj postova : 381
Na forumu od : 05.03.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimepon 01 lip 2009, 18:27

grofDado je napisao/la:
Kaj bi onda prepuručili ali da ima u zg a ne da moram naručivati fala
mijenjao bi gume?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimepon 01 lip 2009, 19:19

Pa bi stavio bi nekaj šire a i kvalitetnije
[Vrh] Go down
Vitorio
man
man
Vitorio


Broj postova : 381
Na forumu od : 05.03.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimepon 01 lip 2009, 22:29

grofDado je napisao/la:
Pa bi stavio bi nekaj šire a i kvalitetnije
koliko se može staviti šire?zbog tehničkog mislim..
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimepon 01 lip 2009, 23:11

Vitorio je napisao/la:
grofDado je napisao/la:
Kaj bi onda prepuručili ali da ima u zg a ne da moram naručivati fala
mijenjao bi gume?

Ma gle to nemaš kaj naručivat! Nazoveš čovijeka u Split i dogovoriš koje gume želiš .. čovijek ti pošalje podatke o uplati ... ti uplatiš sa nekim od internet bankarstva i vratiš mu natrag mail sa potvrdom ... ujedno se dogovoriš sa čovijekom gdje želiš da ti gume montiraju.... isti ili drugi dan te zovu iz tog servisa i kažu ti termin kada da dođeš... možda se čini kompliciranim, ali uistinu nije.

Ja sam nazvao i dogovorio za gumu... uplatio i poslao potvrdu ... za nepuna tri sata su me zvali iz servisa u Zagrebu i rekli da mogu doći na montažu.

Uglavnom čovijek i u Zagrebu ima skladište, ako nema baš te gume koju ti trebaš onda pičekaš jedan dan dok guma iz Splita ne stigne. Jednostavno i brzo. Dečki u servisu u Trnskom su ok. Dva brata.
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimeuto 02 lip 2009, 07:04

Ja sam uplatio gume Motoboxu preko internet bankarstva, sljedeće jutro guma je već stigla iz Splita u Varaždin.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimeuto 02 lip 2009, 13:53

Ma sve 5 ali ja sam od onih da volim vidjeti i pomirisati robu koju kupujem neznam dali me kužite
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimeuto 02 lip 2009, 14:26

ne znam koji ti je budget i kolko mozes potrositi, ali ja bih ti preporuio Michelin M45 . . .
ja sam stavio M 45 130 / 90 - 15 i kostala me cca 600 kn, plus unutarnji slauh i montaza. . . ukupno oko 750 kn. . .
znam da mozda zvuci puno, i da bih na motoru te kubikaze i snage mogao podnjeti i slabije gume. . .
no, osjecaj je vrlo dobar, ne klize, ne plese. . .
plese jedino kad se vozim po jakom vjetru koji me zbog male tezine baca ( motor 157 kg + ja 69.542 kg )
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Gost
Gost




Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitimeuto 02 lip 2009, 20:53

Jack je napisao/la:
ne znam koji ti je budget i kolko mozes potrositi, ali ja bih ti preporuio Michelin M45 . . .
ja sam stavio M 45 130 / 90 - 15 i kostala me cca 600 kn, plus unutarnji slauh i montaza. . . ukupno oko 750 kn. . .
znam da mozda zvuci puno, i da bih na motoru te kubikaze i snage mogao podnjeti i slabije gume. . .
no, osjecaj je vrlo dobar, ne klize, ne plese. . .
plese jedino kad se vozim po jakom vjetru koji me zbog male tezine baca ( motor 157 kg + ja 69.542 kg )

Reci gdje da idem pogledati TENX
[Vrh] Go down
Sponsored content





Shinko gume Empty
PostajNaslov: Re: Shinko gume   Shinko gume Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Shinko gume
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» ..gume, gume, gume trilema...
» gume
» gume za venoxa
» WW Gume
» Zimske gume !?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: