Početna stranicaPretraľnikkontakt bravica - dragstar 610RegistracijaLogin

 

 kontakt bravica - dragstar

Go down 
+3
dragger
lukylipik
dibidus
7 posters
Autor/icaPoruka
dibidus
man
man
dibidus


Broj postova : 374
Godina imam : 47
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha Dragstar 650XVS
Na forumu od : 05.03.2008

kontakt bravica - dragstar Empty
PostajNaslov: kontakt bravica - dragstar   kontakt bravica - dragstar Icon_minitimesri 20 svi 2009, 06:32

taman u vrijeme kada je moja dragica proslavila drugi rođendan pojavio se problem sa kontakt bravicom... gurnem ključ i onda slijedi pimplanje dok ne nađem pravi položaj da bih ga mogao okrenuti, probao sam i drugi, nekorišteni ključ i stvar je ista... dakle problem je u bravici... što mi je činiti, jel se može samo bravica popraviti i gdje ili treba kupiti novu???
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 58
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

kontakt bravica - dragstar Empty
PostajNaslov: Re: kontakt bravica - dragstar   kontakt bravica - dragstar Icon_minitimesri 20 svi 2009, 07:48

... pitaj kod njih u ovlaštenom servisu:

http://www.motori.hr/Novootvoreni_Yamaha_centar_8211_quot_ELODA_plus_quot__741.html
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

kontakt bravica - dragstar Empty
PostajNaslov: Re: kontakt bravica - dragstar   kontakt bravica - dragstar Icon_minitimesri 20 svi 2009, 07:58

dibidus je napisao/la:
taman u vrijeme kada je moja dragica proslavila drugi rođendan pojavio se problem sa kontakt bravicom... gurnem ključ i onda slijedi pimplanje dok ne nađem pravi položaj da bih ga mogao okrenuti, probao sam i drugi, nekorišteni ključ i stvar je ista... dakle problem je u bravici... što mi je činiti, jel se može samo bravica popraviti i gdje ili treba kupiti novu???

Nisam siguran dali se unutrašnjost može rastaviti (pogledaj u manualu), ako može, mislim da bi to bolje odradili u dobrom servisu gdje se prave rezervni kljućevi. Oni se ipak ćešće susreću sa tim za razliku od Ovlaštenih servisera.
[Vrh] Go down
aristel
man
man
aristel


Broj postova : 102
Godina imam : 43
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Dragster 1100 custom
Na forumu od : 23.01.2009

kontakt bravica - dragstar Empty
PostajNaslov: Re: kontakt bravica - dragstar   kontakt bravica - dragstar Icon_minitimesri 20 svi 2009, 08:26

Prvo podmaži sa uljem ne wd jer isušuje možeš prvo isprati bravicu odvijačem pa kasnije dobro podmazati grafitnom mašču... to pali 90 % slučajeva jer se pipci uglave od prljavštine
u ovlaštenom servisu ti sigurno neće rastavljati bravu već staviti novu
a stara se sigurno može srediti samo treba majstor ... dobar
[Vrh] Go down
dibidus
man
man
dibidus


Broj postova : 374
Godina imam : 47
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha Dragstar 650XVS
Na forumu od : 05.03.2008

kontakt bravica - dragstar Empty
PostajNaslov: Re: kontakt bravica - dragstar   kontakt bravica - dragstar Icon_minitimesri 20 svi 2009, 09:02

aristel je napisao/la:
Prvo podmaži sa uljem ne wd jer isušuje možeš prvo isprati bravicu odvijačem pa kasnije dobro podmazati grafitnom mašču... to pali 90 % slučajeva jer se pipci uglave od prljavštine
u ovlaštenom servisu ti sigurno neće rastavljati bravu već staviti novu
a stara se sigurno može srediti samo treba majstor ... dobar

podmazao sam s uljem, nije bilo nikakve koristi, probat ću sa grafitnom...
[Vrh] Go down
vstarrider
man
man
vstarrider


Broj postova : 353
Godina imam : 46
Prebivalište : Sarajevo - Rajvosa
Vozim : VStar 650 Classic
Na forumu od : 14.12.2007

kontakt bravica - dragstar Empty
PostajNaslov: Re: kontakt bravica - dragstar   kontakt bravica - dragstar Icon_minitimesri 20 svi 2009, 10:26

dibidus je napisao/la:
taman u vrijeme kada je moja dragica proslavila drugi rođendan pojavio se problem sa kontakt bravicom... gurnem ključ i onda slijedi pimplanje dok ne nađem pravi položaj da bih ga mogao okrenuti, probao sam i drugi, nekorišteni ključ i stvar je ista... dakle problem je u bravici... što mi je činiti, jel se može samo bravica popraviti i gdje ili treba kupiti novu???

imam isti problem, čak mi je počela brava gubit kontakt u vožnji što je bilo jako nezgodno

pažljivim pregledom uočio sam da mi je ključ kriv te sam zamjenom ključa zasad eliminisao problem

isto tako ono što može štetiti bravi je ako imaš više ključeva na privjesku pa usljed vibracija dolazi do oštećenja brave

mislim da ti je lijek nova brava
[Vrh] Go down
http://www.rajvosa-mc.com
neodoljivi
man
man
neodoljivi


Broj postova : 60
Godina imam : 47
Prebivalište : petrinja
Vozim : Yamaha Dragstar 1100 classic
Na forumu od : 28.12.2007

kontakt bravica - dragstar Empty
PostajNaslov: Re: kontakt bravica - dragstar   kontakt bravica - dragstar Icon_minitimesri 20 svi 2009, 21:42

Pozdrav...

Kupi sprej za podmazivanje bravica na autima i slično...

Nemoj s grafitnom mašću ili wd-om, kanije će ti na svako izvlačenje ključ biti prljav..

No sprej za bravice nije prljav...

Podmazuj par dana za redom, dok se dobro ne netopi sigurno ćeš riješit problem...

Bar sam ja riješio više puta na svojim autima zapinjanje ključa...
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 44
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

kontakt bravica - dragstar Empty
PostajNaslov: Re: kontakt bravica - dragstar   kontakt bravica - dragstar Icon_minitimesri 20 svi 2009, 22:00

Kontakt mehanizam se ne sastoji samo od bravice. Bravica je ustvari onaj sigurnosni (mehanicki) dio sklopa, a drugi dio je onaj gdje je kontakt. Postoji podjednaka vjerojatnost da je kvar na mahanizmu kontakta kao i sa samom bravicom. Mozda bravica odradi ali kontakti se ne spoje svaki puta. Moze biti vise razloga tome. Npr. masni kontakti pa kada malo "cimas" kljuc kontakti se "utrljaju" te dobijes struju ili je mozda nesto olabavljeno pa se dasi da iako bravica dodje u krajnji polozaj kontakti to ne naprave i jos tu moze biti uzroka. Samo zelim reci da obratite paznju i na mogucnost da je sa bravom i kljucem sve u redu.

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
dibidus
man
man
dibidus


Broj postova : 374
Godina imam : 47
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha Dragstar 650XVS
Na forumu od : 05.03.2008

kontakt bravica - dragstar Empty
PostajNaslov: Re: kontakt bravica - dragstar   kontakt bravica - dragstar Icon_minitimečet 21 svi 2009, 06:08

Kume, riječ je o tome da ja ključ gurnem unutra i ne mogu ga okrenuti, potrebno je malo cimanja lijevo desno, unutra, van i kad ga uspiojem okrenuti osjetim kao da je ključ preskočio preko nekog zupca....

baj d vej danas idem malo u novi sad, nadam se da me neće potpuno izdati baš tamo...
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 44
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

kontakt bravica - dragstar Empty
PostajNaslov: Re: kontakt bravica - dragstar   kontakt bravica - dragstar Icon_minitimečet 21 svi 2009, 14:54

dibidus je napisao/la:
Kume, riječ je o tome da ja ključ gurnem unutra i ne mogu ga okrenuti, potrebno je malo cimanja lijevo desno, unutra, van i kad ga uspiojem okrenuti osjetim kao da je ključ preskočio preko nekog zupca....

baj d vej danas idem malo u novi sad, nadam se da me neće potpuno izdati baš tamo...

Sorry sto nisam odmah shvatio tvoj problem. Mislim da neces imati potrbu mijenjati bravu. Ipak, bih ja najbolji savjet potrazio kod nekoliko majstora za brave. Treba naci one koji prave kljuceve. Ne one koji tamo samo rade preko stuca nego bas majstore.

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
Sponsored content





kontakt bravica - dragstar Empty
PostajNaslov: Re: kontakt bravica - dragstar   kontakt bravica - dragstar Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kontakt bravica - dragstar
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ne pali se svjetlo kad dajem kontakt
» dragstar 650 i dragstar 1100
» Dragstar 650

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: