Početna stranicaPretraľnikUPOMOČ nešto puca !!!!! - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 UPOMOČ nešto puca !!!!!

Go down 
+20
webrider
zuta guja
Mačak
Tomo-vz
ica
Jack
zookk
Munja
lord
dudo
skorpac
zanotti
Kum
dragger
gusgus
magna
palomas
mala bestija
Saba
Quirin
24 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
neodoljivi
man
man
neodoljivi


Broj postova : 60
Godina imam : 47
Prebivalište : petrinja
Vozim : Yamaha Dragstar 1100 classic
Na forumu od : 28.12.2007

UPOMOČ nešto puca !!!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! - Page 2 Icon_minitimepon 13 tra 2009, 20:57

Ma ne brini, pri oduzimanju gasa postoji ventil koji dodaje svježi zrak u ispušne cijevi te na taj način daje ekološki prihvatljiviji ispuh ( dodatno izgaranje u ispušnim cijevima nedovoljno izgorene smjese), samo peri i ne brini... inače riječ je o: AIS-air induction system...
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! - Page 2 Icon_minitimeuto 14 tra 2009, 12:59

Kum je napisao/la:
Meni pukne pri prvom paljenju motora pod cokom (skoro uvijek). I pukne koji puta pri naglijem oduzimanju gasa.
Ja znam da su mi malo losiji spojevi grane i topova. Moram promijeniti klingerit. Bas me zanima da li ce i poslije toga pucati...
to mora tako o je YAMAHA dancingbanana lol! lol! lol! cice
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

UPOMOČ nešto puca !!!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! - Page 2 Icon_minitimeuto 14 tra 2009, 21:25

Kao sto je rekao gusgus, najcesci razlog za "pucanje" je ilagalni ulazak zraka u sistem.

To se najcesce desava na MANIFOLDU, to je onaj Y razvodnik kod kojeg su po jedan otvor spojeni na dva cilindra, a treci otvor na karburator. Ilegalni ulazak zraka moze biti, dakle, na spojevima manifolda sa cilindrima ili na spoju sa karburatorom (olabavilo se).

Ilegalni ulazak zraka se moze takodjer definirati i na spojevima cijevi sa cilindrima (olabavilo se) ili na spojevima cijevi sa mufflerima (auspusima).

Takodjer postoji mogucnost siromasne smjese u karburatoru, znaci - nedovoljno goriva, ali ako ti nije ranije pucao, sumnjao bih na ilegalni ulazak zraka koji se moze pojaviti i - zaboravio sam reci - radi korozije sistema.

Da li imas ulazak zraka na pomenutim mjestima najlakse se moze provjeriti (osim mehanicke provjere dotegnutosti selni, sarafa i matica) i prinosenjem upaljene svijece (oprez da ne odletis u zrak !!!) ili poprskas sa sprejom WD 40.

Sretno.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 65
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

UPOMOČ nešto puca !!!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! - Page 2 Icon_minitimepet 24 tra 2009, 00:15

Daj da ti podese frgiće i to je to! Inače u Viraga radije sipaj polusintetsko ulje, jer to je stara koncepcija mašine i veće su tolerancije nego kod novih makina.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
Sponsored content





UPOMOČ nešto puca !!!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
UPOMOČ nešto puca !!!!!
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: