Početna stranicaPretraľnikUPOMOČ nešto puca !!!!! 610RegistracijaLogin

 

 UPOMOČ nešto puca !!!!!

Go down 
+20
webrider
zuta guja
Mačak
Tomo-vz
ica
Jack
zookk
Munja
lord
dudo
skorpac
zanotti
Kum
dragger
gusgus
magna
palomas
mala bestija
Saba
Quirin
24 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Quirin
cro chopper forum
cro chopper forum
Quirin


Broj postova : 1704
Godina imam : 48
Prebivalište : Sisak
Vozim : VIRAGO XV 535
Na forumu od : 23.07.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 17:09

Pomagajte, što bi moglo na Viragu pucati iz auspuha kad se oduzme gas i usporava. Ne puca jako ali se čuje, Netko mi je rekao da bi to možda bili lanci na bregastoj...... ako je to, koliko to košta cca. POMAGAJTE hvalax
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 17:33

To se malo goriva zapali u auspuhu mislim, ništa strašno to nije, i meni se desi tu i tamo.....
[Vrh] Go down
mala bestija
cro chopper forum
cro chopper forum
mala bestija


Broj postova : 1475
Godina imam : 56
Prebivalište : ZADAR
Vozim : YAMAHA XV VIRAGO 750
Na forumu od : 15.12.2007

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 17:39

da su lanci na bregastoj ne bi pucao iz auspuha, vjerovatno prelije gorivom i taj višak eksplodira u auspuhu a taj trenutak pred edksploziju oduzme gas i poslje povuće normalno.Možda bi trebao malo naštelovati karburator.
[Vrh] Go down
http://www.bestije.hr
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 18:11

Dok sam imao obično mineralno ulje u karteru Aquile, i meni je poprilično pucalo iz auspuha kod oduzimanja gasa, kod kočenja sa motorom, ili kod vožnje po nizbrdici.

Full sintetičko ulje drastično je smanjilo pucanje, ustvari - gotovo da ga više i nema..
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 18:33

imaš negdi malu rupicu iza prigušivača. meni je tako pucalo na shadowu a hodaš serviser mi kaže da se ne brinem nije to ništa. nakon promjene auspuha stvarno sam našao rupicu. voda se skuplja u cijevi te korodira cijev dok ne izbije
[Vrh] Go down
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 18:41

Quirin : jel puca na nižim okretajima u prvoj i drugoj ?
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 18:45

kad ideš nizbrdo i oduzmeš gas znači na motornom kočenju, sporadična pucnjava, prva je najjača a sijedeće su sve slabije
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 18:55

Šta si se odma pripa. Nije to ništa. Pa i meni puca. Nije dobro ako puca nakon ugradnje otvorenijih topova što je bio slučaj na malom xt-u. To je rješioo meštar za pola sata.
Znači: Trebaš dobro i detaljnije objasniti o čemu se radi, tek tada možeš dobiti i konkretan odgovor.
dali se desilo odjednom ili si štogod šarafio. Malo informacija, i neprecizni odgovori.
U svakom slučaju treba štelanje karba, i to dobrog meštra, ja bih to učinio. A za stroj ne brini, neće mu ništa biti.
[Vrh] Go down
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 18:58

ono što mi pada na pamet:
  • izuzetno siromašna smjesa (tu se dešava pucanje na nižim okretajima i uglavnom na nezagrijanom motoru) - poštelati karb(ove)
  • voda u gorivu - isprazniti tank i posudu plovka i nasuti novo gorivo
  • rupa u grani/topu ili loš spoj istih - popraviti/pokrpati/zamijeniti
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 19:15

Meni pukne pri prvom paljenju motora pod cokom (skoro uvijek). I pukne koji puta pri naglijem oduzimanju gasa.
Ja znam da su mi malo losiji spojevi grane i topova. Moram promijeniti klingerit. Bas me zanima da li ce i poslije toga pucati...

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 19:31

Legendo daj nam malo pojasni to pucanje,brzina,hladan-zagrijan,čok...
Može biti i stara benga koja je izlapila,ima toga dosta...
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 19:44

Sipni malo aditiva u novo natočeno gorivo i tako dva puta .... biće bolje. Pusti motor da se dobro zagrije prije vožnje.
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
dudo
cro chopper forum
cro chopper forum
dudo


Broj postova : 705
Godina imam : 47
Prebivalište : HR
Vozim : Intruder 1400
Na forumu od : 23.09.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 20:00

misli da ti je getriba zaribala i karike popucale, prodaj to odma!!!! Dam ti ja 2 soma ojra ipak se znamo nemoj me glup nemoj me
[Vrh] Go down
http://www.hollistermc.hr
Quirin
cro chopper forum
cro chopper forum
Quirin


Broj postova : 1704
Godina imam : 48
Prebivalište : Sisak
Vozim : VIRAGO XV 535
Na forumu od : 23.07.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 20:13

Evo ovako........

Sve je bilo super i OK, nikakve prerade sve je original. servis napravljen prije tjedan dana u ovlaštenom Kawasaki servsu ( kolega vlasnik ), ulje je motul mislim full sintetičko. Pucanje se čuje kada tokom vožnje ( zagrijan motor ) oduzmem gas, prestane kada pritisnem kvačilo ili kad se obrtaji i brzina smanji. Nekada se javlja kada bez gasa idem niz veliku nizbrdicu. Neki dan mi je majstor malo smanjio ler gas jer je bio malo pre jak i nakon toga mi se to počelo javljati. možda to nema nikakve veze ali... malo sam ga pojačao i kao se se pucanje smanjilo. Kada je u leru i kad dodajem i držim lagani gas isto zna puknut. Natočio jučer 10L na OMW-u
[Vrh] Go down
Quirin
cro chopper forum
cro chopper forum
Quirin


Broj postova : 1704
Godina imam : 48
Prebivalište : Sisak
Vozim : VIRAGO XV 535
Na forumu od : 23.07.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 20:16

gusgus je napisao/la:
Quirin : jel puca na nižim okretajima u prvoj i drugoj ?

nisam primjetio, samo kod neke konstantnije brzine kada trebam usporiti i pustim gas
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 20:45

I meni puca tako, al meni je to super. Čak i vatra zna koji put provirit na auspuh Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
Munja
cro chopper forum
cro chopper forum
Munja


Broj postova : 1634
Godina imam : 51
Prebivalište : požega-ulica od zakona
Vozim : V Strom 1000 , t11 , vivasitv
Na forumu od : 25.11.2007

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 21:01

meni ne puca meni tuuče
[Vrh] Go down
zookk
man
man
zookk


Broj postova : 400
Godina imam : 47
Prebivalište : tu i tamo
Vozim : cb 900
Na forumu od : 08.09.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 21:07

pa nek puca
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 21:14

lord je napisao/la:
I meni puca tako, al meni je to super. Čak i vatra zna koji put provirit na auspuh Very Happy

meni kad malo duze drzim gas do kraja zna puknuti im oduzmem gas
obicno jedamput
a najsladji zvuk mi je kad abgasam u cetvrtoj ili petoj, recimo sa 3/4 na 1/2 gasa, onda se cuje onaj duboki bmbbmbmmmbmbm. . .
al to je vise kao brundanje Cool
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 21:16

Quirin je napisao/la:
gusgus je napisao/la:
Quirin : jel puca na nižim okretajima u prvoj i drugoj ?

nisam primjetio, samo kod neke konstantnije brzine kada trebam usporiti i pustim gas

hm...meni to onak laički What a Face zvuči kao prebogata smjesa, sagorjeva u auspuhu.
probaj malo guglati "exhaust backfiring".
može biti smeća u karbovima, prljavi filter zraka (manjak zraka)... - sve mi upućuje na fergazer.
ajd pogledaj koje je boje svjećica ?

mene sad čeka štelanje mog jer dodajem otvoreni filter zraka i otvoreni auspuh pa ću valjda znati više u praksi
sretno dobar
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 21:27

...meni puca u istoj situaciji, neberi brigu to je sasvim normalno
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
Tomo-vz
cro chopper forum
cro chopper forum
Tomo-vz


Broj postova : 1398
Godina imam : 52
Prebivalište :
Vozim : QM250
Na forumu od : 15.04.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimepon 16 oľu 2009, 21:38

Ne brini i meni se to događa kod oduzimanja gasa i u leru,čuje se ono lagano pucketanje.Mislim da ima veze sa fergazerom,ali nije neki problem,meni se baš sviđaUPOMOČ nešto puca !!!!! Smilie_66
[Vrh] Go down
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimeuto 17 oľu 2009, 08:06

Za poćetak probaj natočiti eurosuper plus 98, sigurno ćeš znati više. No nije to nikakav problem to ti je gotovo normalna pojava, jedino što se može eventualno dogoditi je da ti ako je stariji auspuh popusti koji var i sl. u auspuhu, no ako je stariji onda to i nije neka velika šteta.
[Vrh] Go down
zuta guja
cro chopper forum
cro chopper forum
zuta guja


Broj postova : 626
Godina imam : 40
Prebivalište : Dugo Selo (okolica)
Vozim : yamaha xv 535
Na forumu od : 09.08.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimeuto 17 oľu 2009, 10:43

ma to je ok!! I meni ponekad puca,imam filing da vozim 1300ccm :lol: :lol:
[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitimečet 26 oľu 2009, 09:35

Jesi li pregledao svjećice? Kod mene je zamjena svjećice riješila takav problemčić.
[Vrh] Go down
Sponsored content





UPOMOČ nešto puca !!!!! Empty
PostajNaslov: Re: UPOMOČ nešto puca !!!!!   UPOMOČ nešto puca !!!!! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
UPOMOČ nešto puca !!!!!
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: