Početna stranicaPretraľnikVN 900 - zadnji amortizer 610RegistracijaLogin

 

 VN 900 - zadnji amortizer

Go down 
+4
dragger
custom rider
A13N
asy
8 posters
Autor/icaPoruka
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

VN 900 - zadnji amortizer Empty
PostajNaslov: VN 900 - zadnji amortizer   VN 900 - zadnji amortizer Icon_minitimeuto 03 oľu 2009, 14:20

Naravno pitanje za vlasnike VN 900, a može i za ostale, vjerovatno je sve slično..

Jeste li do sada mijenjali (vi ili serviser) "tvrdoću" zadnjeg amortizera? Na onome podesivom "vijku" za štelanje ima 8 položaja odnosno mogućnosti. Položaj "1" je najmekši i najniži i daljnim okretanjem prema položaju "8" raste tvrdoća amortizera.

Tvornički je namješten na položaj "4" koji, kako knjižica kaže, odgovara vozaču od 68 kg bez prtljage Embarassed . Mislim da bi trebalo to malo podići, makar na 5 ili 6...

Šta vi mislite?.. Davno smo imali 68 kg, a ima tu još i cura pa često i prtljage...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
VN 900 - zadnji amortizer Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
A13N
man
man
A13N


Broj postova : 176
Godina imam : 54
Prebivalište : VG
Vozim : Drifter
Na forumu od : 12.10.2008

VN 900 - zadnji amortizer Empty
PostajNaslov: Re: VN 900 - zadnji amortizer   VN 900 - zadnji amortizer Icon_minitimeuto 03 oľu 2009, 14:28

-ja na 800 imam od 1 do 7, tvornički je na 1, moj je poštelan na 4... razlika od tvorničke 1 = zanemariva!!!
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

VN 900 - zadnji amortizer Empty
PostajNaslov: Re: VN 900 - zadnji amortizer   VN 900 - zadnji amortizer Icon_minitimeuto 03 oľu 2009, 14:47

Ja sam se malo vozio pa sam si namjestio kako mi naiviše paše,kad mi je bio namješten na 1 bio je ful mekan a na 6 je ful tvrd i može se ljepo ganjat po đirevima al je tvrd za riknut,stabilnost je bolja jer bolje radi amortizer,tako na 6 sam odvozio jednu sezonu i mogu reč da mi je ok,dok na jedinici je ful mekan i udoban,možeš ljepo ''plivat na cesti'',prije neki dan sam ga namjestio na 5 i sad ču vidit kako se ponaša.Isprobaj par konbinacija pa vidi koja ti naiviše paše.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

VN 900 - zadnji amortizer Empty
PostajNaslov: Re: VN 900 - zadnji amortizer   VN 900 - zadnji amortizer Icon_minitimeuto 03 oľu 2009, 17:22

Mislim da moja dragica ima 7 položaja i tvornički je na 4. položaju. Dva-tri puta sam ga dizao za jedan zub, ali mi ne odgovara, malo je tvrđi, bez obzira šta imam dosta dodatne opreme.
Kad je cura gore, trebalo bi ga dignuti na max. i bilo bi OK. Ali mjenjanje je jako zeznuto jer triba skidati siceve, onda se ne opterečujem previše.
Ionako lagano vozim sa cura .
Ali prvom prilikom ču ga dignuti za jedan zub i tako ostaviti bez obzira šta mi je malo tvrđi.

2asy : digni jedan zub pa probaj, ali mislim da te neće nešto posebno oduševiti, tim više što je VN konstruiran tako da je puno tvrđi od dragice. Moje mišljenje.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

VN 900 - zadnji amortizer Empty
PostajNaslov: Re: VN 900 - zadnji amortizer   VN 900 - zadnji amortizer Icon_minitimeuto 03 oľu 2009, 19:28

Ispravak netočnog navoda - i VN 900 ima 7 položaja a ne 8

sory

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
VN 900 - zadnji amortizer Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

VN 900 - zadnji amortizer Empty
PostajNaslov: Re: VN 900 - zadnji amortizer   VN 900 - zadnji amortizer Icon_minitimeuto 03 oľu 2009, 19:30

Kod nas isto nije baš jednostavno, treba skidat sic, alatnu plastiku, bočni poklopac i rezervoar od vodenog hladjenja... Nije ni to teško, ali zato pitam da znam isplati li se gubit i to malo vremena...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
VN 900 - zadnji amortizer Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

VN 900 - zadnji amortizer Empty
PostajNaslov: Re: VN 900 - zadnji amortizer   VN 900 - zadnji amortizer Icon_minitimečet 05 oľu 2009, 22:02

asy je napisao/la:
Kod nas isto nije baš jednostavno, treba skidat sic, alatnu plastiku, bočni poklopac i rezervoar od vodenog hladjenja... Nije ni to teško, ali zato pitam da znam isplati li se gubit i to malo vremena...

Ma to ti ovisi o načinu na koji voziš motor.
Ja vozim ponekad malo žešče pa sam promjenio i oprugu amortizera jer mi ni na maximumu nije bio dovoljno tvrd motor prilikom ulijetanja u neku čošu.
Kod dragice je dovoljno skinutu samo vozačev sic za štelanje amortizera.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

VN 900 - zadnji amortizer Empty
PostajNaslov: Re: VN 900 - zadnji amortizer   VN 900 - zadnji amortizer Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 06:56

kod shadowa je dovoljno saći sa motora dancingbanana
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

VN 900 - zadnji amortizer Empty
PostajNaslov: Re: VN 900 - zadnji amortizer   VN 900 - zadnji amortizer Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 07:06

ja imam dva amortizera i mislim da su 4 ili 5 stupnjeva regulacije (neda mi se sad id gledat ) , probao sam na svim tvrdocama i sad su podesheni na najtvrdje, istina je da je malo neudobnije ali puno bolje drzanje. Inace kad je bio namjeshten na prve dvije razine svaki put kad bi pogodio neku rupu na cesti sa suvozacem iza osjetilo se kak propadne do kraja i lupi negdje u neki granicnik ili neshto shta vec ima. taj mi zvuk nikak nije pasao tako da je sad stalno na najtvrdje , a i suvozacice inace vole tvrdo dancingbanana
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

VN 900 - zadnji amortizer Empty
PostajNaslov: Re: VN 900 - zadnji amortizer   VN 900 - zadnji amortizer Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 08:10

a i suvozacice inace vole tvrdo
potpisujem

ja sam u tu svrhu u vilice stavio malo gušče ulje.
[Vrh] Go down
Sponsored content





VN 900 - zadnji amortizer Empty
PostajNaslov: Re: VN 900 - zadnji amortizer   VN 900 - zadnji amortizer Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
VN 900 - zadnji amortizer
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» trebao bi zadnji blatobran za hondu vt500...hvala
» Regal Raptor Spyder
» Straznji amortizer na M1800R - Pitanje
» Zadnji uradak
» Zadnji ovjes i proklizavanje..

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: