Početna stranicaPretraľnikBezbolno uklanjanje logo-a, kako ? 610RegistracijaLogin

 

 Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?

Go down 
+5
Saba
buralee
dragger
Rocker
JuR@
9 posters
Autor/icaPoruka
JuR@
man
man
JuR@


Broj postova : 121
Godina imam : 42
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Kawasaki VN 800 bobber (PRODAN!)
Na forumu od : 26.06.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 15:42

Pozdrav !
Planiram ukloniti onaj logo na rezervoaru a da ga pri tome ne oštetim tj. da ne oštetim lak na rezervoaru ! Jel ima tko kakvu shemu ? Pliz help ! pomoc
falalepa
Image hosted by servimg.com
[Vrh] Go down
Rocker
cro chopper forum
cro chopper forum
Rocker


Broj postova : 652
Godina imam : 60
Prebivalište : Tovarnik/Frankfurt
Vozim : BMW K1300R, KAWASAKI Z 1000 SX
Na forumu od : 10.11.2007

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 15:46

Ne vidim dobro dali je logo nalijepljen, dali je samo najepnica pa prelakiran???
Kod Yamahinih starova je zalijepljen a najlakse ga je odlijepiti pomocu strune (najlona) za pecanje koja se oprezno podvuce sa jedne strane i onda oprezno drzeci za dva kraja provlaci ispod loga. Pomaze i zaliti malo benzinom pri istom postupku....
[Vrh] Go down
http://mk-vukovar.hr/
JuR@
man
man
JuR@


Broj postova : 121
Godina imam : 42
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Kawasaki VN 800 bobber (PRODAN!)
Na forumu od : 26.06.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 16:03

Nije naljepnica pa lakirano, već je od plastike logo, onako izbočen prema van ! Vidiš, vidiš, nisam se toga ni sjetio da bi mogao ga odljepit uz pomoć strune ... budem probao !
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 16:19

Ne žuri sa realizacijom dok ne budeš potpuno siguran kako i na koji način. Pričekaj još informacija.
Dali je ispod naljepnice (mislim da je) samoljepiva 3M traka?
Ne mogu se sa 100% sigurnosti sjetiti ali i ja sam postavio negdje takav upit ali nisam dobio precizan odgovor pa sam odustao.

btw One sa blatobrana (dragica 1100) sam skinio i nije veliki problem a postoji mogučnost da tako skinem i sa rezervoara. Problem je što se primjeti razlika u sjaju laka, malo je matirano gdje je bila plastična naljepnica.
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 16:32

ja sam skinuo svoj logoa sa zinga isto..
takvi logoi su vecim djelom slucajeva naljepljenji ko sa nekom ljepljivom trakom po rubu
nije neki problem skinuti ga, ja sam samo naceo jedan kraj i lagano onda skidao
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 17:07

buralee je napisao/la:
ja sam skinuo svoj logoa sa zinga isto..
takvi logoi su vecim djelom slucajeva naljepljenji ko sa nekom ljepljivom trakom po rubu
nije neki problem skinuti ga, ja sam samo naceo jedan kraj i lagano onda skidao

Na yamahi ne, zaljepljeni cjelom površinom 3M samoljepivom trakom.
Odlijepiti se NE MOŽE. Jedino neka druga tehnika.
[Vrh] Go down
JuR@
man
man
JuR@


Broj postova : 121
Godina imam : 42
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Kawasaki VN 800 bobber (PRODAN!)
Na forumu od : 26.06.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 17:15

dragger je napisao/la:
One sa blatobrana (dragica 1100) sam skinio i nije veliki problem a postoji mogučnost da tako skinem i sa rezervoara. Problem je što se primjeti razlika u sjaju laka, malo je matirano gdje je bila plastična naljepnica.

Meni nije bitno da li je lak od ispod druge nijanse jer ja ću farbat ponovno cijeli rezervoar samo mi je bitno da taj logo ostane čitav; ne mislim ga vraćat nazad na motor već želim kad sam ga već kupio sa motorom da i ostane, ne da ga moram bacit u smeće !

još čekam da vidim da li ima netko još neku shemu !
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 17:19

Ako si ga već kupio sa motorom i želiš da ti ostane, onda ga ni nemoj skidat, zašto ti toliko smeta??
[Vrh] Go down
JuR@
man
man
JuR@


Broj postova : 121
Godina imam : 42
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Kawasaki VN 800 bobber (PRODAN!)
Na forumu od : 26.06.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 17:44

Saba je napisao/la:
Ako si ga već kupio sa motorom i želiš da ti ostane, onda ga ni nemoj skidat, zašto ti toliko smeta??

Jel ti kad npr. mijenjaš auspuhe ili nešto drugo na motoru jer hočeš bolje,lijepše jer ti one stare stvari uništiš ili ih lijepo lagano i oprezno skineš da ostanu neoštečeni, bez obzira što ti se ne sviđaju ??? E vidiš tako i ja želim da taj logo ostane neoštečen a to što on neće biti na motoru i zašto, to nije razgovor za ovu temu ! of
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 17:47

JuR@ je napisao/la:
Saba je napisao/la:
Ako si ga već kupio sa motorom i želiš da ti ostane, onda ga ni nemoj skidat, zašto ti toliko smeta??

Jel ti kad npr. mijenjaš auspuhe ili nešto drugo na motoru jer hočeš bolje,lijepše jer ti one stare stvari uništiš ili ih lijepo lagano i oprezno skineš da ostanu neoštečeni, bez obzira što ti se ne sviđaju ??? E vidiš tako i ja želim da taj logo ostane neoštečen a to što on neće biti na motoru i zašto, to nije razgovor za ovu temu ! of
Pošteno dobar
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 65
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 19:14

Onako kako ti je Rocker opiso! Još je bolje uzeti najlon konac. On djeluje kao pila, a ne oštečuje lak.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
kristian
cro chopper forum
cro chopper forum
kristian


Broj postova : 574
Godina imam : 48
Prebivalište : valpovo
Vozim : yamaha fz6-n
Na forumu od : 30.11.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 19:24

prije svih zahvata ugrij logo sa fenom, ide lakše dole! polako i sretno!!! dobar
[Vrh] Go down
JuR@
man
man
JuR@


Broj postova : 121
Godina imam : 42
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Kawasaki VN 800 bobber (PRODAN!)
Na forumu od : 26.06.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 21:03

kristian je napisao/la:
prije svih zahvata ugrij logo sa fenom, ide lakše dole! polako i sretno!!! dobar

ništa drugo mi ne preostaje nego uzet u ruke strunu, fen i lagano se držat uputa i uz malo sreće i opreza mislim da će operacija biti uspješna !
Hvala svima na odgovorima ... budem izvjestio kako je prošla "operacija logo" !

bok !
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimesri 24 pro 2008, 21:25

Kako god pokušaš predstoji ti dorada i bojanje jer na tom mjestu sigurno ostaje otisak nakon skidanja .
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimečet 25 pro 2008, 01:41

Ej dragger mi mozes objasniti kako skinuti te logoe, probao bi ih skinuti
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimečet 25 pro 2008, 01:49

Ima još jedan prijedlog . Ako uništiš logo , a žarko želiš ga imati možeš si naručiti jel ga ima kao orginalni rezervni dio . No
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 44
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimečet 25 pro 2008, 02:03

Kao sto je deep vec spomenuo.... razmisli koliko ti je lak na rezervaru nacelo vrijeme. Odnosno, koliko je nov motor jer lak s vremenom blijedi, a ispod oznake ce biti kao nov pa se moze vidjeti razlika. Ukoliko je prilicno nov motor to ne bi smio biti problem.

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimečet 25 pro 2008, 02:09

Kum je napisao/la:
Kao sto je deep vec spomenuo.... razmisli koliko ti je lak na rezervaru nacelo vrijeme. Odnosno, koliko je nov motor jer lak s vremenom blijedi, a ispod oznake ce biti kao nov pa se moze vidjeti razlika. Ukoliko je prilicno nov motor to ne bi smio biti problem.

Zapravo nevidim razlog ako se skida logo zašto pod svaku cijenu njega sačuvati na uštrb rezervara. treba sačuvati rezervar a logo je i onako dio kojeg se hoće rješiti . Mislim da je neizvodivo skinuti bezbolno i da obadvoje buke neoštečeno .

Možda grešim , ali u svakom slučaju sretno .
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimečet 25 pro 2008, 02:29

Beatnik je napisao/la:
Ej dragger mi mozes objasniti kako skinuti te logoe, probao bi ih skinuti
Može, može kako da ne. Logo CLASSIC je zaljepljen 3M SAMOLJEPIVIM SPUŽVASTO/GUMIRANOM TRAKOM, debljine cca 1-1,5 mm. Bilo bi dobro da imaš pomočnika. Potreban alat ti je tanka čelićna žica (ja sam koristio žicu gitare 0,10mm), može i pela, fen za kosu, sredstvo za otklanjanje katrama sa vozila (MAFRA) i fina, fina tekuća pasta za poliranje (mislim da je Johnson proizvođać) crvene boje a može i vosak za poliranje, još bolje.

Sprej MAFRA sam testirao i ispitao na mom motoru (laku) i ne trebaš se bojati da će se išta desiti laku.

Zagriješ jedan kraj (prednji) fenom, ne previše jer je logo plastični da se ne ošteti , lagano ga povlačiš prema sebi a pomočnik sa čelićnom žicom radi po sistemu kao da je pila pilom. Tako iz tri-četri puta zagriješ i ispilaš sa sajlom ali što bliže logu da ne oštetiš pituru. To je najlaši dio postupka.
Ostat će ti zaljepljena traka na blatobranu. Oko te trake zalijepiš pitursku traku (ja nisam) i pošpricaš sa sprejom za uklanjanje katrama, ostaviš minut-dva i skineš sloj koliko se da. Skidanje obavljaš hrapavom krpom (Ja sam i noktom), vodeći računa da ne dođe u dodir sa lakom jer će lak izgrebati.
Kada dođeš blizu blatobrana tj. laka, upotrebljavati finu mekanu krpicu. Možeš i krpicu lagano našpricati.
Kada ukloniš gumiranu samčojepivu naljepnicu, posao je skoro gotov.

Skineš zaštitnu pitursku traku i staviš novu. Sada dolazi nared poliranje voskom ili finom tekučom polir pastom. Dva tri puta mekanom krpom lagano istrljaš (u krug) vosak ili pastu, ostaviš minut-dva i pobrišeš. Kad je gotovo, skineš zaštitnu traku i još jednom ispoliraš ali tako da uhvatiš malo više površine.

Nemoj ići u krajnost sa poliranjem jer bez obzira koliko god polirao, ostat će ti vidljiv natpis CLASSIC, jer je lak upio ljepilo sa trake. To je skoro neprimjetno sa udaljenosti pola metra onomu tko zna da je tu naljepnica bila, a onomu koji ne zna, teško će bilo što primjetiti.

Za jedan logo skinuti, treba ti skoro sat vremena (bar je meni toliko trebalo). Nije lako, ali meni se trud isplatio.

Kad budeš gotov, fenom lagano zagrijati skinuti logo, malo ga izravnati i spreman je za naknadnu upotrebu za bilo koju svrhu. Naravno uz korištenje samoljepive obostrane 3M trake.

btw Radove obavljati u hladu, nikako na suncu.

2 JuR@ Ako je tvoj logo isti ili sličnih karakteristika i zaljepljen na približni naćin, a mislim da jeste (bar je tako na vn 900), možeš upotrebiti navedenu metodu ali samo sa pelom i bliže laku. Ionako može se neprijetno matirati lak u blizini naljepnice, ali kako si napisao, ti ćeš rezervar lakirati tako da to nema veze.


EDIT Evo našao sam link kad sam tražio za sebe.

https://cro-chopper.forumcroatian.com/tehnikaservisidijelovidodatna-oprema-i-dr-f10/skidanje-naljepnice-t1908.htm?highlight=skidanje+naljepnica


Zadnja promjena: dragger; čet 25 pro 2008, 02:45; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimečet 25 pro 2008, 02:38

deep je napisao/la:
Ima još jedan prijedlog . Ako uništiš logo , a žarko želiš ga imati možeš si naručiti jel ga ima kao orginalni rezervni dio . No

Da, samo mislim da nisu baš jeftini, a isplati ih se uz malo pažnje sačuvati.
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimečet 25 pro 2008, 03:43

ovo za razliku u boji je istina
ja sam imao metalic crvenu boju motora, kada sam skinuo logo, tamoje bila tamnija metaliccrvena

ali nakon nekih tjedan dana voznje se niti ne vidi vise..

a i nije bas tolika razlika da je skroz uocljivo,a ali da se vidi izbliza to je..
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimečet 25 pro 2008, 13:35

Thanks dragger dobar3
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimečet 25 pro 2008, 13:36

Molim lipo i drugi put!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimečet 25 pro 2008, 14:35

Evo konzultirao sam kolegu koji je imao tih iskustava . Veli postupak je isti kao sa naljepnicama i uz sav trud da skine prstima bez oštečenja nije išlo . Morao je upotrebiti alat ( mislim da je rekao špahtlu i nožić ) ,a upotrebom toga nastala su oštečenja laka . Sve zavisi kojom je tehnikom ljepljeno . Kada sam dao farbati doljnji dio blatobrana na dragici koja isto tako ima onaj plastični natpis Clasic lakirer veli ja ti ovo neću skidati ,rađe ću ostat sat više da to zaštitim nego da napravim tebi štete sebi posla .
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitimečet 25 pro 2008, 18:23

Na opisan način je napravljeno, jest da je slika, kut ne odgovara i sl. ali uz maaaaalo truda realizirano i nitko pa ni ja tu ne može viditi sa udaljenostoveće od pola metra da je bija logo.

Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Rhoh0p
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Empty
PostajNaslov: Re: Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?   Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bezbolno uklanjanje logo-a, kako ?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Jinlun 250
» Kako ga srediti!?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: