Početna stranicaPretraľnikajmo ljudi pomagajte 610RegistracijaLogin

 

 ajmo ljudi pomagajte

Go down 
+10
medo
jebiki
Kum
shadow
dragger
firejack
jazz
magna
calc69
buralee
14 posters
Autor/icaPoruka
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 11:48

ovako
zanima me sta se sve moze napraviti da motor ide brze?
sad kako zinga preuredjujem malo, mislio sam da i dobije malo na krajnoj da mogu kojeg kamiona prestic Very Happy

sad, kako ide to sa zupcanicima shema da se to napravi?
svi ostali prijedlozi su dobrodosli
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 13:14

...sa 125 kubika i jednim cilindrom,četiri takta... No
Ništa se tu ne može uraditi...
Jedino velika ulaganja u mašinu,opskrbu gorivom,usisu i ispuhu...
Ali to je onda već sasvim drugi motor...
Trebalo je o tome prije razmišljati...
Prodaj i kupi jači,najjednostavnije riješenje...
Osim ako nisi intimno vezan za njega... What a Face

P.S. ...aha,ti si ionako ograničen zbog godina po snazi motora...
Ništa,strpi se... dobar
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 13:35

prodaj malo i kupi veće, ako si kratak s lovom onda ostani kako si da ti veće potrošnja ne iscrpi đep
ili prestani puštiti ako pušiš
[Vrh] Go down
jazz
man
man
jazz


Broj postova : 370
Godina imam : 37
Prebivalište : popovača/zagreb
Vozim : ništ...
Na forumu od : 09.05.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 13:41

Možda bi mogao nesta sa zupčanicima raditi, ali onda bi izgubio snagu u startu ali ne znam tocno koliko bi mu povecal krajnju brzinu trebalo bi se baciti na računanje, ali ne da mi se...
[Vrh] Go down
firejack
man
man
firejack


Broj postova : 271
Godina imam : 58
Prebivalište : N45°48'39'' E15°58'24''
Vozim : Johnny Pag 250 Spyder
Na forumu od : 28.09.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 14:01

jazz je napisao/la:
Možda bi mogao nesta sa zupčanicima raditi, ali onda bi izgubio snagu u startu ali ne znam tocno koliko bi mu povecal krajnju brzinu trebalo bi se baciti na računanje, ali ne da mi se...

Ne da ti se ?
Jednostavno, plati eltoru da ti to složi!

dobar
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 15:57

Hm, bio sam u istoj dilemi prije tri god kad sam sinu kupio yamahicu XT 125X. Mali me davija da ga malo modificiram da ide brže. Inaće ide 110 - 10 šta krade sat, znaći okruglo 100 km.
Zašto brže, sine? Pitam ja njega. A on mući! Skrešem mu malo ...... i jedino što mu napravim je Poluotvoreni top (Kucelj) i čupanje katalizatora. Jedino je to zdravo za mašinu male kubikaže.

Mislim da je brzina zinga ok 100 km, a već su navedene neke tehničke karakteristike. Napravi ovo što sam naveo, dodaj goriva 10% (diznu), malo zraka, zadnji zupčanik veći za 5%, da, da veći. I pići.
Naravno da dobar meštar to treba poštelati.
Motor će ići skoro istom brzinom a dobit ćeš na snazi. Koliko snage viš, nepuno s obzirom na kubikažu ali ćes osjetiti živost.
Investicija nije mala a ti odlući. Ne može se dobiti puno, kubikaža je mala.
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 16:18

nisam ogranicen sa kubikazom jer sam polozio prije toga zakona, mogu voziti sta ocu.
mislio sam da moze nekako ici brze, jer vidim ovi tu u gorici sta imaju zinga, samo promjenili auspuh, ide mu 130 a meni 100 jedva uhvati.
vidjecemo sad, novi auspuh je gore, filter...

a za veci motor nemam jos kupilica Very Happy
[Vrh] Go down
shadow
cro chopper forum
cro chopper forum
shadow


Broj postova : 1100
Godina imam : 37
Prebivalište : Livno, Boravište: Zagreb
Vozim : Honda VT1100 shadow
Na forumu od : 15.03.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 16:31

prvo se navozaj s tom kubikažom i onda kupuj sebi nešto veće nemoj se zalijetat skupi malo iskustva...
[Vrh] Go down
http://spom-livno.com
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 44
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 16:44

buralee je napisao/la:

mislio sam da moze nekako ici brze, jer vidim ovi tu u gorici sta imaju zinga, samo promjenili auspuh, ide mu 130 a meni 100 jedva uhvati.

Moj Venox ide 180 km/h. Jel mi vjerujes? Bohmann

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 16:59

Kum je napisao/la:
buralee je napisao/la:

mislio sam da moze nekako ici brze, jer vidim ovi tu u gorici sta imaju zinga, samo promjenili auspuh, ide mu 130 a meni 100 jedva uhvati.

Moj Venox ide 180 km/h. Jel mi vjerujes? Bohmann
A kad tvoj ima 251ccm Exclamation Ili sam pobucao scratch
[Vrh] Go down
firejack
man
man
firejack


Broj postova : 271
Godina imam : 58
Prebivalište : N45°48'39'' E15°58'24''
Vozim : Johnny Pag 250 Spyder
Na forumu od : 28.09.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 17:01

I ja sam razmišljao da svog bacim s katedrale!

dancingbanana
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 17:24

Trebalo bi izračunat da li bi imalo efekta,mislim za postizanje ciljane brzine...
Kak ono,ček',visina puta akceleracija, kroz asfalat ili beton... :lol:
Onog drugog efekta bi svakako imalo... Bohmann Very Happy
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 55
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 17:25

ja svog sa 6500 km još nijednom nisam stisnuo da kraja niti znam koliko max. ide,nikud mi se ne žuri ,možda je malo čudno ali je tako.kad mi se bude žurilo kupit ću busu ili nešto slično,zasad s 18 konjića dođem kud sam krenuo,aleksandar veliki je imao jednog znači vodim ga za 17 konja ,a ako je on stigao proći svijeta valjda ću i ja :lol:
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 18:17

shadow je napisao/la:
prvo se navozaj s tom kubikažom i onda kupuj sebi nešto veće nemoj se zalijetat skupi malo iskustva...

u ovo skoro 2 godine sta ga imam napravio sam preko 10 000
neznam, nemogu vise stalno iza nekog kamiona se drndat, a 1 km/h sam brzi od njega
samo skupljam prasinu i koci me
treba mi nekih barem 10 na sat vise, drugo mi ni netreba
[Vrh] Go down
firejack
man
man
firejack


Broj postova : 271
Godina imam : 58
Prebivalište : N45°48'39'' E15°58'24''
Vozim : Johnny Pag 250 Spyder
Na forumu od : 28.09.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 18:22

calc69 je napisao/la:
Trebalo bi izračunat da li bi imalo efekta,mislim za postizanje ciljane brzine...
Kak ono,ček',visina puta akceleracija, kroz asfalat ili beton... :lol:
Onog drugog efekta bi svakako imalo... Bohmann Very Happy

M samo da dokažem kako i moj može 180 ...

What a Face
[Vrh] Go down
ivek
man
man
ivek


Broj postova : 395
Godina imam : 35
Prebivalište : Varaždin
Vozim : MZ TS 250/1
Na forumu od : 18.02.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimečet 13 stu 2008, 23:38

medo je napisao/la:
ja svog sa 6500 km još nijednom nisam stisnuo da kraja niti znam koliko max. ide,nikud mi se ne žuri ,možda je malo čudno ali je tako.kad mi se bude žurilo kupit ću busu ili nešto slično,zasad s 18 konjića dođem kud sam krenuo,aleksandar veliki je imao jednog znači vodim ga za 17 konja ,a ako je on stigao proći svijeta valjda ću i ja :lol:

to je reč.. svaka cast nikam nam se ne žuri ..

...a ovo s traktorom ak ga nemreš prejti ...lepo se zaustaviš sastrane 2 put pljuneš,rastegneš se, popišaš i opet on de roud :harley: rendeer
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimesub 15 stu 2008, 13:14

buralee je napisao/la:
nisam ogranicen sa kubikazom jer sam polozio prije toga zakona, mogu voziti sta ocu.
mislio sam da moze nekako ici brze, jer vidim ovi tu u gorici sta imaju zinga, samo promjenili auspuh, ide mu 130 a meni 100 jedva uhvati.
vidjecemo sad, novi auspuh je gore, filter...

a za veci motor nemam jos kupilica Very Happy

Kome to u Gorici Zing ide 130? Kakav su to čudotvoran auspuh stavili? Ja sam samo 2-3 puta Zinga uspjel navući do 120, ALI to je bilo nizbrdo, polegnut na motor i povoljan vjetar u leđa, još su mi i zvijezde u horoskopu bile taj dan naklonjene. To sam napravil samo kad je bila velika frka za prestići kamion.

Pošto radim na istoj stvari kao i ti dosada sam po tom pitanju došao do dijela nabavke:

- stavljen je Kucelj auspuh (motor je malo življi i ima ljepši-dublji, tj. ima zvuk)

Još nije montirano:
- nabavio sam nekakav "sportski" CDI
- čekam da stigne otvoreni filter zraka (gljiva)
- dizna će se povećati za 10%
- u pripremi je NKG Iridium svječica

Kada ovo složim i vidim jel ima kaj stoga, onda ću razmisliti o promejni zupčanika. U potrazi sam za kompletom (kit) koji bi povećao kubikažu sa 125ccm na 150ccm. Znam da postoji tvornički Zing od 150ccm, pa se nadam da će mi naletiti neka mašina na ebayu.

Ako nekoga zanima zašto to radim, moj odgovor je: Zato jer mogu!
[Vrh] Go down
zuta guja
cro chopper forum
cro chopper forum
zuta guja


Broj postova : 626
Godina imam : 40
Prebivalište : Dugo Selo (okolica)
Vozim : yamaha xv 535
Na forumu od : 09.08.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimesub 15 stu 2008, 17:55

ja sam stavio zupcanik sa vise zubaca na skutera (prije 5-6 god.) i isao je 12 km/h brze ali je na startu bio katastrofa (samo zupcanik,bez kita)
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimened 16 stu 2008, 01:09

zuta guja je napisao/la:
ja sam stavio zupcanik sa vise zubaca na skutera (prije 5-6 god.) i isao je 12 km/h brze ali je na startu bio katastrofa (samo zupcanik,bez kita)

sta na skuteru imaju zupcanici?
sta nije remen?
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimepon 17 stu 2008, 03:20

Vladek je napisao/la:
bi povećao kubikažu sa 125ccm na 150ccm. Znam da postoji tvornički Zing od 150ccm, pa se nadam da će mi naletiti neka mašina na ebayu.

idi odmah na 250ccm! Razlike glede love nema, a efekt je osjetan. Na TP ti ionako nitko nikada nece mjeriti volumen cilindra. Jedino ako se ne moze pripasati na nosace....
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitimepon 17 stu 2008, 17:56

klesoo je napisao/la:

idi odmah na 250ccm! Razlike glede love nema, a efekt je osjetan. Na TP ti ionako nitko nikada nece mjeriti volumen cilindra. Jedino ako se ne moze pripasati na nosace....
Wink

Nažalost nema Zinga od 250ccm (1 cilindar), nažalost. Sve ostale kemije pripasivanja drugih mašina su neisplative i opasne. Ima na internetu razni kitovi (skup djelova) koji uključuju samo cilindar, klip, dihtunge...koji se stavljaju na postojeću radilicu. Mehaničar mi je rekao da ne pretjerujem sa povećanjem kubikaže jer radilica ne bi podnjela vožnju na ful gasu (našao sam kit za povećanje radnog obujma na 170ccm).
[Vrh] Go down
Sponsored content





ajmo ljudi pomagajte Empty
PostajNaslov: Re: ajmo ljudi pomagajte   ajmo ljudi pomagajte Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ajmo ljudi pomagajte
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pomagajte! Ostao defektu
» pomagajte problem s venoxom
» BOK LJUDI

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: