Početna stranicaPretraľnikYamaha nece da pali kad je topla 610RegistracijaLogin

 

 Yamaha nece da pali kad je topla

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
ozzy
man
man
ozzy


Broj postova : 11
Godina imam : 50
Prebivalište : bosna-banjaluka
Vozim : yamaha sr 250
Na forumu od : 04.09.2008

Yamaha nece da pali kad je topla Empty
PostajNaslov: Yamaha nece da pali kad je topla   Yamaha nece da pali kad je topla Icon_minitimened 07 ruj 2008, 08:01

Mijenjao sam karburator posto mi se na starom raspala ona guma koja podize klip i otvara zrak i sad svaki put kad palim moram sa chokom.a kad je zagrijan stuca po 5 minuta dok upali i onda imam dosta crnog dima.Jedan majstor mi je rekao da mi je pomjereno paljenje.Kako to da rijesim?
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Yamaha nece da pali kad je topla Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha nece da pali kad je topla   Yamaha nece da pali kad je topla Icon_minitimened 07 ruj 2008, 11:36

Daj malo više podataka. Ako ti je motor normalno radio prije nego ti je pukla membrana, na vidim zašto bi se sad odjednom pomaklo paljenje. Zašto nisi promijenio samo membranu?? Vidi da ti se nije odšarafila diza ispod igle.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
ozzy
man
man
ozzy


Broj postova : 11
Godina imam : 50
Prebivalište : bosna-banjaluka
Vozim : yamaha sr 250
Na forumu od : 04.09.2008

Yamaha nece da pali kad je topla Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha nece da pali kad je topla   Yamaha nece da pali kad je topla Icon_minitimened 07 ruj 2008, 13:25

U vrijeme dok me nervirao karburator,odvrnula mi se dinama pa mi je magnet udario u nju.Mislio sam da je zaribao dok nisam otvorio lijevu stranu i vidio sta se desilo.Napravio sam radapciger i skinuo magnet i stegnuo namotaje na dinami.radilica,koliko sam ja mogao primjetiti,nije krivna.Nikad se ranije nisam bavio popravkama japanaca mada odlicno poznajem tomosove mopede i jawu koja mi nije ostala u najljepsem sjecanju,i kod njih znam kako se steluje paljenje jer su oni sa platinama a kod yamahe nisam primjetio ni da se dinama moze zakretati niti ona elektronika pored magneta.nadam se da sam bio dovoljno opsiran.
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Yamaha nece da pali kad je topla Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha nece da pali kad je topla   Yamaha nece da pali kad je topla Icon_minitimened 07 ruj 2008, 18:28

I mislio sam da je tako nešto. Iako ne poznajem tvoju mašinu, pretpostavljam da je paljenje elektronsko. Moguće je da ti je magnet udario u pick up (dio koji služi umjesto platina) i pomakao ga. U svakom slučaju, morat češ nabaviti service manual i vidjeti koliko prije GMT-a treba biti paljenje, a koliko je kod tebe.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
ozzy
man
man
ozzy


Broj postova : 11
Godina imam : 50
Prebivalište : bosna-banjaluka
Vozim : yamaha sr 250
Na forumu od : 04.09.2008

Yamaha nece da pali kad je topla Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha nece da pali kad je topla   Yamaha nece da pali kad je topla Icon_minitimepon 08 ruj 2008, 18:57

Magnet nije udario u pick up nego su se namotaji iznutra pomjerili i zablokirali ga.Radilica se nije iskrivila i magnet je ostao u osi.A pick up nema mogucnost pomijeranja.Valjda je jos neko imao slican problem pa ce mi pomoci.u svakom slucaju hvala ti
[Vrh] Go down
Sponsored content





Yamaha nece da pali kad je topla Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha nece da pali kad je topla   Yamaha nece da pali kad je topla Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Yamaha nece da pali kad je topla
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» mali ali pali (Yamaha Dragstar 125)
» virago 535 dx nece preko 100 kmh :(
» Ne pali se svjetlo kad dajem kontakt

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: