Početna stranicaPretraľnikĆao japanci! - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Ćao japanci!

Go down 
+12
Yzzy
saky00
Vladek
Genesis051
zuta guja
buba
stain
magna
klesoo
KekoWaspnation
dragger
jebiki
16 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimečet 21 kol 2008, 23:31

Nema tu puno filozofije;
Kinezi kupuju i pomalo kradu Japansku i Američku tehnologiju, upotpunjuju je sa svojom jeftinom radnom snagom i po zakonu velikih brojeva polako ali sigurno prekrivaju svijet... Uostalom, Japanci su korissstili istu metodu; gospodin Honda je otišao u Europu, kupio nekoliko motora, u dijelovima ih poslao u Japan, tamo su dijelove prilagodili jedan drugome i ... eto ti nove vele sile u moto industriji!
Kinezi su samo malo izmijenili taktiku i kupuju uspješnice poznatih proizvođača kojima su isti prekinuli proizvodnju (Rebel, Virago...) i sasvim legalno, uz male preinake nastavili proizvodnju pod drugim imenima. E sad; ako previše ne mudruju i ne koriste svoja triper-rješenja, te ako mi imamo ozbiljnog uvoznika i servisera koji zna i poštuje NULTI servis kao osnovu za "biti ili ne biti", stvar funkcionira odlično (moje osobno iskustvo s Jinlunom). Ako pak ta dva uvjeta nisu zadovoljena,...jao majko! Tada ispadaju šarafi, pucaju djelovi, raspadaju se mašine...
Ja znam da ću svoj slijedeći motor kupovati za 1,5-2 godine, jer takav mi je financijski plan. Ako za to vrijeme Jinlun napravi choppera od 500 - 750 ccm a budu ga uvozili i servisirali isti ljudi, taj motor ima osigurano mjesto u mojoj garaži!
[Vrh] Go down
KekoWaspnation
cro chopper forum
cro chopper forum
KekoWaspnation


Broj postova : 1546
Godina imam : 46
Prebivalište : Kreuzlingen
Vozim : Honda CS Shadow 600 VT
Na forumu od : 04.03.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimepet 22 kol 2008, 00:07

Ako za to vrijeme Jinlun napravi choppera od 500 - 750 ccm a budu ga uvozili i servisirali isti ljudi, taj motor ima osigurano mjesto u mojoj garaži![/quote]

Otprilike tako razmisljam i ja, bilo bi super da naprave jacu masinu a iskustva sa uvoznikom i servisom Jinluna su vise nego pozitivna.
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimepet 22 kol 2008, 10:33

Kinezi ce uvijek biti jeftiniji, prvenstveno zato sto ne daju ni lipu u razvoj tehnologija i proizvoda. Drugim rijecima, uvijek ce sklapati po tudjim tehnologijama i to strojeve koje su drugi vec zaboravili. Za nezahtjevne vozace super, jelda, k'o i Dacia u svijetu automobila. Svi sretni!
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimepet 22 kol 2008, 11:57

već davno zaboravljeni peugeot 504 iz`70-ih se još uvik proizvodi u africi;
VW buba u mexicu; FIAT u srbiji; Suzuki u indiji i tako redom tako nije nikakvo čudo to što kinezi rade. oni su još i napredniji pa nama to izvoze i to jako uspješno za razliku od zastave kojoj to i ne ide najbolje jer su ljudi imali vremena 30-ak godina uvjeriti se da to ipak nije to
[Vrh] Go down
KekoWaspnation
cro chopper forum
cro chopper forum
KekoWaspnation


Broj postova : 1546
Godina imam : 46
Prebivalište : Kreuzlingen
Vozim : Honda CS Shadow 600 VT
Na forumu od : 04.03.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimepet 22 kol 2008, 17:25

klesoo je napisao/la:
Kinezi ce uvijek biti jeftiniji, prvenstveno zato sto ne daju ni lipu u razvoj tehnologija i proizvoda. Drugim rijecima, uvijek ce sklapati po tudjim tehnologijama i to strojeve koje su drugi vec zaboravili. Za nezahtjevne vozace super, jelda, k'o i Dacia u svijetu automobila. Svi sretni!
Wink
nadam se da je tako. a "nezahtjevnije" ...dobro je Magna napisao, to stoji u potpunosti
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimepet 22 kol 2008, 21:34

Da smo pametni...izbjegavali bi svi kineski šrot....u svemu , ne samo motorima..ovako nas budu preplavili svojim smećam....Al kad se nema love , a htjeli bi nekaj...onda je to tak...kak je....
[Vrh] Go down
KekoWaspnation
cro chopper forum
cro chopper forum
KekoWaspnation


Broj postova : 1546
Godina imam : 46
Prebivalište : Kreuzlingen
Vozim : Honda CS Shadow 600 VT
Na forumu od : 04.03.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimesub 23 kol 2008, 00:37

mingo je napisao/la:
Da smo pametni...izbjegavali bi svi kineski šrot....u svemu , ne samo motorima..ovako nas budu preplavili svojim smećam....Al kad se nema love , a htjeli bi nekaj...onda je to tak...kak je....

;Malo procitaj gore postove gdje se sto radi pa cemo onda pisati, mislim da je tako pametnije, nije dobro ni takve izraze koristiti, nesto i nekog nazivat smecem..drz se i prouci malo lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimened 24 kol 2008, 14:50

Oprosti ako si se našao prozvanim , nije mi bila namjera nikog osobno vrijeđat, već iznosim svoje stajalište prema kvaiteti koja nam dolazi iz Kine. Ako si ti uvjeren u suprotno, poštujem tvoje mišljenje i nemam namjeru polemizirat oko toga ....O ukusima se ne raspravlja , a još jednom molim za ispriku , ako si se našao u mojim razmišljanjima osobno uvrijeđen. Nemam namjeru nikog vrijeđat....
[Vrh] Go down
KekoWaspnation
cro chopper forum
cro chopper forum
KekoWaspnation


Broj postova : 1546
Godina imam : 46
Prebivalište : Kreuzlingen
Vozim : Honda CS Shadow 600 VT
Na forumu od : 04.03.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimened 24 kol 2008, 18:07

mingo je napisao/la:
Oprosti ako si se našao prozvanim , nije mi bila namjera nikog osobno vrijeđat, već iznosim svoje stajalište prema kvaiteti koja nam dolazi iz Kine. Ako si ti uvjeren u suprotno, poštujem tvoje mišljenje i nemam namjeru polemizirat oko toga ....O ukusima se ne raspravlja , a još jednom molim za ispriku , ako si se našao u mojim razmišljanjima osobno uvrijeđen. Nemam namjeru nikog vrijeđat....

sve ok, samo tvrdim da nije bas sve tak isto a mislim da za lovu koju sam dao da sam jako puno dobio,samo toliko..pozz
[Vrh] Go down
Tomo-vz
cro chopper forum
cro chopper forum
Tomo-vz


Broj postova : 1398
Godina imam : 52
Prebivalište :
Vozim : QM250
Na forumu od : 15.04.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimened 24 kol 2008, 20:27

mingo je napisao/la:
Da smo pametni...izbjegavali bi svi kineski šrot....u svemu , ne samo motorima..ovako nas budu preplavili svojim smećam....Al kad se nema love , a htjeli bi nekaj...onda je to tak...kak je....
ajde molim te boli me takvo mišljenje,ipak nije vrijedno dalje komentirat guza
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimened 24 kol 2008, 20:34

stvarno nije uredu ikakvi motor nazivati smećem, pa makar i ruski. ako idemo u krajnosti onda možemo popljuvati i VN-a jer ima puno plastike, ali to bi ipak bilo previše pa se čak ni ja to nebi usudio (honda je zakon)
[Vrh] Go down
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 912
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimened 24 kol 2008, 20:37

magna je napisao/la:
stvarno nije uredu ikakvi motor nazivati smećem, pa makar i ruski. ako idemo u krajnosti onda možemo popljuvati i VN-a jer ima puno plastike, ali to bi ipak bilo previše pa se čak ni ja to nebi usudio (honda je zakon)

Živio VN! Rolling Eyes
[Vrh] Go down
KekoWaspnation
cro chopper forum
cro chopper forum
KekoWaspnation


Broj postova : 1546
Godina imam : 46
Prebivalište : Kreuzlingen
Vozim : Honda CS Shadow 600 VT
Na forumu od : 04.03.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimened 24 kol 2008, 22:10

Svakom motoru pristupam s postovanjem i cijenim svaciji izbor i ukus pa i mogucnosti. Moje misljenje je da sam za tri puta manje novaca ok prosao da nisam tri put losije prosao i to je to.
Ima svakakvih prioriteta u zivotu i svako sebi postavlja granice sto ce napraviti,i to molim da se postuje.
Meni su svi chopperi, customi, cruiseri super i jedino takve motore i obozavam.
[Vrh] Go down
zuta guja
cro chopper forum
cro chopper forum
zuta guja


Broj postova : 626
Godina imam : 40
Prebivalište : Dugo Selo (okolica)
Vozim : yamaha xv 535
Na forumu od : 09.08.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimened 24 kol 2008, 22:30

hebo vas motori,ja kupujem bmx-a i dolazim u santos pa da vas onda vidim!!! :dont:
[Vrh] Go down
icacic
man
man
icacic


Broj postova : 91
Godina imam : 48
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN900 classic
Na forumu od : 02.05.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimened 24 kol 2008, 22:43

KekoWaspnation je napisao/la:
Svakom motoru pristupam s postovanjem i cijenim svaciji izbor i ukus pa i mogucnosti. Moje misljenje je da sam za tri puta manje novaca ok prosao da nisam tri put losije prosao i to je to.
Ima svakakvih prioriteta u zivotu i svako sebi postavlja granice sto ce napraviti,i to molim da se postuje.
Meni su svi chopperi, customi, cruiseri super i jedino takve motore i obozavam.

Svaki cigo svoga konja hvali. I naravno, svaki cigo se naljuti kad mu netko dirne u njegovo.
Zato to nikako nije pristojno.

Ja sam bogu hvala cijepljen na on dvije gornje izjave pa znam da je VN daleko najbolji. guza
[Vrh] Go down
http://www.hostel-zagreb.com
KekoWaspnation
cro chopper forum
cro chopper forum
KekoWaspnation


Broj postova : 1546
Godina imam : 46
Prebivalište : Kreuzlingen
Vozim : Honda CS Shadow 600 VT
Na forumu od : 04.03.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimened 24 kol 2008, 22:57

[quote="icacic.[/quote]

Svaki cigo svoga konja hvali. I naravno, svaki cigo se naljuti kad mu netko dirne u njegovo.
Zato to nikako nije pristojno.

Ja sam bogu hvala cijepljen na on dvije gornje izjave pa znam da je VN daleko najbolji. guza[/quote]

Zato i razumijem ovu tvoju recenicu, u pravu si da svaki cigo svog konja hvali... lol!
[Vrh] Go down
brkoXL
man
man
brkoXL


Broj postova : 92
Godina imam : 56
Prebivalište : Petrinja
Vozim : hyosung Aquila 250
Na forumu od : 12.06.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimeuto 26 kol 2008, 13:38

Ovdje smo zato što volimo isti tip motora i ne bi se trebali vrijeđati. Da li je netko kupio kineza, korejaca, japanca ili nešto drugo ovisi više o platežnoj moći nego o željama.

Prema tome ako vozite skuplje motore ne znači da ste bolji od nas ostalih.
[Vrh] Go down
zuta guja
cro chopper forum
cro chopper forum
zuta guja


Broj postova : 626
Godina imam : 40
Prebivalište : Dugo Selo (okolica)
Vozim : yamaha xv 535
Na forumu od : 09.08.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimeuto 26 kol 2008, 13:59

tocno tako Blue,i volim manje -vise sve motore,ne samo choppere!! :harley: chopper :pljuga:
[Vrh] Go down
brkoXL
man
man
brkoXL


Broj postova : 92
Godina imam : 56
Prebivalište : Petrinja
Vozim : hyosung Aquila 250
Na forumu od : 12.06.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimeuto 26 kol 2008, 15:13

tocno tako Blue,i volim manje -vise sve motore,ne samo choppere!!


Ispravan stav - nema loših motora, problem je u nekima koji ih voze.
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimeuto 26 kol 2008, 16:23

napisano je manje vise sve, pa nemam sta pametovat. . .
mislim da je super da postoje Kinezi, kao i sto je super da su svojevremeno dosli i Japanezeri, i svi ostali. . .
povecali su ponudu, polako dizali kvalitetu svoje usluge i svijet je stvarno postao globalno selo. . .
najveca je fora kad netko iz cisto snobovskih razloga kupi ' zapadni ' proizvod i ne kuzi da se svi djelovi rade na istoku. . .
a sto se ne radi. . . Kymco sljaka motore za BMW - i to je super
i mislim da ne trebamo zaboravit da je sve relativno. . .
jos uvijek vozim Audija, i nisam bas spreman uzeti japanca - iako su realno debelo dokazali svoju kvalitetu. . .
voznja, pice, klopa, vjetar na mojoj celavoj glavi. . . to su cesto subjektivni gusti. . .
i nekom je veci gust voziti onaj ruski Ural sa prikolicom, i prastarom tehnologijom nego se bestrzajno gibat na nekom novom i tehnicki savrsenom modelu. . .
osobno, meni pase malo tog ' nesavrsenog ', auto bez serva, teski volan, kao prema traktoru. . .
tada osjetim interakciju s motorom il kaj vec vozim letim jedrim
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
zuta guja
cro chopper forum
cro chopper forum
zuta guja


Broj postova : 626
Godina imam : 40
Prebivalište : Dugo Selo (okolica)
Vozim : yamaha xv 535
Na forumu od : 09.08.2008

Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimeuto 26 kol 2008, 19:06

svaki motor zraci na svoj nacin i 99% se za svakim okrenem!! bilo to neked,supermoto,jurilica ,chopper ili nesto drugo!! volio bi imat od svakog po jedan (ili dva;-) Ako ce bit love mozda ubodem nesto drugo,nikad se ne zna!! Bezveze je wc po nekom motoru a mozda ga bas kupis za neko vrijeme... sory
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitimepet 29 kol 2008, 15:47

Nisam mislio da če se škvadra tak napalit na moje mišljenje o Kinezim...Ok....svima isprika, ako im to kaj znači..Ja i dalje imam svoje mišljenje, a cijenim i druga....S toga ....malo pribrenzajte ..kaj se tak odmah palite....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ćao japanci! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ćao japanci!   Ćao japanci! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ćao japanci!
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Chopper’s World :: Novosti iz svijeta..-
Forum(o)Bir: