Početna stranicaPretraľnikMotor najvjerovatnije presisao 610RegistracijaLogin

 

 Motor najvjerovatnije presisao

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Motor najvjerovatnije presisao Empty
PostajNaslov: Motor najvjerovatnije presisao   Motor najvjerovatnije presisao Icon_minitimeuto 09 kol 2022, 17:30

Kako ga duže vrijeme nisam palio, Zaverglao sam i nije dao iskru. Nakon nekoliko pokušaja je samo puklo iz auspuha. Dopunio sam aku, ali i dalje samo vegla. Mislim da nije presisao i zalio svjecice. Kažu da treba zaverglati sa full gasom. Obzirom da je efi, ne znam je li to uputno, da ne zaribam još gore.
Hvala
[Vrh] Go down
deda bum
man
man



Broj postova : 134
Godina imam : 62
Prebivalište : donje jesenje
Vozim : hyosung agila 250 efi
Na forumu od : 18.03.2012

Motor najvjerovatnije presisao Empty
PostajNaslov: Re: Motor najvjerovatnije presisao   Motor najvjerovatnije presisao Icon_minitimesri 10 kol 2022, 21:24

takve probleme sam i ja imao svako proljeće, nakon zimskog stajanja.Nakon puno verglanja mi je upalio, i nakon toga normalno pali.Mislim da je problem u pumpi goriva, kao da ne našprica gorivo u cilindre.Vrtio sam mu ručicu gasa, iako se to inače ne radi pa je nekako upalio. Poslije sam ga palio po zimi svaka dva tjedna pa su problemi nestali.Probaj ovo; tri , četiri puta upali i ugasi na crvenom prekidaču pumpu zaredom i onda probaj verglati.
[Vrh] Go down
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Motor najvjerovatnije presisao Empty
PostajNaslov: Re: Motor najvjerovatnije presisao   Motor najvjerovatnije presisao Icon_minitimečet 11 kol 2022, 12:12

Da, nije nešto extra dugo stajao, cca 2 tjedna što sam bio u bolnici, a nije baš ni ciča zima, na 35+ stupnjeva. Meni više liči da se slegao kodenzat ili šporkica pa je povukao u sistem. Mislio sam da je aku koji već puni 3 godine starosti, ali napunio sam ga i drži OK. Probao sam i start sprej našpricat u filter zraka ali ništa
[Vrh] Go down
deda bum
man
man



Broj postova : 134
Godina imam : 62
Prebivalište : donje jesenje
Vozim : hyosung agila 250 efi
Na forumu od : 18.03.2012

Motor najvjerovatnije presisao Empty
PostajNaslov: Re: Motor najvjerovatnije presisao   Motor najvjerovatnije presisao Icon_minitimečet 11 kol 2022, 17:02

znači pumpa normalno zuji i radi. Jel ti primi bar malo gasa kao da če upaliti?
[Vrh] Go down
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Motor najvjerovatnije presisao Empty
PostajNaslov: Re: Motor najvjerovatnije presisao   Motor najvjerovatnije presisao Icon_minitimečet 11 kol 2022, 18:09

pa baš i ne scratch
A pumpa odradi čini mi se sve kako treba
[Vrh] Go down
deda bum
man
man



Broj postova : 134
Godina imam : 62
Prebivalište : donje jesenje
Vozim : hyosung agila 250 efi
Na forumu od : 18.03.2012

Motor najvjerovatnije presisao Empty
PostajNaslov: Re: Motor najvjerovatnije presisao   Motor najvjerovatnije presisao Icon_minitimesri 16 stu 2022, 20:22

sezona je gotova, jesi uspio upaliti makinu , ili ćeš slijedeče godine, Very Happy Cool chopper
[Vrh] Go down
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Motor najvjerovatnije presisao Empty
PostajNaslov: Re: Motor najvjerovatnije presisao   Motor najvjerovatnije presisao Icon_minitimepet 18 stu 2022, 19:20

Kod nas sezona traje cijelu godinu Cool Osim kad pada kiša.
Upalio sam ga nakon što sam zamjjenio svjećice. Ne znam zašto tako lako izgaraju.
[Vrh] Go down
HP_fan
man
man
HP_fan


Broj postova : 346
Godina imam : 46
Prebivalište : Pula
Vozim : K 1600 GT
Na forumu od : 02.04.2010

Motor najvjerovatnije presisao Empty
PostajNaslov: Re: Motor najvjerovatnije presisao   Motor najvjerovatnije presisao Icon_minitimesub 19 stu 2022, 05:48

Kada sam vozio Keeway, redovito mi je izgarala svječica od prednjeg cilindra svaki put kada bih natočio na OMW-u. Nakon što mi je mehaničar stavio taj cilindar u fazu sve je radilo odlično
[Vrh] Go down
deda bum
man
man



Broj postova : 134
Godina imam : 62
Prebivalište : donje jesenje
Vozim : hyosung agila 250 efi
Na forumu od : 18.03.2012

Motor najvjerovatnije presisao Empty
PostajNaslov: Re: Motor najvjerovatnije presisao   Motor najvjerovatnije presisao Icon_minitimesub 19 stu 2022, 13:10

Svječice mijenjam svakih 8 t. km. , a jednom sam vozio i malo duže , pa mi je motor pomalo trokirao na malim okretajima. Shocked
[Vrh] Go down
Sponsored content





Motor najvjerovatnije presisao Empty
PostajNaslov: Re: Motor najvjerovatnije presisao   Motor najvjerovatnije presisao Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Motor najvjerovatnije presisao
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» I ja malo sredila Zinga
» Naj motor !
» Prvi motor
» Rama za motor
» Kupujem motor!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: