Početna stranicaPretraľnikPrerada kacige 610RegistracijaLogin

 

 Prerada kacige

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
keyser-soze
cro chopper forum
cro chopper forum
keyser-soze


Broj postova : 8
Godina imam : 34
Prebivalište : Murter
Vozim : Regal Raptor Spyder 250
Na forumu od : 23.07.2008

Prerada kacige Empty
PostajNaslov: Prerada kacige   Prerada kacige Icon_minitimepet 25 srp 2008, 12:19

Imam cross kacigu staru dvije godine boje crveno-crna-bijela koju bi htio obojati u crno-bijelu i po mogučnosti staviti neki vizir koji ne treba biti profi nego ono samo da ga nekako mogu spustit i dignut.
Moje pitanje je čime je mogu obojati (sprejom ili s kistom),je li moram je prije izbrusiti ili če boja ostati na njoj i ako ne izbrusim i ima li tko kakvu ideju za vizir?
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Prerada kacige Empty
PostajNaslov: Re: Prerada kacige   Prerada kacige Icon_minitimepet 25 srp 2008, 12:28

Možeš auto lakom našpricati, al prije toga trebaš našpricati neki đavo kaj ti je za plastične površine da se na to primi auto lak (koji je za metal)! To ti ne dođe niš skuplje od spreja, dakle računaj cca 2x20kn! Samo nemoj sprej preblizu držati (na farbu mislim) dok špricaš i nemoj pokušavati odjedanput pofarbati komplet kacigu jer će ti farba počet curiti niz kacigu! Radije malo dalje staviš sprej pa u nekoliko navrata, tak će ti biti ravnomjerno! Ja sam jednu svoju kacigu (kahlicu) farbao mat crnim i dobro je ispalo! Nisam ni lakirao poslije!
Dakle, dođeš u Boje i lakove i tražiš to dvoje, nije bitno kak se ovo drugo zove, reci da trebaš na plastiku špricat auto lak i dat će ti! Wink
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Prerada kacige Empty
PostajNaslov: Re: Prerada kacige   Prerada kacige Icon_minitimepet 25 srp 2008, 12:43

ako je kaciga lakirana (a je!) potrebno ju je presmirglati nekom superfinim smirglom, a tek onda spricati. Potrazi "Duplicolor" spray, odlicni su.
Sto se tice vizira - zaboravi! Prerade su gotovo nemoguca misija, a i sam vizir kosta... Radije prodaj ovu kacigu, dodaj koju lipu i kupi neku novu. Ima ih na tone, a cijena od 100 eura na vise spada u dovoljno kvalitetne.
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Prerada kacige Empty
PostajNaslov: Re: Prerada kacige   Prerada kacige Icon_minitimepet 25 srp 2008, 12:55

Ja ju nisam šmirglao, i nisam imao nikakvih problema! Pre lijen sam za to, a sad mi je i drago jer nikad ne bih saznao da može i bez šmirglanja! Wink
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Prerada kacige Empty
PostajNaslov: Re: Prerada kacige   Prerada kacige Icon_minitimepet 25 srp 2008, 13:11

Ak je lak gore obavezno smirglaj jer ce boja sa vremenom ispucat i otpast. Uzmes si u trgovini vodobrusni papir 1200 gradacije i lagano predes kacigu koju prethodno polijes vodom a taj smirgl ostavi par minuta da bude u vodi prije nego smirglas. Primer za plastiku ti treba samo ako skines boju do kraja i zelis bojat na golu plastiku. Mos ga stavit i na ovu boju ali skroz lagano pospricaj (sprej renco primera je 30 kuna). Nakon toga ak je gola plastika ne bi bilo lose da stavis filer (spric kit ) i kad se osusi posmirglas ga da dobijes finu glatku povrsinu ali to i nije neophodno. Kad farbas kacigu prvo sve ocistis silikonskim cistacem, i onda prvo spricanje kaj radis sam lagano zamaglis povrsinu da padne malo zesca maglica na kacigu ali i dalje vidis kaj je ispod. Kad se taj sloj osusi mos jos jednom to ponovit i onda zalijes sa onim pravim slojem boje. Eto to je ukratko to. Ak te jos kaj interesira stojim na raspolaganju....
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
Sponsored content





Prerada kacige Empty
PostajNaslov: Re: Prerada kacige   Prerada kacige Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prerada kacige
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kacige
» .......kacige
» Roof kacige
» Brembo kacige
» Podstava kacige

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: