Početna stranicaPretraľnikFLOG (Future Log): Route 66 on a budget 610RegistracijaLogin

 

 FLOG (Future Log): Route 66 on a budget

Go down 
+5
mkrezic
cro.chopper
fire fox
strelicar
martinx
9 posters
Autor/icaPoruka
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1105
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitimesub 26 pro 2020, 19:39

Sta je FLOG? Future Log je izrada plana putovanja, a ja sam krenuo eto raditi ozbiljne planove za odlazak na voznju niz Route 66, u devetom mjesecu 2022. Da znam, "ko ziv, ko mrtav" do jeseni 2022, ali ako ne napravim nikakav plan, upravo ću takav plan i ostvariti.
Naravno, taj put kosta nekih novaca, ali mislim da se pravilnim planiranjem moze dosta ustedjeti na nekim troskovima, a mozda i proći sve sa pozitivnom nulom. Vrijeme će pokazati.
Ako bude sreće i pameti, put bi trebao snimiti (barem jednom) kamerom, a sta će se desavati sa snimljenim materijalom, trenutno pojma nemam.

Imate li kakve primjedbe i prijedloge, slobodno komentirajte.

Route 66 & Me
[Vrh] Go down
https://route66.me
strelicar
man
man
strelicar


Broj postova : 259
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb - dubrava
Vozim : yamaha xvs 950
Na forumu od : 07.09.2016

FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: Re: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitimepon 28 pro 2020, 16:43

dobar
[Vrh] Go down
fire fox
man
man
fire fox


Broj postova : 363
Godina imam : 52
Prebivalište : PGŽ
Vozim : trenutno ništa
Na forumu od : 05.08.2012

FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: Re: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitimesub 09 sij 2021, 12:05

Kliknuo na https://route66.me/index.php?archive/2021/01 ,idem kao pogledati, onako ,što bi rekli "leteći" ..... zadržao se... pročitao... odlučio pratim !

Super blog, nadam se da ćeš i sve nove objave na blogu promovirati linkom na ovoj temi.

Sretno dalje Laughing

martinx likes this post

[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1105
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: Re: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitimeuto 12 sij 2021, 20:03

Za pocetak sam nabrojao sve sta mislim da treba za takav put.

  • avionske karte
  • cijena rentanja motora za dva tjedna
  • osiguranje mene i motora
  • gorivo za motor
  • hrana i piće za mene
  • mjesto za spavanje za mene
  • cestovna navigacija (app za mobitel ili samostojeća)
  • SIM kartica za mobitel (i trokovi koristenja)
  • Suveniri (nisu nuzni ali su neizbjezni) Wink


A sad bi trebao nabrojati stvari koje nisu nuzno potrebne, ali bi ih htio imati sobom

  • laptop
  • action kamera
  • zatitna oprema
  • sator i vreća za spavanje


Pa ako imate jos kakvih ideja, samo dajte. Nisam nikada bio na takvom putu pa bi svaka sugestija naravno dobro dosla.
[Vrh] Go down
https://route66.me
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: Re: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitimepon 18 sij 2021, 08:54

dobar super, pratim.

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
mkrezic
man
man
mkrezic


Broj postova : 198
Godina imam : 58
Prebivalište : Rab
Vozim : Daelim Daystar 125cc
Na forumu od : 30.01.2016

FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: Re: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitimesub 23 sij 2021, 01:06

Pozdrav
Prije Corone jedna je njemačka agencija organizirala dvotjedne vožnje po 66stici i ostalim rutama,
a cjena je bila oko 5000 € sa svime :motor,spavanje itd.
Vrijedilo bi istražit.Sretno

martinx likes this post

[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: Re: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitimečet 08 tra 2021, 11:09

Route 66 - životni san! Pratim... Sretno i neka da ti se planovi ostvare. dobar

martinx likes this post

[Vrh] Go down
Luckyman
man
man
Luckyman


Broj postova : 10
Godina imam : 71
Prebivalište : Ptuj, Slovenija
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 23.02.2015

FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: Re: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitimeuto 13 srp 2021, 21:54

Da li ima nekog, ko vozi choppera, da ne mašta o tome, da ide na Route 66. Tako i ja. Sa interesovanjem sam pročitao tu temu jer i sam ozbiljno razmišljam o tome da idem na 66. Ali postoji razlika,
- kao osnovno ne volim da idem preko neke agencije i da mi oni određuju gdje i koliko ču vozit. Više sam vuk samotar ili najviše još 1 motor, da se možeš dogovorit.
- drugo ako idem hoču da idem sa svojim Vulcanom
E to je sad veliki logistički problem. U kontaktu sam sa jednom večom transportnom firmom iz USA  i čekam njihovu ponudu za transport iz Europe do Chicaga (tamo je start) i onda da mi pošalju motor nazad iz San Francisca (tu završava 66). Svaka informacija oko toga je jako dobrodošla jer mi je to osnova za start.
Ako meni ne uspe srediti tu logistiku onda Martinx neka tebi uspije i provozaj se tamo i šalji slike.

Lp
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1105
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: Re: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitimesub 17 srp 2021, 20:05

Moj je plan kupiti tamo Harleya, preci s njim route i poslati ga za Europu iz Los Angelesa jer je tamo u Santa Monici kraj ceste. Put bi me kostao samo trosak benzina, spavanja i hrane i vode. U Europi bi ga prodao i razlika u cijeni bi mozda pokrila trosak aviona i ove prije nabrojane troskove.

Kako planiram na put tek u jesen sljedece godine, nisam jos s nikim komunicirao po tom pitanju i sve informacije i savjeti su vise nego dobro dosli.

Sto se floga tice, krenuo sam pisati o kamerama jer ako ne snimim nista, kao da nisam ni bio. Wink

S jedne strane htio bi imati kvalitetne snimke, ali nebi htio potrositi puno na kameru jer kasnije cu ju jedva i koristiti kako sada stvari stoje.
[Vrh] Go down
https://route66.me
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: Re: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitimened 05 vel 2023, 10:58

Prošle godine upoznao sam bikera koji je rođen u Kaliforniji, a živi u Houstonu (Texas). Inače je porijeklom iz Varaždina. Preko ljeta došao je u Varaždin, pa smo imali priliku provozati se skupa jer može mu biti da jedan rezervni motor drži kod svojih rođaka.

Dok dam mu spomenuo  Route 66, čovjek se nije mogao dovoljno načuditi toj opsjednutosti europljana tom cestom. Veli da je to pustinjska cesta, prilično neatraktivna za većinu američkih bikera. Njemu se više sviđaju zeleni brdoviti krajolici poput Hrvatskog Zagorja, pa se on iz Houstona vozi nekuda na sjever gdje je priroda bujnija i zelenija.

On se najviše smije Nijemcima, koji masovno dolaze i oponašaju američki stil. Veli, mi Ametikanci više cijenimo BMW motocikle i pijemo njemačko pivo, a Nijemcima je sve američko atraktivnije...  cuga

martinx likes this post

[Vrh] Go down
kutina vn900
man
man
kutina vn900


Broj postova : 100
Godina imam : 61
Prebivalište : kutina
Vozim : vn900 custom
Na forumu od : 25.08.2012

FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: Re: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitimened 05 vel 2023, 15:12

evo dobio od americke "ESTE" dozvolu za boravak i put u USA i planirao za mjesec dana od 3.3--12.3 u daytonu pa me posao zeznuo i moram odgodit ali možda na jesen do Dakote i Strugsa, ima zagorec teksaški prav 66je razvikana i postala neki kult bajkerski ali i medi je zanimljivija florida i daytona bie week ili strugs največi susret u USA a dozvola mi vedi godinu dana ba bum nekaj smislioza to vrijeme...

palomas likes this post

[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1105
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: Re: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitimečet 23 oľu 2023, 12:38

kutina vn900 je napisao/la:
evo dobio od americke  "ESTE" dozvolu za boravak i put u USA i planirao za mjesec dana od 3.3--12.3 u daytonu pa me posao zeznuo i moram odgodit ali moda na jesen do Dakote i Strugsa, ima zagorec teksaki prav 66je razvikana i  postala neki kult bajkerski ali i medi je zanimljivija florida i daytona bie week ili strugs največi susret u USA a dozvola mi vedi godinu dana ba bum nekaj smislioza to vrijeme...

Daj reci par rijeci o toj ESTE dozvoli. Sad kad nam vise ne trebaju vize.

p.s.
Blog je propao (ugasio se). Zbog niza razloga sam pustio domenu da "iscuri", ali nije tu kraj domena je ponovo kupljena i FLOG ce biti ponovo postavljen, vjerojatno i bolji nego stari.

strelicar likes this post

[Vrh] Go down
https://route66.me
Sponsored content





FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Empty
PostajNaslov: Re: FLOG (Future Log): Route 66 on a budget   FLOG (Future Log): Route 66 on a budget Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
FLOG (Future Log): Route 66 on a budget
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Route 66 - legenda
» Route 69 (HR-SLO-AT-SLO-HR)
» ROUTE 69
» Route 66
» R.I.P. ROUTE 2013.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: