Početna stranicaPretraľnikShadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;) 610RegistracijaLogin

 

 Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;)

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;) Empty
PostajNaslov: Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;)   Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;) Icon_minitimened 12 srp 2020, 20:20

Ne znam koliko vas ovdje uopće ima aktivnih i koliko čest virite i pišete...

Iznijet ću problematiku, pa možda padne i koje utemeljeno i dobro mišljenje

Dakle, nedavno sam kupio natrag svoj stari motor, Hondu Shadow 750 ACE.  Što se tiče rasplinjača olitiga karburatora, taj motor nikad nije bio sreća, al ga se moglo vozit.

Npr. "piloti" tj vijci ler-gas podešavanja nikad nisu pokazivali ono što bi trebali - motor nikad nije crk'o kad ih skroz zavrneš, nego bi nastavio raditi. Motor je tada pomalo dimio crno (prebogata smjesa), ali samo na leru. I baš malo.

Sada, nakon dvije godine, motor mi je vraćen u totalno nevoznom stanju - dimi kao stari traktor, ispuh smrdi po nesagorenoj smjesi, a troši valjda 15 litara. Kupio sam osnovni set za reparaciju (float-ventili i par gumica), ništa se nije promijenilo na bolje. Plovke sam podesio na tvorničku vrijednost, piloti su i dalje skroz zavrnuti (ali motor radi).

Za sada se ne želim uopće zamarati srednjim i visokim režimom rada, nego želim ler-gas bez dima, za početak. Ako je nivo u karburatorima namješten na pravu mjeru, a piloti skroz zavrnuti, KAKO MOŽE u leru imati prebogatu smjesu??


Zadnja promjena: Kicho; uto 14 srp 2020, 22:39; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Bruno60
man
man
Bruno60


Broj postova : 48
Godina imam : 64
Prebivalište : Samobor
Vozim : EN500
Na forumu od : 26.09.2019

Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;) Empty
PostajNaslov: Re: Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;)   Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;) Icon_minitimepon 13 srp 2020, 11:39

Prevelike dizne?
I mozda da se prikopcaju  na vakummetre da se vidi na kakvim podtlacima rade.
Imao sam nekad davno Hondu. Auto. Taj auto je imao karburatore i isto je dimio ko tvoj motor. I trosio 15 litara. Na kraju se je ispostavilo da je struja bila problem. Razvodna kapa je probijala i iskra je isla u krivo vrijeme.
Neznam, mlatim bez veze. Napisao sam ono sto mi je palo na pamet.
Mozda ti pomogne.
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;) Empty
PostajNaslov: Re: Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;)   Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;) Icon_minitimeuto 14 srp 2020, 07:13

Bruno60 je napisao/la:
Prevelike dizne?
I mozda da se prikopcaju  na vakummetre da se vidi na kakvim podtlacima rade.
Imao sam nekad davno Hondu. Auto. Taj auto je imao karburatore i isto je dimio ko tvoj motor. I trosio 15 litara. Na kraju se je ispostavilo da je struja bila problem. Razvodna kapa je probijala i iskra je isla u krivo vrijeme.
Neznam, mlatim bez veze. Napisao sam ono sto mi je palo na pamet.
Mozda ti pomogne.

Thanks. Razmišljam i o struji tj. paljenju, ali trenutno sam još na karburatorima jer nisam još iscrpio sve mogućnosti.

Kad kažem da sam promijenio ulazne ventile na plovcima, to je tek djelomično točno, jer mi dosjedi nisu pasali za moj model, izmijenjene su samo igle. Sinoć sam pročitao i da sam možda džaba podešavao nivo, jer nisam pravim testom provjerio u kojoj točci oni točno zatvaraju dovod goriva (ako su dosjedi prehrapavi, moguće je da mi ne zatvara skroz na dodirnoj točci, već tek kad se pritisak bitno pojača). Dakle, sljedeći korak mi je test točnog položaja zatvaranja (pušeš kroz ulazno crijevo dok se prolaz ne prekine, nivo mjeriš tek u tom položaju), pa ako je tu problem, slijedi poliranje dosjeda.

Uglavnom, ono što je tu dobro je - prije dva tjedna sam jako malo znao o karburatorima, sada već kontam puno više. Smile) Još da "ubodem" pravu dijagnozu, gdje će mi biti kraj... Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;) Empty
PostajNaslov: Re: Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;)   Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;) Icon_minitimeuto 14 srp 2020, 22:38

Danas ispolirao dosjede ventila plovaka, opet - uzalud. Ništa se nije promijenilo.

I onda sam se sjetio priče jednog starijeg, iskusnijeg majstora - "Njega *ebe neki falš zrak. Na crijevima podtlaka ili slično."

I otkopčao sam jedno crijevo s komore membrane.

ALELUJA! roker roker roker

Moji problemi su nestali. Motor više ne dimi. I ide normalno. biker2

Sutra ili prekosutra bi trebao biti novoregistriran, a onda će mi se neudobni Suzuki malo odmoriti.

[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Sponsored content





Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;) Empty
PostajNaslov: Re: Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;)   Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Shadowsko-karburatorski problemi - RIJEŠENO ;)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Problemi sa elektrostarterom
» problemi na Venox-u
» u svedskoj problemi ...
» Shadow 750 problemi sa rastavljanjem

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: