Početna stranicaPretraľnikAkumulator preko zime 610RegistracijaLogin

 

 Akumulator preko zime

Go down 
+5
josipp
deda bum
Hyosung
ZP1993
martinx
9 posters
Autor/icaPoruka
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1105
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimečet 02 sij 2020, 13:56

Kako tretirati akumulator preko zime?
a) pustit ga da se isprazni, pa ga na proljeće samo napuniti
b) priključiti ga stalno na punjač da ga drži punim
    ako b, onda:

    - obican punjač?
    - neki specijalan punjač?
[Vrh] Go down
https://route66.me
ZP1993
man
man
ZP1993


Broj postova : 46
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aprilia Red Rose Classic
Na forumu od : 18.10.2019

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimečet 02 sij 2020, 15:37

Jedan moj frend po zimi ima akumulator spojen na neki pametni punjač koji malo puni pa prestane,pa opet počne i tak u intervalima,tak da se akumulator ne može ispraznit.
Ja sam prije davao mehaničaru da mi nakon zime napuni akumulator,a ovaj put sam izvadio akumulator i stoji mi u kući,vratit ću ga u motor na proljeće kad zatopli pa se opet počnem vozit.Ne znam hoće još bit pun,al i ak ne bude lako ga upalim na guranac i u vožnji napunim.Ak nađem neki jeftini punjač i budem imao dosta love,vjerojatno ga budem kupio ove godine.
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimečet 02 sij 2020, 21:18

Oni punjači iz Lidla su imali mod održavanja akumulatora, a bili su nekih 150kn.
Vjerojatno ih ima i po Njušci.

Ovo da ćeš napuniti akumulator u vožnji slobodno zaboravi, pogotovo ako je skroz prazan.
[Vrh] Go down
deda bum
man
man



Broj postova : 134
Godina imam : 61
Prebivalište : donje jesenje
Vozim : hyosung agila 250 efi
Na forumu od : 18.03.2012

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimepet 03 sij 2020, 14:28

martinx je napisao/la:
Kako tretirati akumulator preko zime?
a) pustit ga da se isprazni, pa ga na proljeće samo napuniti
b) priključiti ga stalno na punjač da ga drži punim
    ako b, onda:

    - obican punjač?- neki specijalan punjač?

nije dobro da se aku isprazni do kraja,jer mu se smanjuje vijek trajanja. Ako je jako hladno dobro ga je staviti u topliju prostoriju. Može se dopuniti svakih mjesec dana otprilike, a može se staviti na pametan punjač i držati cijelu zimu. Punjač iz Lidla nije loši, ja ga koristim već 5 godina.
[Vrh] Go down
ZP1993
man
man
ZP1993


Broj postova : 46
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aprilia Red Rose Classic
Na forumu od : 18.10.2019

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimepet 03 sij 2020, 15:59

Hyosung je napisao/la:
Ovo da ćeš napuniti akumulator u vožnji slobodno zaboravi, pogotovo ako je skroz prazan.
Onda ga budem odnio kod mehaničara da ga malo napuni,do sad je bio u kući na toplom,valjda se nije do kraja ispraznio.A ove godine onda kupim punjač,da ga druge zime mogu sam punit.
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimepet 03 sij 2020, 20:21

Mislim da ga nemaš potrebe nositi na punjenje.

Moj je stalno u motoru koji je u garaži. Na proljeće izvadim akumulator
i napunim ga. Aku mi traje već 5 godina.
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1105
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimepet 03 sij 2020, 20:23

Nije iz Lidla, ali mislim da je to taj.
Akumulator preko zime Dunlop10
[Vrh] Go down
https://route66.me
josipp
man
man
josipp


Broj postova : 66
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Zongshen ZS125-30, Qingqi Vista 125, Vulcan 125, Yamaha SR125, nekoliko skutera
Na forumu od : 03.06.2016

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimečet 23 sij 2020, 20:00

Ja svoje akumulatore večinom ne skidam već svaka 3-4 tjedna selim punjač od motora do motora po garaži i ostavim obično na modu "održavanje" dan i noć i mislim da je to ok.
[Vrh] Go down
fenomenal
man
man
fenomenal


Broj postova : 153
Godina imam : 49
Prebivalište : Vinkovci
Vozim : Honda
Na forumu od : 28.02.2010

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimepet 24 sij 2020, 23:41

nikako cekati da se potpuno isprazni. ako nemas grijanu grazu, zezaju te temperature manje od 10 gradi. izvadis ga, napunis, stavis u prostoriju topliju od 10 gradi, na proljece dopunis i to je to. ako imas nekakve potrosace koji se ne daju iskljuciti, onda obavezno skidanje.
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 65
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimepet 14 vel 2020, 10:15

Ako imaš garažu i struju u njoj, spoji ga na pametni punjač koji ima "održavanje". Najprije ga napuni, pa onda prebaci na održavanje i tako ga ostavi. Na moraš skidati akumulator s motora.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1105
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimečet 19 oľu 2020, 21:40

martinx je napisao/la:
Nije iz Lidla, ali mislim da je to taj.
Akumulator preko zime Dunlop10

Evo, samo da se pohvalim, danas sam ga kresno bez problema. Ako uspijem zalemiti žicu na termo senzor mogla bi past i vožnjica ovaj weekend.
[Vrh] Go down
https://route66.me
TomFreeRider
man
man
TomFreeRider


Broj postova : 124
Godina imam : 33
Prebivalište : Moravče-Sesvete
Vozim : Suzuki Boulevard c50
Na forumu od : 16.07.2016

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimesub 21 oľu 2020, 13:05

Nikad nisam vadio akumulator preko zime...
Bas ako je jaka zima veliki minus,svaki tjedan ili dva upalim malo motor na cca 10 minuta da odradi i to je to !!
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1105
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimesub 21 oľu 2020, 17:55

TomFreeRider je napisao/la:
Nikad nisam vadio akumulator preko zime...
Bas ako je jaka zima veliki minus,svaki tjedan ili dva upalim malo motor na cca 10 minuta da odradi i to je to !!

Nisam ga niti ja vadio, samo sam spojio ovaj punjac. Znam sebe koji bi zaboravio paliti ga svako malo. Sleep
[Vrh] Go down
https://route66.me
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimesub 21 oľu 2020, 20:47

Kada se motor pali preko zime samo je bitno da se ugrije na radnu temperaturu,
u protivnom se samo kondenzira voda u mašini i mogu popucati ventili.
[Vrh] Go down
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitimesub 28 oľu 2020, 19:14

Original baterija u Aquili 125 je,  mislim, bila sa gelom. Ja san ju odbacio sa motora, jer je imala 4 godine, kupio novu koja mi je kihnula za dve godine, pa mi frend rekao, neka ju ne bacam nego probam napunit sa pametnim punjačem. Ipak, ja sam probao puniti onu svoju originalnu. i napunio ju i još se vozio s njom, i otišao motor novom vlasniku s tom baterijom!
Vjerujem da se klasičnu bateriju sa kiselinom ne bi smjelo ostavit da napon padne ispod 10 V jer će otkazati. Ili paliti  motor (dok se ulje ne zgrije ili napraviti krug ako ima uvjeta) ili ga održavati elektronskim punjačem...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Akumulator preko zime Empty
PostajNaslov: Re: Akumulator preko zime   Akumulator preko zime Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Akumulator preko zime
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Baterija preko zime
» gume preko zime-treba li dizanje na klocne?
» Akumulator
» akumulator 12v 18 ah
» Akumulator - Aquila

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: