Početna stranicaPretraľnikAprilia Red Rose Classic 610RegistracijaLogin

 

 Aprilia Red Rose Classic

Go down 
+3
josipp
ljubo100
ZP1993
7 posters
Autor/icaPoruka
ZP1993
man
man
ZP1993


Broj postova : 46
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aprilia Red Rose Classic
Na forumu od : 18.10.2019

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimepet 18 lis 2019, 14:09

Pozdrav.Novi sam na forumu,pa da predstavim svoj motor.Radi se o Apriliji Red Rose Classic (vjerojatno najmanji cruiser na forumu Very Happy ) iz 1994. godine.U originalu je motorić imao Minarelli dvotaktnu mašinu od 50 kubika sa mehaničkim mjenjačem s 3 brzine,a kasnije sam kupio Minarelli mašinu iz Yamahe TZR50,praktički istu ali sa 6 brzina jer bi s njom trebao bolje vozit uzbrdo,ali bilo je komplikacija sa postavljanjem (CDI i lančanik) pa je već dugo kod mehaničara,a usput sam i dao sredit još neke sitnice.Uskoro bi trebao bit gotov pa ću stavit novu sliku (ova dolje je od prije par godina).Razlog zbog kojeg sam odabrao ovaj motor je kaj sam tad imao 22 godine i nisam mogao polagat A kategoriju,a nije mi se dalo trošit lovu na A2 kategoriju,pa kad sam saznao da postoji cruiser kojeg mogu vozit sa B,odnosno AM kategorijom,odma sam ga kupio.Ove godine sam položio A kategoriju,al vozit ću tu Apriliu još godinu-dvije dok ne uštedim love za jači motor,vjerojatno će bit Kawasaki EN500 iz 1996. ili noviji.
Aprilia Red Rose Classic 13495611
[Vrh] Go down
ljubo100
man
man
ljubo100


Broj postova : 380
Godina imam : 56
Prebivalište : Petrinja
Vozim : VN 800
Na forumu od : 16.07.2009

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimepet 18 lis 2019, 18:35

dobar
[Vrh] Go down
josipp
man
man
josipp


Broj postova : 66
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Zongshen ZS125-30, Qingqi Vista 125, Vulcan 125, Yamaha SR125, nekoliko skutera
Na forumu od : 03.06.2016

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimesub 19 lis 2019, 09:26

Bok, ljepi je ovo motoric. Koja mu je maximalna brzina? Ako stavljas AM6 masinu nebi bilo lose staviti i neki kit 70cc gore jer se sa 50 nebudes bas s osmjehom na licu vozio.
[Vrh] Go down
strelicar
man
man
strelicar


Broj postova : 259
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb - dubrava
Vozim : yamaha xvs 950
Na forumu od : 07.09.2016

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimesub 19 lis 2019, 11:44

iagree
[Vrh] Go down
ZP1993
man
man
ZP1993


Broj postova : 46
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aprilia Red Rose Classic
Na forumu od : 18.10.2019

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimesub 19 lis 2019, 12:17

josipp je napisao/la:
Bok, ljepi je ovo motoric. Koja mu je maximalna brzina? Ako stavljas AM6 masinu nebi bilo lose staviti i neki kit 70cc gore jer se sa 50 nebudes bas s osmjehom na licu vozio.
Sa starom mašinom potegne oko 90 na sat (do te brzine je došao frend kojem sam ga posudio da isproba),ali najbrže kaj sam ja išao do sad je bilo oko 70,jednostavno nisam imao potrebe ić brže.Novu mašinu sam zapravo kupio jer je na uzbrdici bio dosta spor,u prvoj je mogao potegnut do nekih 30-35,a u drugoj je usporavao dok se ne zaustavi.Sa ovom mašinom bi trebao imat još jednu brzinu između s kojom bi trebao moći potegnut brže neg u prvoj,a ipak imat više snage neg u drugoj,koja će zapravo sad bit treća.
Samo se nadam da mi Aprilia neće bit preslaba nakon kaj sam ovo ljeto u autoškoli vozio jače motore,al i ak bude nema veze,iovako planiram preć na jači motor kad uštedim dosta love,a do tad se vozim kao i do sad uglavnom po gradu i ponekad malo izvan grada.
[Vrh] Go down
josipp
man
man
josipp


Broj postova : 66
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Zongshen ZS125-30, Qingqi Vista 125, Vulcan 125, Yamaha SR125, nekoliko skutera
Na forumu od : 03.06.2016

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimesub 19 lis 2019, 16:02

Vidim da si iz ZGa, kad složiš pilu javi se u inbox da se zajedno provozamo nekuda geek
[Vrh] Go down
ZP1993
man
man
ZP1993


Broj postova : 46
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aprilia Red Rose Classic
Na forumu od : 18.10.2019

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimesub 19 lis 2019, 16:04

josipp je napisao/la:
Vidim da si iz ZGa, kad složiš pilu javi se u inbox da se zajedno provozamo nekuda geek
Može. dobar
[Vrh] Go down
Bruno60
man
man
Bruno60


Broj postova : 48
Godina imam : 64
Prebivalište : Samobor
Vozim : EN500
Na forumu od : 26.09.2019

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimeuto 22 lis 2019, 08:52

Po meni, 125 je minimum u danasnjem prometnom ludilu.
Gledam ekipu sa malim skuterima. Oni su ko jeleni za odstrel.
Lik u autu vidi da je brzi i ajmo se gurat izmedju skutera i auta koji dolazi iz suprotnog smjera.
Jeza me lovi kad vidim na koliko blizu auti prolaze pokraj skuterasa.
Sa 125 si ravnopravan u gradskom prometu i ta ekipa dozivljava jaci motor kao "ravnopravnog" a ne kao nekog ko mu samo smeta na cesti.
[Vrh] Go down
ZP1993
man
man
ZP1993


Broj postova : 46
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aprilia Red Rose Classic
Na forumu od : 18.10.2019

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimeuto 22 lis 2019, 10:18

Bruno60 je napisao/la:
Po meni, 125 je minimum u danasnjem prometnom ludilu.
Gledam ekipu sa malim skuterima. Oni su ko jeleni za odstrel.
Lik u autu vidi da je brzi i ajmo se gurat izmedju skutera i auta koji dolazi iz suprotnog smjera.
Jeza me lovi kad  vidim na koliko blizu auti prolaze pokraj skuterasa.
Sa 125 si ravnopravan u gradskom prometu i ta ekipa dozivljava jaci motor kao "ravnopravnog" a ne kao nekog ko mu samo smeta na cesti.
Istina,al kad voziš malu 50-ku ili čak i 4T 125-icu (u autoškoli sam prvih par sati vozio Yamahu YBR125,i iskreno nisam primjetio da je nekaj puno brža od moje Aprilie,osobno mislim da si tek sa 2T 125 ili 4T 250 ravnopravan u prometu),brzo naučiš sposobnosti svog motora,i kaj trebaš radit da ne smetaš drugima.Ja znam da sporo ubrzavam sa svojom Apriliom,pa se ne provlačim među kolonama,a i ako se nađem prvi u koloni pomaknem se uz rub ceste kad krenem da me obiđu 3-4 auta dok ja ubrzam do 50-60,isto tako puštam da me obiđu kad vozim na uzbrdici.
[Vrh] Go down
ZP1993
man
man
ZP1993


Broj postova : 46
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aprilia Red Rose Classic
Na forumu od : 18.10.2019

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimened 27 lis 2019, 16:00

Aprilia napokon gotova,baš na vrijeme da ju stavim na zimski san prije nego zahladi drugi tjedan,ali sam se ipak stigao malo provozat desetak kilometara da vidim kako ide s novom mašinom.Krene puno bolje nego prije,ubrzava bolje (bar do nekih 50 na sat,od 50 do oko 65-70 malo sporije,a više od toga nisam ni vozio),i penje se po uzbrdici bez problema.Jedva čekam proljeće da se mogu opet vozit.
Aprilia Red Rose Classic 20191010
Aprilia Red Rose Classic 73321510
[Vrh] Go down
josipp
man
man
josipp


Broj postova : 66
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Zongshen ZS125-30, Qingqi Vista 125, Vulcan 125, Yamaha SR125, nekoliko skutera
Na forumu od : 03.06.2016

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimened 27 lis 2019, 18:44

Nebus ju valjda vec spremio, ajmo se nekam prepeljat sutra ili preksutra prije nego kise pocnu
[Vrh] Go down
ZP1993
man
man
ZP1993


Broj postova : 46
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aprilia Red Rose Classic
Na forumu od : 18.10.2019

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimened 27 lis 2019, 20:26

josipp je napisao/la:
Nebus ju valjda vec spremio, ajmo se nekam prepeljat sutra ili preksutra prije nego kise pocnu
Koliko god bi se volio još koji put provozat,imam sutra faks od 8 do pol 6,a čuo sam da od utorka počinje kiša i temperatura pada na desetak stupnjeva,tak da nažalost vjerojatno tek na proljeće.Ipak,ak opet malo zatopli,mogao bi vratit akumulator u motor i još koji put se provozat,ak budem javim se za vožnju.
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimečet 31 lis 2019, 13:23

Lijep motorić. Bila jedna original, dvotaktna u VK, uvijek sam ju pogledao u prolazu. Nemoj još spremat, uvijek se nađe neočekivano toplih dana. Od 2011. otkad imam motor uspijevao sam se provozati jednom mjesečno svaki zimski mjesec.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Quentin
man
man
Quentin


Broj postova : 92
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Hyosung aquila gv 250 efi
Na forumu od : 03.01.2019

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimepet 01 stu 2019, 17:26

Ma ne spremaj ak imaš dobre hlače i jakne,možeš cijelu zimu voziti,ja svoj prošlu zimu skoro pa kompletnu vozio.
[Vrh] Go down
ZP1993
man
man
ZP1993


Broj postova : 46
Godina imam : 31
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aprilia Red Rose Classic
Na forumu od : 18.10.2019

Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitimepet 01 stu 2019, 21:01

Sve kaj imam od opreme se vidi na slici gore.
Ak opet malo zatopli i budem imao vremena za provozat se (ako ne budem imao predavanja ili morao učit za kolokvije),možda i vratim akumulator u motor za još koju vožnju,vidit ću još kak će bit.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Aprilia Red Rose Classic Empty
PostajNaslov: Re: Aprilia Red Rose Classic   Aprilia Red Rose Classic Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Aprilia Red Rose Classic
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» VN 800 Classic
» VN 800 Classic
» VN 900 Classic
» VN 800 classic
» VN 900 classic

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: