Početna stranicaPretraľnik...putovanje 4B 610RegistracijaLogin

 

 ...putovanje 4B

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

...putovanje 4B Empty
PostajNaslov: ...putovanje 4B   ...putovanje 4B Icon_minitimepet 01 vel 2019, 14:12

....eto dugo već nisam ništa švrljo na forumu, jebiga "niman vrimena!"  Smile ...pokrenuo neki mali biznis u kućnoj radinosti pa poslije posla u atelje i evo vraga, fali vrimena! ...
..no bilo kako bilo EasyR. me potaknuo da bacim pokoje slovo na ekran... krenula na poslu "mort" sezona pa reko da doma ne trošim vrijeme...hehehe...

Bila lanjska godina prilično dobra za vozikanje, ali baš vozikanje onak po malo, jer supruga nije mogla dobit pravi godišnji zbog promjene posla, bla bla,bla... no uspili sastavit 4 dana u komadu, eee Miki četri (slovima) 😁...
..dobil sam neku ludu ideju da posjetimo gradove i mjesta na slovo "B".... neznam koji q®@© baš na B kad nismo odradili ni "A" 😂 al' ajd..
..sve smo pobukirali u naprijed da nemamo zajebancije...
..put je bio zamišljen ovak, Balaton (H), Budimpešta (H), Bratatislava (SK), Brno (CZ), Beč (A) i Blagenfurt (A) 😂😂 ...dobro ajd' Klagenfurt je uljez hehehe... nažalost, Brno je otpalo jer bi bilo malo prenapeto za 4 dne....

1. Dan
...prva etapa je trebala biti do Budimpešte, pa se iz toga razloga poteglo prvo po autoputu do Goričana ...i odma ono za dobro jutro mi dignu tlak na naplati.... reko idemo na Demerje, pukneš karticu pljune ti ju natrag i vozi dalje ...ee sve stoji samo kaj motor registrira k'o auto! 😤...ma reko, ko ga jebe i krenem.... al neki dišpet u meni okrene motor i direkt jebivetrima u upravu ...".. dobar dan, dobar dan... reko naplatilo mi ko auto!?!... veli baja eee pa trebali ste u izborniku ukucati kategoriju vozila! ... koji faking izbornik, jebo te izbornik, došo platit da nemoram skidat rukavice i vadit siću a ti bi da skrolam po izborniku!.... uglavnom znam da dečki kaj su bili u smjeni nisu krivi al brate pljačka di god okreneš ....mislim šta reć autoput Karlovac - Čakovec jedan smjer gotovo k'o vinjeta za  Mađarsku i Austriju zajedno.... naravno za 10 dana.... eto ak' vas slučajno priša stera na autoput....
..no samo Nirvana i Zen... ne volimo se voziti autoputom no u ovakvim situacijama kad si u "cajtungu" i kad je ta autocesta živi jeftilen, zašto ne!....
..prva odrednica nam je mlaka Balaton.... imaš se brate mili kaj peljat uz nju!... mislim prek 70km a uz njega smo išli lokalnom cestom da malo i vidimo gdje što 😀... .tu smo malo i odmorili u nekom turističkom mjestašcu...
..moram reć da me je i prije samog početka pomalo mučilo parkiranje zbog naplate, odnosno kam' zataknut tiket... tak da mi je tu motorček bil stalno u vidokrugu a koga god sam pitao ne zna... nebitno, nakon stanke put Budimpešte... pit stop je prvo bio u motelčiću nadomak Budimpešte, da odmorimo, raspakiramo a potom u grad na razgledavanje (di ima piva za popit hehehe) ... ušli smo u "žižu" gužve!... isprva onak suzdržano, a kad sam vidio da motori uredno idu između autiju, u centru smo bili u tren oka... .mora sa parkingom je riješena kad sam se prikepal nekim bemwejašima na hrpu.... reko neće valjda samo arlina uklonit 😁...
...putovanje 4B Maarsk10
...putovanje 4B Maarsk11
...putovanje 4B Maarsk12
...putovanje 4B Maarsk13
...putovanje 4B Maarsk15
...putovanje 4B Maarsk14
..da ne povjeruješ 😂
...putovanje 4B Img_2010

..ukratko Budimpešta je ljepa i puna znamenitosti i sve je to super al' Parlament im je brate kolosalan!! ..mrak kak je ogroman.... od mostova kojih ima 9 preko riječice Dunav 😎, a spajaju Peštu i Budim, najljpši mi bio onaj "Lančani".... vjerojatno zato kaj smo tik do njega parkirali i najmanje hodali 😂...
..smještaj idealan za ovakav vid izleta sobičak sa tušem i doručkom jeftilen...nisam pokupil nikakvu kožnu bolest ili nedo bog picajzle😁.... šalu na stranu vrlo solidno...zaboravio sam koliko šuške...

2. Dan
...kako nam je glavni cilj ipak bio Beč, a Bratislava usput i još na slov B nije bili dvoma! 😀.... malo smo se naježili na graničnom prijelazu Mađaro-Slovaki, jer izgleda onak "kripi", sablasno .... tu je Bogek valjda rekel lahku noć!! 😀... no Bratislave koliko smo vidjeli, sve u svemu ok... Dvorac i most koji kao da ima NLO parkiran na vrhu.... .kratki obilazak, kavica preko puta dvorca...

...putovanje 4B Bratis12
...putovanje 4B Bratis11
...putovanje 4B Bratis10

....lagani pogledi u nebo!... mamicu im norvešku  (YR) pogodili (na žalost) dva dana prije i mjesto i vrijeme di bu kiša srala!! ...krenuli mi nadobudno reko možda neće!...  i nije odmah već tik nakon prelaska  granice ☔...niš strašno i onako smo do Beča imali nekih 60ak km... .al dosta da te zasere...
...i tu sam počel osjećat da mi se nekak loše šalta makina.... ajd, ajd nema potrebe za naslađivanjem, tipa " to ti je arli" 😂😂😝 samo mi se zadnja klackalica malo razjeb...rasšerafila niš strašno da sam imal colov imbus ....ali ....nisam! ...reko niš moral bum zmazat cipele kod šaltanja u višu 😂... reko bi pokojni Ivo G. "nedo Bog većeg zla" hehe...
..stigli i u Beč, benga pri kraju, kiša curi po jajima, prsti na špic papku cipela usrani....jebo te život!... živa muka 😀.... inače me cijelim putem besprijekorno vodi CoPilot na mobu i od neizmjerne mi je pomoći u ovak velikim gradovima.... .pronašli smo "tankptelu" iz prve, kak je ispod stambenog bloka malo smo se sklonili i od kiše, ....napojili kobilu stranim pićem Smile ...i tak gledam ja mjenjač kaj bi mogal napravit i čavrljam malo sa Ovim gore malo sa ženom, kad!....
"eee jaro đe ba zapelo?!?" ..onak na tečnom njemačkom koji i ja razumim😂....
..nakon kratkog razgovora dobili smo sve informacije koje trebamo i u kojoj su ulici sve radnje od naših zemljaka iz regiona ali i onu kaj me mori za parking..... znači u cijelom Beču u svim zonama parking za motore je SLOBODAN!!  
..kišica se polako počela smirivat ( opet YR točan skoro u minutu Smile ).. moderni apartmamčić nam je bio smješten gotovo u glavnoj ulici prema centru, naravno to je imalo i svoju cijenu (mislim 85€ samo noćenje), no ipak smo u Beču!...
..čim smo se raskomotili i osvježili pravac u strogi centar, (naravno motorom Smile ) u razgledanje..... a vjerujte mi ima se kaj za vidit!!!.
..neću sad opisivat, nema smisla, već ću samo stavit pokoju sličicu... dosta slika sam morao snimati panoramski, jer nemreš u jedan kadar sve puknut...

...putovanje 4B Beu0810
...putovanje 4B Beu0510
...putovanje 4B Pano_210
...putovanje 4B Pano_211
...putovanje 4B Beu1410


..krepani od cipelcuga sjedamo na kobilu i put konačišta.... kobilicu vežem na glavnoj cesti tik ispod prozora apartmana i lagano dan privodimo kraju...

3. Dan
...od silnog uzbuđenja i doživljaja od predhodna dva dana, zaboravismo da je Velika Gospa i praznik u Austriji, te su naravno sve trgovine zatvorene😱.... no kaj sad pakujemo se i krećemo put dvorca Schönbrunn.... eee Miki moj!!... imalo se, moglo se, kao i sva zdanja u Beču.. kaj reć to treba vidjet....a kineeeezaaaa!! 😁... obilazak u Schönbrunn-u bližio kraju...
...putovanje 4B Beu2110
...putovanje 4B Pano_214
...putovanje 4B Pano_213

...pogled smo već uprli prema Klagenfurtu..... ..nešto autoputom, nešto lokalnim cestama preko Semeringa, lagano smo stigli u Klagenfurt gdje smo imali smještaj iznad jezera Wörthersee.... moram priznat da tu smještaj nije opravdao cijenu, no i tak je sam' za prespavat... .mislili smo posjetit Minimundus no već smo bili iscjeđeni pa je poziv frendice koja živi u Klagenfurtu na večeru bio ipak primamljiviji 😁....

...simte, tamte i već sitni sati tuku!..

4. Dan
....nakon doručka i  ćaskanja sa poslugom koja je naravno iz našeg "regiona" izbosne, ...pakiramo i laganini preko Ljubelja vdeželo.... .naravno tu se krećemo po preciznim uputama Ivane koja suvereno vodi stranputicama, a sve u cilju izbjegavanja harača za par kilometara autoceste 😈.... Od Ljubljane cesta prođena već podosta puta i preko Dolenjskih mi se čini nekako najbolja iako i ona na Kočevje nije loša...
...mic po mic i mi se primakli svome domu, iako kratko, no jako slatko..... .


..e sad ak ima u ovom svemu kakvih greški, najte zameriti jer sam sve sa jednim prstom na mobitelu!!
..do daljnjeg ljepi pozdrav!
...putovanje 4B Beu2210
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Vilko
cro chopper forum
cro chopper forum
Vilko


Broj postova : 2333
Godina imam : 51
Prebivalište : Podvinje
Vozim : Yamaha Dragstar 650,1100, XJR 1300,Night Rod spec.
Na forumu od : 08.10.2008

...putovanje 4B Empty
PostajNaslov: Re: ...putovanje 4B   ...putovanje 4B Icon_minitimepet 01 vel 2019, 19:32

dobar
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

...putovanje 4B Empty
PostajNaslov: Re: ...putovanje 4B   ...putovanje 4B Icon_minitimepet 01 vel 2019, 20:56

Drago mi je da sam te motivirao i lijepo je grijati dušu u zimsko doba dobrim tekstom i fotkama dobar
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

...putovanje 4B Empty
PostajNaslov: Re: ...putovanje 4B   ...putovanje 4B Icon_minitimesub 02 vel 2019, 10:54

Super Mrljo, baš sam uživao čitajući …… dobar dobar
[Vrh] Go down
Sponsored content





...putovanje 4B Empty
PostajNaslov: Re: ...putovanje 4B   ...putovanje 4B Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
...putovanje 4B
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Putovanje HD-om po SAD-a
» imate kakve planove za putovanje u 2017-toj
» planovi za putovanje u 2011
» Putovanje Italija i Francuska!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: