Početna stranicaPretraľnikKonačno VN800 - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Konačno VN800

Go down 
+12
crocopzmaj
vroc-bobi
Drifter
frutkejk
El Nino
cro.chopper
Safet(y)
Vladek
Vilko
ljubo100
Rocker-C
docx
16 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Konačno VN800 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konačno VN800   Konačno VN800 - Page 2 Icon_minitimečet 23 lip 2016, 21:36

pa znam da je promjenjet cijeli dyno jet kit i stavljen KN i topovi, ali koliko vidim po slikama i dalje je airbox u stock izdanju, nije odrezana ona lulica koja ograničava volumen zraka

Od dva čovjeka kaj znam da su dynojetali VN-a, oba su otvorene normalne vožnje trošili ispod 5 litara

Ja planiram isto to sve radit pa zato i komentiram to i dalje mislim da ti troši previše
[Vrh] Go down
docx
man
man



Broj postova : 24
Godina imam : 32
Prebivalište : Našice
Vozim : Kawasaki VN800 Classic
Na forumu od : 13.08.2008

Konačno VN800 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konačno VN800   Konačno VN800 - Page 2 Icon_minitimečet 23 lip 2016, 21:56

frutkejk je napisao/la:
pa znam da je promjenjet cijeli dyno jet kit i stavljen KN i topovi, ali koliko vidim po slikama i dalje je airbox u stock izdanju, nije odrezana ona lulica koja ograničava volumen zraka

Od dva čovjeka kaj znam da su dynojetali VN-a, oba su otvorene normalne vožnje trošili ispod 5 litara

Ja planiram isto to sve radit pa zato i komentiram to i dalje mislim da ti troši previše

A to sam mu i ja rekao, a on kao da to nije baš moguće jer ako se stavlja KN treba promjeniti drugačiji dotok goriva a to se radi sa drugačijim diznama (dyno kit), a još k tome ako se otvore ispušne cijevi, odmah i to treba uračunati i korigirati na karburatoru.
Ja sad ne znam tko je tu lud ili ljudi lažu što su stavljali dyno kit ili je meni nešto strašno neispravno. Shocked
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Konačno VN800 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konačno VN800   Konačno VN800 - Page 2 Icon_minitimečet 23 lip 2016, 23:03

docx je napisao/la:


A to sam mu i ja rekao, a on kao da to nije baš moguće jer ako se stavlja KN treba promjeniti drugačiji dotok goriva a to se radi sa drugačijim diznama (dyno kit), a još k tome ako se otvore ispušne cijevi, odmah i to treba uračunati i korigirati na karburatoru.
Ja sad ne znam tko je tu lud ili ljudi lažu što su stavljali dyno kit ili je meni nešto strašno neispravno. Shocked

ma sve to stoji da, zamjeniš topove, KN filter, dizne i iglu, ali kaj se filtera tiče mislim da treba preradit airbox jer sam KN filter je protočniji, ali opet airbox ograničava

Sigurno je tebi zamjenjeno sve kaj su ti rekli, ali osobno mislim da bi se to sve zajedno moglo bolje poštelat

A možda se i varam, vidit ću kad ja promjenim na svom Very Happy

evo ovdje imaš sve preporučljive modifikacije za vn800
http://www.angelfire.com/ak5/russwolf/mods.html
[Vrh] Go down
docx
man
man



Broj postova : 24
Godina imam : 32
Prebivalište : Našice
Vozim : Kawasaki VN800 Classic
Na forumu od : 13.08.2008

Konačno VN800 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konačno VN800   Konačno VN800 - Page 2 Icon_minitimesub 13 kol 2016, 14:38

Update po pitanju svega. Uh uh.
Nakon puno proučavanja i studiranja servisnih uputa ovo je ostvareno: 5.9l/100km na normalnoj vožnji do 100km/h i par kratkih dionica od 110-130 km/h.

Što je napravljeno:
-izmjena ulja (stavljen Motul 5100 15w50)
-izmjena filtera ulja (Hiflo 204c)
-očišćene svjećice
-očišćeno sito za prijenos/mjenjač
-pritegnut šaraf za omjer zraka i goriva do kraja (prevelik je pilot jet pa zbog toga bi trebalo ili promjeniti šaraf ili promjeniti pilot jet)
-promjena OEM airbox na scooterized/grampsized prerađenu inačicu (verzija sa 7 rupa od 25mm)
(problem prije toga je bio da smjesa zraka i goriva je bila previše bogata sa benzinom te se to moglo vidjeti na karbonskom depozitu na svjećicama, promjenom airboxa dobilo se to da je svjećica točno boje karamele. Zadnja svjećica je i dalje crna zbog toga što se zadnji “radijator” više hladi te tako dolazi do bržeg karbonskog depozita. Prema Russian Wolfu: http://www.angelfire.com/ak5/russwolf/faqs.html)
-stavljen filter oduška kartera (zamjenjeno originalno kratko crijevo za 7.5 mm ID do filtera cca 60cm) sa prilagođenim aluminijskim nosačem
-maknuta crijeva oduška koja su bila na originalnom filteru zraka


Usputni popravci:
-spuštanje pedala za mijenjanje brzina i kočnice
-popravak “sticky throttle” ručice (stavio mali predmet jer smeta kučište ručici prilikom rotiranja)
-prekidač za prednju kočnicu popravio (pukao kontakt)
-napunio akumulator
-promjenio prednji vizir (stavljen pleksiglas 5mm)
-popravio curenje benzina preko čepa (očistio čep)



Uspio sam ostvariti da je svjećica zadovoljavajuće boje, dobilo se nekih 7-9KS što se osjeti na motoru i mislim da modificiranje dalje da se dobije manja potrošnja nema smisla. To bi bila onda ušteda na 100km od tipa 4 kn što po meni nema baš toliko smisla, više ima smisla malo smršaviti (jer imam 110kg) i onda će motor manje trošiti. lol!

Konačno VN800 - Page 2 IMG_20160728_141002_HDR

Zadnja svjećica je tamnije boje, što je Russian Wolf objasnio da se zadnja svjećica više hladi i onda je to ok. Meni je bitno da nije "lean" što je taman ta boja prema: http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/Spark_Plugs_catalog.html i može trpiti to Iridium svjećica jer se sama čisti na višim temperaturama.

Sad sljedeće modovi će biti:
-promjena zupčanika i lanca (vjerojatno će DID se stavljati)
-promjena sica? Trtica ubija na velikim udaljenostima ili promjeniti foot pegove
-promjena rashladne tekućine
-micanje EPA filtera
-promjena ležajeva vodene pumpe (čuje se da škripi kad se zaokrene par puta)

Preko zime će se motor dosta rastaviti i očistiti jer je jako prljav "iznutra" te malo bolje posložiti kablove i elektroniku jer je isto tako dosta toga prespajano, ali to sve otom-potom preko zime.
[Vrh] Go down
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Konačno VN800 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konačno VN800   Konačno VN800 - Page 2 Icon_minitimened 14 kol 2016, 13:19

ajde super, bio sam u pravu Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Konačno VN800 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konačno VN800   Konačno VN800 - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Konačno VN800
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: