Početna stranicaPretraľnikKymco Zing 125, poboljšanje? 610RegistracijaLogin

 

 Kymco Zing 125, poboljšanje?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Komes
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 9
Godina imam : 26
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Kymco Zing 125
Na forumu od : 21.04.2016

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimečet 21 tra 2016, 19:25

Pozdrav ljudi, momci i djevojke, nov sam član no pročitao sam već nekoliko tema za dotični motocikl.

Ovdje je glavna tema moj Kymco Zing 125 iz 2006 godine.

Sad kad mi je zaribao i kad se dosta toga sređuje sam odlučio svoj kymco malo nafrizirati, da više ne bude onaj tvornički kymco da se izdvoji od ostalih. Smile

Prvo bih vas zamolio da mi vi predložite sve moguća poboljšanja koja vi smatrate, tehnička za mašinu i stroj a i kozmetička dodatna i slična.

Evo sad i moje ideje i poboljša ja koje bih htio pa recite gdje,kako i kad ukoliko bi se razumjeli u bilo koji od mojih ideja.Smile


Bisage-bacio sam oko na jedne basige ne daleko od mene ali nikad nema drzaca za bisage, spojene su onako u sredini u kompletu sto bi ta traka koja ih spaja isla ispod sica straznjeg, nisu velikih dimenzija nebi smetale za zmigavce, no i dalje smatram da bih trebao staviti drzace,vase misljenje?
Naime nemam pojma di i kakve kupit, ili pak najbolje da neko napravi po mjeri?Ako da,tko?

Zastita tanka- eh vidio sam da zing ima onu zastitu za rezaorvar, kao tvorničku al za dragog Boga nigdje ne mogunać, ako ima neko ideju di to nabavit ili pak opet najbolje napravit i zašit kod kuće?

Dodatni farovi- htio bih ubacit sa svake strane pokraj sadašnjrg fara još dva manja fara, da dobijem na svijetlosti a i ljepšoj estetici motora sad me zanima kolko to utječe na sve ostalo, struja, potrošnja i slično, kakva je procedura postavljanja tj instalacije tih farova i naravno gdje ih nabaviti? Čitao dam da ste imali probldme s akumulatorom i pražnjenjem zbog tog sam i kupio malo bolji akumulator za kojih 500 kuna pa uzmite to u obzir

Vjetrobran- kao još jedan ljepi estetski dodatak htio bih vjetrobran na svom kymcu, sad gledao sam neke rabljene, neki su ogromni što mi je preglamozno a neki pak su tek tolko tu npr od sportaka, gdje nabavit neki povoljni univerzalni vjetrobran i instalacija je na koju foru?

Obrtaljka okretaja motora- htio bih i pokraj bazične obrtaljke brzine ubaciti i obrtaljku za rad mog stroja, dali pašu one proglašene univerzalne i koja je procedura te instalacije, na šta moram pazit? Također odgovaraju li koje obrtaljke od drugih motora? Možda bih i ubacio i treću uricu,za trenutačni položaj u kojoj sam brzini hmm, i naravno tipično pitanje prijedlogi gdje nabavit?

Crash bar- postoji li neki crash bar da odgovara kymcu? Npr nekog drugog tajvanca kineza svejedno?
Ili pak najbolje opet home made?
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimečet 21 tra 2016, 21:16

Svašta si tu nabrojio i pobrojio. Very Happy
Po meni bi ti bilo najbolje da prvo središ mašinu, a onda ove ostale detalje.
Nisam nikad imao bisage, ali po nekoj logici ti treba držač za bisage da ti ne bi strugale po zadnjem kotaču kad su na motoru.

Na koju zaštitu tanka misliš?

Vjetorban ti možda i nije neophodan, taj motor ima putnu brzinu 80km/h, max mu je oko 100km/h, a to i nije neki otpor vjetra
koji bi te dodatno umarao, a potrošnja bi ti narasla zbog većeg otpora zraka.

Crashbar ti je možda najbolje da si sam napraviš ili ga daš nekom raditi iz npr. inoxa, samo moraš pogledati gdje bi ti bili prihvati.
[Vrh] Go down
Komes
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 9
Godina imam : 26
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Kymco Zing 125
Na forumu od : 21.04.2016

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimečet 21 tra 2016, 21:35

Šta bih mogao doraditi na mašini nešto boljeg?
Sad kroz vikend sklapam mašinu, detaljno je počišćena,svaki komadić, nova radilica,nova bolcna,novi svi dihtunzi, novi lezajevi, tako da mislim da je mašina cakum pakum kaj se toga svega tiče, kupio sam ulje sintetičko 10w40 Motul ulje,nekih 110 kn litra i to mislim da je isto kvalitetno ulje,barem se tako priča.

E sad fergazer, šta mogu tu napravit, samo ga počistiti ili i šta poštelat?
Airbox sam isto tako počistio.

Mislim na zaštitu rezorvara kao npr kožna zaštita, da ide na gornji dio rezorvara i npr od ispod se zavežu 3 žnore za fiksniranje, napravi neki džepić za mobitel ili.novcanik na toj zastiti, ima inače orginalna od zinga al nemogu nać gdje kupit pa sam mislio napravit ručno.

Zaboravio sam reči i za auspuh, htio.bih bolji zvuk,dublji malo ako.je moguće ikako?
Vidio sam da je Vladek od kucelja uzeo za 900 kn ukupno novi auspuh ali sumnjam da je ta cjena ostala ista kod kucelja pošto mu se posao razvio a vjerujem i cjene.

Ako bi Vladek mogao postavit koju sliku i zvuk tog auspuha ako.ti nije problem?

Gledao sam ovog qingqi vistu 125 pa namjeravao uzet npr obrtaljke sve,crash bar,odatne farove sa strane 2 i nosače bisaga, šta mislite bi odgovaralo na zingača?
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimečet 21 tra 2016, 21:51

Razmisli o jos jednoj stvari. Zing 125 je (relativno) nejak motor. Ako stavis na njega sve sta si nabrojao dodaces jos cca 10-15 kg + windshield koji povecava otpor vjetra. Samim time ces dodatno opteretiti slab motor. Razmisli sta ti je bitnije, izgled ili "performanse". I samo da znas, performanse nisu jurnjava nego ono sto ti treba da se vozis "normalno". Sjetices se toga kad trebas preteci kamion na lokalnoj cesti. Zahvate na motoru na 125 ccm, mislim da je bolje da zaboravis.
125 ccm se u pravilu "preraste" u godinu dvije, pa neka veca ulaganja u izgled i performanse su najcesce bacanje novaca, jer kad ga budes prodavao novce neces moci vratiti.

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Komes
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 9
Godina imam : 26
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Kymco Zing 125
Na forumu od : 21.04.2016

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimečet 21 tra 2016, 21:59

Nije meni tolko do preformansi,tj volim da potegnem tu i tam al nikad nisam imo nekog velikog problema, a ovo da ne bi potegnuo ne vjerujem da baš nebi pošto sad kada je mašina bila u lošem stanju tj nije ništa bilo posloženo kako treba biti je mene i curu vukao 90km/h sam tak nije bilo problema a ja sam ga i više dok sam sam bio natjero, a s tom da racunam da zajedno imamo 130 kg tih desetak kila nebi bilo neko veće preopterečenje, pogotvo sada kad ću na novo mašinu sklopit i još očekujem puno više kompresije sa novim djelovima dihtunzima i slično.

Od vjetrobrana sam odustao, na to nisam razmišljao , osim ako stavim neki srednje veličine?

Što se crash bara tiče, to sam upravo riješio napravit će majstori od inoxa kad im dam dimenzije, e sad me zanima jel se može isto tako od inoxa napravit i nosače za bisage?

Ako može još netko komentirat za ostatak stvari.bio bih zahvalan puno:)
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimepet 22 tra 2016, 12:53

merla je napisao/la:
Razmisli o jos jednoj stvari. Zing 125 je (relativno) nejak motor. Ako stavis na njega sve sta si nabrojao dodaces jos cca 10-15 kg + windshield koji povecava otpor vjetra. Samim time ces dodatno opteretiti slab motor. Razmisli sta ti je bitnije, izgled ili "performanse". I samo da znas, performanse nisu jurnjava nego ono sto ti treba da se vozis "normalno". Sjetices se toga kad trebas preteci kamion na lokalnoj cesti. Zahvate na motoru na 125 ccm, mislim da je bolje da zaboravis.
125 ccm se u pravilu "preraste" u godinu dvije, pa neka veca ulaganja u izgled i performanse su najcesce bacanje novaca, jer kad ga budes prodavao novce neces moci vratiti.

Da li da počenm pisati ili da samo stavim iagree

Znam koliko sam ja "grunto" kako da pojačam slabašni motor...svakako se ne isplati, ali onaj gušt kad znaš da imaš najbolju 125-ticu. Moj je sa preinakama kasnije vukao nešto preko 120 km (ne sjećam se više točno koliko), ali trebalo je preinaka napraviti... Što se tiče nosača bisaga, ako me pamćenje služi ja sam uzeo u motormaniji od dragstara 650. Razmak rupa je pasao, ali sam trebao dodati "puškicu" (odstojnik) da bi bisage ravno stajale.
Ako si čitao moju temu (ili mislim dvije), tamo je sve napisano. Snimku zvuka nemam, ali sam bio puno zadovoljniji sa zvukom i izgledom kuceljevog auspuha. Grana je bila orginal kymco, a top je napravio Kucelj izgledom kopiravši top od dragstara 650.

windsheild na taj motor bi bio ko drek u punču! Razz

Što se tiče dodatnih lampi, slično kao i windsheild. Ukoliko još imaš onu balonka prednju žarulju, baci je u smeće i u Louise si uzmi sjenilo sa H4 grlom (halogenom žaruljom) i stavi neku bolju moto halogenku ti pa Osram ili Philips (cca. 200kn) ili još bolje uzmi LED žarulju koja ima kratko svjetlo (oko 300 kn preko ebaya).
[Vrh] Go down
Komes
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 9
Godina imam : 26
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Kymco Zing 125
Na forumu od : 21.04.2016

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimepet 22 tra 2016, 13:05

Nema veze, možda ni motor neću prodavat nego ostavit za sebe nek bude, možda ga i kad kupijem nešto večeg i jačeg dam nećaku, ko zna tako da nema veze, bolje da uložim pa uživam. Smile

Ostao samo kod crash bara,zastite tanka,bisagi i eventualno obrtaljke.

Za auspuh ću pitat kolko se traži, ako je onih 900 kn početnih ko bog.. jel odgovara možda još koji aupsuh tvornički od drugog choppera?

Crash bar će napraviti od inoxa majstori, kaj misliš dal bi i nosače bisaga isto tak mogli od inoxa napravit?

Zaštitu tanka ću dat šivat isto kak sam i dao rese za ruče..

Zadnje kaj bi ostalo je ta dodatna obrtaljka, dal bi možda mogo od npr qingqi viste 125 uzet obrtaljke i stavit? On ima 3 sata ne znam kaj sve točno,msm da brzina,km i okretaji motora.
Dal bi mogo od tog motora uzet i stavit na svoj? I ako da,kak?

A sad me i zanima fergazer, kaj se ima tu za slozit, posto sam ga skinuo a nisam dirnuo od kad sam ga skinuo, jel se tu da šta poštelat ili samo očistit?
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimepet 22 tra 2016, 13:44

Za auspuh ću pitat kolko se traži, ako je onih 900 kn početnih ko bog.. jel odgovara možda još koji aupsuh tvornički od drugog choppera?
Teško da češ do te informacije lako doći bez isprobavanja, a ja baš neznam ko bi dao svoje orginalne da netko s njima nešto kemija. Moto otpada kod nas gotovo da i nema.

Crash bar će napraviti od inoxa majstori, kaj misliš dal bi i nosače bisaga isto tak mogli od inoxa napravit?
Naravno. Bilo bi najbolje da napraviš to kod istog majstora gdje i auspuh jer je obično tako najjeftinije. Prvo nabavi bisage da ti po njima napravi nosače.

Zaštitu tanka ću dat šivat isto kak sam i dao rese za ruče..
A kaj će ti to? To obično više uništi tank nego da ga zaštiti.

Zadnje kaj bi ostalo je ta dodatna obrtaljka, dal bi možda mogo od npr qingqi viste 125 uzet obrtaljke i stavit? On ima 3 sata ne znam kaj sve točno,msm da brzina,km i okretaji motora.
Dal bi mogo od tog motora uzet i stavit na svoj? I ako da,kak?

Možeš, ali ima puno ljepših univerzalnih turncelera za pronaći prek ebaya za male novce.

A sad me i zanima fergazer, kaj se ima tu za slozit, posto sam ga skinuo a nisam dirnuo od kad sam ga skinuo, jel se tu da šta poštelat ili samo očistit?
Ako nisi nikad radio možda bolje dati nekom iskusnije mehaničaru da napravi. Ima puno teorije na internetu kako se štelaju karbovi, pa malo proguglaj. Karb se ne slaže na isti način ako je sve standard ili ako je promjenjen ispuh, ili pojačan dovod goriva ili je dodan otvoreni filter zraka...

Sveto trojstvo: auspuh - veće dizne za bolji dotok goriva - otvoreni filter zraka
Bolje ne dirati samo jedno, već sve troje odraditi i poštelati. Tek tada možeš računati na bolji zvuk i performanse.
[Vrh] Go down
Komes
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 9
Godina imam : 26
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Kymco Zing 125
Na forumu od : 21.04.2016

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimepet 22 tra 2016, 13:56

Zastita tanka za estetiku čisto, nece uništit jer kaj može koža napravit tanku?
Nema djelova koji bi ga ogrebali ili slično.

Ovo za obrtaljke ću još pogldat onda.

Govorio sam za nosače bisagi da mi majstori naprave od inoxa jer će mi i oni raditi crash bar, sad nisam znao da mogu i auspuh napraviti?inače se ne bave izradnjom asupuha ali mogu pitat, zar nebi trebo.biti neki posebni zanat za izradu auspuha? Znam da majstor moze iz inoxa napravit te držače bisagi i crash bar ali nisam znao da mogu auspuh?

Otvoreni filter bi bio? Mislim ne znam kaj je to, ak imas kakvu sliku ili nešto da me uputiš.

A kolko dizne koštaju?
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimepet 22 tra 2016, 14:02

Evo nešto zanimljivo:

http://www.ebay.co.uk/itm/150cc-BIG-BORE-KIT-for-KYMCO-ZING-/400943620217?hash=item5d5a1a2079:g:qqAAAOSwjVVViWC3

Cool
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimepet 22 tra 2016, 14:03

Bolje ti vozi motor kakav je jer ak se ja raspišem... What a Face

...potrošit češ brdo živaca i para, a rezultat nije garantiran. Meni to odgovara jer smatram da je lov bolji od ulova, dok se drugi žele samo voziti.
[Vrh] Go down
Komes
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 9
Godina imam : 26
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Kymco Zing 125
Na forumu od : 21.04.2016

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimepet 22 tra 2016, 14:04

Vladek je napisao/la:
Bolje ti vozi motor kakav je jer ak se ja raspišem... What a Face

Baš bi htio da se raspišeš dancingbanana

Tak da počni hehe. :P

Ovo je zanimljivo, mozda one day ako nabavim para.
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimepet 22 tra 2016, 14:15

Evo zadnjih slika Zinga moga:

Kymco Zing 125, poboljšanje? 2uom7vc
Kymco Zing 125, poboljšanje? 2ynmcuc
Kymco Zing 125, poboljšanje? Dm73gw
Kymco Zing 125, poboljšanje? Bdv7gk
Kymco Zing 125, poboljšanje? 2lt20hu
[Vrh] Go down
Komes
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 9
Godina imam : 26
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Kymco Zing 125
Na forumu od : 21.04.2016

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimepet 22 tra 2016, 14:30

Vladek je napisao/la:
Evo zadnjih slika Zinga moga:

Izgleda faking predobro!

Di si nabavio ovu malu prednju bisagu ispod svjetla?

Zadnje svjetlo je odlicno, svaka cast na toj preradi.

Potrudit cu se da i moj izgleda nesto slicnom,  vjerojatno ostavljam auspuh za sad, do kad se novci ne skupe, prvo bisage,drzaci,crash bar i zastitu tanka.

E da imao sam jos jedan problem, pokazivac goriva mi je radi :/
Mislim svjetli on i vidi se svjetlo unutra ali sad do čega bi to moglo biti? Možda do plovka?
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimepet 22 tra 2016, 15:11

Vladek stavi mu slike onog svog 48. Proci ce ga volja za svim pa ako ne padne u depresiju pocet ce skupljati novce.... slinim
[Vrh] Go down
Komes
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 9
Godina imam : 26
Prebivalište : Varaždin
Vozim : Kymco Zing 125
Na forumu od : 21.04.2016

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimepet 22 tra 2016, 15:50

Nek stavi sve mene zanima. :P

Nego, jel zna neko ovo za pokazivac goriva zasto ne radi, svjetlo svjetli ali ne pokazuje razinu goriva, jel moguce da je do plovka?
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitimepon 25 tra 2016, 08:32

magna je napisao/la:
Vladek stavi mu slike onog svog 48. Proci ce ga volja za svim pa ako ne padne u depresiju pocet ce skupljati novce.... slinim

Nažalost nestale su slike iz orginalnih tema zbog onog blesavog servera za slike. Kad uhvatim vremena budem ih postavio opet - makar one zadnje.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kymco Zing 125, poboljšanje? Empty
PostajNaslov: Re: Kymco Zing 125, poboljšanje?   Kymco Zing 125, poboljšanje? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kymco Zing 125, poboljšanje?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kymco Zing 125
» Kymco Zing
» Kymco Zing 125
» Kymco Zing, 125 cc
» kymco zing kit

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: