Početna stranicaPretraľnikKeeway Cruiser 250 - odluka je pala!  610RegistracijaLogin

 

 Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!

Go down 
+7
rifireman
ljubo100
nenad barinić
Zlac
Safet(y)
Inspektor Dane
Lonky
11 posters
Autor/icaPoruka
Lonky
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 8
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 03.01.2016

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimepon 01 vel 2016, 19:23

Evo da i ja predstavim svoju novu "ekonomska klasa" pilu  Smile

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Dd5Q2bZ

Motor sam kupio u subotu i dovezao se kući. Cca 300 kilometara, koliko je udaljenost od Vinkovaca do mojeg doma, odrađeno je bez greške. Smile
Mjerio sam i potrošnju, zaista iznenađujuće: 2.91 litru/100 km. Bome, tome se nisam nadao, vozio sam već kineza, ali on je trošio ipak nešto više...

Motor je relativno zapušten, ima par nedostataka, ali kao što se kaže: koliko para, toliko muzike. Brojčanik pokazuje (sada) 8000 km.
Jučer sam ispolirao prednji dio jer se tu najjače uhvatila hrđa...ništa strašno, ali trebalo je pošteno uprijeti krpom i abrazivnom polir pastom...

Kilometri izgleda da zaista nisu skidani, gore su još original gume u, što se tiče ripni, odličnom stanju. No, prva stvar koju mislim napraviti jest skinuti ih s motora.
Nisu se pokazale loše po suhom, ali dok sam motocikl vozio kući bilo je par dionica ceste gdje se uhvatila vlaga probao sam malo prikočiti - katastrofa - kao da si na ledu.Diskovi su također u jako dobrom stanju...

Retrovizore sam već kupio ( na slici je jedan crni od nekog skutera), nisam uzeo originalne jer se na na ovog koji je ostao ne vidi dobro preuzak je, uzeo sam ove:
http://www.aliexpress.com/item/1Pair-Motor-Motorcycle-Rear-View-Mirrors-Universal-Chrome-Oval-10mm-Thread/32240661045.html

Vidim da je lanac rastegnut, prijašnji vlasnik ga nije, čini mi se nešto redovito podmazivao...Tako da ću kupiti još lanac...ali bih kupio i lančanike:
trebat će mi jedan zub veći prednji lančanik i jedan zub manji zadnji lančanik jer motorcikl do 5 brzine po mom mišljenju dođe prebrzo, već na 50 km/h sam u 5.
i onda praktički ne treba šaltati uzbrdo/nizbrdo - ide bez potrebe za šaltanjem...a kada se dođe do 90 km/h motor se vrti, buči, galasn je - ali ne ide, odnosno ide ukoliko se motocikl želi ganjati pod dojomom da je u "crvenom". Pitanje je gdje kupiti nešto kvalitetniji lanac i lančanike?
Ista stvar muči i Yamahu Virago, čitao sam to na forumima...

Također, namjeravam skinuti onaj čudni "ABS ventil" na prednjim kliještima diska i staviti novo opleteno kočiono crijevo. Ta dodatna ulaganja su po meni nužna i s obzirom da sam ga kupio povoljno - to jednostavno moram odraditi.

Od primjedbi koje još imam - čini mi se da motocikl ne razvija snagu do kraja, nakon polovice gasa kao da se počne gušiti (ili obrnuto -ima previše zraka), uglavnom ne ide onako resko do kraja. Ispuh..kada radi na leru, miris djeluje kao da radi na prebogatoj smjesi, potpuno hladan pali bez ćoka...što nije dobro

No, to još sve polako moram ispitati...skinuti svjećice pogledati boju - to još nisam stigao... Čitao sam da se znalo desiti da mašina čak i tvornički zna biti van faze, pa ću provjeriti i paljenje (oznake)...

Iduće zime mislim ga detaljno rašarafiti i ponovno složiti, a svaki savjet je dobro došao Smile dobar  pogotovo onih koji su vozili ili voze: Yamahu Virago 250, Keeway Supershadow 250, Blackstera i naravno - Cruisera. I vidim da ima pa ću okinuti i ovu ikonicu, nadam se da se neću predomisliti  Smile :

motori iz kine


Zadnja promjena: Lonky; pon 01 vel 2016, 20:07; ukupno mijenjano 4 put/a.
[Vrh] Go down
Inspektor Dane
man
man
Inspektor Dane


Broj postova : 120
Godina imam : 53
Prebivalište : Osječko-baranjska
Vozim : Honda shadow spirit 750
Na forumu od : 16.11.2012

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimepon 01 vel 2016, 19:40

Ti baš voliš šarafiti. Sretno ti bilo. Very Happy
[Vrh] Go down
Lonky
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 8
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 03.01.2016

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimepon 01 vel 2016, 19:50

Inspektor Dane je napisao/la:
Ti baš voliš šarafiti. Sretno ti bilo.  Very Happy

A gle, reći ću otvoreno: za te novce se zaista isplati uzeti. Novi su bili povoljni, a tek rabljeni...bolje da šutim, sve mi je neugodno koja je to cijena...

Ono što je po meni velika prednost ovog "paketa" jest to što nema iznenađenja, odnosno ako ih i bude, sve se rješava dijelovima jeftinijim od dijelova za Tomos.
Skoro da je jeftinije je na ovom motociklu napraviti generalku nego na starom APN-u: kao što već napisah karike i klipovi prvo bušenje za oba
250 kn. Klipnjača na obje strane ima brončane piksne i to može napraviti svaki iole sposobniji tokar, razvrtiti na mjeru i za par kuna imaš repariranu radilicu...ako znaš rasprešati, uprešati i centrirati istu. A može se i kupiti cijeli set za cca 350 kn...

Inače, evo link na Keeway motor koji ima 50.000 km: https://www.youtube.com/watch?v=XdWq05sH2Cg

Nije to sve uopće finomehanički nekvalitetno (da je - mašina ne bi radila uopće) pogledaj malo stanje zubaca na motoru s 50 000 km, nego je šlampavo složeno ono što se slagalo kod nas, koriste se nešto slabiji materijali za šarafe...ali jednom kada se sve prešarafi...trebalo bi biti OK, kao i bilo koji drugi motor. No, vidjet ćemo rekli su sljepci - plan je dobar - vidjet ćemo realizaciju Smile
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimepon 01 vel 2016, 21:45

..kao sto vec jednom rekoh, sretno vam bilo i uzivaj u svakom prijedjenom kilometru dobar

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimeuto 02 vel 2016, 07:58

Puno sretnih km biker2
[Vrh] Go down
Inspektor Dane
man
man
Inspektor Dane


Broj postova : 120
Godina imam : 53
Prebivalište : Osječko-baranjska
Vozim : Honda shadow spirit 750
Na forumu od : 16.11.2012

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimeuto 02 vel 2016, 10:43

Lonky je napisao/la:
Inspektor Dane je napisao/la:
Ti baš voliš šarafiti. Sretno ti bilo.  Very Happy

A gle, reći ću otvoreno: za te novce se zaista isplati uzeti. Novi su bili povoljni, a tek rabljeni...bolje da šutim, sve mi je neugodno koja je to cijena...

Ono što je po meni velika prednost ovog "paketa" jest to što nema iznenađenja, odnosno ako ih i bude, sve se rješava dijelovima jeftinijim od dijelova za Tomos.
Skoro da je jeftinije je na ovom motociklu napraviti generalku nego na starom APN-u: kao što već napisah karike i klipovi prvo bušenje za oba
250 kn. Klipnjača na obje strane ima brončane piksne i to može napraviti svaki iole sposobniji tokar, razvrtiti na mjeru i za par kuna imaš repariranu radilicu...ako znaš rasprešati, uprešati i centrirati istu. A može se i kupiti cijeli set za cca 350 kn...

Inače, evo link na Keeway motor koji ima 50.000 km: https://www.youtube.com/watch?v=XdWq05sH2Cg

Nije to sve uopće finomehanički nekvalitetno (da je - mašina ne bi radila uopće) pogledaj malo stanje zubaca na motoru s 50 000 km, nego je šlampavo složeno ono što se slagalo kod nas, koriste se nešto slabiji materijali za šarafe...ali jednom kada se sve prešarafi...trebalo bi biti OK, kao i bilo koji drugi motor. No, vidjet ćemo rekli su sljepci - plan je dobar - vidjet ćemo realizaciju Smile

Nisam mislio ništa loše, naprotiv. Iz tvojih postova se može zaključiti da želiš, voliš i znaš dorađivati i popravljati motor i to je ok.
Ima i ona druga skupina vozača: koji se žele što više voziti,a što manje popravljati. Osobno sam u toj skupini. Kad nakon kupnje dovedem motor u stanje kakvo sam si zamislio, osim redovnog održavanja, ne bih volio imati dodatnog posla.
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimeuto 02 vel 2016, 13:36

Neka te dugo i sretno služi :-). Lanac sam, dok sam imao Keewaya, kupio u Auto Kreši, zamjenski je nadmašio original. Ovaj podatak će ti trebati - 118 karika, 520 je korak lanca, oznaka je 520H 10MA-1X118. Gume drži ako hoćeš zadnja 2,2, a prednja na 2 bara, u stvari probaj, meni su se tako pokazale najbolje. Prednja kočnica je i više nego učinkovita, nikada nisam imao problema, osim proklizavanja "plastične" gume. Svjećice su najbolje NGK C6HSA, kupi i nove lulice, originalne znaju probijati.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimeuto 02 vel 2016, 13:39

Ulje sam uvijek stavljao Yamahino Yamalube.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
ljubo100
man
man
ljubo100


Broj postova : 380
Godina imam : 56
Prebivalište : Petrinja
Vozim : VN 800
Na forumu od : 16.07.2009

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimeuto 02 vel 2016, 16:00

biker2  i uživaj
[Vrh] Go down
rifireman
cro chopper forum
cro chopper forum
rifireman


Broj postova : 510
Godina imam : 57
Prebivalište : Rijeka-Saršoni
Vozim : Suzuki Intruder c800
Na forumu od : 27.07.2008

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimeuto 02 vel 2016, 18:19

Sretno sa novim bikeom biker2
[Vrh] Go down
Stipe0901
man
man
Stipe0901


Broj postova : 93
Godina imam : 34
Prebivalište : Rijeka-Viškovo
Vozim : VN 800
Na forumu od : 02.06.2015

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimeuto 02 vel 2016, 18:42

Sretno, i uživaj u vožnji  cuga
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimened 07 vel 2016, 12:30

dobar Neka je sa srećom i da te služi kao mene moj.
        cuga
[Vrh] Go down
juanito77
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 2
Godina imam : 54
Prebivalište : Split
Vozim : Honda
Na forumu od : 20.11.2014

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimečet 03 oľu 2016, 21:37

Sa srećom!!!
[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitimepet 04 oľu 2016, 11:26

Sretno i uživaj! biker2
[Vrh] Go down
Sponsored content





Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Empty
PostajNaslov: Re: Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!    Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Keeway Cruiser 250 - odluka je pala!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Keeway Cruiser 250
» Keeway cruiser 250
» Keeway cruiser
» keeway cruiser 250
» Keeway Cruiser 250

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: