Početna stranicaPretraľnikKoji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D 610RegistracijaLogin

 

 Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D

Go down 
+13
martinx
Hyosung
Krišo
zeleni zub
Kamikaza
ljubo100
custom rider
TommyZG
Vladek
Easy rider
gaso999
magna
teo10
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
teo10
man
man
teo10


Broj postova : 11
Godina imam : 35
Prebivalište : Mostar
Vozim : 1994 KAWASAKI EN500
Na forumu od : 04.04.2015

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimesub 04 tra 2015, 10:57

Zelim sebi kupiti motor ,naravno nesto polovno posto nemam toliko novaca da si uzmem novoga..citao sam i malo gledao po netu pa sam izabrao nekoliko motora u klasi od 250 cc pa bih volio da ih malo prokomentirate .. Very Happy

1.Yamaha dragstar 250cc
2.Honda shadow 250cc
3.Honda rebel 250cc
4.Yamaha virago 250cc
5.Hyosung Aquila 250cc
6.Hyousung gt250

Koji su od ovih najbolji omjer ulozenog i dobivenog odnosno cijene i one kvalitete sto dobijem za to ? hvala Laughing
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimesub 04 tra 2015, 11:14

Nista od navedenog
[Vrh] Go down
teo10
man
man
teo10


Broj postova : 11
Godina imam : 35
Prebivalište : Mostar
Vozim : 1994 KAWASAKI EN500
Na forumu od : 04.04.2015

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimesub 04 tra 2015, 11:24

Imas li nesto za predlozit ?
[Vrh] Go down
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 49
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimesub 04 tra 2015, 11:34

Odmah nesto jace !!!
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimesub 04 tra 2015, 12:00

Ako si se limitirao na 250 kubika, iz gornjeg izbora jednostavno uzmi najpovoljniju ponudu (godište/kilometraža/očuvanost...). Svaki od njih može biti dobar i dugo će te služiti ako je dobro očuvan i redovno servisiran, a isto tako, svaki može biti i mačak u vreći ako nije propisno održavan. Dakle...oprez!!
Osobno...onako vizuelno...Yamaha Virago pljuga

Sretno u potrazi Laughing
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimesub 04 tra 2015, 13:43

Easy rider je napisao/la:
Ako si se limitirao na 250 kubika, iz gornjeg izbora jednostavno uzmi najpovoljniju ponudu (godište/kilometraža/očuvanost...). Svaki od njih može biti dobar i dugo će te služiti ako je dobro očuvan i redovno servisiran, a isto tako, svaki može biti i mačak u vreći ako nije propisno održavan. Dakle...oprez!!
Osobno...onako vizuelno...Yamaha Virago pljuga  

Sretno u potrazi Laughing

iagree
[Vrh] Go down
TommyZG
cro chopper forum
cro chopper forum
TommyZG


Broj postova : 1130
Godina imam : 46
Prebivalište : Zagreb - Podsused
Vozim : kolica - djecja
Na forumu od : 27.12.2008

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimesub 04 tra 2015, 15:37

i jedan motor si izostavio
Kymco Venox 250 - mašina je od Honde Magne 250 - skoro pa i vizualno su isti...

Meni je Virago po veličini premali, jednostavno ne može se mjeriti s Hyosung Agilom ili Venoxom u istoj kubikaži
, ali opet japanac ima na svojoj strani brand i kvalitetu izrade...

Probaj sve pa odluči, mislim da se ovdje na forumu možeš upoznati sa svim modelima.
Svaki motor koji se pazi i održava može napraviti puno više kilometara nego su njihovi vlasnici baždareni Wink

Sretno u potrazi ! dobar
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/257482367773141/
teo10
man
man
teo10


Broj postova : 11
Godina imam : 35
Prebivalište : Mostar
Vozim : 1994 KAWASAKI EN500
Na forumu od : 04.04.2015

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimesub 04 tra 2015, 19:07

hvala svima na savjetima .. vizuelno ,posto se previse ne razumijem u masine,za oko su mi zapeli ,virago i dragstar i hyosung ..
Nadam se da cu nac nesto fino Very Happy vrijeme je ovdje odlicno od 1.4 do 1.11 sunce pici Very Happy
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 44
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimesub 04 tra 2015, 21:52

Nek je minimalno 500 ccm,i sasvim dovoljno
[Vrh] Go down
ljubo100
man
man
ljubo100


Broj postova : 380
Godina imam : 55
Prebivalište : Petrinja
Vozim : VN 800
Na forumu od : 16.07.2009

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimened 05 tra 2015, 07:06

Nemreš fulat. Osobno s Viragom nisam imao nikakvih problema. Cool
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 65
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimened 05 tra 2015, 15:06

Virago 250, ali probaj skupiti za 535 - 250 će ti vrlo brzo biti preslab/premali.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimened 05 tra 2015, 15:31

S aquilom ćeš imat osjećaj da voziš veći i jači motor, što u biti i jest. Gabritniji je od yamahe, a ima 28 ili 29 konja što je osjetno više nego 21 kod yamahe (čuo sam da su tromi). Zahvalno ako imaš suvozača/icu cura
Prednost dajem starijem modelu bez EFI elektroničke skalamerije, ali samo ako nije prestar ili islužen.
S druge strane, za yamahu ne moraš brinuti oko servisa, čak i ako nije ovlašteni, nitko neće odbiti japanca. s hyosungom si po tom pitanju dosta ograničen, većina "majstora" misli da je to kinez i ne želi imat posla s njima. No
[Vrh] Go down
teo10
man
man
teo10


Broj postova : 11
Godina imam : 35
Prebivalište : Mostar
Vozim : 1994 KAWASAKI EN500
Na forumu od : 04.04.2015

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimened 05 tra 2015, 16:53

Hvala na savjetima !! Very Happy i Sretan Uskrs za sve one koji slave !! Wink roker
[Vrh] Go down
Krišo
cro chopper forum
cro chopper forum
Krišo


Broj postova : 849
Godina imam : 31
Prebivalište : SLAVONSKI BROD
Vozim : sila 250 Virago
Na forumu od : 06.01.2009

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimened 05 tra 2015, 16:53

imam ja virago 250,dobar motoric,malo trosi,jeftina i rega i odrzavanje,meni osobno je mal pa sam stavio ape na njega!bolje trazi nesta vece roker
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimepon 06 tra 2015, 17:47

Ja bi rekao da ti je 250 za prvu ruku dovoljno, jer ako na 500ccm postaneš presiguran prebrzo
postoji veća opasnost da se dogodi pad ili slično.
Inače ja vozim hyosunga gt250 model s karburatorima. Motorić je živahan, jedina zamjerka za sad je to
što mu je bočna nogica predugačka, pa motor stoji preokomito
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1105
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimepon 06 tra 2015, 19:44

Samo vidi da ti nije gabaritima mali. Sto se tice motora 250cc je dovoljno za pocetak.
[Vrh] Go down
https://route66.me
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 49
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimepon 06 tra 2015, 21:43

Hyosung je napisao/la:
Ja bi rekao da ti je 250 za prvu ruku dovoljno, jer ako na 500ccm postaneš presiguran prebrzo
postoji veća opasnost da se dogodi pad ili slično.

Inače ja vozim hyosunga gt250 model s karburatorima. Motorić je živahan, jedina zamjerka za sad je to
što mu je bočna nogica predugačka, pa motor stoji preokomito

Halo o čemu ti to pričaš Shocked ???
Moj prvi motor je 750ccm ali treba imati i malo u glavi kad mislis sjest na dva točka !!!
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimepon 06 tra 2015, 22:33

Sve je to uredu, to je tvoje mišljenje koje poštujem, ali ja sam skloniji "stepenicama", nije motor igračka.
Mislim da je manje opasno upoznati gas na manjoj kubikaži, teško mi je zamisliti nekog tko položi A kat. s 24 i odmah
sjedne na nešto od 600-1000ccm, po meni je to opasno.
Jasno i sve ovisi s koliko se godina sjeda na motor.
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimeuto 07 tra 2015, 11:13

bio na dosta vožnji s frendom s foruma koji vozi 250ccm i držao je odličan tempo po raznim cestama....tj vozio je dovoljno brzo (120-130km/h) da ima prilične šanse gadno se polomiti kao i mi svi sa jačim motorima, a u isto vrijeme je bez problema držao tempo grupe motora od 1000+ ccm....ispada da ti ne treba jači (možda njegov baš ide super, a možda ga zna dobro iskoristiti) motor (ako si sam, ne pretežak i bez puno stvari - pogotovo za po gradu i na posao)...

...slabiji motor neće nikoga spasiti jer i on ide brzinom koja uvelike smanjuje šansu za preživljavanje ako baš o tome pričamo...


...s druge strane jači motor može pomoći kod preticanja ili barem držanja tempa sa ostatkom prometa jer van grada to može biti problem...obadva motora će završiti preticanje na 120km/h ali je pitanje u kojem će vremenu to postići i koliko daleko od slijedećeg zavoja ili auta iz suprotnog smijera...

...što se težine motora tiče garantirano nije problem...naši motori imaju nisko težište i motor od 300+ kila se vozi ko bicikl

...a način vožnje nema veze sa motorom nego vozačem...

...pa ako imaš šansu razmisli o malo jačem motoru...ako ne, 250ccm će ti donjeti puno uživancije i vjerojatno motivaciju da s vremenom nađeš nešto jače...koliko sam shvatio snaga na motorima od 250ccm se razlikuje i do 30% (7-8 KS), što je puno na toj kubikaži pa vjerujem da su razlike prilične.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
teo10
man
man
teo10


Broj postova : 11
Godina imam : 35
Prebivalište : Mostar
Vozim : 1994 KAWASAKI EN500
Na forumu od : 04.04.2015

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimeuto 07 tra 2015, 11:20

Hvala na detaljnim izvjeatajima dosta sam naucio i ja sam misljenja da motor vece kubikaze nije nuzno tu da bi se brzo vozilo sa njim nego vise radi bolje suradnje u prometo te lakseg pretjecanja i samog osjecaja voznje (da na 80 mu dusa ne ispada da ne krci Smile) .. Za sada imam pik na kawasakiju en 500 . Smile igledom mi je odlican .. Cuo sam dosta o njemu pozitivnih komentara:) i jos se nadam da ce moje gabarite 110kg i 1.90 cm koje su inace za kamiona a ne motora :p , moci podrzati Smile hvala Smile
[Vrh] Go down
TommyZG
cro chopper forum
cro chopper forum
TommyZG


Broj postova : 1130
Godina imam : 46
Prebivalište : Zagreb - Podsused
Vozim : kolica - djecja
Na forumu od : 27.12.2008

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimeuto 07 tra 2015, 11:39

teo10 je napisao/la:
Hvala na detaljnim izvjeatajima dosta sam naucio i ja sam misljenja da motor vece kubikaze nije nuzno tu da bi se brzo vozilo sa njim nego vise radi bolje suradnje u prometo te lakseg pretjecanja i samog osjecaja voznje (da na 80 mu dusa ne ispada da ne krci Smile) .. Za sada imam pik na kawasakiju en 500 . Smile igledom mi je odlican .. Cuo sam dosta o njemu pozitivnih komentara:) i jos se nadam da ce moje gabarite 110kg i 1.90 cm koje su inace za kamiona a ne motora :p , moci podrzati Smile hvala Smile

od jačih 250-tki, cruser-a, imaš samo dva motora - Venox i Aquila - oni imaju 27-28KS
ostali imaju 7-8 KS manje...

A obzirom da si sad naveo i svoje garabrite , mislim da bi trebao ubosti tog EN 500 Smile


Zadnja promjena: TommyZG; uto 07 tra 2015, 11:58; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/257482367773141/
teo10
man
man
teo10


Broj postova : 11
Godina imam : 35
Prebivalište : Mostar
Vozim : 1994 KAWASAKI EN500
Na forumu od : 04.04.2015

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimeuto 07 tra 2015, 11:41

Nadam se da necu morat vozit sa suvozacevog mjesta :p :p :p Smile
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1105
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimeuto 07 tra 2015, 12:48

Ajd provjeri gabarite 500tke i ovih 250tki. Nemoj uzet zdravo za gotovo da je EN 500 veci. Meni je na granici a imam 105kg i 186cm.
[Vrh] Go down
https://route66.me
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1572
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimesri 08 tra 2015, 22:39

S obzirom na tvoje gabarite, moji su vrlo slicni, tebi je i 1300 m3 premali motor, tako da 250 prekrizi u startu. A ako ikako mozes preskoci i 500.
Ne boj se gasa, ti ga odvrces, ne daje se sam.
[Vrh] Go down
black rain
cro chopper forum
cro chopper forum
black rain


Broj postova : 732
Godina imam : 46
Prebivalište : negotin,srbija
Vozim : v star 1300
Na forumu od : 22.12.2008

Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitimened 08 stu 2015, 14:59

slazem se makar virago 535
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Empty
PostajNaslov: Re: Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D   Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koji motor izabrati ??? misljenja onih sa vecim iskustvom :D
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Koji je ovo motor
» Koji motor kupiti po gabaritima ??? vidi sam.
» jos jedan od onih "kuplung analasera"
» Koju gumu izabrati za VN-a 900
» koji aparat

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: