Početna stranicaPretraľnikKišno odjelo  610RegistracijaLogin

 

 Kišno odjelo

Go down 
+10
Lars_Viking
Mr. Mrgud
vroc-bobi
darko68
Tarze
Medevelin
crocopzmaj
magna
besmrtni
cro.chopper
14 posters
Autor/icaPoruka
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 04 svi 2014, 09:08

Koje kišno odjelo imate, kako ste zadovoljni, gdje kupiti, vodonepropusne rukavice i čizme?! Navlake za čizme i rukavice? Sve vezano za odnosno protiv kiše !!!!
Jučer se dokazalo da lidl nevalja ništa kao nit ixs-ovo koje sam kupio pred par godina!!!
Možda i to ima rok trajanja??? Neznam, volio bi čuti vaše mišljenje!
Samo znam da su mnogi jučer na karavani bili mokri Sad
[Vrh] Go down
besmrtni
man
man
besmrtni


Broj postova : 325
Godina imam : 48
Prebivalište : Zagreb
Vozim : kad god stignem...
Na forumu od : 22.02.2013

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 04 svi 2014, 09:31

ja se nikad nisam našao u tom kišnom jer sam smatrao da ne putujem toliko često i daleko pa da će me kiša učestalo pratiti i da će mi biti potrebno a osobito iz razloga što kvalitetno takovo kišno odjelo u kompletu košta i preko 1000 kunića uzmemo li i navlake za ruke i obuću tako da ta mi je to malo previše s obzirom da nisam baš kišni čovijek a ova lidl i slična odjela u pola cijene nisam ni pokušao kupiti baš iz tog razloga što sam već par puta vidio da sam ja u svojoj koži ostao suši nego vi u tim odjelima

ja kad znam da će me kiša oprati jednostavno dan prije inpregniram svoje hlače ,jaknu i rukavice s sredstvom na bazi pčelinjeg voska a čizme ionako održavam kremom tako da do sada nisam imao mokru neugodu , samo mi je jednom nakon sat i po vožnje po baš jakoj kiši promočilo na ovratniku i na đepu

napominjem da se po kiši vozim max 60-70 jer se osječam izrazito nesigurno pa je možda i u tome caka da mi koža ipak izdrži jer nevozim par sati ili preko 80 na sat ipak su to bile ture max 100km i brzine ne veće od 60km/sat

rezime
neću kupovati polu kišnjak za polu cijenu a ako budem imao potrebu i viška u buđetu jednom možda kupim neko transalp kišno odijelo
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 04 svi 2014, 09:41

Meni HD-Biker prodao Buse odijelo. Dvodjelno. Dokazano vise puta da je vrhunsko. Mislim da je ukupna cijena bila oko 500 kn
[Vrh] Go down
crocopzmaj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 946
Godina imam : 42
Prebivalište : matulji
Vozim : Yamaha XVS 1300a midnightstar
Na forumu od : 08.12.2011

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 04 svi 2014, 09:57

ako se sjećam, pisalo je na kišnjaku od lidla max korištenje 1-1,30 sati na kiši u komadu
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 04 svi 2014, 10:02

Da, kad bolje razmislim nisam se baš nešto vozio cijelo vrijeme po kiši, više su to bili ljetni pljuskovi!!!! Pa tako da mi je takve kišne situacije i moje ixs kišno odjelo izdržalo, ali jučer cijelo vrijeme do zagreba kiša,znaći nekih 30 km i ja mokar i to preko jakne , fuck .....
Možda da sam se namotao sa streč folijom nebi pokisnul tako!!!

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Medevelin
cro chopper forum
cro chopper forum
Medevelin


Broj postova : 643
Godina imam : 44
Prebivalište : Medulin
Vozim : Midnight star 1300, CB400 four
Na forumu od : 28.10.2013

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 04 svi 2014, 10:54

Dvodjelno Held odjelo - jučer isprobano na duži boravak po kiši, kisnuo smjer Pula - Zagreb po staroj cesti (u koloni, brzina 40 - 60) i putem kući (djelom po auto putu, brzinom od 100 - 140 i lokalno brzinom 80 - 100). Problem - mokar oko prepona i po prsima. Tješim se da sam si za to sam kriv, jer bi odjelo trebalo biti "ravno" od vrata do prepona, kako se ne bi stvarali nabori (u koje se sakuplja kiša, pa odjelo promoči), a to moje tijelo (čitaj trbuh) ne dozvoljava.  Very Happy 
[Vrh] Go down
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 41
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 04 svi 2014, 11:16

Ja sam se navozao po kiši na svom putu po EU, prvih 10 dana jake kiše. I spavao na otvorenom u kampu po kiši, 9-ti dan sve promočilo  No 

Uglavnom, kupio u KRK MOTO prije polaska dvodijelno kišno odijelo i bio super zadovoljan,za mene je cijena bila oko 700 kn ako se dobro sjećam, ali jaketa je vrh, mogu je koristiti uvijek.
[Vrh] Go down
darko68
cro chopper forum
cro chopper forum
darko68


Broj postova : 908
Godina imam : 56
Prebivalište : Rovno 23
Vozim : Yamaha dragstar 1100 piagio fly
Na forumu od : 11.01.2012

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 04 svi 2014, 11:30

Ja koristim Proof-ovo dvodijelno kišno odijelo i zadovoljan.Vozio sa njim više puta po kiši jednom čak i po tuči i sve ok  dobar
[Vrh] Go down
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 04 svi 2014, 11:48

zuti nezapaljivi ribarsko-pomorski kisnjak . Nepromociv .
[Vrh] Go down
Mr. Mrgud
man
man
Mr. Mrgud


Broj postova : 141
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV250S
Na forumu od : 14.10.2012

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 04 svi 2014, 13:10

Ja bi volil čuti nekoga ko ima jednodjelno Proof odijelo iz Louisa jer je cijena od 40 eura prihvatljiva, ako se radi o odijelu koje drži duže vrijeme.

Jučer sam bil u koži bez odijela; Heldova jakna se napila vode, al sam ostal suh i jakna je danas već suha. Hlače imam Highway 1, nisu ni upile vodu, a rukavice sam imal zimske Buse, također nisu propustile.

Ne vozim se često po kiši, ali volil bi nabavit odijelo jer, do sam u koži još ajde, ali kad te odere u trapericama i nije neki gušt.
[Vrh] Go down
Lars_Viking
cro chopper forum
cro chopper forum
Lars_Viking


Broj postova : 1379
Godina imam : 36
Prebivalište : Matulji
Vozim : Kawa VN 800
Na forumu od : 09.06.2012

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 04 svi 2014, 13:13

Kišnjak? The fak is that? Very Happy

Nemam nažalost, nisam se nikad uhvatio da vozim po kiši, a onih nekoliko puta kad JESAM vozio po kiši sam bio tako obučen da mi ni Plitvička jezera nisu bila ravna po količini vode na sebi, a i u čizmama. glup 
[Vrh] Go down
http://lazarusboink.webs.com/
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 04 svi 2014, 21:29

Held, jednodjelno odijelo, u paketu sa njim su došle i navlake za rukavice. Već 7 godina vjerno putuje sa mnom, nije nikada promočilo. Uglavnom,ja zadovoljan  dobar 
[Vrh] Go down
fenomenal
man
man
fenomenal


Broj postova : 153
Godina imam : 49
Prebivalište : Vinkovci
Vozim : Honda
Na forumu od : 28.02.2010

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimepon 05 svi 2014, 10:51

Bravo za temu, bas sam je danas mislio i sam postaviti   dobar 

Dakle, imam neka 3 komada znj marke,najproblematicnije su hlace koje uvijek puste izmedju nogu, dakle na savu, bar mislim da tu pusta.

Cesto mi se desavalo da sam dalje od kuce, jos uz to bude i kasno pa bjezi na autoput da bih prije stigao i svaki put mokar(kroz nekih pola sata voznje), donji dio komplet, plus cizme, gornji promoci isto malo ali nije toliko strasno.
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimepon 05 svi 2014, 11:47

Odijelo svakako dvodjelno. Kada u jednom danu moraš nekoliko puta obući i skinuti jednodjelno odijelo dođe ti da ga baciš u smeće i voziš gol. Navlake za rukavice ne, jako su nepraktične, rađe uzmeš debele gumene rukavice (veterinarske). Navlake za čizme također. Jako nepraktično za voziti. Ili dobre čizme (moje nisu promočile niti jednom u ovih 5-6 godina, a vozio sam po svakakvim pljuskovima). Druga varijanta gumene čizme.
naravno ovo sve vrijedi za one koji će se voziti duže po kiši. Za kraće, slučajne situacije dovoljno je i najjeftinije odijelo ili dobra osnovna oprema.

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitimened 11 svi 2014, 12:37

http://www.motorcyclecruiser.com/parts-and-gear/motorcycle-cruisers-2014-rain-gear-buyers-guide?dom=mcr&loc=contentwell&lnk=motorcycle-cruisers-2014-rain-gear-buyers-guide

Evo link sa stranice motorcyclecruiser sa recenzijama i cijenama kišne opreme, te par preporuka za vožnju po kiši.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kišno odjelo  Empty
PostajNaslov: Re: Kišno odjelo    Kišno odjelo  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kišno odjelo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kisno Odjelo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: