Početna stranicaPretraľnikIndian Larry, legenda 610RegistracijaLogin

 

 Indian Larry, legenda

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Indian Larry, legenda Empty
PostajNaslov: Indian Larry, legenda   Indian Larry, legenda Icon_minitimepon 03 oľu 2014, 13:53

Od malih nogu se bio je zainteresiran za motore, bio je pravi „biker“ i bike builder. Pravim imenom Larry Desmedt, a među znalcima custom scene poznatiji kao „chopper shaman“ Indian Larry. Još kao dječak preradio je sestrin tricikl na koji je ugradio motor od kosilice, kojim bi se vozio stojeći na zadnjem dijelu, upravo taj stoj kasnije će mu postati zaštitni znak, takozvani „bike surfing“.
Svoj prvi pravi motor kupio je za 200$, bio je to Harley Knucklehead iz 1939. godine, cijelog ga je rastavio na dijelove i proveo sljedećih devet mjeseci da ga sastavi. Nakon stečenog iskustva kod „hod road" majstora Ed Big Daddy Rotha, svoj posao nastavlja u New Yorku gdje želi postati dio custom scene. Larry je smatrao da je motocikl nešto više od prijevoznog sredstva, bio je pravi biker, nije želio biti u moto klubu, nije želio biti vođa, zvali su ga vuk samotnjak.  Najviše vremena provodio je sa poznatim fotografom Robertom Mapplethorpom, kojem je često pozirao. Larry je imao burnu mladost, iza sebe je imao problem sa drogom i alkoholom, a bio je osuđen i za pljačku banke. Nakon braka sa Bamby okreče drugu stranicu svog života i otvara radionicu Gassoline Alley.
Godine 1987. u specijaliziranom časopisu „Iron Horse Magazine“, objavljene su fotografije njegovog prerađenog Indian Chief-a iz 1950. godine. Zbog tog motora i objavljenog članka, dobio je nadimak INDIAN LARRY. Imao je želju da postane najbolji chopper builder na svjetu. Njegov najpoznatiji motor, „Grease Monkey“,  časopis „Easy Rider“ proglasio je chopperom  godine.
2004. godine Indian Larry život je okončao padom s motora, izvodeći svoj legendarni stoj na motoru. Snimajući seriju „Liquid Steel Classic and Custom Bike Series“,  Larry je želio još jednom razveseliti  svoje obožavatelje koji su bili prisutni na snimanju i odvoziti stoj na motociklu raširenih ruku, ali taj posljednji  za publiku bio je koban za njega.  Ozlijede glave bile su preteške za Larrya i on je preminuo drugi dan u bolnici.
Indian Larry  (1949-2004) je svojim načinom života napravio od sebe legendu, nastupao je u filmovima i spotovima, o njemu su pisali magazini i bio je tražen među fotografima. O Indianu Larryu napisano je pet knjiga. Nakon nesreće, radionica je preimenovana u "Indian Larry legacy", ista posluje i dan danas. RIP Indian Larry.
Indian Larry, legenda Indian_larry
više fotogarafija
http://www.crochopperforum.com/index.php?option=com_content&view=article&id=598%3Aindian-larry-legenda&catid=35%3Aprerade-a-airbrush&Itemid=56&lang=hr
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Indian Larry, legenda Empty
PostajNaslov: Re: Indian Larry, legenda   Indian Larry, legenda Icon_minitimepon 03 oľu 2014, 14:05

...je!… baja je bil pravi maher, pratio sam pred par godina par serija s njim … najviše me se dojmila serija u kojoj je izrađivao "Chain bike".... jebiga kad ga je došlo glave ono kaj je izveo bezbroj puta...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Indian Larry, legenda Empty
PostajNaslov: Re: Indian Larry, legenda   Indian Larry, legenda Icon_minitimepon 03 oľu 2014, 18:11

pocivao u miru,legenda je lik,iako ja za njega dosada nisam cuo.....
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Indian Larry, legenda Empty
PostajNaslov: Re: Indian Larry, legenda   Indian Larry, legenda Icon_minitimepon 03 oľu 2014, 20:00

Kaj da velim, veliki sam fan njegovih uradaka...

 chopper rules 
[Vrh] Go down
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

Indian Larry, legenda Empty
PostajNaslov: Re: Indian Larry, legenda   Indian Larry, legenda Icon_minitimepon 03 oľu 2014, 22:36

Vladek je napisao/la:
Kaj da velim, veliki sam fan njegovih uradaka...

 chopper rules 

.... takođe ....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Indian Larry, legenda Empty
PostajNaslov: Re: Indian Larry, legenda   Indian Larry, legenda Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Indian Larry, legenda
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kymco Zing 125
» Route 66 - legenda
» David Mann - bikerska legenda
» Indian
» indian trike

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Chopperpedija-
Forum(o)Bir: