Početna stranicaPretraľnik... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !

Go down 
+30
Acyd
Felix
Vladek
nenad barinić
pinky
gaso999
dadmad
martinx
mrljo#2
webrider
kutina vn900
asy
Kuma
ica
Zlac
Tarze
freddie
rikitumba
maxart
Bosqeto
debeli140
Drifter
Safet(y)
Bart
darko68
TommyZG
Karlo
Vilko
cro.chopper
lukylipik
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1105
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimepon 21 lis 2013, 10:35

iagree 
[Vrh] Go down
https://route66.me
dadmad
man
man
dadmad


Broj postova : 78
Godina imam : 50
Prebivalište : jastrebarsko
Vozim : vn 800
Na forumu od : 01.03.2013

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimepon 21 lis 2013, 10:59

....slažem se s mrljinom rečenicom....iagree
[Vrh] Go down
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 49
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimepon 21 lis 2013, 12:09

Iako se neznamo zelim Vam svu srecu svijeta !!!
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimepon 21 lis 2013, 20:58

I sa moje strane,želim Vam sve naj naj i da uspijete u svome naumu,
a nadam se da ćete se javiti kada se smjestite i prilagodite novom životu.

dobar rendeer cuga cuga 
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimeuto 22 lis 2013, 11:31

Hvala jos jednom , pored ovako ljepih zelja tesko je ne uspjeti Smile 
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2931
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimesri 23 lis 2013, 00:02

Dragi prijatelji i članovi fun club-a! Sviđa mi se i što su vam poželili Luky i drugi, ali i ovo što reče Freddy :-)! Želim vam sretan put i puno, puno sreće i zdravlja, da se brzo snađete ondje, da mi pozdravite Komandanta Marka, Blafa i Žalosnu Sovu, da vas poslovi lijepo ide da možete ići pecati bass-a na onim jezerima..... da vam susjed bude dobar sa Alzheimerom pa često očisti snijeg ispred vaših a ne svojih vrata, da već iduće godine neki Harley veselo prducka pred vašom kućicom....i normalno....da nam sve to javljate i ne zaboravite nas! rendeer 
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimesri 23 lis 2013, 08:08

Sve je već rečeno, i zato SRETNO! dobar3 
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimesub 26 lis 2013, 11:20

..ako se ne varam i ako je sve proslo pa planu, sad biste vec trebali gaziti po stranjskom tlu.. haudujudu? Very Happy rendeer 

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimesub 26 lis 2013, 14:48

Da, stigli su živi i zdravi, samo se ovdje još nisu javili.  A moraju malo još prespavati i razliku u vremenu. Wink
[Vrh] Go down
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimepon 28 lis 2013, 15:40

.... da se lepo provodite svaki dan k'o da vam je vikend..... da dobro jedete i pijete k'o s' Lakijem i ekipom, da vam nebi' op'o imunitet ....... da čistite što manje snega jer je došlo do klimatskih poremećaja .....da Max uradi bar jedno 'iljadu 'arlyja i to sve s' nama podeli i da ne bude lenj u deljenju s' nama ..... i da kupite sebi po dva 'arlyja, 1. letnji i onaj 2. zimski ..... i mog'o bi' svašta po nešto poželeti al' bilo bi' preterano, mislim da dosta od mene roker roker roker  .....
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimeuto 29 lis 2013, 14:14

Eto da se javimo , put je prosao savrseo - nismo morali iskakati padobranima da ocistimo pistu od snjega Smile ali pored takvih ljepih zelja nije ni moglo nista lose dogoditi se

Hvala jos jednom na ljepim zeljama dancingbanana 
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimeuto 29 lis 2013, 15:27

..nek ste vi nam zivi i zdravi i da se sto prije ugnjezdite, pa da mozemo planirati neki "los" party cheers

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimeuto 29 lis 2013, 16:27

ajd super, samo pići What a Face 

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimesri 30 lis 2013, 08:14

maxart je napisao/la:
Eto da se javimo , put je prosao savrseo  
Ma to te ja pitam, glavno da ste stigli živi i zdravi. cheers
[Vrh] Go down
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimepet 01 stu 2013, 23:45

Evo i mene sa malim zakasnjenjem.
Domacini mi pokazali trgovinu sa markiranom robom po brutalno smijesnim cijenama,dakle sve Vam jasno!?
Zensko u akccccijjjiiiiii!


A i inace sam sva puna dojmova...kao dijete u trgovini cokolade... zecevi,vjeverice su skoro kao kod nas misevi,ima ih gdje se okrenes...onaj losiji dio price osobno nisam jos srela:kojoti,vukovi,medvjedi...Od hrane nema cega nema,cak i kiselog zelja u glavicama(kazu kanaderi,vi kad kupite zelje,prvo ga pokvarite pa tek onda kuhate)!!!!! nemoj me nemoj me nemoj me 


Grtalica jos nije potrebna,ujutro je onako za jaknu a kad izadje sunce ,moze se i u majici... cekamo svaki tren vlak u snijegu...
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 40
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimesub 02 stu 2013, 11:32

cuga  Sve najbolje chopper 
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimesub 02 stu 2013, 11:42

Kuma je napisao/la:
Evo i mene sa malim zakasnjenjem.
Domacini mi pokazali trgovinu sa markiranom robom po brutalno smijesnim cijenama,dakle sve Vam jasno!?
Zensko u akccccijjjiiiiii!


A i inace sam sva puna dojmova...kao dijete u trgovini cokolade...  zecevi,vjeverice su skoro kao kod nas misevi,ima ih gdje se okrenes...onaj losiji dio price osobno nisam jos srela:kojoti,vukovi,medvjedi...Od hrane nema cega nema,cak i kiselog zelja u glavicama(kazu kanaderi,vi kad kupite zelje,prvo ga pokvarite pa tek onda kuhate)!!!!! nemoj me nemoj me nemoj me 


Grtalica jos nije potrebna,ujutro je onako za jaknu a kad izadje sunce ,moze se i u majici... cekamo svaki tren vlak u snijegu...

dobar3 ajde istrazi sve, jer dobar dio nada polazem u tebe dobar3 

,,nego, jesu te vjeverice dobre na raznju, onako na naglo?..

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimesub 02 stu 2013, 15:43

Ma sjajno! Drago mi je da se snalazite i želim Vam sreću i da što manje žalujete za rodnim krajem a da što više uživate u životu! dobar 
[Vrh] Go down
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimened 03 stu 2013, 19:18

Safet(y) je napisao/la:
Kuma je napisao/la:
Evo i mene sa malim zakasnjenjem.
Domacini mi pokazali trgovinu sa markiranom robom po brutalno smijesnim cijenama,dakle sve Vam jasno!?
Zensko u akccccijjjiiiiii!


A i inace sam sva puna dojmova...kao dijete u trgovini cokolade...  zecevi,vjeverice su skoro kao kod nas misevi,ima ih gdje se okrenes...onaj losiji dio price osobno nisam jos srela:kojoti,vukovi,medvjedi...Od hrane nema cega nema,cak i kiselog zelja u glavicama(kazu kanaderi,vi kad kupite zelje,prvo ga pokvarite pa tek onda kuhate)!!!!! nemoj me nemoj me nemoj me 


Grtalica jos nije potrebna,ujutro je onako za jaknu a kad izadje sunce ,moze se i u majici... cekamo svaki tren vlak u snijegu...
dobar3 ajde istrazi sve, jer dobar dio nada polazem u tebe dobar3 

,,nego, jesu te vjeverice dobre na raznju, onako na naglo?..

Cuj ako i jesu bas nesto nisam raspolozena za isprobavanje.Kratko prije no sto smo otisli u Koprivnici smo probali cincile .
Ukratko:nikad vise! Oduuuuurnoooo.    koma 
Iako,bili nekoliko puta u kin.brunch restoranu,a otkud ja znam kaj jedem????    glup glup glup 

Jos jednom hvala svima na lijepim zeljama,evo ova bijela prijetnja pocela ipak padati. -2*c je i neznamo kaj da obujemo. Za tene previse hladno a za ove njihove zimske cipele jos nije dovoljno hladno.Izgori noga u tome..
Mislllllim da je rijesenje bos u toploj kuci uz pc....snjesko neka ceka!
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 58
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimened 03 stu 2013, 19:42

... ono sa zeljem mi je za sada priča tjedna !
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 58
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimepon 04 stu 2013, 07:46

... jel ovo netko kletvu iz tuđine bacio:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/orkansko-nevrijeme-pijavica-u-virovitici-rusila-stabla-i-odnijela-krov-vatrogasne-postaje/709566.aspx
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimeuto 05 stu 2013, 00:47

lukylipik je napisao/la:
... jel ovo netko kletvu iz tuđine bacio:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/orkansko-nevrijeme-pijavica-u-virovitici-rusila-stabla-i-odnijela-krov-vatrogasne-postaje/709566.aspx

Prije par minuta smo saznali za ovo....valjda nam je krov jos na kuci!

A ako i jest kletva ,onda se onome gore nekaj zmesalo u navigaciji,Hr Sabor je stotinjak km na drugu stranu... tongue 
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1428
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimeuto 05 stu 2013, 13:11

Prodjoh prije 2 sata kraj vase kuce i krovovi su na mjestu...cak je i traktor na mjestu! dobar roker Very Happy 
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 58
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimeuto 05 stu 2013, 14:15

Acyd je napisao/la:
Prodjoh prije 2 sata kraj vase kuce i krovovi su na mjestu...cak je i traktor na mjestu! dobar roker Very Happy 
... a o kombajnima ni riječi !?!?!? Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitimeuto 05 stu 2013, 18:12

glup glup  hvala na iscrpnim informacijama,dakle teska mehanizacija je na broju!
Jucer navecer bila dva jelena u blizini kuce,psmtr nisu mi dali da mijenjam ovotjedni jelovnik!
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Sponsored content





... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Jednodnevne vožnjice & druženja, blic rute-
Forum(o)Bir: