Početna stranicaPretraľnik... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 610RegistracijaLogin

 

 ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !

Go down 
+30
Acyd
Felix
Vladek
nenad barinić
pinky
gaso999
dadmad
martinx
mrljo#2
webrider
kutina vn900
asy
Kuma
ica
Zlac
Tarze
freddie
rikitumba
maxart
Bosqeto
debeli140
Drifter
Safet(y)
Bart
darko68
TommyZG
Karlo
Vilko
cro.chopper
lukylipik
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/icaPoruka
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimečet 16 sij 2014, 06:33

nenad barinić je napisao/la:
Vi odselili, a vrijeme se popravilo - 'ajte vi nazad ovamo  Very Happy ....vozim se motorom zadnja tri dana, sada je napolju negdje oko 10 stupnjeva. Valjda će i navečer biti makar u plusu kada se budem vraćao kući.

Evo i nama danas ujutro +7 a podne + 10.Sada je 22:30 i temperatura je +1.Navodno ce cijeli tjedan biti u plusu cak do +16. Ali za razliku od vas mi imamo kod tih temp. SNIJEG!!!!!  tongue tongue 
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4025
Godina imam : 73
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimečet 16 sij 2014, 07:10

Kuma je napisao/la:
Evo i nama danas ujutro +7 a podne + 10.Sada je 22:30 i temperatura je +1.Navodno ce cijeli tjedan biti u plusu cak do +16. Ali za razliku od vas mi imamo kod tih temp. SNIJEG!!!!!  tongue tongue

Bljuzgavica .  Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimečet 16 sij 2014, 17:35

Karlo je napisao/la:
Kuma je napisao/la:
Evo i nama danas ujutro +7 a podne + 10.Sada je 22:30 i temperatura je +1.Navodno ce cijeli tjedan biti u plusu cak do +16. Ali za razliku od vas mi imamo kod tih temp. SNIJEG!!!!!  tongue tongue

Bljuzgavica .  Rolling Eyes

 Wink 
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimečet 30 sij 2014, 06:37

 Very Happy 

http://www.themysteryworld.com/2014/01/only-in-canada-50-pics.html

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimened 02 vel 2014, 19:34

Safet(y) je napisao/la:
 Very Happy 

http://www.themysteryworld.com/2014/01/only-in-canada-50-pics.html



Safety nevjerojatno puuuuno istine u vecini slika...

+ neki dan azijatkinja pozvonila i pita jesu li nasi kljucevi(kuca,auto,sanducic,posao...) i kaze ostali visjeti na sanducicu pa vraca...

+vidjela susjeda da cisti snijeg u bermudama i tshirtu!

+Promjene temperature su moguce i do 20C u razmaku od recimo 5 sati

+Temperatura +10 a nema bljuzge

+Smijesak i sorry cuje se na svakom koraku

+Nema guranja nigdje,maksimalno se pridrzavaju pravila da je svakome potreban prostor privatnosti tako da niti u banci,trgovini,na kasi,bilo gdje,necete dozivjeti da vas netko gura ili naviruje preko ramena.Ako se slucajno i dogodi;smijesak uz sorry i odmah korak,dva nazad....

+Na svim kavama za ponijeti bilo u mc don.,tim hort.,subbw.... obavezno pise da je vruce i upozorenje o mogucim opekotinama.U suprotnom imate pravo ,nakon sto ste se opekli;na tuzbu! A to kostaaaaaaaaa

+Hokej nas ne zanima bas ali otici cemo jer je interesantniji od boksa! Calgary Flamesi ... bas fora ,mlate kaj stignu! Trener ima zabranu tjedan dana jer je prebio suprotnog trenera NA TERENU ! Niceeeeee

+Policija nije nasilna ako je sve ok.Policije ima svih vrsta i rangova ali kazne za prekrsaje na cesti vam mogu naplatiti i ribocuvari,sumari...katastrofa! Regina npr.gdje je policijska akademija ima najrigorozniji promet.Klinci uce za policajce i smiju zaustavljati prekrsitelje! mos mislit u gradu osim redovne policije jos i par tisuca skolaraca i studosa gladnih kazni?! LOL
Inace ako vas zaustave i provjere na alkohol npr a dreger pokaze 0,lijepo se izvine zbog svoje krive procjene i otprati te do auta uz jos jedno izvinjenje...

+Definitivno obozavaju zivotinje s jedne strane s druge obozavaju lov...i tu je uspostavljena ravnoteza hahahah,oruzje se dobiva bez problema kao i dozvole

+Kako je kod nas tesko dobiti kredit tako je ovdje opet previse lako. Uvale te u g...a u roku odmah! Kreditne kartice sa limitima od po nekoliko tisuca tjedeno stizu na adresu. Mozes kupiti kucu,novi auto,sve sto zelis u roku par dana,nije bed ali ne platis li jednu ratu auta ,vise ga nema,3-5 rata kredita kuce,useljavaju novi kupci jer je prodana itd...mozes sve ali sve ovisi o osobnoj procjeni mogucnosti.S jedne strane pruza ti se sve i skroz olaksa ali s druge jedan mali kiks moze sve i odnijeti! Zato je mnogo bankrota sto uopce nije sramota niti se ko tome cudi.Drze se toga da kroz zivot prosjecni kanadjan 2 puta bankrotira.I krene dalje... djeluje mi kao da ti puste da naucis koliko je tvrd zid:na vlastitom nosu!

+Alkohol za volanom ovdje je kriminaliziran.Dakle ako te uhvate ostaje ti upisan kao kriminalna povijest. E onda problemi...hoces u USA na GO pa ajmo na granici tatane..odmah ima uvid u kriminalnu povijest... bez veze!

Ma ima jos masa interesantnih sitnica ali se nemogu sjetiti sada... svaki dan nesto novo i nije dosadno! Smile))))
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
crocopzmaj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 946
Godina imam : 42
Prebivalište : matulji
Vozim : Yamaha XVS 1300a midnightstar
Na forumu od : 08.12.2011

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesri 05 vel 2014, 16:50

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 L9k7




 Very Happy 
[Vrh] Go down
darko68
cro chopper forum
cro chopper forum
darko68


Broj postova : 908
Godina imam : 56
Prebivalište : Rovno 23
Vozim : Yamaha dragstar 1100 piagio fly
Na forumu od : 11.01.2012

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesri 05 vel 2014, 19:45

Majko moja mila  affraid  pa tam niti jedan zagorec nebi smel niti blizu auta  confused   cuga
[Vrh] Go down
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimečet 06 vel 2014, 05:14

darko68 je napisao/la:
Majko moja mila  affraid  pa tam niti jedan zagorec nebi smel niti blizu auta  confused   cuga


tocno!!!!!!  Crying or Very sad 
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesub 15 vel 2014, 16:33

Evo malo informacija i o autekima...

Cijene su polovnih auta puuuuuno nize nego kod nas.
Kad smo odlazili prodali smo moj Uno za 5000kn sa namjerom da upravo za taj novac kupimo auto cim stignemo.
Zasbrijali smo da nedamo ni lipe vise od toga bas zbog usporedbe.
Plan uspio!
Kupili smo auto nakon nekih tjedan dana.

Za ovo:


... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 W2g3

Kupili smo ovo:


... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 9ee1

Trenutno je u fazi pripreme,sa namjerom da se do proljeca oslika.

Tehnickog pregleda nema,u stvari ima ali samo ako kupite auto u drugoj pokrajini.
Za usporedbu, kao kod nas kada kupujete auto u drugoj zupaniji.. recimo..
Tehnicki se vrsi SAMO ako ,kao sto sam napisala,je kupljen van pokrajine i ako je otpisan od strane osiguravajuce kuce.
Inace sami ste odgovorni za ispravnost auta na cesti.
Ako ste kupili auto u jednom od slucaja kada je potreban tehnicki,nazovete striceka koji ima licencu za tehnicki,
kazete mu KADA VAMA ODGOVARA da dodje KOD VAS DOMA i pogleda auto!!!!
Lik prosece oko auta,pogleda signalizaciju i uglavnom je to to!
Registracije su obicne kancelarije koje se nalaze na svakom cosku,udjete dodjete do slobodnog lika za stolom,zatrazite tablice,dobijete 4-5 gotovih na izbor,odaberete ili platite 160$ za tablicu sa natpisom po zelji do 8 znakova.
Upise vase podatke u registar i to je to!
Tablica pod ruku i na auto.
Rekla sam tablica! Nemaju dvije vec samo jednu iza.
Naprijed je prazno ili stavite neku kupljenu sa nekom forom printanom,svojim imenom,imenom firme...
Kod kupoprodaje auta:
nakon potpisanog ugovora(svjedoci nepotrebni),vlasnik skida svoju tablicu,vi stavljate svoju i to je to!
Kupoprodaja izvrsena.
Sjedate u auto,nazovete svoje osiguranje,prijavljujete auto sa svojom tablicom.
Prodavatelj isto radi sa odjavom.
Sve rijeseno u pola sata u dvoristu prodavaca!

Stvarno nam se dopada ova jednostavnost u nekim stvarima.Na kraju krajeva,zasto komlicirati kad moze ocito i drugacije!?


[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Gost
Gost




... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesub 15 vel 2014, 16:42

pih, pa ima li što uzbudljivo tamo ? Pa tamo možeš samo otupit.
Pa di je tu razmišljanje i planiranje pola godine kako pokrpat auto zatehnički, bijeg sa posla i povlačenja po uredima, biljezi na jednom mjestu, uplata na drugom, Di je tu druženje u redovima pred šalterima? Di su tu avanture ujutro kad auto neće upalit a šef zove ĐE SI !!!

haha,

a kako ide osiguranje ? Koliko košta ( li-la) i kakva je procedura kod udesa, Ono advokat-tužba ili je i to pak dosadno kao i ova registracija... I skupo ?

???
[Vrh] Go down
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesub 15 vel 2014, 17:06

.koshchall. je napisao/la:
pih, pa ima li što uzbudljivo tamo ?  Pa tamo možeš samo otupit.
Pa di je tu razmišljanje i planiranje pola godine kako pokrpat auto zatehnički, bijeg sa posla i povlačenja po uredima, biljezi na jednom mjestu, uplata na drugom, Di je tu druženje u redovima pred šalterima? Di su tu avanture ujutro kad auto neće upalit a šef zove ĐE SI !!!

haha,  

a kako ide osiguranje ?   Koliko košta ( li-la)  i kakva je procedura kod udesa, Ono advokat-tužba ili je i to pak dosadno kao i ova registracija...  I skupo ?

???

E ovako,osiguranje ovisi o autu,nabrijaneri su na gornjoj ljestvici.
Ovo sto smo mi uzeli je prakticki obiteljski auto tako das je i osiguranje razumno.
Pocetnici u osiguranju blizu 200$ mesecno.
Mi smo regali na prijateljicu za sada ali kupili svoju tablicu koja ce nam i ostati kada auto prebacimo na sebe.
Preko nje placamo 48$.
Osiguranje placa sve.Bio ti kriv ili ne.Nisam kod udesa(a tu se lupaju ko blesavi ,sto zbog leda sto zbog dozvoljenog preticanja desnom stranom)jos cula da je osiguranje stvaralo probleme.
Dapace(eh mi nebi)ima dosta namjernih udaranja u bandere,ograde radi isplate osiguranja.
Nema advokat,tuzba... stricek u uniformi dodje na mjesto udesa,kontaktira se osiguranje i baj-baj...
Prijateljicu je lik udario odostraga,pri brzini od nekih 40km/h ,nije vidio auto! Javila je osiguranju,otisla doktoru koji joj je prepisao dva mjeseca masaze kod kiroprakticara.(Bdw. nije joj apsolutno nista vec eto dobro ce doci dva puta tjedno masaze..)
Osiguranje placa izgubljen dan,popravak auta,kompletno lijecenje,prema prijasnjim iskustvima drugih ,dobit ce i oko 2000$ odstete jer je morala doktoru!Ako sada uzmes i advokata onda je to cifra(pricam ako ti nije nista a ne ako si povrijedjen) od kojih 6000$ s time da ce ti od te sume advokat uzeti 30-40% i traje naravno duze.
I sve se rjesava telefonski.
Nema hodanja od kancelarije do kancelarije,vrijeme je novac! hahahah

Ah kad smo vec kod novca,mi smo potpuno izbacili cekove i cekovne knjizice a ovdje je cek jos uvijek osnova.
Placa se dobiva cekom na ime a ne na racun. Isplata je najcesce svaka dva tjedna ali ako zelite poslodavac ce vas placati i mjesecno. Ali s obzirom da se i neke tekuce stvari placaju dvotjedno,svakako je bolja solucija onda i OD dvotjedno.
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 40
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesub 15 vel 2014, 17:17

Kuma, može jedna usporedba Njemačke i Kanade, da vidimo kakva je razlika između najjače ekonomije u EU i Novog Svijeta?
[Vrh] Go down
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesub 15 vel 2014, 17:45

Neznam uopce na koji nacin da usporedim. Otisla sam iz D 2001.g. i tesko mogu usporediti nakon toliko godina.
Ono sto o D mogu reci je samo ono sto pricaju oni koji su tamo a nije nimalo lijepo.
Vec kad sam ja odlazila nije to bio vise onaj dojcland (LOL) u koji su odlazile generacije mojih staraca...
Kanada izgleda da nema krizu.Nesto malo su cirkusirali i to navodno umjetno proizveli neku like krizu!
USA je u banani npr.
Sama cinjenica da vec godinama postoji ogromna potraznja za radnom snagom ipak puno govori.
Tesko da mogu dublje govoriti o ekonomiji ove drzave.
Meni onako laicki dovoljno je to sto vidim koliko su pristupacnije osnovne zivotne potrebe ljudima sa nizim primanjima.
Dovoljno mi je to sto (jos uvijek) usporedjujem cijene hrane i odjece sa EU.
Skupi su stanovi,najmovi ali opet,cinjenica je da smo u Calgary-u,milionski grad koji je expandirao u nazad 10 godina i
povisio cijene nekretnina sto je normalno za svaki grad. Stanarina u Zg i St nisu iste kao i u Kc ili Vt...tako i ovdje.
Da se odlucimo preseliti u manji grad sve to pada na 50%.
Opet gledano ako odlucis za koju godinu kupiti kucu/stan umjesto da placas najam,kod prodaje ti je opet isto jer je nekretnina skuplja .
Globalno gledano,nisu optereceni napretkom i tehnikom kao mi u Eu.
Jaaaako se iznenadis kada na vratima ograde vidis zasun.Onaj starinski kakav je bio na tarabi pokojnog dede.  Wink 
Mi cemo staviti(ako smo u mogucnosti) mesinganu kvaku,elektricnu siber ogradu da ne izlazimo iz auta dok dolazimo doma ili bar siber da ne guramo ogradu... ovdje toga nema u 90% kuca. Imaju vile,ali to je drugi par cipela!
Pvc stolarija sa izo staklom je kod nas normalna stvar.Ovdje su prozori ,ma joj kako to uopce objasniti? Isto na siber! Hoces ga oprati ,moras ga rastaviti. Za jedan kuhinjski prozor,trebalo mi je sat vremena da skinem,operem i vratim nazad.
Tisucu je takvih sitnica na koje se jednostavno treba priviknuti. i nije da se nema i da se nemoze. Nekako steknes dojam da
nemaju potrebu mijenjati nesto sto funkcionira unazad 100 godina.
I onda dodjes opet negdje pa neznas kako se pipa za vodu otvara jer je zadnji krik blesavog dizajnera....
Sve u svemu ,normalan covjek,normalnog primanja sa normalnim radnim vremenom ne razmislja o tome sta ce djeci sutra staviti na stol za rucak.
A sad kontra,osim ako ne napravi krivi potez i bankrotira!  roker 
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesub 15 vel 2014, 17:54

Cisto info radi,ono sto smo kupili: Levisice 17$(u Vt su 100E)
Zenska majica 95% pamuk 2,99$
Markirana zenska jakna,eko koza 24,5$
CKlein boxerice 2pak 6$
Nike kozne tenisice 30$
Sve je to iz outlet trgovina . Naravno tko zeli biti inn sa ovosezonskim modelom najkica,kostat ce ga 100-200$.
Meni je osobno bas svejedno cije je ako mi se nesto svidja.
I bas zato hocu harlica! hahahahahahah
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 40
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesub 15 vel 2014, 18:02

Frend mi je bio u Torontu, to je ipak puno drugačije nego Alberta koja je sad u velikom boomu i isto je u downtownu ( sa cimericom ) iznajmljivao stan a radio kao običan konobar 8 h dnevno,mogao je naravno i više ali nije htio, on je jedan od rijetkih koji je došao tamo kao mladi iz EU, da vidi i proba - ne da ostane, i tako se i ponašao.

Ma, on nije vidio baš puno minusa u Kanadi, kaže da je najgore što su lažno ljubazni ( kad ih bolje upoznaš ) i što je daleko od doma.

Isto rekao što i ti, radiš 8 h najnormalnije i nećeš imati novi BMW ali ti ama baš ništa neće faliti.

Kaže da je veći problem naših ljudi otuđenost pa onda puno rade ( i zarade ) a ne troše to na putovanja i sl. nego na stvaranje kapitala.
[Vrh] Go down
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesub 15 vel 2014, 18:30

Tarze je napisao/la:
Frend mi je bio u Torontu, to je ipak puno drugačije nego Alberta koja je sad u velikom boomu i isto je u downtownu ( sa cimericom ) iznajmljivao stan a radio kao običan konobar 8 h dnevno,mogao je naravno i više ali nije htio, on je jedan od rijetkih koji je došao tamo kao mladi iz EU, da vidi i proba - ne da ostane, i tako se i ponašao.

Ma, on nije vidio baš puno minusa u Kanadi, kaže da je najgore što su lažno ljubazni ( kad ih bolje upoznaš ) i što je daleko od doma.

Isto rekao što i ti, radiš 8 h najnormalnije i nećeš imati novi BMW ali ti ama baš ništa neće faliti.

Kaže da je veći problem naših ljudi otuđenost pa onda puno rade ( i zarade ) a ne troše to na putovanja i sl. nego na stvaranje kapitala.

Da ,to si dobro opisao. Zivot kakav je kod nas bio nekada ovdje se vodi sa normalnom placom.Ako dvoje radi tu vec mozes ili nesto ustekati sa strane ili vise trositi.
E sad ima nasih ovakvih i onakvih. Ima onih koji su dobrim potezom postali miliunasi.Jedan je ovdje pored Calgarya Reed Deeru i posjeduje 80% gradica.
Ima onih koji imaju love i rade od jutra do sutra jer neznaju drugacije i nisu naucili trositi na sebe.
Ali ima i onih koji rade kao kanadjani,go obave uglavnom svagdje osim u Hr... Mexico mjesec dana je Jadran tjedan dana u $!
Sve vise je onih koji radje plate familiji,prijateljima isl. kartu da dodju u kanadu nego da idu doma.
Ljudi su ogorceni kao i mi uostalom.
Nedavno smo pricali sa likom koji se vratio u Hr prije nekoliko godina sa poprilicnom svotom novaca. Mislim da dalje nemoram objasnjavati jer slicne price smo vec svi culi.
Eto ga nazad u kanadi,bez centa...idemo ispocetka!
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesub 15 vel 2014, 18:36

Ah da ,ljubaznost!
Katastrofa sa tim hvala i molim.
Izlazis iz busa ,vozac se zahvaljuje sto si se vozio sa njime!
Hodas ulicom i svi se smjeskaju.
Ali ako ce ti netko zabiti noz u ledja isto tako ce to hladnokrvno napraviti uz smijesak pa cak i sorry!  Razz 
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 40
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesub 15 vel 2014, 18:54

Kuma, bitno da ste vi dobro, živi, zdravi i zadovoljni - za drugo je lako!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesub 15 vel 2014, 19:20

Kuma je napisao/la:
Ah da ,ljubaznost!
Katastrofa sa tim hvala i molim.
Izlazis iz busa ,vozac se zahvaljuje sto si se vozio sa njime!
Hodas ulicom i svi se smjeskaju.
Ali ako ce ti netko zabiti noz u ledja isto tako ce to hladnokrvno napraviti uz smijesak pa cak i sorry!   Razz 

a polako sa tim smješkom i ljubaznosti, to je kad odete na Floridu :-)

[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 58
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimepon 03 oľu 2014, 20:41

... ipak po službenoj dužnosti moram Vam otkriti s kakovim preradama Max stvara karijeru u Canadi, sve mi miriše i na Kumina custom/mesoprerađivačka iskustva:

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 1795620_10152239700910310_1116065868_n
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimepet 07 oľu 2014, 19:31

Nesto mi mirise na lukyevu spacku a meni ne prikazuje fotku! LOL why?
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Kuma
girl
girl
Kuma


Broj postova : 484
Godina imam : 56
Prebivalište : Lozan (udomljena kod maxarta)
Vozim : Siemens 1400w (kawac 750)
Na forumu od : 12.11.2010

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimepon 21 tra 2014, 06:13

Evo par fotki sa prekrasnog ranca obitelji Kazic koji se nalazi nekih 180km od Calgarya.
Ranc je osmisljen za seoski turizam.
Motel ima tri sobe na izbor,bungalov,dvije kamperice i neogranicen broj mjesta za satore.
Obitelj se bavi i uzgojem ovaca i koza za potrebe gostiju.
Imaju vlastita 3 jezera puna pastrve i sarana te je ribolov neogranicen.
Mi smo odusevljeni okolicom.Three hills,Alberta.



... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 23vz5aa




... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 23h2lpc




... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 29pp647



... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 E69ml0




... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 30u902h


... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 34oafpk




... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 15qruz8





... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Npj1gg




... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Bdpsau


[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimepon 21 tra 2014, 07:41

lijepo, lijepo.. a tek sto si manekena nasla  Very Happy 

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 58
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimepon 21 tra 2014, 08:45

... evo mi se upravo "skajpamo"!
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 58
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitimesri 03 pro 2014, 22:18

... poslali sliku ! Rolling Eyes Wink

... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 10801629_10153021413057573_2552243552407046866_n
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Sponsored content





... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !   ... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica ! - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
... otpravismo Max-a i Kumu za zemlju grtalica !
[Vrh] 
Stranica 6 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Jednodnevne vožnjice & druženja, blic rute-
Forum(o)Bir: