Početna stranicaPretraľnikUgradnja kurble  610RegistracijaLogin

 

 Ugradnja kurble

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 41
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

Ugradnja kurble  Empty
PostajNaslov: Ugradnja kurble    Ugradnja kurble  Icon_minitimesub 05 lis 2013, 14:31

Dakle, tko je od vas razmišljao ( ili uradio to ) o ugradnji kurble?

Pošto sam ovo ljeto pogledao zanimljiv dokumentarac http://www.imdb.com/title/tt0476969/ o subkulturi koja poveziva i svih nas sa chopperima, vidio sam da oni svi mahom ugrađuju kurble na svoje motocikle.

Ja osobno imam kurblu na svom Zingu i to mi je super. Trenutno mi je akumulator prazan i palim na kurblu bez problema. Nekako, uvijek imam osjećaj ako se bilo što desi da će na kurblu upaliti.

Što vi mislite o tome, koliko je isplativo i izvedivo ugraditi kurblu na recimo chopper od 500,600,750 cc ?
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Ugradnja kurble  Empty
PostajNaslov: Re: Ugradnja kurble    Ugradnja kurble  Icon_minitimesub 05 lis 2013, 15:04

Tarze je napisao/la:
Što vi mislite o tome, koliko je isplativo i izvedivo ugraditi kurblu na recimo chopper od 500,600,750 cc ?
Imati kurblu je super stvar, ali da cu ju ic' ugradjivat, vjerojatno necu...
[Vrh] Go down
https://route66.me
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

Ugradnja kurble  Empty
PostajNaslov: Re: Ugradnja kurble    Ugradnja kurble  Icon_minitimened 06 lis 2013, 09:23

martinx je napisao/la:
Tarze je napisao/la:
Što vi mislite o tome, koliko je isplativo i izvedivo ugraditi kurblu na recimo chopper od 500,600,750 cc ?
Imati kurblu je super stvar, ali da cu ju ic' ugradjivat, vjerojatno necu...
iagree uvjek ostaje guranje za krizne situacie a da potrošim 5-6 tisučinki (ako je i dosta) da bi imao kurblu Evil or Very Mad koliko to iznosi akumulatora i alnasera scratch 
ako je na motoru ok ako nije čemu izmišljati toplu vodu Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Gost
Gost




Ugradnja kurble  Empty
PostajNaslov: Re: Ugradnja kurble    Ugradnja kurble  Icon_minitimened 06 lis 2013, 10:50

hm da, zing, ali kako da ja grunem intrudera 1400 na kurblu???? ako nema struje niti malo, nece otvorit dekompresor. a to znaci polugica tj sajlica za to?ne?

a da bi super izgledalo,,,,,,,,OOOOOOOOOO DAAAAAAAAAAA

ipak to bi radio netko normalan a ne PROFA!!!!
hhahahahhaha

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad 
[Vrh] Go down
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 41
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

Ugradnja kurble  Empty
PostajNaslov: Re: Ugradnja kurble    Ugradnja kurble  Icon_minitimened 06 lis 2013, 10:57

Kurbla je zakon Very Happy 
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Ugradnja kurble  Empty
PostajNaslov: Re: Ugradnja kurble    Ugradnja kurble  Icon_minitimened 06 lis 2013, 13:20

Tarze je napisao/la:
Kurbla je zakon Very Happy 
iagree  ...ali nije baš jednostavno ugraditi na motor koji nema predviđenu ugradnju kao HD. Kod većine HD-a to je plug&play.
Da bi ju volio imati na svom motoru, pa i bi ... pogotvo sada kad je chopper izgled doveden skoro do kraja.


Ja sam Zinga znao paliti na kurblu je rmi je to stvarno bilo cool! Cool  Da imam motor veće kubikaže i da imam izbor između kurble i elektostartera, mislim da bih ipak većinu vremena stiskao crveni gumbić na volanu.
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Ugradnja kurble  Empty
PostajNaslov: Re: Ugradnja kurble    Ugradnja kurble  Icon_minitimepon 07 lis 2013, 11:09

maxart je napisao/la:
martinx je napisao/la:
Tarze je napisao/la:
Što vi mislite o tome, koliko je isplativo i izvedivo ugraditi kurblu na recimo chopper od 500,600,750 cc ?
Imati kurblu je super stvar, ali da cu ju ic' ugradjivat, vjerojatno necu...
iagree uvjek ostaje guranje za krizne situacie a da potrošim 5-6 tisučinki (ako je i dosta) da bi imao kurblu Evil or Very Mad koliko to iznosi akumulatora i alnasera scratch 
ako je na motoru ok ako nije čemu izmišljati toplu vodu Evil or Very Mad
Ja svoj motor nisam upalio na guranje. Jednom sam probao, ostao sam bez struje u Osijeku, pogurala su me dvojica ljudi. Operacija nije uspjela, kotač je blokirao i u četvrtoj.

Nisam tada mogao probati sam, uz naskakivanje pri ubacivanju u brzinu (znam paliti motor na gurku, praksu sam stekao još prije 20 godina s MZ-ima i Jawama), jer mi je noga još bila u ofsajdu (pod klapnu desne bisage bile su mi privezane štake Very Happy  ). Možda bi uspjelo u drugoj uz naskakivanje na motor.

A kurbla... Ugradio bih ju kad bi bilo moguće i jeftino, u što sumnjam.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Ugradnja kurble  Empty
PostajNaslov: Re: Ugradnja kurble    Ugradnja kurble  Icon_minitimepon 07 lis 2013, 12:24

Auto se na guranje pali u drugoj, a koliko se ja sjecam svog NSU Pretisa i njega sam palio u drugoj.

E sad o detaljima bi se dalo... sa ili bez choka?
[Vrh] Go down
https://route66.me
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 41
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

Ugradnja kurble  Empty
PostajNaslov: Re: Ugradnja kurble    Ugradnja kurble  Icon_minitimepon 07 lis 2013, 13:31

Da, automobili se pale u 2.brzini s tim da treba i to izbjegavati zbog preskakanja remena i onda - ćao dečaci - ode sve u PM. Evil or Very Mad 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ugradnja kurble  Empty
PostajNaslov: Re: Ugradnja kurble    Ugradnja kurble  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ugradnja kurble
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ugradnja kurble Aquila 250
» ugradnja turncelera
» Zamjenski dijelovi ugradnja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr.-
Forum(o)Bir: