Početna stranicaPretraľnikOtvaranje Auspuha  - Suzuki M800 610RegistracijaLogin

 

 Otvaranje Auspuha - Suzuki M800

Go down 
+11
Eagle
mungos
One Night Stand
Kum
fat boy
nesputani
slaboum
custom rider
jebiki
dragger
Gad_
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gad_
cro chopper forum
cro chopper forum
Gad_


Broj postova : 503
Godina imam : 44
Prebivalište : Split
Vozim : Suzuki M800
Na forumu od : 09.05.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimesub 21 lip 2008, 21:03

Od kad je kupljen nekako mi fali zvuka, tako da je danas pala odluka da se nesto napravi po tom pitanju :bounce: Pa sam slozio mali tutorial kako to napravit Very Happy Ideja nije moja ovo sam nasao na internetu

E pa nakon sto je odgledano par puta danas je krenuto u realizaciju.
Od alata je jedino trebalo kupit krune za busenje rupa u metalu i to 38mm i 73mm sve ostalo je na slici.
Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 T_DSC00004resm_fce4afd

Ovako je to sve izgledalo tvornicki No No
Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 T_DSC00005resm_5db38bb

Manja pila posto je izbacenija od velike prva probije i ujedno sluzi za vođenje tako kad krene busenje s velikom da sve ostane u centru
Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 T_DSC00007resm_e901fcb

E sad nakon busenja i vađenja ispilanog ostatka tu dolazi u igru stap od metle Very Happy
Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 T_DSC00008resm_53bfeba
Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 T_DSC00009resm_2a5fd9e

Inace vjenac koji je ostao u auspuhu je izvađen namagnetiziranim odvijacem. A sa stapom lagano vrtit ostatak cijevi dok ne popuste varovi kad je to bilo gotovo lagano s grip klistima je iscupano sve vani
Very Happy
Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 T_DSC00011resm_bb34cdb
Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 T_DSC00012resm_88f503d
isto je napravljeno i sa drugom cijevi i to sada izgleda ovako cheers cheers cheers cheers cheers

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 T_DSC00015resm_c36553b
Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 T_DSC00017resm_d3355e9

I napokon je dobio zvuka tako da sam sad prezadovoljan nije puno glasniji ali je dosta dublji i "brblja" savrseno na minimumu. E sad jos da se mojoj boljoj polovici svidi i sve ce bit super Twisted Evil

Ovo je objavljeno ovde ali moderatori ako mislite da bi ovo trebalo ic u "Moju preradu" primistite
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimesub 21 lip 2008, 21:58

Svaka čast na trudu i realizaciji.svaka cast Najbitnije da si ti zadovoljan dobivenim. To je klasika na svim topovima motora koje mi vozimo. Iz osobnog ikustva ti kažem da ćeš vrlo brzo ići u ponovni pothvat za dobivanje pravog zvuka ili u butigu po topove.
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimepon 23 lip 2008, 21:15

Triba si bit zubar lol!
Ja bi pokuša nešto slično ali na 250ccm ne znam koliko bi dobio na zvuku!
Kako je na višim okretajima,slično kao prije ili Question
[Vrh] Go down
Gad_
cro chopper forum
cro chopper forum
Gad_


Broj postova : 503
Godina imam : 44
Prebivalište : Split
Vozim : Suzuki M800
Na forumu od : 09.05.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimeuto 24 lip 2008, 10:03

Pa na "višim" Very Happy okretajima je za razliku od prije dobija sličan ali malo glasniji ali po meni puno lipsi zvuk.

A sta se tice 250ccm kod nih su razlike u zvuku jos izrazenije kad se dira auspuh. Koliko san vidija keeway super shadow ima dvi cijevi od kojih je samo donja u funkcij pa predpostavljam da je i kod cruisera isto. Tako da bi po meni trebalo prvo to rijesit da svaki cilindar ima svoju cijev, skinit katalizator, i oni sistem sta baca cisti zrak u auspuh i moga bi se dobit lipi zvuk i iz 250ccm
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimeuto 24 lip 2008, 15:10

Svaki cilindar i ima svoju cijev,ovo dalje nisam kužnio (jebi ga) scratch
Sad sam baš zainteresiran,samo ću morat pitat servis oće li mi to poništit garanciju,a ako neće onda ću ti se morat javit za detaljnije upute,aj uživaj!!!
[Vrh] Go down
Gad_
cro chopper forum
cro chopper forum
Gad_


Broj postova : 503
Godina imam : 44
Prebivalište : Split
Vozim : Suzuki M800
Na forumu od : 09.05.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimepon 30 lip 2008, 14:01

jebiki je napisao/la:
Svaki cilindar i ima svoju cijev,ovo dalje nisam kužnio (jebi ga) scratch
Sad sam baš zainteresiran,samo ću morat pitat servis oće li mi to poništit garanciju,a ako neće onda ću ti se morat javit za detaljnije upute,aj uživaj!!!

Ako se odlucis samo se javi nacemo rijesenje za sve Smile
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimepon 30 lip 2008, 15:00

meštre svaka čast na prikazanom djelu al iskreno mene boli kad vidim da se orginal djelovi buše,režu itd,itd,ja sam si isto produbio zvuk i vrlo sam zadovoljan kako se sad čuje.Drago mi je da nije predubok jer bi poludio kad idem na duže ture.
[Vrh] Go down
Gad_
cro chopper forum
cro chopper forum
Gad_


Broj postova : 503
Godina imam : 44
Prebivalište : Split
Vozim : Suzuki M800
Na forumu od : 09.05.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimepon 30 lip 2008, 19:31

Nije ni meni bilo sve jedno uvatit busit novi motor ali od kad san ga kupija zna san da ga to ceka. Nebi ja bija ja da nesto ne prilagodim Very Happy Very Happy ali sto je je sad mu je zvuk taman. Iako Very Happy Very Happy bas jucer nesto citam po netu da ako skinemn jos i ovu pregradu sto je ostala i vidi se na slikama da ce mu se zvuk utisat ali jos produbit HM! Opet mi se vrti neka buba po glavi What a Face
[Vrh] Go down
slaboum
man
man
slaboum


Broj postova : 40
Godina imam : 43
Prebivalište : PULA
Vozim : Honda Shadow 750 A.C.E.
Na forumu od : 23.06.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimepon 30 lip 2008, 23:57

Nažalost...ni intruderi ni marauderi (800) ne dobivaju značajnije na zvuku nakon kopanja original auspuha.Maksimalno što se da dobiti je nešto slično "grgljanju".

Barem su takva moja iskustva...zapravo nijedan marauder/intruder nisam cuo a da mi se svidio sa oriđiđi auspusima

To je moje iskustvo...zaista bih volio da me netko razuvjeri, jer smo pokušali sve sa originalima i uvijek je zvučalo loše...(frendova suza)
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimeuto 01 srp 2008, 16:01

al zato sa supertrapom je milina,ja ih tražim pa če možda ubrzo krasit moj motor
[Vrh] Go down
nesputani
man
man
nesputani


Broj postova : 10
Godina imam : 58
Prebivalište : Split
Vozim : Yamaha XVS 1300, Yamaha Xmax
Na forumu od : 23.06.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimeuto 15 srp 2008, 23:21

čitam vas i sve čekam da neko da onaj final touch i kaže šta daje onaj "the sound" iz auspuha...moj intruder je u fazi da je spreman na mutaciju sa tvorinčkog glasanja u ono pravo Smile...tražim kombinaciju koja će dati ono duboko mrmljanje na malim đirima i putno dugotrajno izdržljivo brundanje na višim đirima...(malo filozofiram jer svi tražimo isto:))
psl help:)
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimečet 17 srp 2008, 15:01

jebiki je napisao/la:
Svaki cilindar i ima svoju cijev,ovo dalje nisam kužnio (jebi ga) scratch
Sad sam baš zainteresiran,samo ću morat pitat servis oće li mi to poništit garanciju,a ako neće onda ću ti se morat javit za detaljnije upute,aj uživaj!!!
pitao sam ja...
ovako cruiser ima takodje za svaki cilindar cjev i namjeravao sam busiti stari ali kako imamo katalizatore u cjevima(prvi lom) nebi smjeli,navodno se bitno mjenja rad motora.
ako se ipak odlucis na diranje(i ja samo cekam da me pukne) prvo bi trebao prosiriti unutarnje cjevi od grane posto imas cjev u cjevi koja smanjuje protok izlaznih plinova(provjereno lol! )
ako mozes nabaviti prirubnice orginalne rezervne pa da si das izraditi druge auspuhe,i samo zamjeniti,tako da i ako nesto crkne,vratis stare auspuhe(orginal) i odes na garanciju lol!
sta ce oni tebe sexat lol! lol! lol!

fat se baca uskoro u projekt bojanja svog cruisera (black s plavim perl preljevom i harley fat boy logom) a to ce navjerojatnije popratit i izmjenom auspuha,posto je kolega(kumov brat) dobio savrsen zvukic izmjenom lonca
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimečet 17 srp 2008, 15:42

fat boy je napisao/la:

a to ce navjerojatnije popratit i izmjenom auspuha,posto je kolega(kumov brat) dobio savrsen zvukic izmjenom lonca

Jel to neka novotarija kod mog buraza? Nije mi nista rekao. Ili ti ono prdekanje smatras dobrim zvukom?
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimečet 17 srp 2008, 15:45

Kum je napisao/la:
fat boy je napisao/la:

a to ce navjerojatnije popratit i izmjenom auspuha,posto je kolega(kumov brat) dobio savrsen zvukic izmjenom lonca

Jel to neka novotarija kod mog buraza? Nije mi nista rekao. Ili ti ono prdekanje smatras dobrim zvukom?
sinoc doslo s monzate "SD" je stavio gore...topcina,protocna,sistem brzog skidanja(oprugice)...



p.s. nesto si krivo razumi nisam JA vozio Wink
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimečet 17 srp 2008, 15:52

fat boy je napisao/la:

p.s. nesto si krivo razumi nisam JA vozio Wink

Da, znam. Ne bi ni bio problem da jesi. Problem bi bio da me se prije toga nije nista pitalo. Ali kako nisi....... nema problema. lol! lol!
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Empty
PostajNaslov: Re: Otvaranje Auspuha - Suzuki M800   Otvaranje Auspuha  - Suzuki M800 Icon_minitimepon 15 oľu 2010, 00:38

...daklem,surfajući našao sam dva načina otvaranja auspuha na M800,Volusiji ili VL800C ....a to su ovaj što je Gad pokazao plus skidanje i iduće pregrade i nazivaju je De-Mickeyed mod (zbog rupa na pregradi koje podsjećaju na Mickey Mousa)