Početna stranicaPretraľnikkaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli 610RegistracijaLogin

 

 Kaciga kakvu bi mnogi htjeli

Go down 
+2
Matejjj
besmrtni
6 posters
Autor/icaPoruka
besmrtni
man
man
besmrtni


Broj postova : 325
Godina imam : 48
Prebivalište : Zagreb
Vozim : kad god stignem...
Na forumu od : 22.02.2013

kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Empty
PostajNaslov: Kaciga kakvu bi mnogi htjeli   kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Icon_minitimeuto 18 lip 2013, 13:11

Za razliku od automobila, vozači motocikla imaju prilično ograničen pristup tehnologiji, no i to bi se uskoro moglo promijeniti zahvaljujući inovatorima koji žele napraviti "pametnu kacigu"
LiveMap je projekt koji želi promijeniti način kako se motoristi snalaze u prostoru, odnosno tehnologija ugrađena u kacigu vozačima pruža na uvid navigaciju koja im neće odvlačiti pažnju, već će im biti pred očima — doslovno.
I dok bi Googleove naočale mogle obavljati prilično dobar posao u ovom, i one imaju nekih problema, pa tako primjerice želite li uključiti iste morate kimnuti s glavom prema nazad i gledati ekran u gornjem desnom kutu, što nije baš najbolje rješenje kada vozite motocikl.Ova motoristička kaciga već je objavljena na Indiegogo platformi gdje se prikupljaju sredstva, a projekt je već financiran od nekoliko ruskih organizacija.
U videu je prikazan cijeli projekt, kako on funkcionira, koja se tehnologija koristi i koji problem se rješava, pa tako možete zaviriti i naučiti nešto novo o pametnoj kacigi. Za kraj spomenimo samo da LiveMap planira s isporukom ove kacige krajem sljedeće godine po cijeni od 1.500 dolara za one koji će ranije naručiti istu, odnosno 2.000 dolara ukoliko se odlučite za nju kasnije.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wCfjX-KEWmA

preneseno s Dnevnik hr-a
[Vrh] Go down
Matejjj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 5
Godina imam : 40
Prebivalište : HR
Vozim : BMW
Na forumu od : 23.07.2013

kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Empty
PostajNaslov: Re: Kaciga kakvu bi mnogi htjeli   kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Icon_minitimečet 01 kol 2013, 10:21

Zanimljiv tekst vezano za ove kacige,podrzavam ovo i mislim da je ovo jako dobro za motoriste...nadam se dobrim iskustvima vezano za ove kacige.
[Vrh] Go down
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Empty
PostajNaslov: Re: Kaciga kakvu bi mnogi htjeli   kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Icon_minitimeuto 06 kol 2013, 06:51

Podržavam tehniku, ali mislim da ovo nije napredak... Bojim se, da se prateći "on screen" (sliku pred sobom - u slobodnom prevodu) previše odvraća pažnja od bitnog... dijete koje može istrčati, općenito kakav pješak... nedovoljno rano uočavanje mrlje masnoće ili pijeska... itd... Ako/kad sam u nepoznatom gradu, uvijek mogu stat uz rub, popeti se na stranu, na nečiji kolski prilaz i pogledati mapu - pitati nekog prolaznika... to je ipak samo moje mišljenje... baš me zanima vaše Cool 
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1106
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Empty
PostajNaslov: Re: Kaciga kakvu bi mnogi htjeli   kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Icon_minitimeuto 06 kol 2013, 09:33

S jedne strane piloti koriste slicne kacige, a s druge strane vjerojatno bi kakav 5" TomTom bio dovoljan.
[Vrh] Go down
https://route66.me
freebee
man
man
freebee


Broj postova : 480
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb/Sibenik
Vozim : Aquila GV 250 EFI
Na forumu od : 03.10.2012

kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Empty
PostajNaslov: Re: Kaciga kakvu bi mnogi htjeli   kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Icon_minitimeuto 06 kol 2013, 10:43

Nepotrebna i skupa distrakcija koja može dovesti do pogibeljne situacije.
[Vrh] Go down
TommyZG
cro chopper forum
cro chopper forum
TommyZG


Broj postova : 1131
Godina imam : 46
Prebivalište : Zagreb - Podsused
Vozim : kolica - djecja
Na forumu od : 27.12.2008

kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Empty
PostajNaslov: Re: Kaciga kakvu bi mnogi htjeli   kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Icon_minitimeuto 06 kol 2013, 14:12

ovake high tech inovacije mi gase smisao i čar vožnje na dva kotača

jbt.pa mogli bi onda i pustiti cijeli video vožnje u kacigu, a na tebi je samo da si upališ ventilator pred nosom pljuga

po meni - too much
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/257482367773141/
Sponsored content





kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Empty
PostajNaslov: Re: Kaciga kakvu bi mnogi htjeli   kaciga - Kaciga kakvu bi mnogi htjeli Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kaciga kakvu bi mnogi htjeli
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kaciga
» Kaciga
» Jet kaciga-da ili ne?
» Izbor kacige
» kaciga Nexx

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Chopper’s World :: Novosti iz svijeta..-
Forum(o)Bir: