Početna stranicaPretraľniknolan - Nolan N 90 610RegistracijaLogin

 

 Nolan N 90

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
enygma
man
man
enygma


Broj postova : 141
Godina imam : 41
Prebivalište : Međimurje
Vozim : HD Forty Eight
Na forumu od : 03.11.2010

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimepet 29 oľu 2013, 09:09

Društvo,

dali ima tko navedenu kacigu i kako je zadovoljan sa njom?
Dvoumim se između navedene i N43 pa možda čak i N86 koja je integralna.
Pomozite tko može.
Hvala.
[Vrh] Go down
Mr. Mrgud
man
man
Mr. Mrgud


Broj postova : 141
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV250S
Na forumu od : 14.10.2012

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimepet 29 oľu 2013, 10:13

N90 ti imam ja i stvarno sam zadovoljan s njom.

Flip up je dobra fora, ali to koristim samo prilikom stavljanja na glavu i skidanja, rijetko za vrijeme vožnje. Vizir se uopće ne magli kaj je super stvar. Trebalo mi je neko kratko vrijeme da se priviknem na položaj onog unutarnjeg vizira za zaštitu od sunca jer mi se činilo da mi donji rub tog vizira stoji točno pred očima pa gledam kroz njegov rub. Ali kad se voziš, glava ionak stoji lagano nagnuta naprijed i gledaš ravno tak da ubiti taj rub ne smeta. Mislim da je to i uzrokovano mojim oblikom glave koji duguljast (long oval). Zbog toga me i prednji greben na školjki (od stiropora ili čega je već) nakon nekih 40min vožnje počinjal udarat u čelo i zabolila bi me glava da sam moral stat, a čelo crveno od stiska. To sam riješil tak da sam skinul podstavu i taj greben pošmirglal da ne udara. Također sam si moral podesit dužinu remenica na kopči da ima bar 5 klikova kad ju zakopčam. Nakon toga je sve super, ali ponavljam, ako imaš okrugliji oblik glave, kaciga ti vjerojatno tvornički bude ko salivena. Ja se ne vozim brzo, maksimalno nekih 110-120km/h i zadovoljan sam razinom buke, ali to ne mogu uspoređivati s drugim kacigama jer mi je ovo prva. Nekoliko puta mi se zakotrljala u garaži na beton, i nema ogrebotine ni kaciga ni vizir.

Sveukupno, milsim da cijena kacige nije previsoka za ono kaj nudi. Moja je kupljena u BIM-u u Draškovićevoj (Zagreb), mislim da su oni i zastupnik za Hrvatsku. Cijena je bila 2225kn, na gotovinu sam dobil 267kn popusta pa je ispalo nekaj ispod 2000.

Ako imaš još kakvo pitanje, udri!

dobar
[Vrh] Go down
enygma
man
man
enygma


Broj postova : 141
Godina imam : 41
Prebivalište : Međimurje
Vozim : HD Forty Eight
Na forumu od : 03.11.2010

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimepet 29 oľu 2013, 10:21

A kak ti se pokazala po kiši?

Trenutno su dosta snižene, a ove godine sam definitivno odlučio mijenjati kacigu. Probao sam do sada nekoliko Nolana na glavu i poprilično su mi udobne, a i oblik glave mi vuče na balon. lol!

Inače koristim integralni tip kacige, još od prijašnjeg motora, pa sam pomalo nesiguran u ove klap kacige, a opet i srce vuče prema N43 jer imam ponekad želju staviti jet kacigu.
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimepet 29 oľu 2013, 11:07

Flip-up je super fora, puno komfornija od integralke- lakse ju je stavit i skinut, super je za dogovore u voznji, ne moras vikat, ne moras ju ni skidat npr. na benzi... Nemam Nolan, imam jeftinjaru MTR sa sun-vizirom i zadovoljan sam. Jetica ti nije za hladno vrijeme, pozeljna je samo kao druga kaciga, osobito ako nemas windshield na motoru (mene struja zraka bez windshielda udara tocno pod vizir jet-kacige). Ljudi koje poznajem da imaju tu Nolanku njome su zadovoljni.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
enygma
man
man
enygma


Broj postova : 141
Godina imam : 41
Prebivalište : Međimurje
Vozim : HD Forty Eight
Na forumu od : 03.11.2010

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimepet 29 oľu 2013, 11:33

Baš iz tih razloga me privlače jet ili flip up kacige, međutim kod jetice me love fraze od mogučih problema pri nedajbože padu, stoga mi je opcija flip up a pogotovo u zadnje vrijeme N 43.
Muče me razna iskustva od ljudi koji imaju flip up kacige ali ne ovu koju sam ja naveo. Za N43 je magna dao dobar opis i još sam na par mjesta pročitao da je jako dobra, ali nikad dovoljno iskustva.
[Vrh] Go down
Mr. Mrgud
man
man
Mr. Mrgud


Broj postova : 141
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV250S
Na forumu od : 14.10.2012

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimepet 29 oľu 2013, 11:52

enygma je napisao/la:
A kak ti se pokazala po kiši?

Po nekoj gadnoj kiši se još (na sreću) nisam vozil, a po slabijoj nije bilo problema. Ovo kaj Kicho veli, flip up se puno lakše stavlja i skida s glave od integralne gacige, a i za komunikaciju je super. Makar, prilikom pada ne vjerujem ni jet kacigama, a bome ni dignutoj flip up, zato se tak u pravilu ni ne vozim. Pričal mi je kompić da je imal prometnu, a na glavi neku od Shoei flip up modela; kaciga je bila stvarno kvalitetna, ali je pri padu pogodil točno u zglob kacige i u jednom trenu mu se njegova flip up modificirala u jet kacigu (otpal je donji dio). Na sreću, udarac je već bil ublažen i sve ok. Nikad se ne zna, ali ova N 90 je za tu lovu imala izvrsne sigurnosne recenzije, a puno mi je draže to od integralne kacige, osobito jer ne vozim neku jurilicu.

Za ovu N 43 nemam osobnih iskustava, ali ne djeluje mi toliko čvrsto ta donja vilica kao na flip up-u. Ne želim sad pokretat lavinu komentara, to je moj osobni dojam.

Ako ti oblik glave vuče na balon, nema straha od žuljanja! Cool
[Vrh] Go down
enygma
man
man
enygma


Broj postova : 141
Godina imam : 41
Prebivalište : Međimurje
Vozim : HD Forty Eight
Na forumu od : 03.11.2010

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimepet 29 oľu 2013, 12:24

Pogodio si točno u srž moga problema sa svim što si rekao i puno mi pomogao sa odgovorima. Točno oko toga se i ja dvoumim, i svakako mi N 90 djeluje puno kruče od N 43, a opet nesigurnije od integralne ali praktičnije. Činjenica je da vozim jedan motor koji se u pravilu vozi sporije od sport touring modela kakav sam vozio prije, ali opet su brzine oko 100 km/h, a i sadašnji motor nema windshield kao prijašnji. Opet što se sigurnosti tiće, prema sharp testu N90 je u 100% situacija ostala zatvorena i ima 4 zvijezdice kao i N86, a za N43 nema ispitnih rezulata.
Morat ću probati staviti sve na glavu pa odlučiti.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimepet 29 oľu 2013, 13:04

osim N43 imam i N103. ja sam jako zadovoljan s kacigom i nemam je namjeru mjenjati. malo je jača buka ali ja ionako slušam muziku dok vozim. ipak N43 mi je na glavi 95% a 103 5 %. težina 103 je 2 kg a 43 je 1 kg (pusti što kažu deklaracije, ja sam ih vagao). 103 sam nosio skoro neprekidno 23 sata na iron butt vožnji i nemam bitnih zamjerki
n90 je siromašniji oblik od 103 u smislu podizanja brade. 103 ima kvalitetniji mehanizam. koliko sam vidio sve ostalo je isto. jaka kiša, magla, snijeg, jako sunce, hlađenje, toplina ...meni sve funkcionira više nego dobro
btw i ja imam balonsku glavu , a za takveje nolan kao stvoren. probao sam i shuberta ali mi je osjećaj u nolanu više nego bolji u smislu nalijeganja na glavu
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimepet 29 oľu 2013, 13:17

Ne bih se nikad previse grcevito drzao testova, osobito kad su firme poput Nolana u pitanju. Ako je istinita ona spika od prije par odgovora, Shoei je skviknula nakon udarca, no svoju zastitnu funkciju je ispunila. Tako ce i moja MTR (jednom vec jest, pao sam i udario njome o asfalt, ostala je zatvorena), a pogotovo Nolanka. Glavu najbolje cuvaju pamet i oprez, uz bilo kakvu atestiranu kacigu (necu nikad negirat zastitnu funkciju kacige, kako rekoh - i sam sam se uvjerio u nju). Sve ostalo su tek nijanse.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
freebee
man
man
freebee


Broj postova : 480
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb/Sibenik
Vozim : Aquila GV 250 EFI
Na forumu od : 03.10.2012

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimepet 29 oľu 2013, 17:34

Kod Nolanovih flip up imaš i n104. To je novija verzija n103.
Razlike su smanjena buka i n com BT sustav je malo drugačiji pa ne paše sa n103 recimo.
Ja sam s njom zadovoljan.
[Vrh] Go down
enygma
man
man
enygma


Broj postova : 141
Godina imam : 41
Prebivalište : Međimurje
Vozim : HD Forty Eight
Na forumu od : 03.11.2010

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimesub 30 oľu 2013, 10:06

magna je napisao/la:
osim N43 imam i N103. ja sam jako zadovoljan s kacigom i nemam je namjeru mjenjati. malo je jača buka ali ja ionako slušam muziku dok vozim. ipak N43 mi je na glavi 95% a 103 5 %. težina 103 je 2 kg a 43 je 1 kg (pusti što kažu deklaracije, ja sam ih vagao). 103 sam nosio skoro neprekidno 23 sata na iron butt vožnji i nemam bitnih zamjerki
n90 je siromašniji oblik od 103 u smislu podizanja brade. 103 ima kvalitetniji mehanizam. koliko sam vidio sve ostalo je isto. jaka kiša, magla, snijeg, jako sunce, hlađenje, toplina ...meni sve funkcionira više nego dobro
btw i ja imam balonsku glavu , a za takveje nolan kao stvoren. probao sam i shuberta ali mi je osjećaj u nolanu više nego bolji u smislu nalijeganja na glavu

Magna, a dali jako puše po bradi sa n43, kada je hladnije?
[Vrh] Go down
enygma
man
man
enygma


Broj postova : 141
Godina imam : 41
Prebivalište : Međimurje
Vozim : HD Forty Eight
Na forumu od : 03.11.2010

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimesub 30 oľu 2013, 10:08

Kicho je napisao/la:
Ne bih se nikad previse grcevito drzao testova, osobito kad su firme poput Nolana u pitanju. Ako je istinita ona spika od prije par odgovora, Shoei je skviknula nakon udarca, no svoju zastitnu funkciju je ispunila. Tako ce i moja MTR (jednom vec jest, pao sam i udario njome o asfalt, ostala je zatvorena), a pogotovo Nolanka. Glavu najbolje cuvaju pamet i oprez, uz bilo kakvu atestiranu kacigu (necu nikad negirat zastitnu funkciju kacige, kako rekoh - i sam sam se uvjerio u nju). Sve ostalo su tek nijanse.

U potpunosti se slažem sa tobom, ali uvijek nešto uzimam kao nit vodilju.
[Vrh] Go down
enygma
man
man
enygma


Broj postova : 141
Godina imam : 41
Prebivalište : Međimurje
Vozim : HD Forty Eight
Na forumu od : 03.11.2010

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimesub 30 oľu 2013, 10:09

freebee je napisao/la:
Kod Nolanovih flip up imaš i n104. To je novija verzija n103.
Razlike su smanjena buka i n com BT sustav je malo drugačiji pa ne paše sa n103 recimo.
Ja sam s njom zadovoljan.

Ona mi je isto zapela za oko, ali sam odlučio za kacigu dati do 1500 kn pa mi ova otpada.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimesub 30 oľu 2013, 13:52

enygma je napisao/la:
magna je napisao/la:
osim N43 imam i N103. ja sam jako zadovoljan s kacigom i nemam je namjeru mjenjati. malo je jača buka ali ja ionako slušam muziku dok vozim. ipak N43 mi je na glavi 95% a 103 5 %. težina 103 je 2 kg a 43 je 1 kg (pusti što kažu deklaracije, ja sam ih vagao). 103 sam nosio skoro neprekidno 23 sata na iron butt vožnji i nemam bitnih zamjerki
n90 je siromašniji oblik od 103 u smislu podizanja brade. 103 ima kvalitetniji mehanizam. koliko sam vidio sve ostalo je isto. jaka kiša, magla, snijeg, jako sunce, hlađenje, toplina ...meni sve funkcionira više nego dobro
btw i ja imam balonsku glavu , a za takveje nolan kao stvoren. probao sam i shuberta ali mi je osjećaj u nolanu više nego bolji u smislu nalijeganja na glavu

Magna, a dali jako puše po bradi sa n43, kada je hladnije?
Ja nikad nisam vozio s onim dodatkom za bradu. Zimi jako vuce vjetar ispod vizira i hladno je. Kaciga nikako nije za zimu. Osim u dalmaciji Very Happy
[Vrh] Go down
enygma
man
man
enygma


Broj postova : 141
Godina imam : 41
Prebivalište : Međimurje
Vozim : HD Forty Eight
Na forumu od : 03.11.2010

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimeuto 02 tra 2013, 16:51

Društvo hvala za sada.

Pohvalit ću se kada je kupim.
[Vrh] Go down
enygma
man
man
enygma


Broj postova : 141
Godina imam : 41
Prebivalište : Međimurje
Vozim : HD Forty Eight
Na forumu od : 03.11.2010

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimesri 10 tra 2013, 17:29

Stgla kaciga, Nolan N 90 drive.
Savršeno sjedne na glavu poput biljarske kugle.
Sad još proba u vožnji.
[Vrh] Go down
Mr. Mrgud
man
man
Mr. Mrgud


Broj postova : 141
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV250S
Na forumu od : 14.10.2012

nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitimesri 10 tra 2013, 18:20

Ajde čestitam!
[Vrh] Go down
Sponsored content





nolan - Nolan N 90 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 90   nolan - Nolan N 90 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nolan N 90
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» nolan N43 air
» Kaciga Nolan N86 burn
» nolan N 100 zamjena podstave
» Nolan N-85,vasa iskustva?
» SHARK OpenLine Tip vs. nolan n103

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: