Početna stranicaPretraľnikkaciga - Test flip-up kaciga  610RegistracijaLogin

 

 Test flip-up kaciga

Go down 
+8
medo
Safet(y)
asy
Zlac
freshman
magna
freebee
mavo
12 posters
Autor/icaPoruka
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimesri 06 vel 2013, 22:23

Pošto na internetskom izdanju motorevije nema ovog testa a izašao je u broju 6 prošle godine, za one koji razmišljaju o kupovini flip-up kacige
evo poredak testa:

broj bodova (max 100); ocijena; cijena;


1. Shoei neotec ; 87; vrlo dobar; 4204,00
2. HJC R-PHA max; 86 ; vrlo dobar ; 3344,00
3.Schubert C3 ; 86 ; vrlo dobar ; 3742,00
4. BMW systemhelm; 6; 84 ; vrlo dobar ; 4545,00
5. Nolan N 104 n-com; 73 ; dobar ; 2475,00
6. Shark evoline serije 3; 72 ; dobar ; 2925,00
7. Nexo touring 3 carbon; 71 ; dobar ; 3000,00
8. Scorpion EXO-900 air ; 71 ; dobar ; 2100,00
9. Held CT-1200 ; 65 ; dobar ; 2566,00
10. Caberg duke ; 63 ; zadovoljavaju ; 1283,00


Best buy: HJC R-PHA max

[Vrh] Go down
freebee
man
man
freebee


Broj postova : 480
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb/Sibenik
Vozim : Aquila GV 250 EFI
Na forumu od : 03.10.2012

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimečet 07 vel 2013, 00:35

Ja sam se vodio ovim testom pa sam kupio Nolan N104.
Po ocjeni vodi ovu grupu dobar, a dobio sam je za 2100 pa je među najjeftinijima.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimečet 07 vel 2013, 07:13

zanimljivo da je po svim njemačkim testovima BMW kaciga na prvom mjestu a kod nas na četvrtom. mora da je do sunca....ili po zastupljenosti reklamnog prostora u novinama od strane podavača pojedinih kaciga.
njarelevantniji testovi su po forumima uključujuči i ovaj kad ljudi koji ih nose iznose svoje dojmove
[Vrh] Go down
freshman
cro chopper forum
cro chopper forum
freshman


Broj postova : 2151
Godina imam : 57
Prebivalište : zgb-dubrava
Vozim : regal raptor spyder cb 450, bmw f 650, HD sportster xl 1200c
Na forumu od : 13.04.2008

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimečet 07 vel 2013, 10:15

magna je napisao/la:
zanimljivo da je po svim njemačkim testovima BMW kaciga na prvom mjestu a kod nas na četvrtom. mora da je do sunca....ili po zastupljenosti reklamnog prostora u novinama od strane podavača pojedinih kaciga.
njarelevantniji testovi su po forumima uključujuči i ovaj kad ljudi koji ih nose iznose svoje dojmove


apsolutno..ja imam nolan N104...pplatio 1500kn jer "nitko nije htio tu boju"...letio s motora i da je nije bilo na glavi....pokazala mi se odličnom jer dobila je udarac po tjemenu i po lijevoj strani flipupa..odletio vizir a umjesto njega se stvorio pušlek trave i cviječa....loše kod nje je što je malo bučna (al ja sam nagluh pa mi ne smeta....hmmmm....onda i nije baš malo?? )...i teška je na glavi..bar dok se ne privikneš...a dobro?...ima sunčani vizir..jednostavnu kopču..bravica za otvaranje flipa je na dobrom mjestu i jednostavna je..podbradni i nosni štitnik a i ono protiv magle(jebga..odlazi memorija po malo) su uključeni odmah uz nju....
daklem...po meni i mojim iskustvima...TO je best buy kaciga na našem tržištu....
al ne slušajte mene...ja sam ju samo isprobal u padu s motora What a Face
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimečet 07 vel 2013, 11:43

magna je napisao/la:
zanimljivo da je po svim njemačkim testovima BMW kaciga na prvom mjestu a kod nas na četvrtom. mora da je do sunca....ili po zastupljenosti reklamnog prostora u novinama od strane podavača pojedinih kaciga.
njarelevantniji testovi su po forumima uključujuči i ovaj kad ljudi koji ih nose iznose svoje dojmove
Za očekivati je da svako svog konja hvali.. Wink
[Vrh] Go down
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimečet 07 vel 2013, 16:48

magna je napisao/la:
zanimljivo da je po svim njemačkim testovima BMW kaciga na prvom mjestu a kod nas na četvrtom. mora da je do sunca....ili po zastupljenosti reklamnog prostora u novinama od strane podavača pojedinih kaciga.
njarelevantniji testovi su po forumima uključujuči i ovaj kad ljudi koji ih nose iznose svoje dojmove

Test je njemački, Motorradov. Kategorije testa su forma nasjedanja/nošenje, aerodinamika, akustika, provjetravanje, rukovanje, završna obrada/oprema, masa, sigurnost.
Kacige su testirali 4 Motorradova urednika, jedan vježbenik i dva inženjera TUV - a ( u s preglasom).


Naravno da su relevantni i testovi po forumima ali i tu postoji subjektivnost pa može ispasti da i tu svatko svoga konja hvali, kao što kaže Zlac.
A da bi mogao nešto s nečim uspoređivati morao bi to i probati a većina nas ipak nema pet ili deset kaciga pa da ih može usporediti na način kao što je u
ovakvim testiranjima.

Svaka informacija kod odabira je dobrodošla, i ova kao i freshmanova recenzija gdje je opisao svoje iskustvo i dobre ali i loše strane nolanice.




[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimečet 07 vel 2013, 18:00

freshman je napisao/la:
magna je napisao/la:
zanimljivo da je po svim njemačkim testovima BMW kaciga na prvom mjestu a kod nas na četvrtom. mora da je do sunca....ili po zastupljenosti reklamnog prostora u novinama od strane podavača pojedinih kaciga.
njarelevantniji testovi su po forumima uključujuči i ovaj kad ljudi koji ih nose iznose svoje dojmove


apsolutno..ja imam nolan N104...pplatio 1500kn jer "nitko nije htio tu boju"...letio s motora i da je nije bilo na glavi....pokazala mi se odličnom jer dobila je udarac po tjemenu i po lijevoj strani flipupa..odletio vizir a umjesto njega se stvorio pušlek trave i cviječa....loše kod nje je što je malo bučna (al ja sam nagluh pa mi ne smeta....hmmmm....onda i nije baš malo?? )...i teška je na glavi..bar dok se ne privikneš...a dobro?...ima sunčani vizir..jednostavnu kopču..bravica za otvaranje flipa je na dobrom mjestu i jednostavna je..podbradni i nosni štitnik a i ono protiv magle(jebga..odlazi memorija po malo) su uključeni odmah uz nju....
daklem...po meni i mojim iskustvima...TO je best buy kaciga na našem tržištu....
al ne slušajte mene...ja sam ju samo isprobal u padu s motora What a Face


nemoj me nemoj me glup glup glup
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimečet 07 vel 2013, 23:47

mavo je napisao/la:
Pošto na internetskom izdanju motorevije nema ovog testa a izašao je u broju 6 prošle godine, za one koji razmišljaju o kupovini flip-up kacige
evo poredak testa:

broj bodova (max 100); ocijena; cijena;


1. Shoei neotec ; 87; vrlo dobar; 4204,00
2. HJC R-PHA max; 86 ; vrlo dobar ; 3344,00
3.Schubert C3 ; 86 ; vrlo dobar ; 3742,00
4. BMW systemhelm; 6; 84 ; vrlo dobar ; 4545,00
5. Nolan N 104 n-com; 73 ; dobar ; 2475,00
6. Shark evoline serije 3; 72 ; dobar ; 2925,00
7. Nexo touring 3 carbon; 71 ; dobar ; 3000,00
8. Scorpion EXO-900 air ; 71 ; dobar ; 2100,00
9. Held CT-1200 ; 65 ; dobar ; 2566,00
10. Caberg duke ; 63 ; zadovoljavaju ; 1283,00


Best buy: HJC R-PHA max


..ako se nekome da citati, evo ovdje moze pronaci moje vidjenje Sharkove uzdanice.
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimepet 08 vel 2013, 12:39

Kaciga služi da sačuva glavu,makar moje tu nema,ja ću je opet kupit jer je moju sačuvala,a radi se o airoh mathisse rs
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimesub 09 vel 2013, 12:16

ja imam Schubert C3 i prep prezadovljan sam,

istina da je skupa bila ali vrijedi svake marke dobar
[Vrh] Go down
Scratchy1
man
man
Scratchy1


Broj postova : 285
Godina imam : 40
Prebivalište : Vukovar
Vozim : XVS950 Midnight Star
Na forumu od : 22.10.2012

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimesub 09 vel 2013, 18:41

medo je napisao/la:
Kaciga služi da sačuva glavu,makar moje tu nema,ja ću je opet kupit jer je moju sačuvala,a radi se o airoh mathisse rs

Također imam Airoh i za sada zadovoljan! dobar
[Vrh] Go down
johnny_v4
man
man
johnny_v4


Broj postova : 39
Godina imam : 37
Prebivalište : Pula
Vozim : Yamaha V-Max ; XJR 1300 (na prodaju)
Na forumu od : 09.07.2008

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimesub 09 vel 2013, 19:01

Imao Airoh Matisse, odradila je 7 godina koristenja, znaci ne stajanja na polici, i sada je zasluzila umirovljenje.. iskreno, kad sam je kupio, nije mi bas uljevala neko povjerenje, ali stvarno je posao odradila odlicno.. zamjenila ju je SHOEI XR1100, nije flip-up, ali, naviknut cemo se.. cheers
[Vrh] Go down
TommyZG
cro chopper forum
cro chopper forum
TommyZG


Broj postova : 1131
Godina imam : 46
Prebivalište : Zagreb - Podsused
Vozim : kolica - djecja
Na forumu od : 27.12.2008

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimesub 09 vel 2013, 19:33

evo i moje flip up kacige
http://www.agv-moto.com/agv-numo

kupljena prošlu sezonu
kako nosim slušni aparatić na lijevom uhu morao sam naći kacigu koja se lako stavlja i skida, i da ima oko uha dovolljno prostora
jeticu nisam htio , jer je ona i jednim djelom kriva za nagluhost, a integralku kad sam stavio u dučanu , nisam mogao skinuti s glave...zaglavio se slušni Very Happy

isprobao razne modele, ali je jedino AGV NUMO imao dovoljno prostora oko uha da me ne žulja
ima sunčani vizir...a koliko je bučna, nažalost nisam relevantan za ocjenu Very Happy



[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/257482367773141/
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitimeuto 19 stu 2013, 16:08

Evi i dotičnog testa na internetskom izdanju.

http://www.motorevija.com.hr/test/test-flip-up-kaciga-2012
[Vrh] Go down
Sponsored content





kaciga - Test flip-up kaciga  Empty
PostajNaslov: Re: Test flip-up kaciga    kaciga - Test flip-up kaciga  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Test flip-up kaciga
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kaciga je PROBIKER KX5 - flip up
» Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3
» proba ,test,test 123 slike
» Test
» VN 900 recenzija i test

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: