Početna stranicaPretraľniklanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 610RegistracijaLogin

 

 lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100

Go down 
+4
Kicho
Acyd
lunaroid
micky
8 posters
Autor/icaPoruka
micky
cro chopper forum
cro chopper forum
micky


Broj postova : 673
Godina imam : 43
Prebivalište : Zelčin- (Valpovo)
Vozim : midnight star 950
Na forumu od : 11.09.2008

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimesri 22 kol 2012, 23:36

vrijeme je za zamjenu, dali je potrebno mjenjat samo lance ili i klizače i španere???
gdje najpovoljnije za kupiti??
cijena?
molio bih za savjet i pomoć... pomoc
i skoro zaboravih XVS 1100 99. god.
[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimečet 23 kol 2012, 01:40

Ja bih na tvom mjestu krenuo pitati Yamaha servisere redom, pa uporedio priču i cijene...to mi se čini opsežan zahvat, misliš to sam raditi? Shocked
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimečet 23 kol 2012, 14:17

Ma na Dragstaru je to "komadić od torte" (što bi ameri rekli) za napraviti Very Happy jer nema vodenog hlađenja i relativno je pristupačno. Mjenjaj samo lance. Klizači se vrlo teško potroše a španere češ vidjeti i sam dali funkcioniraju OK ili ne.(čista mehanika) rendeer
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimečet 23 kol 2012, 16:40

oo, opasno se momak bacio na motor. Vidim na FB - preuredilo se malo, nema sjekire više... Rolling Eyes Pa sad malo i servisa... Neka, neka. Ne moš samo jahat, treba nekad i timarit. Very Happy (sorry na offtopicu, volim vidjet ovdje ove članove što rijetko pišu)
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimečet 23 kol 2012, 21:51

Koliko si prešao km ?
[Vrh] Go down
micky
cro chopper forum
cro chopper forum
micky


Broj postova : 673
Godina imam : 43
Prebivalište : Zelčin- (Valpovo)
Vozim : midnight star 950
Na forumu od : 11.09.2008

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimepet 24 kol 2012, 11:32

zanotti je napisao/la:
Koliko si prešao km ?
74 tkm, radit će mi to jedan frend, ali on je u gužvi i nema vremena tražit gdje za djelove jeftinije proći pa sam tu zadaću ja preuzeo...
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimepet 24 kol 2012, 12:41

imas sve to za nabaviti u Motormaniji za manju cijenu,
ali ja bih ti peporucio da uzmes original Yamahine lance,pa si miran opet.....

sto se tice cijene,mislim da ti je ista u svakom Yamaha ovlastenom zastupnistvu

za mog DragStara 650 spaneri,lanci,klizaci original sa rukama oko 5000 kn u Pribudica Split,
moj prijatelj to mora odraditi pa se ja raspitao za njega
[Vrh] Go down
Free Spirit
cro chopper forum
cro chopper forum
Free Spirit


Broj postova : 1523
Godina imam : 58
Prebivalište : Pleternica
Vozim : yamaha FZ6S
Na forumu od : 20.11.2007

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimepet 24 kol 2012, 14:06

micky je napisao/la:
vrijeme je za zamjenu, dali je potrebno mjenjat samo lance ili i klizače i španere???
gdje najpovoljnije za kupiti??
cijena?
molio bih za savjet i pomoć... pomoc
i skoro zaboravih XVS 1100 99. god.

imaš PP cuga

pljuga

[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimepet 24 kol 2012, 17:23

Acyd je napisao/la:
Ma na Dragstaru je to "komadić od torte" (što bi ameri rekli) za napraviti Very Happy jer nema vodenog hlađenja i relativno je pristupačno. Mjenjaj samo lance. Klizači se vrlo teško potroše a španere češ vidjeti i sam dali funkcioniraju OK ili ne.(čista mehanika) rendeer


Sorry sto protivrjecim, no spanieri faznog lanca su POTROSNI materijal, najcesce od bakelita i ako se ne mijenjaju redovno, ako imas srece, otici ce ti SAMO uljna pumpa, a ako nemas srece i cijela masina!!!

No, ima dosta motora koji NEMAJU spanere faznog lanca, pa cak - primjera radi - iako je moj motocikl iz "touring" serije, neki drugi stariji modeli iz iste "touring" serije nemaju spanere (i lanac/lance, logicno), vec zupcanike, no za one motore koji IMAJU spanere faznog lanca, obratiti posebnu pozornost na gore napisanu uputu. Exclamation
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimesub 25 kol 2012, 04:01

emirharley je napisao/la:
Acyd je napisao/la:
Ma na Dragstaru je to "komadić od torte" (što bi ameri rekli) za napraviti Very Happy jer nema vodenog hlađenja i relativno je pristupačno. Mjenjaj samo lance. Klizači se vrlo teško potroše a španere češ vidjeti i sam dali funkcioniraju OK ili ne.(čista mehanika) lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 56547


Sorry sto protivrjecim, no spanieri faznog lanca su POTROSNI materijal, najcesce od bakelita i ako se ne mijenjaju redovno, ako imas srece, otici ce ti SAMO uljna pumpa, a ako nemas srece i cijela masina!!!

No, ima dosta motora koji NEMAJU spanere faznog lanca, pa cak - primjera radi - iako je moj motocikl iz "touring" serije, neki drugi stariji modeli iz iste "touring" serije nemaju spanere (i lanac/lance, logicno), vec zupcanike, no za one motore koji IMAJU spanere faznog lanca, obratiti posebnu pozornost na gore napisanu uputu. Exclamation

Ispravak netočnog navoda Wink
Španeri lanca nisu od bakelita več se sastoje u ovom slučaju od kučišta,vijka i opruge,a klizači razvodnog lanca su od bakelita i kod ovih mašina se vrlo malo (gotovo neznatno u večini slučajeva) potroše. Istegnu se lanci

Idealno bi bilo promjeniti španere,klizače i lance,ali .... razlika u cjeni je više nego očita
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimesub 25 kol 2012, 09:58

A po čemu, po kojem DIJELU španera KLIZI lanac? Ne klizi valjda po metalu?

Evo fotografije istrosenih španera, sa istrošenim bakelitom (dva komada), a treci je klizac koji se nije gotovo nikako istrosio. Kada se bakelit istrosi, lanac "napada" i kida metalne nosace i sve to ide prvo u uljnu pumpu, a kasnije i dalje:

Dva španera i klizač:

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 20111210560040

Evo fotografije nekih malo manje istrosenih:

(dva španera)

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 111qum

(španer - klizač - španer)

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 112ltk

A evo jedan nov:

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 113xq


(P.S: ovdje govorim o Harley španerima, no i modeli ta druge motore su manje-vise slicni)
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimesub 25 kol 2012, 13:41

Točno tako Emire...govoriš o Harley španerima ,a ova tema je ipak o Yamahi i španeri su zasebni djelovi,a klizači zasebni. Lanac klizio po klizaču kojeg potiskuje španer kao zaseban dio. Koliko vidim po ovim slikama tu su večinom klizači integrirani na španer . Opet ponavljam- Idealno bi bilo promjeniti SVE ali sve osim lanca se može ocjeniti vizualnom provjerom i po potrebi zamjeniti. Lanac mjerenjem ali to je nemoguća misija. Smile Nekidan mjenjali kod kolege na Intruderu 800 lance. Mislili promjenitii španere i klizače ali nakon 25000 km klizači i španeri kao novi. Promjenjeni lanci i motor radi kao sat (prije toga lupao nemilice) Dakle...ovisi kao i sve od slučaja do slučaja. cuga

http://www.ebay.com/itm/Yamaha-V-Star-XVS1100-Custom-Front-Timing-Chain-Tensioner-/140747080421?_trksid=p4340.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D1574450529715527886%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D3%26

(Ovo je španer za Yamahu! ) Ne klizač
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimened 26 kol 2012, 10:38

Ne vidim u cemu je razlika izmedju (slike) španera koji sam ja postavio i (slike/linka) španera koji si ti postavio? Meni su oni identicni u svojoj tehnoloskoj funkciji, samo su malo drugaciji u mehanicko-dizajnerskom smislu, a obadva španara imaju funkciju da nesto guraju (lanac), odnosno da nesto klize po njima (lanac), neovisno od klizaca, pa samim time je jako jednostavno za zakljuciti da ako nesto mehanicki pod naprezanjem klize po necemu drugom, da se ono sto je slabijeg materijala (španer) mora trositi, a takodjer i ono drugo (lanac) ,ali mnogo sporije.

Nadalje, pogresan je zakljucak da je na prikazanim slikama klizac integriran na spaner, jer je spaner zaseban dio kao takav, a veliki crni dio bez opruge je - klizac.

Znaci, apsolutno nema veze da li se radi o Yamahi ili o nekom drugom motociklu, ako motocikl ima španere i klizace u bilo kojoj opciji, to je POTROŠNI materijal (jer trenjem necega o nesto dolazi do erozije materijala, u vecem ili manjem obimu, prije ili kasnije), pa da nastavim, i dalje inzistitam da su i španeri i klizaci potrosni materijal (jednako na VW Passatu) koji se moraju redovito kontrolirati i redovito mijenjati. Lanac se takodjer moze opustiti/rastegnuti i to je zahebanicja za masinu, no ako se mijenja to mora uraditi netko tko zaista zna proceduru, sa naglaskom na uštimavanje onih oznacenih dijelova na zapcanicima oko lanca ("dovodjenje u fazu").

No, uostalom bez obzira o kojem se motociklu radi, onaj koji je postavio pitanje, vec je vrlo vjerojatno shvatio poantu odgovora.

Aj zivjeli.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimened 26 kol 2012, 11:55

Slažem se...

ne vidiš razliku

po yamahinom španeru ništa ne klizi (gura tj.potiskuje klizač) i nikakvo trenje ga neće potrošiti.

A u pravu si što se postavljača teme tiče...

Uzdravlje dobar



[Vrh] Go down
micky
cro chopper forum
cro chopper forum
micky


Broj postova : 673
Godina imam : 43
Prebivalište : Zelčin- (Valpovo)
Vozim : midnight star 950
Na forumu od : 11.09.2008

lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitimened 26 kol 2012, 13:04

shvatio!!! dobar4 hvalax
[Vrh] Go down
Sponsored content





lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Empty
PostajNaslov: Re: lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100   lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
lanac razvoda (bregaste) za dragstara 1100
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» lanac bregaste vs paljenje
» za vlasnike DragStara 1100- novi kuplung alansera
» P: Governal za Dragstara
» Sta tocite u Dragstara

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: