Početna stranicaPretraľnikAIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! 610RegistracijaLogin

 

 AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !

Go down 
+11
mayco
magna
pinky
arcty
pozarart
Ash
Felix
Sheva
nenad barinić
maxart
airsekus
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
airsekus
man
man



Broj postova : 13
Godina imam : 56
Prebivalište : Novi Sad, Futog, VOJVODINA
Vozim : za sada -tabanam !
Na forumu od : 10.07.2012

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimepon 16 srp 2012, 23:56

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw

ako ovo prebacivanje uspe, onda je dosta za "prve korake" !
...inače ovaj Harley sam uradio pre oko 3 godine


Zadnja promjena: airsekus; uto 17 srp 2012, 00:25; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.airsekus.com
airsekus
man
man



Broj postova : 13
Godina imam : 56
Prebivalište : Novi Sad, Futog, VOJVODINA
Vozim : za sada -tabanam !
Na forumu od : 10.07.2012

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimepon 16 srp 2012, 23:57

bilo je malo problematično prebaciti, ali ...

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleydavidsonsoftailtw

U sledećem druženju postavljam fotke Harley -Night "Dark" Rod.

Pozdrav !
[Vrh] Go down
http://www.airsekus.com
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimeuto 17 srp 2012, 06:18

jako ljepo dobar a vidim radili se i mobiteli Very Happy dakle sa ljubavlju se radi dobar
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimeuto 17 srp 2012, 08:24

Jako lijep rad, gledajući i kao preradu motora i kao airbrush odrađen na preradi! Sve pohvale liku Indijanca! Ima nas ovdje dosta koji voliko baš indijanske motive. Želim nešto reći pa mi nemoj zamjeriti.... Moram primijetiti 2 lika koji su već negdje napravljeni i skinuti sa neta pa iskorišteni kao likovi na ovom motoru. Prvi je glava orla, mislim da ga ima na ovom forumu na nečijem motoru, na rezervaru. Crtež vuka koji je ovdje valjda je najviše puta iscrtan motiv na motorima širom Europe. Ovaj motiv, baš ovaj lik vuka, samo na ovom forumu mislim da ima na najmanje 2 motora, kao da je jedina slika vuka koji postoji na ovom svijetu! Smatram da, ako se baviš ovom vrstom umjetnosti, možeš naći neku fotografiju tih likova i sam ih izvesti u airbrushu, da budu originalni. Nemoj ovo shvatiti kao pokudu, rad kao rad je stvarno super, i nisi jedini koji koristi jedne te iste likove prilikom airbrusha, ali probaj stvarati vlastite likove, vlastite izvedbe vlastitih ideja, a samim tim svaki rad bit će vrijedniji.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
airsekus
man
man



Broj postova : 13
Godina imam : 56
Prebivalište : Novi Sad, Futog, VOJVODINA
Vozim : za sada -tabanam !
Na forumu od : 10.07.2012

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimeuto 17 srp 2012, 09:03

[left]
nenad barinić je napisao/la:
Jako lijep rad, gledajući i kao preradu motora i kao airbrush odrađen na preradi! Sve pohvale liku Indijanca! Ima nas ovdje dosta koji voliko baš indijanske motive. Želim nešto reći pa mi nemoj zamjeriti.... Moram primijetiti 2 lika koji su već negdje napravljeni i skinuti sa neta pa iskorišteni kao likovi na ovom motoru. Prvi je glava orla, mislim da ga ima na ovom forumu na nečijem motoru, na rezervaru. Crtež vuka koji je ovdje valjda je najviše puta iscrtan motiv na motorima širom Europe. Ovaj motiv, baš ovaj lik vuka, samo na ovom forumu mislim da ima na najmanje 2 motora, kao da je jedina slika vuka koji postoji na ovom svijetu! Smatram da, ako se baviš ovom vrstom umjetnosti, možeš naći neku fotografiju tih likova i sam ih izvesti u airbrushu, da budu originalni. Nemoj ovo shvatiti kao pokudu, rad kao rad je stvarno super, i nisi jedini koji koristi jedne te iste likove prilikom airbrusha, ali probaj stvarati vlastite likove, vlastite izvedbe vlastitih ideja, a samim tim svaki rad bit će vrijedniji.

Nenade prijatelju, ne mogu i ne želim ovo da shvatim kao pokudu,
ali da bi napravio balans između nečeg što bi se trebalo staviti kao motiv i nečega što je vlasnik ubeđen da se treba staviti, dolaziš u situaciju kao što je ova -ponavljanje motiva !
Taj orao uopšte nije trebao biti u celoj kompoziciji ! ...ali o tome je odlučila vlasnikova "lepša polovina" !
Vuk, kao takav jedan je od retkih u dobroj rezoluciji postavljan na Google-u ! Veruj mi proveo sam više od mesec dana tražeći optimalno rešenje za celu kompoziciju.
Završilo se ovako kao što je.
Večeras ću postaviti Harley Nigh Rod, koga sam krstio kao "Dark". Vlasnik mi je prepustio da ga uradim kako ja želim. Izabrao sam malo mračnije motive, ali je leglo kao "guza na nošu" !
Gledamo se i pišemo !

Primi Veliki pozdrav i uvek budi otvoren u razgovoru, jer iako ponekad ume da zaboli, najbrže razrešava sve "misterije" !
[Vrh] Go down
http://www.airsekus.com
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimeuto 17 srp 2012, 14:45

dobar ...najteže je raditi po vlasnikovim željama!
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimeuto 17 srp 2012, 18:38

nenad barinić je napisao/la:
dobar ...najteže je raditi po vlasnikovim željama!
iagree znao sam da su vlasnikove želje , dečko predobro radi da nebi imao vlastiti stil Smile
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Sheva
man
man
Sheva


Broj postova : 36
Godina imam : 36
Prebivalište : SK
Vozim : Suzuki
Na forumu od : 03.03.2012

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimeuto 17 srp 2012, 21:05

jako kvalitetno odrađeno, svaka čast, po detaljima se vidi da ne fušaš
[Vrh] Go down
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimeuto 17 srp 2012, 22:39

....pokojnog Mićka (BHC) prerada u ovoj kombinaciji s' tvojim radom ....DOBITNA KOMBINACIJA dobar ....
[Vrh] Go down
airsekus
man
man



Broj postova : 13
Godina imam : 56
Prebivalište : Novi Sad, Futog, VOJVODINA
Vozim : za sada -tabanam !
Na forumu od : 10.07.2012

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimesri 18 srp 2012, 08:54

maxart je napisao/la:
nenad barinić je napisao/la:
dobar ...najteže je raditi po vlasnikovim željama!
iagree znao sam da su vlasnikove želje , dečko predobro radi da nebi imao vlastiti stil Smile

Max, izvini što ti nisam odgovorio na tvoje prvo javljanje ! ...ustvari, napisao sam dosta toga, ali nisam poslao koma
Video si, ima dosta radova na razlićite teme. Znaš kako, "vesele '90", kriza, sranja, ja većiti kontraš i protiv celog sveta, svi razmišljaju kako preživeti i bore se za opstanak, JA genije -silujem mozak planovima kako i šta oslikavati !!? Pa gde je tu veće ludilo !?
Tako sam počinjao, šta mi je palo pod ruku, to sam farbao i oslikavao !
Svemu tome je pomogao i posao koji sam radio od 1999. do 2006. godine u firmi koja je zastupala nemački STANDOX. Instruktor farbanja, obuka u radu sa novim tehnologijama u Autoreparaturi, primena 3M prizvoda u ovoj oblasti, koloristika, ...i još svašta po nešto. Nakon toga, predstavništvo američkog "Mequiar's"-a, instruktor u radu i načinu primene svih proizvoda za poliranje i voskiranje automobila, motorcikala, plovila, autokozmetika, ...i mnogo toga na tu temu. Bilo je dosta i farbanja nameštaja, bajcovanja, oslikavanja, pravljenja raznih efekata na delovima nameštaja, itd, itd...
Sve u svemu, celog života nešto farbam, sastavljam plastike, poliram, oslikavam, ...
Naučilo se tu dosta, na svaki način !

Pozdrav !!!

[img][/img]AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleyeagle

...urađeno...mislim 1997.
[Vrh] Go down
http://www.airsekus.com
airsekus
man
man



Broj postova : 13
Godina imam : 56
Prebivalište : Novi Sad, Futog, VOJVODINA
Vozim : za sada -tabanam !
Na forumu od : 10.07.2012

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimesri 18 srp 2012, 09:03

Felix je napisao/la:
....pokojnog Mićka (BHC) prerada u ovoj kombinaciji s' tvojim radom ....DOBITNA KOMBINACIJA dobar ....

Pozdrav Felix !

Ne znam da li uopšte treba naglasiti koliko bi nam svima značilo da je malo više ljudi i zaljubljenika u moto svet, kao što je bio Mićko !
Izgleda da samo kod nas vreme stoji dok nam životi odlaze !

Pišemo se ...
[Vrh] Go down
http://www.airsekus.com
airsekus
man
man



Broj postova : 13
Godina imam : 56
Prebivalište : Novi Sad, Futog, VOJVODINA
Vozim : za sada -tabanam !
Na forumu od : 10.07.2012

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimesri 18 srp 2012, 09:43

nenad barinić je napisao/la:
dobar ...najteže je raditi po vlasnikovim željama!

Ovde smo se vlasnik i ja našli na "pola-pola", mada sam po njegovoj želji spojio dve krajnosti koje ne idu baš zajedno, ali kao neki "balans" -može da prođe !
Kawasaki VN 800 -"Sons of Anarchy", urađen početkom Jula meseca ove godine.

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanarAIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanarAIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanarAIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanarAIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanarAIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanars
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanarAIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanarn
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Kawasakivn800sonsofanar
[Vrh] Go down
http://www.airsekus.com
airsekus
man
man



Broj postova : 13
Godina imam : 56
Prebivalište : Novi Sad, Futog, VOJVODINA
Vozim : za sada -tabanam !
Na forumu od : 10.07.2012

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimesri 18 srp 2012, 09:59

Sheva je napisao/la:
jako kvalitetno odrađeno, svaka čast, po detaljima se vidi da ne fušaš

Da li bi ti voleo da nekom ukažeš poverenje,
daš mu motor na farbanje,
pošteno unapred platiš,
jedva čekaš da vidiš kako ćeš TI izgledati (jer tvoj motor si -ti ! ),
i kad dođeš i vidiš kako je posao "odrađen" a ne urađen,
i kad ti majstor kaže da mu BAŠ tih dana horoskop nije bio naklonjen, je mu je "Mesec bio u turšiji",
pa je sve morao raditi "levom nogom" ! ...

Kako bi se osećao i kave bi ti se "humane" ideje rađale u glavi !!?

Ovde, u ovom poslu ne sme biti fuša, ni u jednoj fazi rada !
...ja se bar držim tog pravila.
Izvini,... e jebi ga,... to je ovde neprihvatljivo !

... nadam se da mislimo isto !

Evo ti jedan poklončić koji nema veze sa motorima, ali ti može ulepšati dan !
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Chastityshield670x50cmc
[Vrh] Go down
http://www.airsekus.com
Sheva
man
man
Sheva


Broj postova : 36
Godina imam : 36
Prebivalište : SK
Vozim : Suzuki
Na forumu od : 03.03.2012

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimesri 18 srp 2012, 12:21

odrađen, urađen ili napravljan - tu se možemo pogubiti oko prijevoda
a kažem da vidim da kvalitetno radiš jer sam se nagledao svakakvih airbrush "majstorija", nekad sam i platio da mi se napravi kacige i par sitnica pa nisam dobio 50% ovoga kako ti napraviš sliku a takva bi trebala biti, sve do detalja...
jednostavno, svaka cast
[Vrh] Go down
airsekus
man
man



Broj postova : 13
Godina imam : 56
Prebivalište : Novi Sad, Futog, VOJVODINA
Vozim : za sada -tabanam !
Na forumu od : 10.07.2012

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimepet 20 srp 2012, 07:30

Sheva je napisao/la:
odrađen, urađen ili napravljan - tu se možemo pogubiti oko prijevoda
a kažem da vidim da kvalitetno radiš jer sam se nagledao svakakvih airbrush "majstorija", nekad sam i platio da mi se napravi kacige i par sitnica pa nisam dobio 50% ovoga kako ti napraviš sliku a takva bi trebala biti, sve do detalja...
jednostavno, svaka cast

Ćao Sheva !
Kad smo kod detalja, evo malo...Harley Davidson Night "Dark" Rod.
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark3
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark11
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark16
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark16a
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark19
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark20a
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark21
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark22b
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark26b
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark28
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark29
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark30a
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark31
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark34b
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark35

...u ovom slučaju, imao sam potpunu slobodu odlučivanja o svemu !!!

Pozdrav.
[Vrh] Go down
http://www.airsekus.com
Ash
man
man
Ash


Broj postova : 316
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 05.04.2008

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimepet 20 srp 2012, 08:03

airsekus je napisao/la:

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Harleynightroddark26b


Uuuu ovu "Ghost Ship" sliku vec mjesecima imam za wallpaper na kompu..odlicno je prenesena. dobar
[Vrh] Go down
Ash
man
man
Ash


Broj postova : 316
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 05.04.2008

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimepet 20 srp 2012, 08:26

airsekus je napisao/la:

Nenade prijatelju, ne mogu i ne želim ovo da shvatim kao pokudu,
ali da bi napravio balans između nečeg što bi se trebalo staviti kao motiv i nečega što je vlasnik ubeđen da se treba staviti, dolaziš u situaciju kao što je ova -ponavljanje motiva !
Taj orao uopšte nije trebao biti u celoj kompoziciji ! ...ali o tome je odlučila vlasnikova "lepša polovina" !
Vuk, kao takav jedan je od retkih u dobroj rezoluciji postavljan na Google-u ! Veruj mi proveo sam više od mesec dana tražeći optimalno rešenje za celu kompoziciju.
Završilo se ovako kao što je.
Večeras ću postaviti Harley Nigh Rod, koga sam krstio kao "Dark". Vlasnik mi je prepustio da ga uradim kako ja želim. Izabrao sam malo mračnije motive, ali je leglo kao "guza na nošu" !
Gledamo se i pišemo !

Primi Veliki pozdrav i uvek budi otvoren u razgovoru, jer iako ponekad ume da zaboli, najbrže razrešava sve "misterije" !


Samo pitanje bez losih namjera. Wink Smile

Jel "imao sam potpunu slobodu odlučivanja o svemu." znaci da ti je vlasnik dao samo motiv koji zeli sa slika ili si mogao sam iz glave naslikat sto god ti padne na pamet..mislio sam da je potupna sloboda da mozes nesto iz glave nacrtat originalno a ne da to znaci da samo mozes izabrat koju ces sliku skinut sa neta.

Jer mi sad ispada da ako vlasnik zeli indijanca i orala dobit ce poznati(onima koji vole indijance i orlove) motiv sa neta, a ako ti da potpunu slobodu opet ce dobit smrt, gargoyle-a itd. (poznate onima koji vole tako tamnije stvari) motive sa neta..

Pitam jer iako dugo koristim ghost ship prozujah kroz svoj wallpaper folder i vidim da ustvari sve slike su wallpaperi..sad se ne kuzim u taj dio preslikavanja na bike, ali nije li moguce na neki nacin svaku sliku ucinit svojom sa nekim izmjenama na svakom motivu..

Sorry ak sam nes krivo skuzio pa pucam u prazno.

Ali nema sto motivi su odlicno preneseni! dobar


Zadnja promjena: Ash; pet 20 srp 2012, 09:29; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimepet 20 srp 2012, 08:43

Eeeeeee, to ti ja kažem!!!! I to se vidi! Prekrasni motivi, istina ima ih tu i sa interneta, sve tonski ujednačeno i tematski posloženo - onaj lik na prednjem blatobranu (da budem iskren, i sam imam tu sliku u dokumentaciji i oduševljen sam njom!!!!), Gargoyles ispred Full Moon-a, brodovi, dvorci, vrane - sve čista petica! Posebno dobro si izveo nebo, najjače je na zadnjem blatobranu s lijeve strane, tu me je posebno oduševilo. Kada mi meni naišla takva klijentela da voli takve motive da se malo raspojasam Very Happy . Kompletan izgled-čista petica! Lak - jel poliranje išlo na kraju ili je u startu dobro lakiran?
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
airsekus
man
man



Broj postova : 13
Godina imam : 56
Prebivalište : Novi Sad, Futog, VOJVODINA
Vozim : za sada -tabanam !
Na forumu od : 10.07.2012

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimepet 20 srp 2012, 23:41

Samo pitanje bez losih namjera. Wink Smile
Jel "imao sam potpunu slobodu odlučivanja o svemu." znaci da ti je vlasnik dao samo motiv koji zeli sa slika ili si mogao sam iz glave naslikat sto god ti padne na pamet..mislio sam da je potupna sloboda da mozes nesto iz glave nacrtat originalno a ne da to znaci da samo mozes izabrat koju ces sliku skinut sa neta.
Jer mi sad ispada da ako vlasnik zeli indijanca i orala dobit ce poznati(onima koji vole indijance i orlove) motiv sa neta, a ako ti da potpunu slobodu opet ce dobit smrt, gargoyle-a itd. (poznate onima koji vole tako tamnije stvari) motive sa neta..
Pitam jer iako dugo koristim ghost ship prozujah kroz svoj wallpaper folder i vidim da ustvari sve slike su wallpaperi..sad se ne kuzim u taj dio preslikavanja na bike, ali nije li moguce na neki nacin svaku sliku ucinit svojom sa nekim izmjenama na svakom motivu..
Sorry ak sam nes krivo skuzio pa pucam u prazno.
Ali nema sto motivi su odlicno preneseni! dobar [/quote]

...Kao da slušam sebe, kada sam u nekom periodu shvatanja ovog posla počeo da primećujem isto !?
Znaš, čak i danas mi se dešava kada mi dođe biker i hoće da ofarba motor, i kaže ofarbaj mi da bude nadrkano, neobično, da bude prepoznatljivo, itd, itd ... Onda počnem da mu objašnjavam šta dobija sa kojom bojom, koliko kakva boja ide sa motivom kojii bi oslikavao, ...- i znaš kako se završi ?!!
Citat: "dobro, ofarbaj mi kako hoćeš, samo da bude crne boje ?!!"...na pitanje: zašto !?
...Pa crna je ono...mislim crna je ono mračna, zajebana, mistična, ustvari, najbolje je crna zato što je i drugi imaju !!!
E TO JE ODGOVOR ZBOG KOJEG MOMENTALNO DOBIJEM GLAVOBOLJU i boli me još metar oko glave !!!

Poanta cele priče je istina da se ljudi plaše da predstave sebe kroz svoj bike, plaše se isticanja svog personality-a, jer to još nemaju izgrađeno u sebi !To je primer sa farbanjem, u stvari to je istina !
Šta misliš kakva je situacija sa AirBrush-om !?
2003. godine je proslavljeno 100 godina postojanja AirBrusha u svetu ! Kod nas se pojavio pre 10-tak godina. Na ovom delu stare SFRJ, ja sam možda jedan od pionira ovakvog slikanja, kod Vas ste VI !
Šta hoću da kažem !?
Ljudi su imali 100 godina da sazrevaju, shvataju i uče, šta je najbolje i kako to najbolje predstaviti. Razvijali su se uporedo sa moto industrijom, usvajali novi stil života, napravili Kult !
A mi !
Skoro svi mi smo uleteli u ovaj svet u periodu njegove velike expanzije. Bombardovani smo motivima i slikama kakve nismo mogli ni zamisliti, jer jednostavno nisu deo naše kulture, mitologije, istorije ! Našli smo se u haosu neverovatnog i neshvatljivog i krajnje nepoznatog !
I šta se dešava ?!
Video je neku sliku tamo i tamo, dopala mu se, "prepoznao se u njoj", osvojila ga je, i ...???
Ako je već urađena, ako je dobra, ako je aktualna, ako je ima tamo neki u Americi, Australiji, Novom Zelandu, Španiji, Nemačkoj, i da ne nabrajam...ZAŠTO DA JE NEMAM I JA !!?
Ako je ovde uradim prvi, drugi neće smeti ! ...-jedan od primera glupog razmišljanja.

Pokušao sam da uradim nešto potpuno originalno, od "0" stanja, ali ne, još uvek ne prolazi, iz predhodno pomenutog razloga. Ne znam kako kod Vas u Hrvatskoj, ali ovde je to još jako "prizemno".
Sa druge -praktičnije strane, na Netu ima toliko fotogafija, da se još uvek ne isplati raditi nešto 100% originalno. Možda iz jednostavnog razloga što SVE to ne možeš ni naplatiti, a opet se od tebe očekuje da SVE to bude bolje od originala !

Voleo bih da sam ti bar malo pomogao u shvatanju ovog problema, ali sam bar probao !

Pozdrav i sve najbolje !
[Vrh] Go down
http://www.airsekus.com
airsekus
man
man



Broj postova : 13
Godina imam : 56
Prebivalište : Novi Sad, Futog, VOJVODINA
Vozim : za sada -tabanam !
Na forumu od : 10.07.2012

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimepet 20 srp 2012, 23:54

nenad barinić je napisao/la:
Eeeeeee, to ti ja kažem!!!! I to se vidi! Prekrasni motivi, istina ima ih tu i sa interneta, sve tonski ujednačeno i tematski posloženo - onaj lik na prednjem blatobranu (da budem iskren, i sam imam tu sliku u dokumentaciji i oduševljen sam njom!!!!), Gargoyles ispred Full Moon-a, brodovi, dvorci, vrane - sve čista petica! Posebno dobro si izveo nebo, najjače je na zadnjem blatobranu s lijeve strane, tu me je posebno oduševilo. Kada mi meni naišla takva klijentela da voli takve motive da se malo raspojasam Very Happy . Kompletan izgled-čista petica! Lak - jel poliranje išlo na kraju ili je u startu dobro lakiran?

Nenade prijatelju, SVE je to sa Neta !
Samo su motivi manje ili više komercijalni i zato su tako i prepoznatljivi .
Mudrost je samo napraviti dobru i logičnu tematsku postavku.
Prednji blatobran= plakat iz filma "The Fog"
Lakiram ga tako da se što manje zabavljam sa poliranjem, u stvari "glačanjem" pa poliranjem. Poliram najviše iz razloga Voskiranja. Na koncu-konca, kad je već toliko rada uloženo i izgleda dobro, zaslužio je da bude i gladak i sjajan !

Pozdrav i Hvala na kritikama i utiscima !
[Vrh] Go down
http://www.airsekus.com
pozarart
man
man
pozarart


Broj postova : 100
Godina imam : 55
Prebivalište : Opatija
Vozim : Daelim Daystar
Na forumu od : 16.10.2011

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimesub 21 srp 2012, 00:31

"Sa druge -praktičnije strane, na Netu ima toliko fotogafija, da se još uvek ne isplati raditi nešto 100% originalno. Možda iz jednostavnog razloga što SVE to ne možeš ni naplatiti, a opet se od tebe očekuje da SVE to bude bolje od originala !"


Upravo stoga kod nas nema puno originala, za nešto originalno treba potrošit znatno više vremena koje je kod nas nemuguće naplativo. Osobno trošim više vremena na osmišljavanje i skiciranje nego samu izradu slike.

Zaključak: ako živiš od toga kao ja ne možeš se previše zadržavat na pojedinom predmetu jer je u biti premalo plaćen. Svi pitaju samo za cijenu, da nemam ljubavi prema ovome i da nije takva nestašica posla ne bih se ovim više profesionalno bavio!!!
[Vrh] Go down
http://www.pozarart.com
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimesub 21 srp 2012, 10:46

pozarart je napisao/la:

Upravo stoga kod nas nema puno originala, za nešto originalno treba potrošit znatno više vremena koje je kod nas nemuguće naplativo. Osobno trošim više vremena na osmišljavanje i skiciranje nego samu izradu slike.

Zaključak: ako živiš od toga kao ja ne možeš se previše zadržavat na pojedinom predmetu jer je u biti premalo plaćen. Svi pitaju samo za cijenu, da nemam ljubavi prema ovome i da nije takva nestašica posla ne bih se ovim više profesionalno bavio!!!


....utrka sa vjetrenjačama.... istina, takvi uvjeti ubijaju želju za kreativnošću. Jer osmišljavanje, kreativnost i originalnost se, za razliku od drugih zemalja svijeta, kod nas teško naplaćuje. Već dva puta sam naletio na ono: "Hajde, smisli neki motiv za motor pa ćemo ga napraviti!"... smislim, i onda taj motiv napravi istom liku netko drugi, a vlasnik motora mu zatražio izradu "svoje" vizije. Odf tada - prijedlozi se plaćaju, a dobiju se kao skica na papiru, vlastoručno crtano - ne photoshop, ne fotka sa net-a....
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimesub 21 srp 2012, 12:04

nenad barinić je napisao/la:
pozarart je napisao/la:

Upravo stoga kod nas nema puno originala, za nešto originalno treba potrošit znatno više vremena koje je kod nas nemuguće naplativo. Osobno trošim više vremena na osmišljavanje i skiciranje nego samu izradu slike.

Zaključak: ako živiš od toga kao ja ne možeš se previše zadržavat na pojedinom predmetu jer je u biti premalo plaćen. Svi pitaju samo za cijenu, da nemam ljubavi prema ovome i da nije takva nestašica posla ne bih se ovim više profesionalno bavio!!!


....utrka sa vjetrenjačama.... istina, takvi uvjeti ubijaju želju za kreativnošću. Jer osmišljavanje, kreativnost i originalnost se, za razliku od drugih zemalja svijeta, kod nas teško naplaćuje. Već dva puta sam naletio na ono: "Hajde, smisli neki motiv za motor pa ćemo ga napraviti!"... smislim, i onda taj motiv napravi istom liku netko drugi, a vlasnik motora mu zatražio izradu "svoje" vizije. Odf tada - prijedlozi se plaćaju, a dobiju se kao skica na papiru, vlastoručno crtano - ne photoshop, ne fotka sa net-a....
iagree iagree
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
pozarart
man
man
pozarart


Broj postova : 100
Godina imam : 55
Prebivalište : Opatija
Vozim : Daelim Daystar
Na forumu od : 16.10.2011

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimesub 21 srp 2012, 12:59

Ha, samo kad spomeneš naplatu skica ili idejnog rješenja gubiš još barem 90% klijenata!!! Tko može nek bira, ja sa plačenjem svih davanja za poreze i najam prostara i sve ostalo teško mogu samo tako odbacivat potencijalne klijente....
[Vrh] Go down
http://www.pozarart.com
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitimesub 21 srp 2012, 13:50

Neću nikome govoriuti planove što i kako bi napravio posao. Kada dođe motor na izradu ili mi netko uplati predujam za termin (i to sam uveo, radi toga što odbijem siguran posao radi nekoga tko na kraju zezne!), idejno rješenje je džaba.... Ako gubim klijenta - takav koji će me zaje..ti mi ni ne treba. Istina, za razliku od tebe, ja imam svoj posao, radim stripove,ilustracije, bavim se još svačim pa nekako krpam kraj sa krajem, ali kod tebe je situacija takva kakva jeste i zato ti skidam kapu do poda svaka cast
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Sponsored content





AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Empty
PostajNaslov: Re: AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !   AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" ! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
AIRSEKUS Airbrush ...or "Keep it Unique" !
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» oslikani rezervar
» airbrush na vn 900
» PIN UP AIRBRUSH?
» S-airbrush

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Chopper’s World :: Airbrush & Pinstriping & Tattoo & Stripovi-ilustracije-
Forum(o)Bir: