Početna stranicaPretraľnikmeni samom je samnom najteže- trike pomoć 610RegistracijaLogin

 

 meni samom je samnom najteže- trike pomoć

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
PREDRAG
man
man
PREDRAG


Broj postova : 56
Godina imam : 55
Prebivalište : novi sad,beograd,subotica
Vozim : vn 750. cx 500
Na forumu od : 19.06.2010

meni samom je samnom najteže- trike pomoć Empty
PostajNaslov: meni samom je samnom najteže- trike pomoć   meni samom je samnom najteže- trike pomoć Icon_minitimepon 09 srp 2012, 20:42

pošto mi ne treba neko da mi zagorčava život,rešio sam da sklapam trike. potrebna mi je pomoć oko zadnjeg dela tj dali mora da ide na diferencijal ili kako gledam na nekim slikama može i na zupčanik.ako neko ima savet šemu ili što god da pomogne bio bi veoma zahvalan.pozdrav
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

meni samom je samnom najteže- trike pomoć Empty
PostajNaslov: Re: meni samom je samnom najteže- trike pomoć   meni samom je samnom najteže- trike pomoć Icon_minitimepon 09 srp 2012, 23:06

pojasni , trike od auta ili motora ?
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

meni samom je samnom najteže- trike pomoć Empty
PostajNaslov: Re: meni samom je samnom najteže- trike pomoć   meni samom je samnom najteže- trike pomoć Icon_minitimeuto 10 srp 2012, 00:48

maxart je napisao/la:
pojasni , trike od auta ili motora ?

Očito od motora ako mu več treba prenos s prednje strane u natrag , mada tu ne vidim problem , da sad ne opisujem naj jednostavnije pogledati prenos u običnog ATV-a odnosno quada i sve je jasno , princip je potpuno isti.
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

meni samom je samnom najteže- trike pomoć Empty
PostajNaslov: Re: meni samom je samnom najteže- trike pomoć   meni samom je samnom najteže- trike pomoć Icon_minitimeuto 10 srp 2012, 06:28

rocky 61 je napisao/la:
maxart je napisao/la:
pojasni , trike od auta ili motora ?

Očito od motora ako mu več treba prenos s prednje strane u natrag , mada tu ne vidim problem , da sad ne opisujem naj jednostavnije pogledati prenos u običnog ATV-a odnosno quada i sve je jasno , princip je potpuno isti.
iagree ako ide na manju širinu vozila ako je veća obavezno diferencijal Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
PREDRAG
man
man
PREDRAG


Broj postova : 56
Godina imam : 55
Prebivalište : novi sad,beograd,subotica
Vozim : vn 750. cx 500
Na forumu od : 19.06.2010

meni samom je samnom najteže- trike pomoć Empty
PostajNaslov: Re: meni samom je samnom najteže- trike pomoć   meni samom je samnom najteže- trike pomoć Icon_minitimeuto 10 srp 2012, 07:42

hvala na odgovorima. inače budući trajk će biti sa motorom od peglice koji je postavljen u ramu.ne bi da se igram sa diferencijalima jer je teško izvodljivo. učinio mi se zanimljiv prenos na lančanik. pitanje dali kod ovog prenosa ide jedna osovina na koju se postavljaju točkovi ili.koliko je stabilan kad su mu oba točka vezana na jednu osovinu,pošto će pogon vući oba točka u isto vreme,kako će se ponašati u krivini.pozdrav
[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

meni samom je samnom najteže- trike pomoć Empty
PostajNaslov: Re: meni samom je samnom najteže- trike pomoć   meni samom je samnom najteže- trike pomoć Icon_minitimeuto 10 srp 2012, 13:37

Bit će loš do nemoguć u zavoju ili krivini...razmak između zadnja dva kotača ponašat će se kao čista poluga i dizat će ti vanjski kotač ... Svako to dizanje će biti rizik za unutarnji kotač koji će biti pod povećanim opterećenjem.

Jedino ako nađeš pravu mjeru...gledaj da si što uži s tim ako ne misliš ugrađivati diferencijal.


A zašto ne isčupaš i ostatak pogona iz peglice?
[Vrh] Go down
PREDRAG
man
man
PREDRAG


Broj postova : 56
Godina imam : 55
Prebivalište : novi sad,beograd,subotica
Vozim : vn 750. cx 500
Na forumu od : 19.06.2010

meni samom je samnom najteže- trike pomoć Empty
PostajNaslov: Re: meni samom je samnom najteže- trike pomoć   meni samom je samnom najteže- trike pomoć Icon_minitimeuto 10 srp 2012, 14:03

pošto mi se dopala ideja da motor od peglice stoji popreko u ramu od motocikla,nemoguće je iskoristiti ostatak od peglice. a vse počne iz gluposti,dopao mi se zvuk koji agregat ima. mislio napraviti motor od istog al onda mi sinulo da iskomplikujem i probam da napravim trike.prija kao izazov jel je nešto što nisam radio.razmišljanje šta kako daje neki smisao,svakako ne bi da zbrzuam nešto i napravim nešto na čemu ću se ubiti. gledao danas slike atv deluje mi ok. sad jurim negde da savatam dimenzije. pozdrav
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

meni samom je samnom najteže- trike pomoć Empty
PostajNaslov: Re: meni samom je samnom najteže- trike pomoć   meni samom je samnom najteže- trike pomoć Icon_minitimeuto 10 srp 2012, 23:55

Ako praviš trike od peglice,uzgred dobar izbor, onda u ugradnju ide kompletan zadnji kraj ,znači motor na kojem se več nalazi mjenjačka kutija sa diferencijalom i kompletan zadnji dio šasije.Nikakvo drugo prekrajanje ili modifikacija ne dolazi u obzir.Lanac dolazi u obzir samo ako razmak između kotača nije širi od jednog metra i to pod uvjetom da su gume uske do bola a to ipak nije trike.Ako ideš na prosječanu širinu trike-a 1,70 m i više a pri tome imaš široke gume kao što to obično ide i ugradiš mu prenos preko lanca onda če ti de desiti nešto za što je mačiji kašalj sve ovo što su ljudi napisali u predhodnim postovima a to je da će ti u blagoj krivini pri brzini ne večoj od 50 km/h nesrazmjerna sila odnosno opterećenje u kotačima doslovno pomotati vozilo i pritom izbaciti iz krivine poput katapulta a od tebe će ako nemaš sreće da ispadneš iz vozila ostati gotova smjesa za hamburger.
Ovo sam napisao sa malom dozom crnjaka i humora ali je nažalost sve istina jer su pogoni na dva kotača i pogoni na jedan kotač dva potpuno različita principa i moj ti je savjet da povremeno odeš kod nekoga koji več ima iskustva sa gradnjom sličnih vozila i da isti povremeno nadgleda gradnju istog i daje ti određene upute i savjete da se ne daj Bože ne bi desilo nešto od predhodno napisanog, i na kraju želim ti uspješnu gradnju i mnogo kilometara na trike-u dobar
[Vrh] Go down
Sponsored content





meni samom je samnom najteže- trike pomoć Empty
PostajNaslov: Re: meni samom je samnom najteže- trike pomoć   meni samom je samnom najteže- trike pomoć Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
meni samom je samnom najteže- trike pomoć
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» VW Trike
» Rat trike
» V-Rod Trike
» tek toliko da i ja stavim meni lijepe slike
» Kawasaki VN 1500 Drifter

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Chopper’s World :: Trike motocikli-
Forum(o)Bir: