Početna stranicaPretraľnikPopravak crashbara 610RegistracijaLogin

 

 Popravak crashbara

Go down 
+3
palomas
Karlo
JayJay
7 posters
Autor/icaPoruka
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimesub 07 srp 2012, 22:26

Isprike što isto pitanje postavljam na dva mjesta. Pisao sam u dijelu o internet trgovini kako sam kupio crashbar preko Hyosungsourcea, tvornički, i ustanovio da je desni dio 3,5cm duži od lijevog kraja. Crash je samo kromiran, nije od inoxa. Da li znate nekog majstora u Zg koji bi mogao prepiliti, skratiti, zavariti pa kromirati mjesto vara. Trebao bih i još neke preinake na crashu.
Zahvalan sam vam svima na savjetima i preporukama i isprike još jednom zbog ponavljanja upita.
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimened 08 srp 2012, 08:17

JayJay je napisao/la:
Isprike što isto pitanje postavljam na dva mjesta. Pisao sam u dijelu o internet trgovini kako sam kupio crashbar preko Hyosungsourcea, tvornički, i ustanovio da je desni dio 3,5cm duži od lijevog kraja. Crash je samo kromiran, nije od inoxa. Da li znate nekog majstora u Zg koji bi mogao prepiliti, skratiti, zavariti pa kromirati mjesto vara. Trebao bih i još neke preinake na crashu.
Zahvalan sam vam svima na savjetima i preporukama i isprike još jednom zbog ponavljanja upita.
Prepiliti i zavariti može svako , ali kromirati mjesto vara ...... scratch nisam čuo .
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimened 08 srp 2012, 09:15

Ne kužim se u tehnologiju kromiranja, ne znam kako se to radi pa dajem isprike unaprijed...pretpostavljam da se cijeli crashbar mora kromirati
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimened 08 srp 2012, 10:36

mislim da da, mora se pripremiti i kromirati. No to, koliko sam ćuo u HR je dosta teško ostvariti - čitaj skupo.
Nema više državnih firmi gdje je poznanik poznanika uzeo stvar pod ruku, odnio u firmu, objasnio majstoru što treba i vratio poslije posla napravljeno.
Sad se mora platit :-)

Razz Razz
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimened 08 srp 2012, 10:47

Nisi stavio link, pa ne znam o kojem se modelu štitnika točno radi.. Ja sam kupio i montirao crash na Aquilu, koliko se sjaćam svaka strana montira se (zašarafljuje) ponešto drugačije, pa zato i postoji razlika među njima.

Jesi li ti to probao montirati, i jel razlika stvarno u dužini savijenih cijevi? Ako je, crash bar izgleda asimetrično, nakon postavljanja? Nemoj se samo žuriti sa rezanjem, jer bi kasnije moglo ispasti da je taman prekratko, toliko koliko si odrezao! Very Happy
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimened 08 srp 2012, 11:36

Popravak crashbara Scaled.php?server=137&filename=43271943

http://desmond.imageshack.us/Himg401/scaled.php?server=401&filename=43105014.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg690/scaled.php?server=690&filename=11775280.jpg&res=landing

Nadam se da sam dobro stavio slike. Palomas, to su novi crashbarovi, i ja sam ih primijetio prije tek mjesec dana i odlučio ih uzeti. I sad imam što vidjeti na Hyosungsourceu - skinuli su crashbar sa ponude. Mogu samo pretpostaviti zašto.
A nisam ni znao da je ovaj prepravak toliko problematičan. Pa koliko bi me to kromiranje uopće moglo koštati? Možda se više isplati napraviti novi crash kod Kucelja ili negdje drugdje??
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimened 08 srp 2012, 11:39

Ja nisam toliko pedantan u životu, odrezao bih i skratio dužu stranu, zavario, pobrusio var, i onda uzeo neku boju koja najviše sliči kromu...
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimened 08 srp 2012, 11:43

Nisam vješt u varenju pa prepuštam majstorima. Ali ovo sa farbanjem ima smisla jer sam ionako i previše već dao. Budem pitao sutra u Molydonu za neki sprej najsličniji kromu. Pretpostavljam da krećem od dobre adrese? Promjenu boje na crashu mogu podnijeti ali jedna duža strana mi baš smeta.
[Vrh] Go down
crocopzmaj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 946
Godina imam : 42
Prebivalište : matulji
Vozim : Yamaha XVS 1300a midnightstar
Na forumu od : 08.12.2011

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimened 08 srp 2012, 11:53

malo prokopaj po forumu, znam da je bio tip iz zagorja negdje, ako se ne varam nick mu je bio blic ili nešto slično koji se bavi kromiranjem (ili je pripremao pa nosio na kormiranje stvari, uglavnom od tog dvoje nešto je).

sječenje i varenje ti može napraviti svaki majstor, a vidi ako je to inox možda nebudeš morao niti nositi na kromiranje

u rijeci ima firma se zove galvanizacija koja se bavi kromiranjem, ali mislim da ti je to neisplativo (možda na kraju i ne bude express pošta vidi koliko bi ti došla pošiljka tu i nazad), a vidi i sa njim koliko bi ti uzeli za kromiranje, samo ti se radi cijeli dio

malo gugl i traži kromiranje zg i glavanizacija, oni bi ti to mogli složiti
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimened 08 srp 2012, 11:54

Pazi sa sprejem, ja bih kistom nanio lak samo na taj dio koji je promijenio boju zbog zavarivanja. Jako dobro bi bilo da ti to zavari netko tko ima CO2 aparat, i to pažljivo, sa što manje utjecaja na okolne dijelove crasha.
[Vrh] Go down
crocopzmaj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 946
Godina imam : 42
Prebivalište : matulji
Vozim : Yamaha XVS 1300a midnightstar
Na forumu od : 08.12.2011

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimened 08 srp 2012, 11:54

www.chrom.hr vidim da je na žitanjaku

uglavnom svi koji se bave galvanizacijom ti to mogu riješiti
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimened 08 srp 2012, 12:01

Odlično, kist u svakom slučaju, CO2 za zavarivanje a za žitnjak sam čuo i hvala na preporuci. Sutra zovem čovjeka da vidim što je napravio, ako ne, riješit ću to kod svog lokalnog auspuh majstora.
Hvala vam još jednom, javim se s rezultatima. Nadam se dobrim!
[Vrh] Go down
tamigo
man
man
tamigo


Broj postova : 135
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha VIRAGO 750 / 94g
Na forumu od : 29.12.2007

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimepon 09 srp 2012, 09:15

Kad se već govori o pilenju i varenju, kaj ne bi bilo jednostavnije premjestiti držače na krešbaru na novu poziciju, i sve staviti u sredinu?
[Vrh] Go down
JayJay
man
man
JayJay


Broj postova : 85
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Sanjam...
Na forumu od : 16.10.2010

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimepon 09 srp 2012, 22:37

Držači idu isključivo na određeni dio motora i ne mogu ničime improvizirati. To se tiče donjeg dijela kao i gornjeg koji se šarafi za hladnjak. Sve je dobro zamišljeno ali je izvedba u maniri pijanog majstora. Sutra mi stiže crashbar sa pilenja i varenja pa ću vidjeti kako to izgleda. Hvala u svakom slučaju na savjetu, sutra ću se još poigrati sa montažom.
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimeuto 10 srp 2012, 00:01

palomas je napisao/la:
Ja nisam toliko pedantan u životu, odrezao bih i skratio dužu stranu, zavario, pobrusio var, i onda uzeo neku boju koja najviše sliči kromu...

I ja. dobar

No, znam da ih ovdje ima kojima se diže kosa na glavi kad pročitaju što si napisao. Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitimepet 03 kol 2012, 20:58

Na mjestu gdje se sastaje probaj staviti komad crne gumene brtve. Meni je takva stigla uz originalni crashbar za Kawasakija. Vjeruj, crna boja uvijek ide na krom i manje se vidi nego neki sprej.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Sponsored content





Popravak crashbara Empty
PostajNaslov: Re: Popravak crashbara   Popravak crashbara Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Popravak crashbara
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» popravak plastike poliesterskom smolom
» Popravak podstave kacige

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: