Početna stranicaPretraľnikhonda shadow - rasladna tekućina - pitanje 610RegistracijaLogin

 

 honda shadow - rasladna tekućina - pitanje

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Empty
PostajNaslov: honda shadow - rasladna tekućina - pitanje   honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Icon_minitimened 29 tra 2012, 07:30

Iskopah po netu (hvala bogu ima toga dosta) kako se mijenja rashladna tekućina. Ja bih morao skinuti hladnjak jer slini negdje dolje i vjerojatno ide na 'krpanje'' - par kapi, ništa strašno, no kap po kap palača. :-)

Može ki mi tko opisati proceduru kako provjeriti ispravnost sustava (pumpa, termostati)

Kako je skidanje i krparenje predviđeno za 10 dana, a u međuvremenu bih se vozio, kako doljevati tekućinu i kontrolirati nivo? - Koliko sam skužio tekućina se nadoljeva u doljnji spremnik. Jel to dostatno?


[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Empty
PostajNaslov: Re: honda shadow - rasladna tekućina - pitanje   honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Icon_minitimened 29 tra 2012, 07:39

netočno.
tekučina se nadoljeva s gornje strane ispod tanka. voda se naljeva do vrha tj do čepa. pa pustiš da odgrglja pa dolijš dok se ne prelije. ovisno o propuštanju kontroliraj na dnevnoj ili tjednoj bazi i piči
ispravnost ti je jednostavno ispitati. pustiš motor da radi u mjestu i ako se nakon nekog vrenmena upali ventilator sve je ok. što se tiče vožnje možeš se voziti. ulij vode i nema problema, ja sam se vozio sa pola litre rashlada više od godinu dana dok nisam sredio hladnjak. shadowica ima velika rebra koja joj pomažu pri hlađenju
[Vrh] Go down
Gost
Gost




honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Empty
PostajNaslov: Re: honda shadow - rasladna tekućina - pitanje   honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Icon_minitimened 29 tra 2012, 08:50

nemam original uputstva pa vadim podatke od svukud.
Ovdje sam našao http://www.750ace.com/task_33.phtml proces zamjene tekućine.
U zadnjem poglavlju kaže da se voda uljeva u radijator (gore) samo kod zamjene, a nadopuna dolje.
Doduše, problem je što te informacije ne moraju biti točne, ja sam više za original uputstva no za njih moram u ŠI :-)

ono što mene prvenstveno zanima je kakao provjeriti ispravnost pumpe za vodu. Ventilator i elektro thermostat znam provjeriti.
Pustio sam ga jednom prilikom da tumba na mjestu, cca 10 tak min.

Kod automobila je crijevo koje ide u hladnjak mekano i hladno, kada termostat uključi hladnjak u cirkulaciju, crijevo se zagrije i otvrdne, a hladnjak postaje topal. No, i kada auto počne kuhat, bez obzira što termostat ne pušta - pritisak probije i učinak je vrlo sličan.

Kakav je sistem hlađenja na shadowu ne znam, ne znam ima li uopće termostat (ne elektro termostat) ili hlađenje regulira pomoću rada pumpe ili....



[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Empty
PostajNaslov: Re: honda shadow - rasladna tekućina - pitanje   honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Icon_minitimened 29 tra 2012, 11:54

ima termostat naravno, pumpa radi uvik . princip je kao i kod auta
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Empty
PostajNaslov: Re: honda shadow - rasladna tekućina - pitanje   honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Icon_minitimened 29 tra 2012, 12:27

Za početak se uvjeri jel ti stvarno propušta hladnjak, jer to može biti na pr. i čep hladnjaka, ili pak neki od spojeva cijevi na hladnjaku. Često se dogodi da se rashladna takućina slijeva, i pojavljuje na sasvim drugome mjestu, od onoga gdje izlazi van..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Empty
PostajNaslov: Re: honda shadow - rasladna tekućina - pitanje   honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Icon_minitimened 29 tra 2012, 16:43

curka na hladnjaku, donji dio ima 2 pipka koji ulaze u selene. I tu je malo napukao.
ništa strašno, samo se nadam da alu majstori nisu spajali vikend What a Face
[Vrh] Go down
Sponsored content





honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Empty
PostajNaslov: Re: honda shadow - rasladna tekućina - pitanje   honda shadow - rasladna tekućina - pitanje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
honda shadow - rasladna tekućina - pitanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» HONDA SHADOW 600PC21=honda shadow 600VLX(USA)!??
» honda shadow??
» honda shadow 750 ACE
» Honda Shadow vt 600 c
» HONDA SHADOW VT 750 C

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: