Početna stranicaPretraľnikDihtung pusta ulje 610RegistracijaLogin

 

 Dihtung pusta ulje

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Rocker13
man
man



Broj postova : 12
Godina imam : 35
Prebivalište : Sarajevo, BiH
Vozim : ubrzo bi trebao poceti s chopperima
Na forumu od : 30.01.2012

Dihtung pusta ulje Empty
PostajNaslov: Dihtung pusta ulje   Dihtung pusta ulje Icon_minitimepet 23 oľu 2012, 20:28

Pozdrav, evo pojavio mi se problem dihtung (brtva) glave, (ako se tako zove to je onaj dihtung izmedju stubline i glave) je pocela da mi pusta ulje, u maloj kolicini, ali pusta, budu 4-5 kapi po podu od garaze nakon 15h.
Prije sam se bavio motocrossom i 2T motorima(to sam i servisiro, a i sad raji ponekad), dok u 4T vodama sam slab. Imam Sym Husky 125 1997. Googlo sam dosta i trazio po ovom i drugim forumima, ali ne mogu da nadjem to kako dotegnut taj dihtung (znam u auta se to radi onim kilo kljucem, po shemi) da li se to isto radi kod 4t motora ili se vijci dotegnu do "normalno", a ako to ne upali s dotezanjem, smijem li se usuditi na promjenu dihtunga, jer ne ide mi se bas majstorima, i onda se ceka 15 dana da bude gotov, a ja bi da se vozam lijepo vrijeme Very Happy. U njemu je neko meni rijetko ulje, ja bi da stavim 15w40 neku sintetiku (da li cu pogrijesiti)?
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Dihtung pusta ulje Empty
PostajNaslov: Re: Dihtung pusta ulje   Dihtung pusta ulje Icon_minitimesub 24 oľu 2012, 08:13

Vijci se zatežu s moment ključem, na traženu silu zatezanja (po Service Manualu.) Ali bi moglo biti problema s pristupom tim vijcima, njihove glave su ispod poklopca ventila, gdje često bregaste osovine smetaju u tom poslu, pa se i one moraju skinuti zbog toga.

Loše zategnuta glava može uzrokovati savijanje glave, iza kojeg je potrebno brušenje iste. To ne mora biti optički vidljiva deformacija, dovoljna je i poneka desetinka mm, takva glava kasnije često opet ne brtvi.
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Dihtung pusta ulje Empty
PostajNaslov: Re: Dihtung pusta ulje   Dihtung pusta ulje Icon_minitimesub 24 oľu 2012, 08:34

Ne trebas ici nikakvim majstorima, idi kod Dine Babuke na Kobilju glavu, napravice ti to sve odmah, kazi da sam te ja poslao, no moras imati dihtunge/brtve sa sobom.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Rocker13
man
man



Broj postova : 12
Godina imam : 35
Prebivalište : Sarajevo, BiH
Vozim : ubrzo bi trebao poceti s chopperima
Na forumu od : 30.01.2012

Dihtung pusta ulje Empty
PostajNaslov: Re: Dihtung pusta ulje   Dihtung pusta ulje Icon_minitimesub 24 oľu 2012, 14:58

ne mogu da njadjem silu zatezanja za Sym husky 125 1997 (moze li se to odrediti preko neke metode ili takvo nesto) ili ako neko ima manual od motora bio bi mu zahvalan
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Dihtung pusta ulje Empty
PostajNaslov: Re: Dihtung pusta ulje   Dihtung pusta ulje Icon_minitimesub 24 oľu 2012, 21:21

Rocker13 je napisao/la:
ne mogu da njadjem silu zatezanja za Sym husky 125 1997 (moze li se to odrediti preko neke metode ili takvo nesto) ili ako neko ima manual od motora bio bi mu zahvalan

...pravi meštar pogodit će min. 95%....a to je dovoljno..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dihtung pusta ulje Empty
PostajNaslov: Re: Dihtung pusta ulje   Dihtung pusta ulje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dihtung pusta ulje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» ulje za vilice???
» dihtung auspuha za viraga 535
» Ulje za Four-ku
» Ulje za VN 900
» Ulje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: