Početna stranicaPretraľnikSinkronizacija karburatora - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Sinkronizacija karburatora

Go down 
+3
mustra
dragger
zanotti
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
StarBobo
man
man
StarBobo


Broj postova : 385
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Midnighstar XV 1900
Na forumu od : 17.02.2010

Sinkronizacija karburatora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora - Page 2 Icon_minitimepet 08 srp 2011, 08:14

dragger je napisao/la:
......pomno sam pročitao od samog poćetka deep-ove postove i naćin primjene uređaja "daska device" (tako se uređaj naslovljava po HR forumima) kaoi rezultat a i vrijeme potrebno za prilagodbu.
Vjerujem da je to deep odradio dobro, no ja sam veliki skeptik da je odrađeno 100%.
Zašto?

Prvo: tekućina (dvotaktol) je previše gust i odstupanja je teže uoćiti, razlika u stupcima 2-3 mm je kao 2-3 cm pa i više u odnosu na antifriz (osobno provjereno)
Drugo: Postoji redoslijed koji je potrebno obaviti prije sinhronizacije, zanemarit ću štelanje ventila (pretpostavka je da su podešeni), obavezno namještanje smjese praznog hoda (PMS ili ti ga Pilot Mixture screw, ovo sam jednom objašnjavao) jer sinhronizacija se upravo obavlja protokom goriva kroz PILOT diznu.....ovo mora biti besprijekorno podešeno (najbolje na uho) a kažu da je i najpreciznije
Treće: crijeva (lijevi i desni) MORAJU biti ISTE dužine, istog promjera, deblje stijenke, prikljućci i slićni adapteri iste dužine i promjera (razlika se ne vidi u stanju mirovanja ali dolazi do izražaja prilikom mjerenja)
Četvrto: a možda među bitnijima, okretaji motoora (cca 1100, ja sam ih našao na uho)
Peto: Veoma važno kod zračnjaka, imate vrimena za dva pokušaja štelanja u roku od 2-3 min....ako proces nije uspio, motorse na leru zagrijao, a kako su dizne različite na svakom cilindru tako je i temperatura istih različita, a tako i podtlak u manifoldima......a tako i nivo tekućine uslijed navedenog neprecizan.
šesto: trebalo je biti prvo; motor mora biti zagrijan na radnu temperaturu i to vožnjom od 10ak km, (nikako na mjestu iz već navedenih razloga)
Sedmo: Najprije triba naći poziciju za fino štelanje, a kad se nađe, potrebna je mirna ruka, osječaj.....itd.....jer tada slijedi pomak od max. 0,20mm
Osmomo; ima još toga.....sljedeći put................



I na kraju, nije to toliko jednostavno koliko se misli.......

@ deep, procjeni koliko si precizno naštelao.....


Bravo dragger. Onima koji kreću u ovaj posao sami, ovo su informacije koje su apsolutno nedostajale. Ja bih se samo usudio dodati, da bi bilo idealno jednom gledati kako to netko tko zna radi, pa tek onda raditi sam... pod uvjetom da raspolaže minimumom tehničke kulture. A svi postupci, osim naravno pod točkom 1, naravno vrijede i za alternativne oblike vacuummetara... ali zato točka 1 jasno defiira problem inercije. U ovom slučaju zbog viskoznosti... Ako ulje, (deepovi razlozi su opravdani) onda atf ili ulje za pneumatske alate... viskozitet je vrlo blizu antifriza...

[Vrh] Go down
http://www.startouringcroatia.net
Gost
Gost




Sinkronizacija karburatora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora - Page 2 Icon_minitimepet 08 srp 2011, 15:24

Možda sam malo sve zbrzao kad sam se dao u opis postupka izrade , a još više kada sam pokušao opisati primjenu . Svakako da nisam baš iz neba pa u rebra ili kako znaju reći kao mutav na telefon navalio na dasku . Googlao sam , čitao , pitao , razmišljao i tek tada se odlučio da vidim što ja to mogu uraditi , a što čine ljudi koji su to već ranije probali i stekli neka iskustva .

Sva iskustva na koja sam naišao stavio sam na procjenu kako bih od toga dobio proces (postupak ) udešavanja . Jesam prije usklađivanja naštelao sam školski karburatore , a potom kako vele na uho i nakon toga išao sinkronizirati . Moram priznati da sam imao , a još je to aktualno , namjeru promjeniti usisne grane , zamjeniti membrane , osvježiti karburatore (otkloniti možebitne nedostatke ) . Zatim provjeriti zazor na ventilima i nakon svega ponovo sinkronizirati karburatore .

U service manual-u je dosta dobro opisano postupak za sve gore nabrojane radnje i uvjeren sam da ću slijedeći isti uz malo predznanja uspjeti napraviti jedan kvalitetan servis . Svakako da svako iskustvo dobro dođe i draggerovo iskustvo svakako uvažavam i jasno da ću ga primjeniti kad pristupim postupku koje sam gore opisao .

Malo bih se osvrnuo na gustoču medija . Dvoraktol mi je prihvatljiva opcija iz razloga štoje po svom sastavu predviđen da se dobro mješa sa gorivom i da sagorijeva , pa stoga ne može proizvesti moguču štetu kao npr antifriz , voda ili neke ofarbane tekučine . Poznato mi je da gustoča medija diktira i visinu stupca i preciznost mjerenja i poznato mi je da je preciznost uštimavanja upitna ako se ne primjenjuju neke radnje koji predhode sinkronizaciji .

I nakon ovako manjkavog uštelavanja , jako sam zadovoljan . Motor drugačije reagira na gasu i vjerujte osjetim razliku na bolje . Sutra ću imati prigodu vidjeti i potrošnju kad se sletim do Diablovaca na susret pa vam i o tom meni vrlo btmom referiram .

Evo daska device u konačnoj izvedbi by deep

Sinkronizacija karburatora - Page 2 Daskadevice
[Vrh] Go down
excrucio
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 34
Prebivalište : sb
Vozim : yamaha xvs 650
Na forumu od : 05.09.2013

Sinkronizacija karburatora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora - Page 2 Icon_minitimesub 02 tra 2022, 17:11

Treba bih nekoga tko se razumije u sinkronizaciju i podešavanje karburatora. Ja sam nešto pokušavao, ali nisam nekako zadovoljan. Postoji li ikakva mogućnost da mi netko pomogne?
Ne tražim ništa besplatno. Nalazim se u ZG, ali mogu se zaletiti i gdje god treba, ako nije predaleko. Također, nije hitno da mora ovih dana, samo mi je bitno da nađem nekog pouzdanog da mi pomogne i pokaže kako ide.
Radi se o yamahi dragstar 650

Pozdrav
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sinkronizacija karburatora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sinkronizacija karburatora
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Rekalibracija karburatora prilikom ugradnje HC-a
» Brtva karburatora za Daelim Daystar

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: