Početna stranicaPretraľnikSinkronizacija karburatora 610RegistracijaLogin

 

 Sinkronizacija karburatora

Go down 
+3
mustra
dragger
zanotti
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimesub 02 srp 2011, 17:06

Već nekoliko dana razmišljam što sve trebam napraviti kako bih osjetno povečanje potrošnje sveo na razumnu mjeru .

Kako točim od rezerve do rezerve pun rezervar i po nekom ustaljenom načinu vožnje pređem oko 220 do 230 kilometara . U zadnjih nekoliko točenja primjetio sam da mi je ista količina goriva dostatna za 180 do 190 kilometara i ni kilometra više . Nema mi druge nego se baciti na čiščenje , uštelavanji i sinkroniziranje karburatora . Meni kao nekom tobože znalcu to nebi trebalo stvarati problem . Jasno i nije jer sve sam porastavljo školski , očistio sve i ispuhao dizne , sve to lijepo pošarafao .

Poštelao kako se to kaže na hladno ( školski ) upalio i sve radi . Usudio bih se reći dobro čak što više radi mirnije i okruglije nego do sada . I sada kako sam već uspio od kolege posuditi vakumetre , pristupio sam postupku sinkronizacije karburatora . Upalih motor ostavim da se malo zagrije namjestim mu ler na izmjerenih 1100 o/min kad na satovima imam što vidjeti . Kazaljke luduju svaka za sebe . Ne reagiraju na vijak koji je predviđen za udešavanje karburatora sinkronizaciju.

Mučim se tako , nekoliko puta pokušavam i ništa . Sjetim se ja jednog teksta koji sam pročitao prije par godina o vakumetru u kučnoj izvedbi . Odem u obi kupim 8 m prozirnog crijeva fi 6 , prikujem ga uz dasku u slovo u i naspem malo ATF-a na visini oko 1/2 m . Nemoram vam ni reći kada sam sa tom spravicom provjerio usklađenost karburatora. Bilo je razlike , ali nije mi trebalo ni 2 min da ih udesim u idealu .

Motor radi kao da je jućer izašao iz tvornice i sad mi samo ostaje za sutra da provjerim potrošnju , a vjerujem da sam ponovo dobio prihvatljivu potrošnju koja sam imao .
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimesub 02 srp 2011, 21:36

Moram priznati da sam se i ja razočarao u vakumetre sa kazaljkom ali se tu našao meštar Dragger sa tom izvedbom vakumetra kučne radinosti i poštela mi dragicu ko curicu dobar
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimened 03 srp 2011, 11:02

....mogao bih i doktorat napisati o "sinhronizaciji".

deep: a zašto nisi pratio moju temu.....i tamo gdje sam magni i zanottiju to poštelava?????? Vidija bi da su vakumetri šrot za taj posao a isto ćeš naći i na netu .........Ne postoje dva vakumetra sa istim vrijednostima (postoje ali nama nedostupni ....puno puno para....
Inaće se sa dobrim vakumetrom štela svaki karb posebno.....

[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimened 03 srp 2011, 22:58

dragger je napisao/la:
....mogao bih i doktorat napisati o "sinhronizaciji".

deep: a zašto nisi pratio moju temu.....i tamo gdje sam magni i zanottiju to poštelava?????? Vidija bi da su vakumetri šrot za taj posao a isto ćeš naći i na netu .........Ne postoje dva vakumetra sa istim vrijednostima (postoje ali nama nedostupni ....puno puno para....
Inaće se sa dobrim vakumetrom štela svaki karb posebno.....


jesam pročitao sam tvoju temu i upravo ona me nagnala da se dam u posao . Kažu stari "lako je biti pametan poslije bitke " , a ja se sad osječam dosta pametniji nego prije , pogotovo nakon iskustva sa satovima .

evo moje daskice
Sinkronizacija karburatora Sinkronizacija
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimened 03 srp 2011, 23:37

deep je napisao/la:
dragger je napisao/la:
....mogao bih i doktorat napisati o "sinhronizaciji".

deep: a zašto nisi pratio moju temu.....i tamo gdje sam magni i zanottiju to poštelava?????? Vidija bi da su vakumetri šrot za taj posao a isto ćeš naći i na netu .........Ne postoje dva vakumetra sa istim vrijednostima (postoje ali nama nedostupni ....puno puno para....
Inaće se sa dobrim vakumetrom štela svaki karb posebno.....


jesam pročitao sam tvoju temu i upravo ona me nagnala da se dam u posao . Kažu stari "lako je biti pametan poslije bitke " , a ja se sad osječam dosta pametniji nego prije , pogotovo nakon iskustva sa satovima .

evo moje daskice
Sinkronizacija karburatora Sinkronizacija

....sad mi je malo lakše.... i ne zaboravi, antifriz je najprecizniji (po mogućnosti zeleni radi bolje vidljivosti).
[Vrh] Go down
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepon 04 srp 2011, 00:51

jel možeš negdje staviti taj text kako izraditi to čudo i kako se podešava ako nije problem
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepon 04 srp 2011, 06:18

Karburator , šta je to ? Shocked scratch
[Vrh] Go down
StarBobo
man
man
StarBobo


Broj postova : 385
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Midnighstar XV 1900
Na forumu od : 17.02.2010

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepon 04 srp 2011, 10:38

Vaccum metri s kazaljkama, umjesto s tekučinom, zbog svoje male inercije, često služe i testiranju drugih parametara, a ne samo sinhronizaciji rasplinjača. Evo primjera:


1. Mirna kazaljka, stoji na 15-25: Motor je u dobrom stanju, i podešen. Motori koji imaju bregaste osovine s dužim intervalima otvaranja, će imati manji vacuum i nešto nemirniju kazaljku, s pomacima od 1-2. I to je motor u dobrom stanju.

2. Mirna kazaljka, stoji na nižem očitanju vacuuma od normalnog: paljenje kasni, ili negdje vuče "falš" zrak

3. Mirna kazaljka, stoji na 15-25 ali povremeno "pleše" na "leru": pogrešno paljenje ili "ljepljiv" ventil (kasni s otvaranjem, talog gareži na dosjedu)

4. Mirna kazaljka, stoji na 15-25 ali redovno pada: ventili razdešeni ili izgoreni dosjedi ventila

5. Plutajuća kazaljka, u području od 10 - 20: Rasplinjač je razdešen, ili vuče falš zrak.

6. Vibrirajuća kazaljka, pogoršava se s brojem okretaja: pogrešnoo paljenje, ili pregoreno brtvilo glave

7. Vibrirajuća kazaljka, smiruje se s brojem okretaja: vođice ventila su istrošene.

Napominjem da egzaktne vrijednosti očitanja nisu bitne... Bitno je da se očitanja na svakom pojedinom cilindru ponašaju podjednako... A ukoliko se sumnja u kvalitetu vacuum metara, kontola je jednostavna... Nakon podešavanja i sinhroniziranja, provjerimo sva očitanja s jednim vacuum metrom... jedan po jedan... i sve nam je jasno...

U mojoj praksi, i vacuum metri od 50ak eura, rade bez greške...

srdačno, Bobo.
[Vrh] Go down
http://www.startouringcroatia.net
Gost
Gost




Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepon 04 srp 2011, 16:01

Star Bobo je napisao/la:
Vaccum metri s kazaljkama, umjesto s tekučinom, zbog svoje male inercije, često služe i testiranju drugih parametara, a ne samo sinhronizaciji rasplinjača. Evo primjera:


1. Mirna kazaljka, stoji na 15-25: Motor je u dobrom stanju, i podešen. Motori koji imaju bregaste osovine s dužim intervalima otvaranja, će imati manji vacuum i nešto nemirniju kazaljku, s pomacima od 1-2. I to je motor u dobrom stanju.

2. Mirna kazaljka, stoji na nižem očitanju vacuuma od normalnog: paljenje kasni, ili negdje vuče "falš" zrak

3. Mirna kazaljka, stoji na 15-25 ali povremeno "pleše" na "leru": pogrešno paljenje ili "ljepljiv" ventil (kasni s otvaranjem, talog gareži na dosjedu)

4. Mirna kazaljka, stoji na 15-25 ali redovno pada: ventili razdešeni ili izgoreni dosjedi ventila

5. Plutajuća kazaljka, u području od 10 - 20: Rasplinjač je razdešen, ili vuče falš zrak.

6. Vibrirajuća kazaljka, pogoršava se s brojem okretaja: pogrešnoo paljenje, ili pregoreno brtvilo glave

7. Vibrirajuća kazaljka, smiruje se s brojem okretaja: vođice ventila su istrošene.

Napominjem da egzaktne vrijednosti očitanja nisu bitne... Bitno je da se očitanja na svakom pojedinom cilindru ponašaju podjednako... A ukoliko se sumnja u kvalitetu vacuum metara, kontola je jednostavna... Nakon podešavanja i sinhroniziranja, provjerimo sva očitanja s jednim vacuum metrom... jedan po jedan... i sve nam je jasno...

U mojoj praksi, i vacuum metri od 50ak eura, rade bez greške...

srdačno, Bobo.

Ako to stoji , a nemam razloga ne vjerovati , onda imam dodatno pitanje ili pitanja . Kada sam priključio satove (mislim sa su to ovi iz louis-a ) bez prigušnica , nisam imao što očitati . Kazaljke u leru ludovale su lijevo desno po cijeloj mjernoj skali , doslovno od krajnje desne do krajnje lijeve mjerne točke .

To bi značilo prema tvojim navodima da je motor jednom riječu spreman za generalku , i jasno kad sam ga priključio na "dasku" , sasvim druga prića . Zanima me da li je to sa satovima samo za publiku ili stvarno ima smisla provjeravati usklađenost (sinkronizaciju ) i koliko često to treba raditi ?

Kažu neki da je izlazak satova (sinkronizacija ) u servisima oko 300 ,00 kuna , pa ako je potrba za tim česta , nije li to bacanje novaca . Puna sam pročitao mišljenja , iskustava i recenzija na tu temu i shvatio da su satovi ipak samo spravice kao sredstvo za naplatu izvršenog "posla " iza kojega se sigurno ne možeš osječati miran i siguran .

Idem dalje na usavršavanje ovako jednostavne i funkcionalne spravice , a satovima ma koliko koštali za sada ne vjerujem .
[Vrh] Go down
StarBobo
man
man
StarBobo


Broj postova : 385
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Midnighstar XV 1900
Na forumu od : 17.02.2010

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepon 04 srp 2011, 16:45

deep je napisao/la:
Kazaljke u leru ludovale su lijevo desno po cijeloj mjernoj skali , doslovno od krajnje desne do krajnje lijeve mjerne točke .

To bi značilo prema tvojim navodima da je motor jednom riječu spreman za generalku , i jasno kad sam ga priključio na "dasku" , sasvim druga prića . Zanima me da li je to sa satovima samo za publiku ili stvarno ima smisla provjeravati usklađenost (sinkronizaciju ) i koliko često to treba raditi ?

Kažu neki da je izlazak satova (sinkronizacija ) u servisima oko 300 ,00 kuna , pa ako je potrba za tim česta , nije li to bacanje novaca . Puna sam pročitao mišljenja , iskustava i recenzija na tu temu i shvatio da su satovi ipak samo spravice kao sredstvo za naplatu izvršenog "posla " iza kojega se sigurno ne možeš osječati miran i siguran .

Prvo i vrlo bitno pitanje je GDJE si priključio satove... na rasplinjače ili na usisne grane... Jer ako je priključak na granama, onda bi to ponašanje upućivalo na falš zrak... a ako je na rasplinjačima, (što nije pravilan način priključivanja) onda su očitanja nešto što nije relevantno...

Dakle, ako si podesio rasplinjače s vaccum metrom s tekučinom, i motor radi kako treba, sve je OK. Ja sam samo naveo alternativne testove koje je moguće provesti s instrumentima s kazaljkama, u odnosu na samu sinhronizaciju...

Po meni, sinhronizacija rasplinjača na svakih 20-ak tisuća, (ako nije bilo bitnih radova na motoru u međuvremenu) je više no dovoljna... koiliko to košta u servisima, ne znam... Ali znam da sasvim sigurno u rijetkim servisima ne prodaju muda pod bubrege...

Nažalost, sve sam češće svjedokom pokušaja da se posao od stotinjak kuna prodaje za dvije do tri tisuće... Ne želim imenovati nikoga, ali...
[Vrh] Go down
http://www.startouringcroatia.net
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepon 04 srp 2011, 16:52

....imao sam nekoliko setova vakumetara, svi su pokazivali drugačije parametre....pa čak i kad bi zamjenio vakumetre na spoju manifolda nebi pokazivali isto.....itd...itd.....i donese mi rođak (bivši finomehaničar u remontnom brodogradilištu xyz (do 91`g) jedan njegov manometar........jednom rječju: ostao sam bez teksta....vidi se kvaliteta jer i skala na njemu je bila kao da je rađena za ovo što nama treba. Na mali pomak vijka išla bi debelo u + ili -. Nakon toga, daska device uređaj je pokazivao skoro pa isto, ali sam ipak naštelao po njemu........Ljudi kupuju razne živine i ine uređaje, ali ovaj daska device je "čisti zakon fizike".
U te od 50 kn ne virujem niti malo, jer imalo kvalitetniji priključak vakumetra je te cijene.
[Vrh] Go down
StarBobo
man
man
StarBobo


Broj postova : 385
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Midnighstar XV 1900
Na forumu od : 17.02.2010

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepon 04 srp 2011, 17:07

dragger je napisao/la:

U te od 50 kn ne virujem niti malo, jer imalo kvalitetniji priključak vakumetra je te cijene.
Pedesetak eura... ne kuna... znam da nije neka velika razlika, ali je... ;-)
[Vrh] Go down
http://www.startouringcroatia.net
Gost
Gost




Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepon 04 srp 2011, 17:25

Bobo

priključio sam na usisne grane jer je tu i tvornoca predvidjela i stvarno se vakumetri na kazaljku nisu proslavili . Znam o čemu pričaš jer i sam sam bio ovlašteni serviser , doduše za manje sofisticirane mašine . Po meni mehanika je mehanika , a sve su ostalo nijanse . Danas po mom sudu nema "mehaničara " danas u "modernim " servisima su isključivo montažeri .

priključi tester , ovaj baci sve na listić i prokaže kvar , a "montažer " zamjeni dio . I kad mi iznese spravice da me uvjeri kako je to to isto mora debelo naplatiti (prodati publici ). Jako puno alata sam i sam radio i ako do sada nisam imao potrebu za ovim , oduševila me jednostavnost zakonitosti fizike .

Znam da je danas dijagnostika neminovnost , ali dijagnosticirati kvar bez pomagala (isključujem elektroniku ) je stvar iskustva i kvalitete majstora . Dijagnostičari - montažeri nikako za mene nemaju tu kvalitetu o kojoj govorim . I stoga mani se satova i kojekakovih štekera koji vire iz nekih crnih kutija sa prozorčićem na kojem se neka slova i brojke Wink i kojekakvih satića i satova , nego daska je zakon .

Evo sad sam promjenio medij i usipao sam dvotaktol , jer ako kojim slučajem posrče , ništa mu se desit značajno neće samo će malo zapušiti . I da pravim prigušnice na crijevima pa mi daska neće morati biti toliko visoka .

Koliko sam oduševljen sa tim da ću zvati mjesnog fotografa da me slika kraj moje daske Very Happy

i na kraju mi ostaje da vidim jesu li se virovi u rezervaru smanjili , a ja bih volio da i nestanu skroz .
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepon 04 srp 2011, 17:47

Karlo je napisao/la:
Karburator , šta je to ? Shocked scratch

E to je frgazer ispod cincilatora ktaj gefufne , i kad ti se dizla počepi moš je propuvat , a ne zvat kombi da te vozi na kanal roker
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepon 04 srp 2011, 18:20

deep je napisao/la:
Karlo je napisao/la:
Karburator , šta je to ? Shocked scratch

E to je frgazer ispod cincilatora ktaj gefufne , i kad ti se dizla počepi moš je propuvat , a ne zvat kombi da te vozi na kanal roker

Ako motor ide redovito na kanal ( kao što bi trebala ići sva motorna vozila ) , onda ne idu kombijem , nego " nogicom " , i ne rade kao runjača za kukuruz . dancingbanana

Ps : zar to nisi mogao napraviti običnom vaser vagom , nego si morao kupovati šlauf vagu . nemoj me glup
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepon 04 srp 2011, 18:54

Karlo je napisao/la:

Ako motor ide redovito na kanal ( kao što bi trebala ići sva motorna vozila ) , onda ne idu kombijem , nego " nogicom " , i ne rade kao runjača za kukuruz . dancingbanana

Ps : zar to nisi mogao napraviti običnom vaser vagom , nego si morao kupovati šlauf vagu . nemoj me glup

probo ja i vaservagom i to ona sa laserom i nejde . sve što je kompliciranije od šlauf vage sve je prodavanje magle .

eeee , a sad za ono runjaća moram ti otkriti jednu tajnu . Jesi li znao da se kawasaki pravi od Yamahine špene koja ostane kod obrade dancingbanana

ko još ima plastični motor? imaju ga djeca kad im tate kupi na kirvaju kod licitara sex
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepon 04 srp 2011, 20:35

deep je napisao/la:



Jesi li znao da se kawasaki pravi od Yamahine špene koja ostane kod obrade dancingbanana

ko još ima plastični motor? imaju ga djeca kad im tate kupi na kirvaju kod licitara sex

Toga o špeni sam se naslušao i to je davno potrošeno , a da djeci tate kupe motore i to je u redu , ali tebi je kupila mama a davno nisi dijete . Twisted Evil
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimeuto 05 srp 2011, 20:57

Karlo je napisao/la:
deep je napisao/la:



Jesi li znao da se kawasaki pravi od Yamahine špene koja ostane kod obrade dancingbanana

ko još ima plastični motor? imaju ga djeca kad im tate kupi na kirvaju kod licitara sex

Toga o špeni sam se naslušao i to je davno potrošeno , a da djeci tate kupe motore i to je u redu , ali tebi je kupila mama a davno nisi dijete . Twisted Evil

Obojica bi trebali u kućni pritvor kad smo od ovako ozbiljnje teme napravili roker
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimesri 06 srp 2011, 14:46

deep je napisao/la:
[




Obojica bi trebali u kućni pritvor kad smo od ovako ozbiljnje teme napravili roker

Ja bi nastavio ali nemam vremena , spremam se za Dalmatinu . dancingbanana

Važno je da si ti naštelo karburatore . dobar biker2
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimesri 06 srp 2011, 20:43

Karlo je napisao/la:


Ja bi nastavio ali nemam vremena , spremam se za Dalmatinu . dancingbanana


sretno i pozdravi društvo
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimesri 06 srp 2011, 21:35

deep je napisao/la:
[


sretno i pozdravi društvo

Ja mislio da ti štelaš karburatore za Dalmatinu . Razz
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimesri 06 srp 2011, 22:20

bilo bi dobro da netko napravi step by step upustva za ovo!
vrlo zanimljiva stvar dobar
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimesri 06 srp 2011, 23:07

buralee je napisao/la:
bilo bi dobro da netko napravi step by step upustva za ovo!
vrlo zanimljiva stvar dobar

Ajmo probati opisati postupak izrade , a potom i primjene .

ovako , prije svega sam se nagledao klipova na youtube , pročitao recenzija i iskustava onih koji su to probali . Moram odmah reći da toga na netu ima dosta .

Moj put prema izradi je išao ovako . Otišao sam u Uradi sam i kuo 8 m prozirnog crijeva fi 6/9 mm . Jedan metar košta tri i pol kune , potom sam na tavanu našao jednu letvu (lamperija ) i kako sam imao plastične vezice bilo je sve što sam od mateijala trebao .

letvu sam odrezao na dužinu od 1,5 m ili ti 1500 mm , obilježio svakih 100 mm i izbušio rupe koje će mi služiti za provlačenje vezica i učvrčivanje crijeva . na crijevu sam poravnao krajeve i krenuo sa učvrščivanjem sa vezicama primjer je vidljiv iz slike ispred u temi . osobno sam stavio jedno malo dance koje usmjerava širini ili ti razmak između dvije strane crijeva . Simetrije radi i vizualnog izgleda . Mjerni instrument po završetku treba opremiti tekučinom .

Ima opcija koju tekučinu (medij ) staviti u crijevo , a kako se na crijeva dodaju prigušnice (neki upotrbljavaju ventiliće od akvarijske opreme ) isključivo da veliki podtlak ne povuče sadržaj iz crijeva u motor. osobno sam u drugom pokušaju stavio dvotaktol kako sam već ranije napisao (sigurnosti radi ) . Priključio sam na izdanke u usisnim granama i dao se u simkronizaciju . Moram priznati da sam se pribojavao da ne povuče tekučinu pa sam crijeva stisnuo sa stezaljkom da mi se to ne desi kad upalim motor .

Jasno radi dužine pristroja nije se desilo i tek tada sam vidio kako to funkcionira . Razlika u visini stupca lijevog i desnog bila je oko 150 mm . prema uputama iz service manuala uvrtao sam vijak za usklađivanje sve dok se visina stupaca nije poravnala . kodavajući gas promjena se očitovala u podizanju visine stupca i brzoj stabilizaciji na isti nivo po otpuštanju gasa .

Samo udešavanje trajalo je jako kratko , ne više od 1,5 do 2 minute .

Motor sada radi stvarno puno bolje , življi je na gasu , brže se smiruje , nemam osječaj da zastajkuje odnosno kašljucka i najvažnije što je meni bio pokazatelj neusklađenosti je povečana potrošnja ,koju još moram testirati .

Stvar je vrlo jednostavna i oduševljen sam to jednostavnošću , a promjene su više nego očigledne . Sada imam pristroj koji mogu sa punim povjerenjem nazvati alatom i koji će mi sigurno služiti za provjeru usklađenosti karburatora iz opisanih razloga .



[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimečet 07 srp 2011, 07:22

ovo bi bilo dobro da moderatori izbrisu off topic i da ovo stave u sticky. roker
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitimepet 08 srp 2011, 01:03

......pomno sam pročitao od samog poćetka deep-ove postove i naćin primjene uređaja "daska device" (tako se uređaj naslovljava po HR forumima) kaoi rezultat a i vrijeme potrebno za prilagodbu.
Vjerujem da je to deep odradio dobro, no ja sam veliki skeptik da je odrađeno 100%.
Zašto?

Prvo: tekućina (dvotaktol) je previše gust i odstupanja je teže uoćiti, razlika u stupcima 2-3 mm je kao 2-3 cm pa i više u odnosu na antifriz (osobno provjereno)
Drugo: Postoji redoslijed koji je potrebno obaviti prije sinhronizacije, zanemarit ću štelanje ventila (pretpostavka je da su podešeni), obavezno namještanje smjese praznog hoda (PMS ili ti ga Pilot Mixture screw, ovo sam jednom objašnjavao) jer sinhronizacija se upravo obavlja protokom goriva kroz PILOT diznu.....ovo mora biti besprijekorno podešeno (najbolje na uho) a kažu da je i najpreciznije
Treće: crijeva (lijevi i desni) MORAJU biti ISTE dužine, istog promjera, deblje stijenke, prikljućci i slićni adapteri iste dužine i promjera (razlika se ne vidi u stanju mirovanja ali dolazi do izražaja prilikom mjerenja)
Četvrto: a možda među bitnijima, okretaji motoora (cca 1100, ja sam ih našao na uho)
Peto: Veoma važno kod zračnjaka, imate vrimena za dva pokušaja štelanja u roku od 2-3 min....ako proces nije uspio, motorse na leru zagrijao, a kako su dizne različite na svakom cilindru tako je i temperatura istih različita, a tako i podtlak u manifoldima......a tako i nivo tekućine uslijed navedenog neprecizan.
šesto: trebalo je biti prvo; motor mora biti zagrijan na radnu temperaturu i to vožnjom od 10ak km, (nikako na mjestu iz već navedenih razloga)
Sedmo: Najprije triba naći poziciju za fino štelanje, a kad se nađe, potrebna je mirna ruka, osječaj.....itd.....jer tada slijedi pomak od max. 0,20mm
Osmomo; ima još toga.....sljedeći put................



I na kraju, nije to toliko jednostavno koliko se misli.......

@ deep, procjeni koliko si precizno naštelao.....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sinkronizacija karburatora Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronizacija karburatora   Sinkronizacija karburatora Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sinkronizacija karburatora
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Rekalibracija karburatora prilikom ugradnje HC-a
» Brtva karburatora za Daelim Daystar

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: