Početna stranicaPretraľnikTrebam pomoc... 610RegistracijaLogin

 

 Trebam pomoc...

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Marko17
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 2
Godina imam : 34
Prebivalište : Odzak-Vrbovac (BiH)
Vozim : Harley Davidson 1200cc 1989 godiste
Na forumu od : 16.06.2011

Trebam pomoc... Empty
PostajNaslov: Trebam pomoc...   Trebam pomoc... Icon_minitimened 19 lip 2011, 16:56

Trebam pomoc.. Nedavno sam kupio sebi Harley Davidson 1200cc.. Motor je 1989 godiste.. Al ima jedan problem neznam koliko smijem nasuti ulja u njega.. Pa me zanima koje bi mi preporucili vi ulje da sipam i koliko smijem nasuti?? Hvala vam svima unaprijed na pomoci..
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Trebam pomoc... Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoc...   Trebam pomoc... Icon_minitimened 19 lip 2011, 19:39

......aj-me sramote, vozi čarli a to nezna sex

...a sad ozbiljno....kolićinu i vrstu ulja ćeš naći u "uputama za upotrebu", valjda si ih dobija uz motor. Ako ne, vladek je tu najfriškiji i mislim da će ti dati najrelevantniji odgovor, cimni ga PP-om. Ili proguglaj malo i naći ćeš pravu informaciju, najbolje neki spec. forum za tu vrstu motora.
Ako ide mineral, moja preporuka je Motul...
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Trebam pomoc... Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoc...   Trebam pomoc... Icon_minitimened 19 lip 2011, 20:43

Mineralno 20W50, nemoj da ti uvale polusinteticko 20W50 jer ima i to u ponudi, ili sintetiku 20W50 jer ima i to takodjer. Moze Motul 3000.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Trebam pomoc... Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoc...   Trebam pomoc... Icon_minitimeuto 21 lip 2011, 21:43

...ja sam ulje i za mjenjač Sportstera i za makinu uzeo kod Kristijana u Biker Moto Shopu."Motor Factory" sae50 vrlo povoljno, ja zadovoljan...
... za mašinu ti ide 2,8 L ili ti 3 flaše po quarat,
... u getribu 0,9L ili 1 flaša od quarat.
.ak' nemaš nikakav manual imam ti ja u PDF nekih 637str.,od 1986-2003,
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Trebam pomoc... Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoc...   Trebam pomoc... Icon_minitimesri 22 lip 2011, 01:42

NE MOZES SIPATI SAE 50 ZA VOZNJU U HRVATSKOJ !!! To je samo za oblasti visokih temperatura zraka, odnosno u uvjetima temperature od 16 stupnjeva C i više. Takodjer, ulje SAE 50 ne moze niti u snu u mjenjac, jer gustoca svih ulja na svim vozilima, bez obzira da li je automobil, camac, motocikl je cca 75/80/90 do 104, ali 50 nije sigurno. Sugeriram originalno Harley ulje (dobro, znam da ga H-D ne pravi, ali je dizajnirano po nalogu i specifikacijama Harley-Davidson Motor Company) - Formula + (Formula Plus). Uz duzno postovanje, to sto si ti zadovoljan, ne znaci da je i masina zadovoljna.

Just sayin'..... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Trebam pomoc... Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoc...   Trebam pomoc... Icon_minitimesri 22 lip 2011, 08:40

..ne,ne nije sae 50 u mjenjaču u mjenjaču je baš ulje za mjenjač a ovo u makini je sae 50, znam da je to za više vanjske teperature, no kak mi ga je Kristijan ponudil i rekal da ga on ljeva u svog, kaj sad,
..no možda mi baš radi gustoće ulja potrošnja ne pada ispod 5L...do godine ga zamjenim s 20W50...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Sponsored content





Trebam pomoc... Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoc...   Trebam pomoc... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Trebam pomoc...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» trebam pomoc hitno :)
» trebam savjet

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: