Početna stranicaPretraľniknolan - nolan N43 air 610RegistracijaLogin

 

 nolan N43 air

Go down 
+8
One Night Stand
HyperCube
cro.chopper
StarBobo
Beatnik
merla
Safet(y)
magna
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimened 12 lip 2011, 08:21

eto prije par dana sam išao pomoći jednom našem forumašu da izabere sebi kacigu. iako sam bio samo savjetnik nisam odolio da i sam isprobam koju. kako je već sada vruće, a bit će i još vruće više sam se bazirao na jet kacige. zbog Ncom komunikacije koju imam u "zimskoj" kacigi nastojao sam da to bude nolanova kaciga. u trgovini stvarno imaju veliki izbor, a ja sam nastojao da cijena kacige ne pređe 1000 kuna. međutim , do tisuću kuna kacige nisu zadovoljavale ostale kriterije (Ncom, izgled, udobnost ...)
međtim , cijelo vrijeme me je put traženja vraćao na kacigu N43 air. kaciga koja je u mogučnosti pretvoriti se iz integralne u jet i to u nekoliko faza. kaciga mi je izprve sjela na glavu savršeno, ima i Ncom i pinlock, podstava se može izvaditi radi zamjene ili pranja,sunčani vizir u unutrašnjosti kacige, veliki otvori za ventilaciju..... ali i cijenu od oko 1600 kuna. baš radi te cijene sam je ostavjlao na policu i išao dalje u potragu. osim cijene sam se najviše bojao buke, jer moja N103 stvarno buči. međutim prodavač me je uvjeravao da je kaciga iako je jet tiha (momčić se stvarno kuži u kacige).
s obzirom da su mi upravo izašli neki krediti sa amexa, a oni daju do 12 rata bez kamata i naknada, odlučio sam se za kupovinu ( a i neki popust su ubacili) . međutim ni to nije jednostavno s obzirom na paletu dostupnih boja i dezena. moj je izbor bio mat crna, iako se na toj boji vide svi tragovi prstiju i ostalih masnoća.
s obzirom na vrijeme i posao , morao sam pričekati par dana da bi kacigu testirao. napokon sam sjeo na motor i u potpunoj jet verziji (odstranjen vizir, šilt i štitnik za bradu)krenuo u vožnjur. dan je bio vruć , a ja krećem u podne.
nisam nemogao primjetiti razlike u odnosu na N103
- skoro pola kile lakša
- apsolutno nikakvih šumova u kacigi, a motor čujem kao da kacige nema (niske frekvencije prodiru , visoke ne)
- aerodinamika savršena, osjećaj je kao da nema kacige na glavi
- ventilacija odlično odrađuje posao, ni kapi znoja na mojoj ćelinki
- udobnost je dovedena do maximuma. sunčane naočale nisam ni osjetio oko ušiju
- preko Ncoma sa iPhone-a muzika je čisti užitak (ali to je i na N103)

taj dan sam napravio tek 60ak kilometara, ali sam zato slijedećih dana napravio još par stotina kilometara mješovite vožnje, i grada i autoputa. kaciga se svugdje ponašalo savršeno te joj nisam našao nijednu manu. još je treba istestirati pri pljusku , magli i zimi što mi je u ovim trenutcima jednostavno tehnički neizvedivo, ali barem zasada kaciga je zaslužila čistu peticu




nolan - nolan N43 air Attachmentnolan - nolan N43 air Nolan
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimened 12 lip 2011, 12:01

...ne mogu ti ni reci koliko mi je drago da je netko opisao ovu kacigu, a jos mi je draze da je recenzija pozitivna.... dobar ...a zasto?..jer je upravo ona bila moj slijedeci izbor (nemam jos nijednu jeticu u zbirci Very Happy ) ... sada sam definitivno odlucio i to BIJELU.
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimened 12 lip 2011, 12:31

hm scratch

nakon ovoga ću ozbiljno razmisliti koja će mi biti iduća kaciga.... schubertica je pri kraju, pa polako počinjem razmišljati šta sad... razmišljao sam o caberg trip kacigi. nekako me malo više privlači flip up kaciga jer u vožnji mogu dignuti donji dio i prozračiti se, a kod ove moraš montirati/demontirati... ali definitivno ću razmisliti i o nolanici. (volio bi čuti kako se ponaša pri većim brzinama i kako funkcionira pinlock - meni dosta bitrno)
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimened 12 lip 2011, 14:29

neznam koliko ce tebe izaci, ali u bim bajku je 1.413 kn ... a i pouzdano znam da su tamo vise nego korektni u slucaju bilo kakvih reklamacija. dobar http://www.bim-bike.hr/hr/nolan-kacige/nolan-kacige-1/integralne-kacige/n43-air/nolan-n43-air-clasic-n-com-kaciga/
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimened 12 lip 2011, 15:48

Hvala ti na recenziji, jos ove godine ce biti dobra moja N102 a sljedece godine mozda uzmem ovu
[Vrh] Go down
StarBobo
man
man
StarBobo


Broj postova : 385
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Midnighstar XV 1900
Na forumu od : 17.02.2010

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 11:44

Ovu kacigu (bordo crvenu, u skladu s bojom motora :-) ) nosim na glavi cca 20000 km. Prije toga Nolan 101, pa 103...

Uz ono što je Magna napisao mogu samo dodati da je provjerena i po kiši, besprijekorno! S uvijek otvorenim odzračivaćima, ni kap kiše ne prodire... dok se vozim :-)

Često je nosim bez vizira (pogotovo kad je vjetrobran na motoru, s dioptrijskim naočalama za čitanje na vrhu nosa, te spuštenim vizirom protiv sunca), i nemam primjedbi...

Definitivno meni najbolja kaciga do sada... Ncom + BT sjano funkcioniraju, i imam MANJE šumova no sa 103com...
[Vrh] Go down
http://www.startouringcroatia.net
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 11:59

a sada imam ja jedno pitanje ?! svi spominju ncom sistem kod nolana, što je to ,kako to radi,da li je to već u kacigi ili se mora kupiti,koliko košta ????? čisto neke informacije o čemu se tu radi ?! hvala
[Vrh] Go down
StarBobo
man
man
StarBobo


Broj postova : 385
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Midnighstar XV 1900
Na forumu od : 17.02.2010

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 12:31

N com je Nolanov vlastiti sustav komunikacije. U nolanove kacige novijih generacija, koje su pripremljene za N-com, (N42/ N42E, N43/ N43 Air, N71, N84, N85, N90, N102, N103) možeš ugraditi tzv. BASIC kit, koji se sastoji od para slušalica i mikrofona, prilagođenih svojom konstrukcijom za određeni tip ili tipove kaciga. Basic kit ti omogućuje, kao što mu ime kaže, osnovne funkcije: Možeš kacigu suvozača u kojoj je basic kit ugrađen, spojiti kablom s kacigom vozača koji ima ugrađen Basic kit + Blue tooth kit, te imati žičnu komunikaciju. Umjesto BT kita može se kristiti i nolanov "e-box" koji je U stvari BT uređaj bez bluetooth funkcije :-), ali je zato cca 40% jeftiniji...

Ukoliko je vozačeva kaciga BT vezom spojena s navigacijskim uređajem (kod mene Zumo 660), onda imaš slijedeće funkcije:

1. Slušanje MP3 glazbe s navigatora , vozač BT bežično i suvozač kabelskom vezom
2. komunikacija sa suvozačem se prekida, ukoliko je uključena navigacija i glasovno navođenje, svaki put kad navigator daje uputstva. Po završetku, veza sa suvozačem se automatski nastavlja
3. Ukoliko je navigacijski uređaj spojen BT vezom s mobilnim telefonom, onda kod poziva automatski prekida vezu sa suvozačem, a poziv preuzimaš ili odbijaš pritiskom na tipku BT uređaja na kacigi, ili pritiskom na gumb na navigaciji. Po završetku telefonskog razgovora, automatski se uspostavlja veza sa suvozačem. Naravno, telefoniranje i slušanje glazbe funkcionira i direktno s mobilnim uređajem, ali u tom slučaju nemaš informaciju o pjesmi ili broju pozivatelja...
4. Ukoliko i vozač i suvozač imaju ugrađeni BT kit, onda imaju bežičnu vezu (koja, usput rečeno, radi i s motora na motor, na udlajenostima čak i do 500tinjak metara na otvorenom, a 100tinjak u gradu). U ovom slučaju, suvozač NEMOŽE slušati glazbu, ali ostale funkcije rade besprijekorno.
5. Upravljanje reprodukcijskim uređajem koji podržava AD2P protokol, ide direktno s BT kita...


cijene:

Louis: Basic kit: 56 € , BT kit 2 (stereo, full AD2P) 194€, E- box 114 € 683

Moja je preporuka, medjutim, firma BIM u Zagrebu.Osim što su cijene korektne, dečki su stvarno OK, a i odnos prema kupcu je vrlo dobar. Sve reklamacije, koje su mogli riješiti sami, rješili su brzo i efikasno, a u slučaju kad mi je jedan BT kit "umro" pod garancijom (dvije godine) zamijenili su mi ga novim. Dakle apsolutna preporuka!


Ovo su njihove cijene, provjerene danas.

Basic kit: 406 kn, BT kit 2 (stereo, full AD2P) 1230 kn, E- box 683 kn


eto, nadam se da sam pomogao...


P.S. Možeš dobiti i punu demostraciju svih funkcija u živo, negdje gdje ima dovoljno pive...cuga cuga cuga
[Vrh] Go down
http://www.startouringcroatia.net
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 12:50

Pa gdje ste prije bili sa ovom recenzijom... Ja ju gledam mjesec dana i procitao sam hrpu stranih recenzija o tome ali ipak vise znaci ova ovdje.... mislim da cu sutra posjetiti bim bike...
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 12:53

A što se tiče reklamacija u BIM BIKE-u, ja bi rekao da su totalni prevaranti!
Nosio sam Nolanicu nekoliko puta jer mi unutarnji vizir ne ide van,i svaki put je bilo da nema dečka koji to popravlja pa da dođem drugi put (iako sam imao namjeru ostaviti kacigu da to riješe)! E onda mi je nakon nekog vremena puknuo plastični dio unutrašnjosti, ono s čim se pričvrsti unutrašnjost za kacigu, e ni to mi nisu htjeli zamjeniti! A kacigu imam 2 godine, a garantni rok je kao 5 godina! Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 68
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 13:13

One Night Stand je napisao/la:
A što se tiče reklamacija u BIM BIKE-u, ja bi rekao da su totalni prevaranti!
Nosio sam Nolanicu nekoliko puta jer mi unutarnji vizir ne ide van,i svaki put je bilo da nema dečka koji to popravlja pa da dođem drugi put (iako sam imao namjeru ostaviti kacigu da to riješe)! E onda mi je nakon nekog vremena puknuo plastični dio unutrašnjosti, ono s čim se pričvrsti unutrašnjost za kacigu, e ni to mi nisu htjeli zamjeniti! A kacigu imam 2 godine, a garantni rok je kao 5 godina! Evil or Very Mad

jel' to sad bad luck ili ... ?
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 13:53

.....čekao sam da se tema malo rasplamsa pa da i ja mogu koju besidu napisati.....koja je suprotnost prethodne rasprave......

....najprije riječ-dvije o modelu N103 koji se i ovdje spominje glede usporedbe .....to je sve samo ne kaciga. svaka moja duža tura bila je usmjerena na njeno neispunjavanje osnovnih funkcija.

..svaka vožnja po kiši je trauma za sebe, prvi put glava do pola mokra (svi otvori zatvoreni), pušta vodu na vizir, pinlok ne obavlja funkciju (nategnut i sl.), druga vožnja, nekako sam rješio i nije mi glava mokra kao prvi put, dosta manje, curi na vizir kao na česmu, pinlok u totalnoj banani, nakon 2-3 sata vožnje po kiši cijeli vizir orošen, kao da nema pinlok, gledam kroz vizir pod raznim kutovima, buku ne želim niti spominjati, čim sam je kupija mora sam stiropor rizati, (bilo ga viška na čelu...... totalnmo nezadovoljan i sigurno nikad više nolan neće u moju kuću, A za ne zaboraviti, skupo je plačena.

Ali moram navesti da je njena unutrašnjost a mislim i školjka, na zavidnom nivou, i da se puno skuplje kacige mogu sakriti iza nje. sada je koristim kao jeticu i vrlo sam zadovoljan, iznad svih očekivanja....malo ružno izleda na bokovima, ali to me ne smeta......



........a sad o hvaljenoj N43 air......čak sam se i zapalija na nju kad mi je magna rekao da je kupija, a čitajući nekoliko rewiewa svi je hvale.......međutim kad sam je uzeo u ruku i malo pogleda, nije niti približno kvalitete naspram N103.
Prvo što mi je upalo u oko okruglasti oblik, a drugo njena unutrašnjost je toliko mižerna da neću niti navoditi......puno je krača i ne vata puno vrat, a i brada je izložena hladnoči (kada i ako se nosi kao integralka zimi, osim ako nema neku specijalnu dodatnu zaštitu.....
Najveći - mi je unutrašnjost Razz No veliki + je njena ventilacija a to joj je jedina prava odlika, a mišljenja sam da je kaciga dobar izbor za ulogu jetice i povremene krače vožnje zimi za hladnoče.....a to je i njena namjena.
Po meni jedna prosječna jet kaciga sa raznim mogućnostima, no dodajući još koju kunu radije kupim pravu jeticu....
[Vrh] Go down
StarBobo
man
man
StarBobo


Broj postova : 385
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Midnighstar XV 1900
Na forumu od : 17.02.2010

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 14:20

Citat :


jel' to sad bad luck ili ... ?

Žao mi je što ONS ima takva iskustva... Ne znam. Moja su iskustva gore navedena.
[Vrh] Go down
http://www.startouringcroatia.net
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 14:23

GIBO56 je napisao/la:
One Night Stand je napisao/la:
A što se tiče reklamacija u BIM BIKE-u, ja bi rekao da su totalni prevaranti!
Nosio sam Nolanicu nekoliko puta jer mi unutarnji vizir ne ide van,i svaki put je bilo da nema dečka koji to popravlja pa da dođem drugi put (iako sam imao namjeru ostaviti kacigu da to riješe)! E onda mi je nakon nekog vremena puknuo plastični dio unutrašnjosti, ono s čim se pričvrsti unutrašnjost za kacigu, e ni to mi nisu htjeli zamjeniti! A kacigu imam 2 godine, a garantni rok je kao 5 godina! Evil or Very Mad

jel' to sad bad luck ili ... ?
Misliš nekoliko bad luckova?
Uostalom, zašto trebam razmišljati o sreći il nesreći ak lijepo piše 5 godina garancije?
Kolje me to kaj tražim neku flip up kacigu, pa čak bi kupio istu, al iz principa ne želim kod njih više kupovati, jbg! Rolling Eyes Bohmann
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 14:28

Jel mi zna netko reći gdje mogu pročitati što i pod kojim uvjetima spada pod garanciju i kako se može ostvariti? To nisam nigdje našao ni na internetu ni u papirima od kacige!
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 14:44

Star Bobo je napisao/la:


eto, nadam se da sam pomogao...


P.S. Možeš dobiti i punu demostraciju svih funkcija u živo, negdje gdje ima dovoljno pive...cuga cuga cuga


naravno da jesi, sada mi je sve jasnije....... a ovo na kraju, naravno nema beda Smile
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 17:11

dragger je napisao/la:
.....čekao sam da se tema malo rasplamsa pa da i ja mogu koju besidu napisati.....koja je suprotnost prethodne rasprave......

....najprije riječ-dvije o modelu N103 koji se i ovdje spominje glede usporedbe .....to je sve samo ne kaciga. svaka moja duža tura bila je usmjerena na njeno neispunjavanje osnovnih funkcija.

..svaka vožnja po kiši je trauma za sebe, prvi put glava do pola mokra (svi otvori zatvoreni), pušta vodu na vizir, pinlok ne obavlja funkciju (nategnut i sl.), druga vožnja, nekako sam rješio i nije mi glava mokra kao prvi put, dosta manje, curi na vizir kao na česmu, pinlok u totalnoj banani, nakon 2-3 sata vožnje po kiši cijeli vizir orošen, kao da nema pinlok, gledam kroz vizir pod raznim kutovima, buku ne želim niti spominjati, čim sam je kupija mora sam stiropor rizati, (bilo ga viška na čelu...... totalnmo nezadovoljan i sigurno nikad više nolan neće u moju kuću, A za ne zaboraviti, skupo je plačena.

Ali moram navesti da je njena unutrašnjost a mislim i školjka, na zavidnom nivou, i da se puno skuplje kacige mogu sakriti iza nje. sada je koristim kao jeticu i vrlo sam zadovoljan, iznad svih očekivanja....malo ružno izleda na bokovima, ali to me ne smeta......



........a sad o hvaljenoj N43 air......čak sam se i zapalija na nju kad mi je magna rekao da je kupija, a čitajući nekoliko rewiewa svi je hvale.......međutim kad sam je uzeo u ruku i malo pogleda, nije niti približno kvalitete naspram N103.
Prvo što mi je upalo u oko okruglasti oblik, a drugo njena unutrašnjost je toliko mižerna da neću niti navoditi......puno je krača i ne vata puno vrat, a i brada je izložena hladnoči (kada i ako se nosi kao integralka zimi, osim ako nema neku specijalnu dodatnu zaštitu.....
Najveći - mi je unutrašnjost Razz No veliki + je njena ventilacija a to joj je jedina prava odlika, a mišljenja sam da je kaciga dobar izbor za ulogu jetice i povremene krače vožnje zimi za hladnoče.....a to je i njena namjena.
Po meni jedna prosječna jet kaciga sa raznim mogućnostima, no dodajući još koju kunu radije kupim pravu jeticu....



zanimljivo da nas dva imamo identične kacige koje se ponašaju skroz različito. skupa smo se vozili po velikim pljuskovima i debelim minusima sa snijegom, dok je dragerova kaciga bila mokra i zamagljena, moja je uvijek suha a pinlock je savršen primjer kako treba funkcionirati, jednio što se mogu složiti je to da je nolan n103 bučna kaciga, ali ipak ja sam je nosio 21 sat u komadu , noć i dan da nisam imao ni glavobolju niti me je vrat bolio od težine kacige.
mislim da je draggerova kaciga jednostavno tvornička greška. moje slijedeća kaciga će vjerojatno biti N104 koja bi se uskoro trebala pojaviti na tržištu

btw N43 air sam kupio da mi bude jet kaciga, a tu funkciju kaciga idealno ispunjava, to što je brada izložena vjetru i što je plića meni je to samo plus
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 17:47

magna je napisao/la:
dragger je napisao/la:
.....čekao sam da se tema malo rasplamsa pa da i ja mogu koju besidu napisati.....koja je suprotnost prethodne rasprave......

....najprije riječ-dvije o modelu N103 koji se i ovdje spominje glede usporedbe .....to je sve samo ne kaciga. svaka moja duža tura bila je usmjerena na njeno neispunjavanje osnovnih funkcija.

..svaka vožnja po kiši je trauma za sebe, prvi put glava do pola mokra (svi otvori zatvoreni), pušta vodu na vizir, pinlok ne obavlja funkciju (nategnut i sl.), druga vožnja, nekako sam rješio i nije mi glava mokra kao prvi put, dosta manje, curi na vizir kao na česmu, pinlok u totalnoj banani, nakon 2-3 sata vožnje po kiši cijeli vizir orošen, kao da nema pinlok, gledam kroz vizir pod raznim kutovima, buku ne želim niti spominjati, čim sam je kupija mora sam stiropor rizati, (bilo ga viška na čelu...... totalnmo nezadovoljan i sigurno nikad više nolan neće u moju kuću, A za ne zaboraviti, skupo je plačena.

Ali moram navesti da je njena unutrašnjost a mislim i školjka, na zavidnom nivou, i da se puno skuplje kacige mogu sakriti iza nje. sada je koristim kao jeticu i vrlo sam zadovoljan, iznad svih očekivanja....malo ružno izleda na bokovima, ali to me ne smeta......



........a sad o hvaljenoj N43 air......čak sam se i zapalija na nju kad mi je magna rekao da je kupija, a čitajući nekoliko rewiewa svi je hvale.......međutim kad sam je uzeo u ruku i malo pogleda, nije niti približno kvalitete naspram N103.
Prvo što mi je upalo u oko okruglasti oblik, a drugo njena unutrašnjost je toliko mižerna da neću niti navoditi......puno je krača i ne vata puno vrat, a i brada je izložena hladnoči (kada i ako se nosi kao integralka zimi, osim ako nema neku specijalnu dodatnu zaštitu.....
Najveći - mi je unutrašnjost Razz No veliki + je njena ventilacija a to joj je jedina prava odlika, a mišljenja sam da je kaciga dobar izbor za ulogu jetice i povremene krače vožnje zimi za hladnoče.....a to je i njena namjena.
Po meni jedna prosječna jet kaciga sa raznim mogućnostima, no dodajući još koju kunu radije kupim pravu jeticu....



zanimljivo da nas dva imamo identične kacige koje se ponašaju skroz različito. skupa smo se vozili po velikim pljuskovima i debelim minusima sa snijegom, dok je dragerova kaciga bila mokra i zamagljena, moja je uvijek suha a pinlock je savršen primjer kako treba funkcionirati, jednio što se mogu složiti je to da je nolan n103 bučna kaciga, ali ipak ja sam je nosio 21 sat u komadu , noć i dan da nisam imao ni glavobolju niti me je vrat bolio od težine kacige.
mislim da je draggerova kaciga jednostavno tvornička greška. moje slijedeća kaciga će vjerojatno biti N104 koja bi se uskoro trebala pojaviti na tržištu

btw N43 air sam kupio da mi bude jet kaciga, a tu funkciju kaciga idealno ispunjava, to što je brada izložena vjetru i što je plića meni je to samo plus


....znao sam da ćeš se javiti.....naravno da je moja N103ca sa svim mogućim tvorničkim greškama, od propuštanja vode na vizir, magljenja istog, propuštanja na vrat (možda su uzrok turbulencije jer se sada sa višim vizirom to poboljšalo)...pa sve do unutrašnjosti stiropora kojem su rubovi virili i preko 1 cm pa sam ih morao rezati. Ali još ću napomeniti, to je savršena kaciga po pitanju dizajna, kvalitete postave....pa sve do idealnog komoditeta i nakon nekoliko sati nošenja.
No, ove sitnice a jako bitne stvari, čovjeku zagorčaju život i na samu pomisao kupnje nekog xy modela. istu zaobilazi u širokom luku.

Ali N43 air, ponovit ću, je možda i više od prosjećne jet kacige (gledam je samo u toj ulozi, jer joj je to glavna odlika) tim više što je sa svojim usisnicima i otvorima zraka možda i No1 u svojoj klasi.
Ali uvik idem korak dalje, i mislim da će neka kvalitetnija i neznatno skuplja kaciga odlično nadomjestit zračnost N43 sa jako kvalitetenim materijalom unutrašnjosti, a isti je presedan glede temperature unutrašnjosti.
[Vrh] Go down
StarBobo
man
man
StarBobo


Broj postova : 385
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Midnighstar XV 1900
Na forumu od : 17.02.2010

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimepon 13 lip 2011, 18:19

One Night Stand je napisao/la:

Misliš nekoliko bad luckova?
Uostalom, zašto trebam razmišljati o sreći il nesreći ak lijepo piše 5 godina garancije?
Kolje me to kaj tražim neku flip up kacigu, pa čak bi kupio istu, al iz principa ne želim kod njih više kupovati, jbg! Rolling Eyes Bohmann

Garancija je rastezljiva kao guma za žvakanje, ako ne i više... sasvim sigurno je da mehanička oštećenja nisu uključena u nju. No, znam da vrlo često dogovor i pravilan pristup pomognu oko toga da se zažmiri" na jedno oko... pri tome uopće nemislim na mito ili "nemoralnu ponudu" bilo koje vrste...

Ja ne mogu govoriti za Tebe, ali osobno vjerujem da je tvoj slučaj usamljen... Ako je NOLAN kaciga koja te zanima, ne bih dvojio oko toga gdje je treba kupiti... Zamisli kako bi tek bilo s nekim dučanom u nekoj drugoj zemlji...

dragger je napisao/la:


....najprije riječ-dvije o modelu N103 koji se i ovdje spominje glede usporedbe .....to je sve samo ne kaciga. svaka moja duža tura bila je usmjerena na njeno neispunjavanje osnovnih funkcija.

..svaka vožnja po kiši je trauma za sebe, prvi put glava do pola mokra (svi otvori zatvoreni), pušta vodu na vizir, pinlok ne obavlja funkciju (nategnut i sl.), druga vožnja, nekako sam rješio i nije mi glava mokra kao prvi put, dosta manje, curi na vizir kao na česmu, pinlok u totalnoj banani, nakon 2-3 sata vožnje po kiši cijeli vizir orošen, kao da nema pinlok, gledam kroz vizir pod raznim kutovima, buku ne želim niti spominjati, čim sam je kupija mora sam stiropor rizati, (bilo ga viška na čelu...... totalnmo nezadovoljan i sigurno nikad više nolan neće u moju kuću, A za ne zaboraviti, skupo je plačena.

Ali moram navesti da je njena unutrašnjost a mislim i školjka, na zavidnom nivou, i da se puno skuplje kacige mogu sakriti iza nje. sada je koristim kao jeticu i vrlo sam zadovoljan, iznad svih očekivanja....malo ružno izleda na bokovima, ali to me ne smeta......



Dobar frend je kupio SHOEI kacigu i platio je za nju puno više para no što jedan NOLAN ikad može koštati. Da čujete priču iz prve ruke o kvaliteti i garanciji, tek biste onda postavljali pitanja i lupali glavama...

Međutim, kaciga koja se nije zatvarala, u kojoj je puhalo kao da nema vizira, i kojoj se vizir maglio pri hladnoći, a zujalo je kao da voziš jet fighter a ne motocikl, za pola sata je pretvorena, uz ljubaznu i BESPLATNU pomoć servisera u nešto što je trebalo biti od početka. A kaciga čak nije ni kupljena kod njega...

Svaka čast serviseru na otvorenim danima kod Šepića...

Moja 103-ka je bila savršena, bez primjedbe... i pod kišom i na vjetru... Prešao sam na 43 samo zato što sam želio imati kacigu primjereniju motociklu, dakle jet kacigu. A NI JEDNA druga mi ne daje ono što daje n-43 air. I nije mi žao ni trenutka...
[Vrh] Go down
http://www.startouringcroatia.net
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimeuto 14 lip 2011, 11:41

Evo ja obavio kupnju pa cemo vidjeti danas popodne kakva je. Morao sam na posao odjuriti pa nisam bio na motoru....
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimeuto 14 lip 2011, 12:00

shubert kacige slove da su među najboljim,najskupljim i najnaj kacigama, a čuo sam neke da su se jako razočarali u iste,a platili su ih masne novce.
e sada ti budi pametan.......
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimeuto 14 lip 2011, 12:05

skoro 90 posto svoje vožnje vozim u JET HJC kacigi, naviknuo sam se na nju i super mi je ,malo je bučna ali meni je dobra, pregledna i lagana. mogu se čohati po bradi,mogu zapaliti cigaretu, kopat nos,kihnut i sl...... meni je dobra. ali polako moram tražiti zamjenu, eto sviđa mi se recenzija od magne, i mogla bi biti nolanica moj drugi izbor. moram vidjeti još to uživo.
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimeuto 14 lip 2011, 12:05

cro.chopper je napisao/la:
shubert kacige slove da su među najboljim,najskupljim i najnaj kacigama, a čuo sam neke da su se jako razočarali u iste,a platili su ih masne novce.
e sada ti budi pametan.......

e jbg, to je ono "sto ljudi dvjesto mišljenja..."
meni je C3 definitivno najbolja kaciga koju sam do sada imao...
ali to još uvijek ne znači da neću naći bolju. Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimeuto 14 lip 2011, 12:10

iagree
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitimeuto 14 lip 2011, 17:42

Prvih 50 km sam dozivio preporod!!! ODUSEVLJEN SAM. cuje se motor i malo vjetra i nis drugo. Vidno polje neopisivo. Ko da nemam kacigu na glavi a ventilacija dobra. Definitivno meni najboljih 1500 kn koje sam ulozio do sada.
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
Sponsored content





nolan - nolan N43 air Empty
PostajNaslov: Re: nolan N43 air   nolan - nolan N43 air Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
nolan N43 air
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Nolan N 90
» nolan N 100 zamjena podstave
» Nolan N-85,vasa iskustva?
» Kaciga Nolan N86 burn
» SHARK OpenLine Tip vs. nolan n103

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: