Početna stranicaPretraľnikYamaha XVS 125 dragstar 610RegistracijaLogin

 

 Yamaha XVS 125 dragstar

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
petarb
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 7
Godina imam : 32
Prebivalište : Đakovo
Vozim : Yamaha Dragstar XVS 125
Na forumu od : 13.04.2011

Yamaha XVS 125 dragstar Empty
PostajNaslov: Yamaha XVS 125 dragstar   Yamaha XVS 125 dragstar Icon_minitimesub 11 lip 2011, 12:53

evo ovako ljudi zanima me potrošnja goriva yamahe dragstar 125 te obijam spremnika za gorivo....
vozim yamahu dragstara 125 te meni troši nešto više od 4 litre na 100 km, a obujam spremnika obicno kad sipam gorivo nemoze stati 9 l, a na specifikacijama kazu da je 11 l ( 3 l rezerva)...
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Yamaha XVS 125 dragstar Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha XVS 125 dragstar   Yamaha XVS 125 dragstar Icon_minitimesub 11 lip 2011, 14:06

petarb je napisao/la:
evo ovako ljudi zanima me potrošnja goriva yamahe dragstar 125 te obijam spremnika za gorivo....
vozim yamahu dragstara 125 te meni troši nešto više od 4 litre na 100 km, a obujam spremnika obicno kad sipam gorivo nemoze stati 9 l, a na specifikacijama kazu da je 11 l ( 3 l rezerva)...


Sto se potrosnje tice, cini mi se da bi trebao otici do nekog majstora i podesiti karburator, jer je ovo malo prevelika potrosnja za taj motor. A sto se tice rezervoara, pokusaj ga dokraja isprazniti, a tek onda napuniti, pa ces tek onda vidjeti koliko ti stvarno stane.

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
petarb
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 7
Godina imam : 32
Prebivalište : Đakovo
Vozim : Yamaha Dragstar XVS 125
Na forumu od : 13.04.2011

Yamaha XVS 125 dragstar Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha XVS 125 dragstar   Yamaha XVS 125 dragstar Icon_minitimesub 11 lip 2011, 14:10

sto se tice karburatora neznam....sto ib se mogo nastimati...?
a rezervoar sam bio mnogo puta ispraznio i stane 9 l , a kad ga kao doteram do rezerve dogodi se to da nece upalit i to jedva upali i onda radi ako hoce uglavnom neznam cudno se ponasa kad je rezerva u pitanju....
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Yamaha XVS 125 dragstar Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha XVS 125 dragstar   Yamaha XVS 125 dragstar Icon_minitimesub 11 lip 2011, 23:29

petarb je napisao/la:
sto se tice karburatora neznam....sto ib se mogo nastimati...?
a rezervoar sam bio mnogo puta ispraznio i stane 9 l , a kad ga kao doteram do rezerve dogodi se to da nece upalit i to jedva upali i onda radi ako hoce uglavnom neznam cudno se ponasa kad je rezerva u pitanju....

------puno toga može biti s karbom..i puno toga se može/mora naštelat...

------rezervar ti drži oko 11-12 litara, 9 do rezerva + rezerva, a ti si napisa šta, pojasni......

....daj detaljnije opiši problem....malo je podataka..


btw 250ica troši oko 3 litre, max. 3,5 lit. u uvjetima normalnog korištenja, a 125ica možda čak i više, ako se življe vozi.... sve priko toga nije normlno i triba tražit neispravnost....i obavezno ulivati 98micu....
[Vrh] Go down
petarb
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 7
Godina imam : 32
Prebivalište : Đakovo
Vozim : Yamaha Dragstar XVS 125
Na forumu od : 13.04.2011

Yamaha XVS 125 dragstar Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha XVS 125 dragstar   Yamaha XVS 125 dragstar Icon_minitimened 12 lip 2011, 10:57

gle sto se tice rezervoara to mi nije toliko bitno itd... samo me zanima zasto mi motor toliko trosi jel ja ga uvjek koristim tako da nasipam punog znaci u njemu je 11÷12 l te ga praznim do rezerve a u tom periodu od 9 litara sto potrosim
on max moze preci nekih 210km tako da mi je najveci problem potrosnja jel to mi se stvarno puno citi....citao sam negdje da bi motor trebao kao trositi oko 3
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Yamaha XVS 125 dragstar Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha XVS 125 dragstar   Yamaha XVS 125 dragstar Icon_minitimened 12 lip 2011, 11:17

pa znaš li ti napisati neke osnove,
........koja je god., koliko km, kojim režimom voziš....... suvozač....itd........
[Vrh] Go down
petarb
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 7
Godina imam : 32
Prebivalište : Đakovo
Vozim : Yamaha Dragstar XVS 125
Na forumu od : 13.04.2011

Yamaha XVS 125 dragstar Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha XVS 125 dragstar   Yamaha XVS 125 dragstar Icon_minitimened 12 lip 2011, 14:36

Ovako motor je 2003 god., ima 23,5 tkm vozim ga onako normalno, al sam probavo mjenjati režim vožnje....
Na kraju sam zakljucio da rezim voznje meni neutjece na potrosnju te da nema veze dali imam suvozača ili ne,
znači meni se motor ponaša jednako u svim uvjetima...dobro ima malih odstupanja ali to je zanemarivo znaci odstupanja nekad znaju biti po rezervoaru predem mozda10km vise manje al to je zanemarivo
pokušavao sam sa različitim gorivom 98 i 100.... te obavezno tocim gorivo na omw-u....
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Yamaha XVS 125 dragstar Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha XVS 125 dragstar   Yamaha XVS 125 dragstar Icon_minitimened 12 lip 2011, 18:17

petarb je napisao/la:
Ovako motor je 2003 god., ima 23,5 tkm vozim ga onako normalno, al sam probavo mjenjati režim vožnje....
Na kraju sam zakljucio da rezim voznje meni neutjece na potrosnju te da nema veze dali imam suvozača ili ne,
znači meni se motor ponaša jednako u svim uvjetima...dobro ima malih odstupanja ali to je zanemarivo znaci odstupanja nekad znaju biti po rezervoaru predem mozda10km vise manje al to je zanemarivo
pokušavao sam sa različitim gorivom 98 i 100.... te obavezno tocim gorivo na omw-u....


.....mislim da se ne slažem s tobom (koji glupi odgovor)....tj. ne slažem se s tvojom konstatacijom.

- da režim vožnje i suvozač ne utjeću na potrošnju (na tako malom motoru), to ne drži vodu.
.... na kapacitetnijim motorima (iznad 1000ccm) ona je koji dec više, a na manje kapacitetnijim (125 ccm) sigurno do jedne litre....no na to opet utjeće onaj famozni "režim" vožnje.

Pa pobogu,
neće potrošnja biti ista ili dec-dva veća kada je vozač sam i vozi 70-80 u odnosu kad je suvozač gore i brzina 100 i više, razlika će biti i više od jedne litre.

.....da skratim: ako voziš 70-80 u petoj brzini, bez suvozača, nebi smjela trošiti preko 3,5 l, sa suvozaćem i istim režimom max. do 4 lit.,
ako voziš 100-120 u petoj brzini, bez suvozača, oko 4 l, sa suvozaćem i istim režimom max. do 4,5 lit.,

btw mislim da je sa bikeom sve u redu ........ What a Face
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

Yamaha XVS 125 dragstar Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha XVS 125 dragstar   Yamaha XVS 125 dragstar Icon_minitimepon 13 lip 2011, 06:59

naravno da način vožnje utječe. moj je tu negdje po kubicima, snazi i prijedjenim km, a potrošnja:
-krstarenje cca 80 kmh, otvorena cesta: oko 2.7l
-grad: oko 3l
-autoput, gas do..kolko ide: 3.2 l

biče da je prošli vlasnik pokušao poboljšat nešto. nazovi čovjeka, sjedite i popričajte.
[Vrh] Go down
petarb
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 7
Godina imam : 32
Prebivalište : Đakovo
Vozim : Yamaha Dragstar XVS 125
Na forumu od : 13.04.2011

Yamaha XVS 125 dragstar Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha XVS 125 dragstar   Yamaha XVS 125 dragstar Icon_minitimesri 15 lip 2011, 00:11

ja ipak mislim da nebi trebao trositi preko 3.5 do 4 l....a evo zadnje vrijeme sam probavao pratiti potrosnju kada se motor vozi ful lagano....te javim jos kad iztestiram dokraja....
ali inace kad sam se vozio recimo normalno nije bila neka pre velika razlinka....

....imam jos jedan problem curi mi ulje na amortizeru prednjem ljevom, curi kod one plastike tamo i pocinje me vec zivcirati lagano
nakon duzeg vremena postane crno jer se prasina uvati kako se vozim a treba dosta da se ta mast odnosno ulje opere....neznam sto bi moglo biti....
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Yamaha XVS 125 dragstar Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha XVS 125 dragstar   Yamaha XVS 125 dragstar Icon_minitimečet 16 lip 2011, 00:10

petarb je napisao/la:
ja ipak mislim da nebi trebao trositi preko 3.5 do 4 l....a evo zadnje vrijeme sam probavao pratiti potrosnju kada se motor vozi ful lagano....te javim jos kad iztestiram dokraja....
ali inace kad sam se vozio recimo normalno nije bila neka pre velika razlinka....

....imam jos jedan problem curi mi ulje na amortizeru prednjem ljevom, curi kod one plastike tamo i pocinje me vec zivcirati lagano
nakon duzeg vremena postane crno jer se prasina uvati kako se vozim a treba dosta da se ta mast odnosno ulje opere....neznam sto bi moglo biti....

....promjeni semering...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Yamaha XVS 125 dragstar Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha XVS 125 dragstar   Yamaha XVS 125 dragstar Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Yamaha XVS 125 dragstar
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» yamaha dragstar 250
» Yamaha xvs Dragstar 650
» yamaha dragstar 125
» yamaha dragstar 650

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: