Početna stranicaPretraľnikMIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera 610RegistracijaLogin

 

 MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Empty
PostajNaslov: MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera   MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Icon_minitimened 29 svi 2011, 22:42

Probati ću ovdje dodavati razne vožnje koje radim-o na području Istre i Kvarnera. Namjera mi je zapravo da svatko od Vas opiše par ruta u svojem kraju kako bi svi koji dolaze u posjet bili zakinuti za prvo iskustvo neke ceste.

Strašno razočaran što me je posao spriječio u posjeti " H/D days Biograd", otišao sam zaliječiti dušu i tijelo kratkom vožnjom.
Dan sunčan, malo bure, ali to je zdravo kažu starosjedioci. Dok sam se spremao razmišljam koja dionica bi mi podigla raspoloženje najviše. Odlučujem se krenuti prema Limskom kanalu, zapadna obala Istre, pa onda kuda me povuče.

Cesta Pula - Vodnjan - Bale - Limski kanal. Malo dosadna jer se do Bala vozite većinom ravnom cestom sa tek nekoliko nezahtjevnih zavoja. Ukoliko dolazite tim pravcem zanimljivo je stati na malom vidikovcu koji je poduzetni prodavač maslinovog ulja sagradio da privuče mušterije ( otprilike 7 km poslije Vodnjana ), sa istoga puca prekrasan pogled na Brijune. Slijedeća stanica Limski zaljev, sam zaljev je dio Limske udoline koja se od zapadne obale Istre proteže dobrih 35 km u unutrašnjost skoro do Pazina. Zaljev je dužine oko 10 km največe širine 600 m. Tu se nalaze uzgajališta riba i školjaka koje možete probati u lokalnim restoranima. Cesta u dužini 10 km zavoj na zavoju baš za opuštanje, pazite samo da vam pogled na zaljev ne odvuče pažnju.

Dolaskom na vrh iznad zaljeva produžite ravno prema Sv. Lovreču i dalje prema Baderni , tu je križanje starih magistralnih puteva Pazin- Poreč i Pula - Trst, krenite prema Pazinu dobro održavanom cestom koja omogućuje stvarno uživanje sa laganim uzbrdicama i podosta zavoja. Čekajte znak za Motovun i Brajkoviče nakon 15-ak km i tu počinje uživancija. Za one koji su iz sjevernih krajeva pripremite se za lagani dejavu Zagorskih bregi. Do Motovuna Vam ostaje 15 km čistog užitka , zavoj na zavoju , malo gore, malo dole , tu i tamo koja serpentina.

Dolaskom u Motovun napravite pauzu , protegnite noge do vrha i uživajte u pogledu.

Obzirom da ste se lijepo proveli na cesti do Motovuna, vratite istim putem do raskršća za Pazin i nastavite prema istome. Prije Pazina na kružnom toku skrenite desno za Žminj i Pulu.
Cca 70 km do Pule provodite u laganoj vožnji , relativno dobro održavanom cestom. Dolaskom u Pulu mislim da ste spremni za ručak ili večeru, ovisno o tome koliko ste usputnih osvježavanja imali.
Ruta:
MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Motovun


Motovun-posuđena slika MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Motovunslika




Pogled na Motovun- moja slika MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Crochopper



Limski zaljev- posuđena slika MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Limh



Dužina rute 154 km , potrebno vrijeme 2 - 10 sati.

Evo za kraj ja sam odmah bolje , terapija uspješna.

[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Empty
PostajNaslov: Re: MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera   MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Icon_minitimepon 30 svi 2011, 18:06

roker dancingbanana dobar
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Empty
PostajNaslov: Re: MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera   MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Icon_minitimepon 30 svi 2011, 19:24

moigli bi i u Kotle navratit kad je već blizu
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Empty
PostajNaslov: Re: MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera   MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Icon_minitimepon 30 svi 2011, 19:34

medo je napisao/la:
moigli bi i u Kotle navratit kad je već blizu
To će biti druga tura, čekaj malo, ne možeš sve u istom danu.
[Vrh] Go down
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Empty
PostajNaslov: Re: MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera   MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Icon_minitimečet 23 lip 2011, 17:48

Kako kvalitetno potrošiti 6 sati.

MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Izrezak121



U Senju poznata slika na rivi.

MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Dscf0283n



Tankanje i cigareta ili snickers ( kako ko ).Vrata Jadrana
MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera 111rnt



cca 400 km, nice ride biker2
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Empty
PostajNaslov: Re: MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera   MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Icon_minitimepon 27 lip 2011, 14:49

dobar bravo meštri nek se kola okreču dobar
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Empty
PostajNaslov: Re: MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera   MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Icon_minitimepon 27 lip 2011, 18:22

super dobar
[Vrh] Go down
Sponsored content





MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Empty
PostajNaslov: Re: MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera   MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
MIK - Moto vožnje Istre i Kvarnera
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» S Korcule do Istre i nazad ( ili kako do nagradnog GPS-a)
» pozdrav iz istre
» Pozdrav iz Istre
» pozdrav iz istre
» Pozdrav iz Istre

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: