Početna stranicaPretraľnikRemen ... Kawasaki EN 500 610RegistracijaLogin

 

 Remen ... Kawasaki EN 500

Go down 
+2
emirharley
drazensantek
6 posters
Autor/icaPoruka
drazensantek
man
man
drazensantek


Broj postova : 66
Godina imam : 59
Prebivalište : Novi Marof
Vozim : Kawasaki EN 500
Na forumu od : 21.03.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimepet 29 tra 2011, 11:29

Dakle....na Kawi EN500 A4, 1993.g., pri većim brzinama (5. i 6. brzina, kada naglo pustim gas ili idem nizbrdo), začuje se nešto kao mješavina zujanja i struganja u predjelu remena. Kad se ide uzbrdo, sve je OK. Malo sam očistio i podmazao remen pa se zujanje smanjilo, ali još se čuje. Remen nije prenapet niti prelabav.
Sad me zanima dal je ispravno podesiti šarafe na lijevoj i desnoj strani da budu jednako po dužini vani (slika), ili to nema veze, možda da se proba remen podesiti "po uhu" a zatezači ne moraju biti baš na milimetar isto podešeni ? Ili se to možda čuje koji lager?

Remen ... Kawasaki EN 500 Kawasakire002

Remen ... Kawasaki EN 500 Kawasakire003
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimepet 29 tra 2011, 11:59

Ovi sarafi su ti za centriranje tocka, pa samim time i remena. Ako sumnjas da nisu pravilnio uvrnuti/zavrnuti, bio bi dobro otici kod nekog mestra koji ima urejdaj (laser ili bio sto drugo) za centriranje tocka. No, uvijek je najbolji odgovor otici u autorizirani servis, ako takav postoji u tvojoj blizini.

Ne vjerujem da je lager, jer kada lager ode, stice se utisak da se raspada cijela masina, a osobno sam bio svjedokom u dva navrata kada su rastavili dva motora misleci da se je sve raspalao (radi odvratnog zvuka), a u obadva slucaja bilo se je radilo samo o zadnjem lageru. Masinu su kasnije sastavuili, naravno, ali djaba ulozeni posao, vrijeme i materijal.

Ja sumnjam na prednji nosac masine, vjerujem da je pukao, provjeri, jer kada dajes gas, on se opterecuje u jednom pravcu, no kada oduzimas gas, on se opterecuje u drugom pravcu koji mu u tom slucaju "ne odgovara" ako je pukao. Kako rekoh, provjeri pazljivo.

Ako otkrijes u cemu je bio problem, podijeli svoja saznanja sa nama. Sretno.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Gost
Gost




Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimepet 29 tra 2011, 12:29

Pregledaj pogonski zupčanik a po potrebi i gume za suspenziju udara unutar nabe.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimepet 29 tra 2011, 14:31

Na zadnjem kotaču odnosno osovini na slikama imaš te šarafe koji su zatezači remena ustvari. Kolo je centrirano kada ti se i sa lijeve i sa desne strane podudaraju one "reckice" tj. baždarene crtice koje upravo i služe tome da se kolo centrira prilikom zatezanja remena. Necentrirano zadnje kolo može biti prvi razlog, provjeri to.
Drugo, kad se dodaje gas odnosno pod opterećenjem, remen na prednjoj remenici(pogonskom zupčaniku) ima tendenciju da se pomiče po površini remenice ulijevo. Kad se oduzima gas, šalta niža ili pak koči motorom nizbrdo - remenica ima tendeciju da se giba(pomiče) udesno po remenici. Nedovoljno zategnut remen znači veći raspon takvog "plesanja" po remenici te kao takav može strugati od nekakav rub remenice ili po motoru te proizvoditi takav zvuk. Kod tebe bi po mojoj pretpostavci, zavisno od oblika remenice, prilikom usporavanja, strugao od nešto sa desne strane; ili od rub remenice ili od nešto šta mu se prvo nalazi sa desne strane. Po meni tvoj remen je ili star ili nedovoljno zategnut.
PODMAZIVANJEM ne postižeš ništa, ustvari samo suprotno. Podmazivanje remena samo zamaskira rješenje pravog problema a još ti se poslije i smeće kupi na njega puno brže i lakše. Eventualno ga možeš posuti baby puderom, ali ne sada kad si ga wc s podmazivanjem...pričekaj da se to osuši i prvo riješi pravi uzrok problema..
Isto tako, prenategnut remen je isto loša stvar i isto tako može "pjevati", samo pisma zvuči nešto drugačije... Smile

Po meni, nađi dobitnu kombinaciju zatezanjem remena, ali ne previše i provjeri centriranost zadnjeg kotača....


_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Remen ... Kawasaki EN 500 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
drazensantek
man
man
drazensantek


Broj postova : 66
Godina imam : 59
Prebivalište : Novi Marof
Vozim : Kawasaki EN 500
Na forumu od : 21.03.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimepet 29 tra 2011, 15:00

Hvala dečki......nosač mašine je OK, prednja remenica je OK, guma za suspenziju isto tako.
Probat ću još provjeriti stvari kako kaže kolega asy.
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimepet 29 tra 2011, 18:16

OK, mi smo ponudili kao opcije ono sto se moze "daljinski" pretpostaviti, no svakako nas informiraj kada detektiras porblem. dobar
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
drazensantek
man
man
drazensantek


Broj postova : 66
Godina imam : 59
Prebivalište : Novi Marof
Vozim : Kawasaki EN 500
Na forumu od : 21.03.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimepet 29 tra 2011, 19:26

Naravno da ću informirati, samo će sad par dana kišiti pa nikaj od probnih vožnji. cuga
[Vrh] Go down
drazensantek
man
man
drazensantek


Broj postova : 66
Godina imam : 59
Prebivalište : Novi Marof
Vozim : Kawasaki EN 500
Na forumu od : 21.03.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimened 01 svi 2011, 17:36

Da nastavim priču.....dakle skinem ja prednju i zadnju remenicu, sve očistim detaljno sa četkicom za zube da se sjaji, i remen očistim....bilo je tu svega, a najviše mi je izgleda zasmoljio poseban sprej za te remene koji se pretvori u neku smolu.
Ponovno sve sastavim, malo više (za milimetar) zategnem desnu stranu i probam se voziti - remen skviči dok dam gas. Probam onda malo više zategnuti lijevu stranu - remen skviči dok mašina koči.
E sad, kaj drugo preostaje nego narihtati oba dvije strane točno na recke kak bi to trebalo biti po propisu.......probam i to, kad ono remen skviči i pri ubrzanju i usporavanju, stalno.....probam ga olabaviti pa se stanje malo popravi, ali još se čuje.
Onda probam još nekaj (to sam negdje pročital) - lagano nasprejam remen silikonskim sprejem za kokpit na autima, i gle čuda - remen je zašutio !
Pao mi odma kamen sa srca, motor samo klizi, znači da nije nikakv lager ili slično. Bilo je potrebno samo fino ugađanje.
Eto to je kraj priče...... falalepa
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimened 01 svi 2011, 20:42

Baš tako? Aj, javi za par dana, bas me interesira nastavak, odnosno definitivni kraj price. Ovo je odlicna škola, hvala sto si podijelio sa nama svoje iskostvo, a volio bih da nam za desetak dana javis da se nista nije promijenilo, odnosno da motor/masina ne cvili kada naglo smanjujes brzinu.

Cestitke. dobar
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
drazensantek
man
man
drazensantek


Broj postova : 66
Godina imam : 59
Prebivalište : Novi Marof
Vozim : Kawasaki EN 500
Na forumu od : 21.03.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimened 01 svi 2011, 21:33

Za sad je super, nadam se da će tako i ostati........javiću se opet za desetak dana, nakon malo više vožnje.
[Vrh] Go down
drazensantek
man
man
drazensantek


Broj postova : 66
Godina imam : 59
Prebivalište : Novi Marof
Vozim : Kawasaki EN 500
Na forumu od : 21.03.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimečet 12 svi 2011, 08:14

Nakon desetak dana remen je i dalje OK, nema skvičanja...
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimečet 12 svi 2011, 12:59

drazensantek je napisao/la:
Nakon desetak dana remen je i dalje OK, nema skvičanja...

Osim pravilno pogođene zategnutosti, remen je jako osjetljiv, u smislu raznih skvičanja, na sve oblike prašine, vlage u zraku ili na cesti i u garaži. Nema zla ako se remen tu i tamo malo čuje, treba samo paziti na pravilnu zategnutost.

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Remen ... Kawasaki EN 500 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
drazensantek
man
man
drazensantek


Broj postova : 66
Godina imam : 59
Prebivalište : Novi Marof
Vozim : Kawasaki EN 500
Na forumu od : 21.03.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimečet 12 svi 2011, 13:57

Istina. Sad sam i ja naučio da je to tako. Samo je moj počeo skvičati da me se bilo sram voziti, ljudi su me čudno gledali kad sam prošao kraj njih. Embarassed
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimečet 12 svi 2011, 14:19

drazensantek je napisao/la:
Istina. Sad sam i ja naučio da je to tako. Samo je moj počeo skvičati da me se bilo sram voziti, ljudi su me čudno gledali kad sam prošao kraj njih. Embarassed

Ovakav zvuk otprilike Very Happy

Remen ... Kawasaki EN 500 Cat-screaming

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Remen ... Kawasaki EN 500 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimečet 12 svi 2011, 14:24


nemoj me glup dobar
[Vrh] Go down
drazensantek
man
man
drazensantek


Broj postova : 66
Godina imam : 59
Prebivalište : Novi Marof
Vozim : Kawasaki EN 500
Na forumu od : 21.03.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimečet 12 svi 2011, 17:20

Nije baš tak, više onak ko da kolješ pajceka ha ha ha...
[Vrh] Go down
Shone
cro chopper forum
cro chopper forum
Shone


Broj postova : 8
Godina imam : 40
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : kawasaki en500
Na forumu od : 19.08.2011

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimepet 19 kol 2011, 18:18

Pozdrav, upravo sam malo istrazivao po netu o ovoj temi, nadam se da nije zastarila. Mislim da imam isti problem sa istim motorom, vozim en500 i skripanje mi se cuje samo kad dodam gas. U pocetku nije smetalo ali sada vec ima jak zvuk. Da li da probam samo da podmazem remen prvo ( ako da,sa cim bi bilo nabolje ) ili da ga zategnem, sta mi preporucujete ?
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimepet 19 kol 2011, 18:59

Shone je napisao/la:
Pozdrav, upravo sam malo istrazivao po netu o ovoj temi, nadam se da nije zastarila. Mislim da imam isti problem sa istim motorom, vozim en500 i skripanje mi se cuje samo kad dodam gas. U pocetku nije smetalo ali sada vec ima jak zvuk. Da li da probam samo da podmazem remen prvo ( ako da,sa cim bi bilo nabolje ) ili da ga zategnem, sta mi preporucujete ?

Probaj kao i Dražen .
[Vrh] Go down
drazensantek
man
man
drazensantek


Broj postova : 66
Godina imam : 59
Prebivalište : Novi Marof
Vozim : Kawasaki EN 500
Na forumu od : 21.03.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimesub 20 kol 2011, 12:48

Da, meni je kokpit - sprej definitvno pomogao.
[Vrh] Go down
Shone
cro chopper forum
cro chopper forum
Shone


Broj postova : 8
Godina imam : 40
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : kawasaki en500
Na forumu od : 19.08.2011

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimepet 26 kol 2011, 21:59

Tek danas sam stigao da uradim ovo isto sto i Drazen. Skinuo sam masku i dobro ocistio remen sa vd sprejem. Napravio probni krug, zvuk je bio bas onaj za moje usi. Smile
Hvala vam svima na savjetima, posebno Drazenu koji mi je pomogao da rijesim ovaj problem. Pozz
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimepet 26 kol 2011, 22:09

Shone je napisao/la:
Tek danas sam stigao da uradim ovo isto sto i Drazen. Skinuo sam masku i dobro ocistio remen sa vd sprejem. Napravio probni krug, zvuk je bio bas onaj za moje usi. Smile
Hvala vam svima na savjetima, posebno Drazenu koji mi je pomogao da rijesim ovaj problem. Pozz

scratch vd sprejem..... Question Question
[Vrh] Go down
Shone
cro chopper forum
cro chopper forum
Shone


Broj postova : 8
Godina imam : 40
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : kawasaki en500
Na forumu od : 19.08.2011

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimepet 26 kol 2011, 23:25

Da, nasao sam neki vd sprej na kojem pise da sprijecava skripanje, odlucio sam da probam i isplatilo se, bar za sada. Nadam se da ce tako i ostati. Izgleda da je remen samo trebao dobro da se ocisti.

Mislis da vd moze da nasteti remenu ili imas neku drugu sumnju ?
[Vrh] Go down
drazensantek
man
man
drazensantek


Broj postova : 66
Godina imam : 59
Prebivalište : Novi Marof
Vozim : Kawasaki EN 500
Na forumu od : 21.03.2010

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimesub 27 kol 2011, 08:45

Ne WD, ja sam našpricao sa silikonskim kokpit-sprejem za aute......ne skuplja se prašina, remenica izgleda ćista ko suza.
[Vrh] Go down
Shone
cro chopper forum
cro chopper forum
Shone


Broj postova : 8
Godina imam : 40
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : kawasaki en500
Na forumu od : 19.08.2011

Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitimesub 27 kol 2011, 14:04

Da znam da si koristio kokpit sprej, i ja sam htio sa njim, ali sam prvo probao da ga malo ocistim prije spricanja, jer je bio jako prljav,kada sam ocistio remen, sijao se, probam da vozim i od skripanja nista. Ako se vrati skripanje onda cu da spricam sa silokonskim kokpit sprejem.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Remen ... Kawasaki EN 500 Empty
PostajNaslov: Re: Remen ... Kawasaki EN 500   Remen ... Kawasaki EN 500 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Remen ... Kawasaki EN 500
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» VN900---POGONSKI REMEN
» Remen od VN-a 900
» Remen umjesto lanca
» Pogonski remen - zamjena
» kardan vs lanac vs remen

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: